Viltrox EF-FX2 0.71x Lens Adaptörü (Canon EF Lens - Fujifilm X Gövde)

Viltrox Türkiye Distribitörü Garantili | Viltrox Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model EF-FX2


 Listeme Ekle  KarşılaştırViltrox EX-FX2 0.71x Lens Adaptörü (Canon EF Lens - Fujifilm X Gövde)
Fuji X bayonetli aynasız fotoğraf makinelerine takacağınız EF bayonetli lensleriniz için tasarlanmış olan bu adaptör dahili olarak elektronik kontaklarla, metal, dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olup ayrıca AF işlevine sahip. Viltrox EF-FX2 Fujifilm kullanıcıları için tam aranılan ürün özelliklerini karşılıyor ve rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bu adaptör üzerine takacağınız Canon lenslerinizi rahatça AF yaparak kullanabileceksiniz. Bu adaptörün bir diğer özelliği ise üzerinde USB portunun bulunması, bu sayede güncelleme durumlarında rahatlıkla işlerinizi halledebilecek durumda olacaksınız. Fujifilm X-mount bayonetli makinelerde Canon EF serisi lenslerinin Auto Focus ile kullanımını sağlar. Speedbooster modelidir, 0.71 çarpanı bulunmaktadır. 1 Stop kazanç sağlar.

Not: Viltrox EF-FX2 Adaptör Fujifilm X-PRO3 modeli ile uyumlu değildir.


Viltrox EF-FX2 İncelemesi
Fujifilm X gövdeli makinelerde Canon EF serisi lenslerin kullanmasını sağlayan bir adaptörü, Viltrox’un lens montaj adaptörü Canon EF montajlı lensin tam elektronik iletişim özelliğine sahip FUJIFILM X yuvalı bir fotoğraf makinesiyle kullanılmasına izin vermek için tasarlanmıştır. EF-FX1 modeliyle kıyasladığımızda tek bir farkı var o da odak uzaklığı orjinaline göre 0.71 oranında çarpılması. Şimdi bu ilginç ürünü yakından tanıyalım.

Viltrox, yıllardır ışık sistemleri, adaptör ve son olarak yeni atıldığı fotoğraf makinesi lensi gibi temel ihtiyaçları karşılayabilecek bir ürün gamına sahip. Hal böyle olunca kullanıcılar için gerekli olan durumlarda öne çıkıp, çözüm yolu bulma konusunda başarılı bir şekilde ilerliyor. EF-FX2 montaj adaptörü Canon EF serisi lenslerin kameranıza mükemmel bir şekilde bağlanıp kullanılmasını sağlıyor. Böylece farklı markaların ya da gövdesini sattığınız zaman elinizde kalmış olan kaliteli EF bayonet lensi Fujiflm gövdenizde kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca kameranıza takılan lens ile kullanıldığında Exif bilgileri oluşturabiliyorsa, bu adaptör dosyaları ile uyumlu bir FUJIFİLM X-mount kamera ile birlikte kullanıldığında bilgilerin kaydedilmesini de sağlıyor. Yani uyumlu bir lens ile Exif bilgilerini direkt olarak kameranızda görebiliyorsunuz.

Fuji X bayonetli aynasız fotoğraf makinelerine takacağınız EF bayonetli lensleriniz için tasarlanmış olan bu adaptör dahili olarak elektronik kontaklarla, metal, dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olup ayrıca AF işlevine sahip. Viltrox EF-FX2 Fujifilm kullanıcıları için tam aranılan ürün özelliklerini karşılıyor ve rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bu adaptör üzerine takacağınız Canon lenslerinizi rahatça AF yaparak kullanabileceksiniz. Bu adaptörün bir diğer özelliği ise üzerinde USB portunun bulunması, bu sayede güncelleme durumlarında rahatlıkla işlerinizi halledebilecek durumda olacaksınız.


Teknik Özellikler:
Model: EF-FX2 adaptör yuvası
Uyumlu lensler: Canon EF serisi lensler
Uyumlu kameralar: Fuji X montaj aynasız
Odak modu: Otomatik odaklama
Odak Lens Çarpanı: 0.71x
Optik Elemanlar: 4 grup, 4 element
Bellenim Yükseltmesi: USB yükseltme bağlantı noktası
Tripod soketi: 1/4″
Çap ve Uzunluk: 68mm x 27mm
Ağırlık: Yaklaşık 145 g (kapak hariç)
Ön kapak: Kamera kapağı
Arka kapak: Lens Toz kapağı