Tokina 100mm f2.8 ATX-i FF Makro Lens (Nikon F)

Tokina Lens Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Tokina Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model ATX-i 100mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Tokina 100mm f2.8 ATX-i FF Makro Lens (Nikon)
Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MAKRO, full frame formattaki film ve dijital SLR fotoğraf makineleri için kompakt bir orta tele makro lenstir. Hafif, kompakt, yüksek çözünürlüklü bu lens, hızlı diyafram açıklığı, düşük bozulma, düşük düşüş ve güzel yumuşak bokeh sunar ve makro, portreler, manzaralar, sokak sanatı, ticari ve genel amaçlı çekimler için son derece çekici bir araçtır.

Ürüne Genel Bakış
Tokina 100mm f2.8 ATX-i FF Makro Lens, Tokina'nın iyi bilinen, popüler serisi AT-X PRO, aynı tasarım, özellik ve performans olarak günümüzün yeni kameraları için atx-i ismi altında sunulmaktadır. Mevcut atx serimize eklenen ''i'', interaktif anlamına gelmekte ve fotoğrafçı ile lens arasındaki karşılıklı etkileşimi ifade etmektedir. Bu yeni serinin fotoğrafçı ile çekmek istediği görüntü arasında sıkı bir bağ oluşturacağına inanıyoruz.

Öne Çıkan Özellikler
Kompakt ve hafif tasarım.
30 cm'de gerçek (1: 1) görüntü
Köşeden köşeye son derece yüksek çözünürlük ve neredeyse sıfır bozulma.
Portre çekimi için neredeyse dairesel şekilli arka plana sahip güzel bokeh.
Etkili odaklama rutini için bir odak aralığı sınırlayıcı anahtar.
Nikon ve Canon lensleri ile aynı manuel odaklama halkası
Eski Nikon film kameraları da dahil olmak üzere çok çeşitli kameralarla kullanmak için Ai AF Nikkor D-Tipi lenslerin standartlarına dayanan manuel diyafram halkası (yalnızca Nikon F mount).
Otomatik odaklama ve manuel odaklama arasında kolay geçiş için tek dokunuşla odak mekanizması.

Çevresel Portreler İçin
100 mm odak uzaklığı, model ile kolay ve doğal iletişime izin verecek kadar kısadır, bu da rahatlık ve yaratıcılık hissi yaratır. Hızlı f / 2,8 diyafram açıklığı ile birlikte objektif, hem iç hem de dış mekanlarda çok çeşitli çekim ayarlarında kullanılabilir.
9 bıçaklı diyafram, uzunlamasına renk sapması etkin şekilde aşılmış, f / 5.6'ya kadar neredeyse dairesel şekilli arka plan vurguları oluşturur.

Uzak Manzaralar İçin
Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MAKRO sadece makro çekimler yapmak için tasarlanmamıştır.. Ön plandaki ilginç nesneleri ve arka planda güzel sıkıştırılmış manzara manzaralarını yakalamak için 100mm odak uzaklığı kullanarak uzak manzara çekimleri yapın. Bu lens, etkileyici renk sunumu ve yüksek çözünürlük yeteneklerini gerçekleştirerek bu çekim türü için de tasarlanmıştır.

Makro Çekimler İçin
Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MAKRO gerekli tüm özellikleri içerir ve özel makro çekim yapan fotoğrafçılar için tüm ana avantajları sağlar. Lens, 30 cm'de gerçek görüntü (1: 1) yeteneğine sahiptir. Bu, fotoğrafçıların nesneden biraz fazla çalışma mesafesine sahip olmalarına ve etkileyici büyütmeler elde etmelerine izin verir. Örneğin böcekler gibi konuları çekerken çalışma mesafesine sahip olmak önemlidir. Full frame sensörler için tasarlanan bu lens, APS-C sensörlü bir DSLR'de odak uzaklığı Nikon fotoğraf makinesinde 150 mm'ye ve Canon'da 160 mm'ye eşdeğerdir  ve full frame  bir kameradan 1.5x-1.6x daha büyük büyütme ile makro çekim avantajı sağlar.

Video ve Hızlandırılmış Çekim İçin
Mükemmel renk reprodüksiyonu sayesinde Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MACRO yakın çekim ticari video * ve hızlandırılmış çekimler için oldukça kullanışlı bir lens modelidir.
* Video çekerken MF modu önerilir.
Mükemmel makro yetenekleri sayesinde, sabit diyafram açıklığı ve manuel fokus halkası (Nikon F mount) Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MAKRO, Fabrika Otomatikleştirme (FA) alanında görüntü işleme ve otomatik inceleme için yaygın şekilde entegre edilmiştir.
Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MAKRO'nun kompaktlığı ve hafifliği, özellile diş fotoğrafçılığı için implantoloji ve estetik diş hekimliğinde de son derece değerlidir.


Teknik Özellikler
Odak uzaklığı: 100mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f/2.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f/32
Lens Yuvası :Nikon F Mount
Sensör Uyumluluğu: Full Frame (Tam Kare)
Bakış açısı: 24 °
Maksimum Büyütme: 1x
Makro Çoğaltma Oranı: 1:1
Minimum Odak Mesafesi: 30 cm / 11,81 inç
Optik Tasarım: 8 Grupta 9 Unsur
Diyafram Bıçakları: 9
Odak Türü: Otomatik odaklama
Görüntü sabitleme: Hayır
Filtre Boyutu: 55 mm
Boyutlar (Ç x U): 73 x 95,1 mm / 2,87 x 3,74 inç
Ağırlık: 490 g


Kutu İçeriği:
Tokina ATX-I 100mm F / 2.8 FF Makro Lens
Ön Lens Kapağı
Arka Lens Kapağı
BH-551 Parasoley
Tokina Türkiye Resmi Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler