Tamron 150-600mm f5-6.3 Di VC USD Zoom Lens (Nikon)

Tamron Resmi Türkiye Distribitörü Zoom İthalat Garantili
Marka
Model 150-600mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Tamron 150-600mm f5-6.3 Di VC USD Zoom Lens (Nikon)

Tamron full frame ve APS-C format DSLR makineler için devrim niteliğinde yeni lensi; 150-600mm Ultra Telefoto Zoom objektifi sunmaktan onur duyar.

Bu ultra telefoto yakınlaştırma 150mm'den 600mm'ye kadar geniş bir kapsam sunar. Üç LD eleman eksenel kromatik sapma için tam olarak düzeltme sağlarken, yeni eBAND kaplamanın ve geleneksel BBAR kaplamanın etkin birleşimi, parlama ve gölgelenmeye neden olan ışık yansımalarını ciddi miktarda azaltarak sınıfının en üstünde bulunan bir resim kalitesi sağlar. Tam zamanlı manuel odak mekanizması, keskinlikte hızlı ve kullanışlı, hassas ve tam ayarlamalar için otomatik odak modunda bile müdahale etmenizi sağlıyor. Tripod bağlantısı, oldukça iyileştirilen taşınabilirliğin yanında daha fazla kararlılık, sağlamlık ve kullanım kolaylığı da sunar. Neme dayanıklı yapı bu mükemmel lensi tamamlar.

SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD (Model A011)
Üstün eBAND kaplamalı gövde de yer alan VC (titreşim engelleme mekanizması) sayesinde keskin fotoğraflar elde eder ve kullanıcılarının ufkunu genişletirken; sahip olduğu üçlü LD (düşük dağılım) cam elemanı üstün görüntüleme performansı sunar. Tüm yeni ultra telefoto zoom objektif özellikleri VC (titreşi engelleme mekanizması), üstün görüntü sabitleme hızı, hassas USD (ultra sessiz sürücü), genişletilmiş bant ve kaplama, önemli ölçüde parlama ve yansımaları azaltır. Sahip olduğu 4×4 ultra telefoto zoom yetenekleri 150mm’den 600mm’e kadar tüm fotoğrafçılar için oldukça büyüleyici bir özelliktir. Özellikle doğa, vahşi yaşam fotoğrafçılarının yaratıcı potansiyellerini arttırmaya yöneliktir. 4X Ultra telefoto zoom objektif ile 150mm’den 600mm’e odak aralığı ile mümkün olduğunca daha çarpıcı kuş fotoğrafları, yaban hayatı ve spor fotoğrafları çekimlerinde mükemmelliği hedeflemiştir. APS-C DSLR fotoğraf makinelerine monte, neredeyse 1000mm 233mm için 930mm çarpıcı bir eşdeğer odak uzaklığı aralığı vardır.

Yüksek görüntü kalitesi

13 Grupta 20 eleman bulunan gelişmiş optik tasarım; keskin, net görüntüler için yüksek çözünürlük ve kontrast arasında üstün denge sunar. On eksende sapma telafisi sağlayan LD elemanlar , gelişmiş optik düzeltme için cam elemanlar bulunur.

Objektifte benimsenen eBAND kaplama ve BBAR (geniş bant anti yansıma) teknolojisi ile olumsuz aydınlatma ve ışık koşullarında dahi büyük ölçü de gölgelenme ve parlamaları engeller.

Zoom yaparken ustaca optik tasarım özellikleri ile objektif içindeki mercek gruplarının hareketini en aza indirir.

9 Bıçaklı dairesel diyafram kullanıcılarının yaratıcı potansiyellerini daha da geliştirerek harikulade flu arka plan efektleri yaratılmasına olanak verir.

VC (titreşim engelleme mekanizması) tripod kullanmadan elde çekim yapmak için fırsatlar yaratır. Sistemde kullanılan üçlü bobin sistemi ultra telefoto fotoğraflar için tartışmasız destekçidir.

Rahat otofokus özelliği; Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD hızlı ve doğru çekim yaparken hızlı yanıt süresi ve çok düşük gürültü sağlar. Tam zamanlı manuel odak mekanizması ile AF devreye alındığında da herhangi bir an da ince manuel odaklama ayarları yapılmasına izin verir.

Hızlı ve kolay tripod montajı üstün istikrar, dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve taşınabilirlik sağlar.

Tamron için geliştirilen SILKYPIX Developer Studio yazılımı fotoğrafçının stil ve tarzını ifade edebilen ayarlamaları; temel renk ayarları ve buna ek olarak bir dizi fonksiyon( büyütme, renk sapmaları, bozulma, periferik ışık)içeren, RAW verilerinden yüksek kaliteli görüntüleri geliştirebilir. Tamron’un SP lensler için RAW geliştirme yazılımı ile birlikte gelir. Tamron SP serisi lensler ile birlikte kullanılan bu ileri teknoloji verimli fotoğrafçıların en titiz taleplerini karşılamak için görüntüler üretir.


VC (VIBRATION COMPENSATION)
TAMRON'UN EŞSİZ (VC) TİTREŞİM TELAFİSİ MEKANİZMASI

Tamron'un eşsiz VC (Titreşim Telafisi) mekanizması tescilli bir aktivatörü ve algoritmaları kullanarak mükemmel izleme ile birlikte olağanüstü derecede dengeli kadraj görüntüsü sunar. Mekanizma, üç bilya üzerinde çok az sürtünme ile kayan, titreşim telafisi sağlayan lens elemanlarını elektromanyetik olarak sürmek için üç bobinli bir sistem kullanır. Bu basit mekanik yapı Tamron'un kompakt lenslerinin sırlarından bir tanesidir.

SP (SUPER DRIVE)
EN TALEPKAR FOTOĞRAFÇILAR İÇİN SÜPER PERFORMANS

Tamron SP (Süper Performans) serisi, profesyoneller ve mümkün olan en yüksek görüntü kalitesine gereksinim duyan kişilerce istenen teknik özelliklere göre tasarlanmış ve üretilmiş bir ultra yüksek performanslı lens serisidir. SP lenslerin üretiminde, Tamron'un optik tasarımcıları en yüksek önceliği üstün performans parametrelerinin elde edilmesine verilmiştir - maliyet kısıtlamaları çok fazla düşünülmeden bunların tümü daha yüksek standartta tasarlanmıştır. Sonuç olarak, SP adını taşıyan Tamron lensler, en iyiyi isteyen usta fotoğrafçılar arasında imrenilecek bir itibarı tesis etmiş, etkileyici ve yenilikçi tasarımlar içerir.

LD (LOW DISPERSION)
DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

USD (ULTRASONIC SILENT DRIVE)
ULTRASONİK SESSİZ TAHRİK

USD (Ultrasonik Sessiz Sürücü), Tamron tarafından geliştirilmiş olan akıllı bir şekilde yükseltilmiş bir otomatik odak sürücü sistemidir; bu sistem mütevazi resim çekmi için gerektiği şekilde neredeyse sessiz bir çalışma ile birlikte yüksek hızlı spor olaylarının her ayrıntısını yakalamak için gerekli olağanüstü otomatik odaklama hızı ve hassasiyetini sunar. Gelişmiş motor teknolojisine ve yeni geliştirilen yazılıma dayalı bu sistem, motorun statör bileziğinde iki adet yüksek frekanslı ultrasonik titreşim oluşturmak için piezoelektirik seramik eleman içerir. Bu, belirli bir frekansta voltaj uygulandığında, yanındaki metalik rotorun saptırıcı hareket eden dalgalar yoluyla dönmesini sağlar. Bu gelişmiş elektronik kontrollü otomatik odaklama sistemi lensi hassas odak noktasına taşıyan bir hassas odaklama sarmalı ile bağlantılıdır. Bu nedenle AF hızı, doğruluğu, düzgünlüğü ve sessizliğinde dikkate değer yeni bir seviyeye ulaşıyor.

ZOOM LOCK (ZL) MECHANISM
ZL (ZOOM KİLİDİ) ÖZELLİĞİ

Başka bir orjinal Tamron mekanik mühendislik konsepti olan ZL (Zoom Kilidi), kamera/lens ünitesini bir boyun saksısında taşırken lens barelinin istenmedik şekilde uzamasını (sürünme) önleyen, basit bir kullanımı kolaylaştıran özelliktir. Bu alan içinde tekkiselliği artırır ve lensi korumaya yardımcı olur.

INTERNAL FOCUSING (IF) SYSTEM
DAHİLİ ODAKLAMA SİSTEMİ

IF (Dahili Odaklama), polarize edici ve taksimatlı filtrelerin konumlandırmasını kolaylaştıran, dönmeyen ön filtre bileziği ve odaklama sırasında lens uzaklığının değişmemesi nedeniyle daha tahmin edilebilir kullanım dahil olmak üzere fotoğrafçılara çeşitli pratik faydalar sunar. Daha da önemlisi Tamron'un IF sistemi tüm odaklama alanı boyunca çok daha yakın bir Minimum Odaklama Mesafesi (MFD) sunar. Ayrıca, IF görüntü alanının köşelerinde aydınlatma kaybını (parlaklık azalması) en aza indirerek optik performansı artırır ve farklı odaklama konumlarında daha fazla sorun teşkil eden diğer sapmaları da baskılamaya da yardımcı olur.

eBAND COATING
(GENİŞLETİLMİŞ BANT GENİŞLİĞİ VE AÇISAL BAĞIMLILIK) KAPLAMA

Tamron tarafından geliştirilen bu yeni kaplama tekniği, boyutları görünür ışık detetlerinin dalga boyutlarından daha küçük olan ultra düşük kırılma indeksine sahip bir nano yapılı katman (1 nm = 1/1.000.000 mm ) içerir. Alt kısmında bulunan gelişmiş birden çok katmanlı kaplamalar ile birlikte nano yapılı katman, üstün yansıma önleme özellikleri göstererek, istenmedik parlama ve gölgelenmeleri mutlak minimum düzeye azaltmak suretiyle keskin, net görüntü sağlar.

Standart Aksesuarlar : Lens kapağı, çıkartılabilir tripod montajı


Teknik Özellikler
Odak Uzaklığı [mm]: 150-600
Maksimum Diyafram (F): 5-6,3
Minimum Odak [m]: 2,7
Maksimum Büyütme Oranı: 1:5
Filtre Boyutu [mm]: 95
Ağırlık [g]: 1.951 gr
Model No: A011
Lens Yapısı (Groups/Elemanlar): 13-20
Görüş Açısı: 16o25'-4o8'
Diyafram Kanatları: 9
Minimum Diyafram: 32-40
Çap x Uzunluk [mm]: 105,6x257,8


Kutu İçeriği:
Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD Lens
Ön ve Arka Kapaklar
Parasoley
Çıkarılabilir Tripod Mount
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler