Sony ZV-1 Vlog Kamera

Sony Resmi Türkiye Distribitörü Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model ZV-1
9.999,00 TL
8.249,00 TL %18 İndirimli
4 X 2062,25 taksit seçenekleri ile


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony ZV-1 Vlog Kamera
Sony ZV-1 Video blog fotoğraf makinesi
ZV-1, özçekim dostu değişken açılı LCD ekran, gövde kolu ve bir kayıt lambasıyla içerik oluşturmak için tasarlanmıştır. Rüzgar siperi bulunan yönlü 3 kapsüllü bir mikrofon, daha az rüzgar gürültüsüyle sesinizi net bir şekilde alır ve Bokeh anahtarı ile Ürün Teşhiri Ayarı, videoları daha az zahmetle daha ilgi çekici hale getirir. 

Büyük 1,0 tipi Exmor RS CMOS görüntü sensörü | BIONZ X görüntü işleme motoru | 4K video kaydı | Rüzgar siperiyle yönlü 3 kapsüllü mikrofon | Değişken açılı LCD ekran, gövde kolu ve kayıt lambası


Özellikler

Güvenle özçekim yapmak için değişken açılı LCD ekran
Dışarı çevrilebilen LCD ekran, görüşünüz mikrofonlar gibi aksesuarlar yüzünden kısıtlanmadan, video bloglar ve özçekimler için kadrajlamanızı kontrol etmenizi sağlar. Dokunmatik panel kontrolü, özçekim sırasında dahi netleme, deklanşör ayarlarının ve diğer ayarların sezgisel kontrolünü kolaylaştırır.

Yönlü 3 kapsüllü mikrofon ve paketli bir rüzgar siperi
Dahili üç kapsüllü mikrofonla, kalabalıkta dahi sesinizi net şekilde kaydedin. Eşsiz tasarım ve yapı, dikkat dağıtan daha az ortam sesiyle fotoğraf makinesinin önünde net ses çekimi için konumsal filtreleme kullanır. Rüzgarlı ortamlarda dahi rahatça açık hava çekimi yapmak için birlikte verilen rüzgar siperi de takılabilir.

Kolay ve doğal özçekimler için optimize edildi
ZV-1, sabit özçekim için ergonomik kol ve kayıt düğmesine basmayı asla unutmamanız için parlak bir kayıt lambasıyla, hızlı ve kolay video blog çekimi için tasarlanmıştır.

Herkeste güzel ve doğal cilt tonları
Sony’nin gelişmiş renk bilimi, canlı ve doğal görüntüler sağlar ve özellikle çeşitli cilt tonlarında etkilidir. Hem video hem de fotoğraf çekiminde kullanılabilir ve lekeleri yumuşatmak için Yumuşak Cilt seçeneğiyle desteklenir.

Yüksek görüntü kalitesi ve kolay gelişmiş efektler
Cep boyutunda tasarımına rağmen ZV-1, loş veya zorlu aydınlatma koşullarında dahi yüksek kaliteli görüntüler için büyük bir 1,0 tipi Exmor RSTM CMOS sensörle donatılmıştır. Ayrıca büyük sensör, bulanık görünümlü arka plan bokeh’iyle profesyonel görünen görüntülerin yanı sıra etkileyici 4K ve süper ağır çekim videolar için yüksek hızlı veri okuma sunar.

Hepsi bir arada Bluetooth kollarla uyumlu
ZV-1; kablolar olmadan kayıt, zum ve hatta atanabilen özel kontrollerin kolayca uzaktan kumanda edilmesi için Bluetooth® kablosuz teknolojisi içeren GP-VPT2BT de dahil çeşitli çekim kollarımızla uyumludur. Video blog için ideal aksesuar olan kollarımız, sabit ve esnek çekim sunar ve her yerde kompakt, eller serbest çekim için uzayarak mini bir tripod haline gelir.

Gerçek Zamanlı Takiple netleme işini fotoğraf makinesine bırakın
Yüzünüzü fotoğraf makinesine dönmeniz yeterlidir; fotoğraf makinesi, rengi, desenleri (parlaklığı), nesne mesafesini (derinliği) ve yüz/göz bilgilerini tanır ve otomatik olarak hassas netleme takibine geçer. Ayrıca makine gözleri, yüzleri veya nesneleri tanıdığında her hedefin üzerinde bir çerçeve görünür, böylece nesnenin netlendiğinden emin olabilir ve rahatça çekim yapabilirsiniz.

Netlemeyi nesneler arasında hızla değiştirin
Yüksek performanslı netleme düzlemi aşama algılamalı AF sensörü, Hızlı Hibrit AF ile yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli netleme sağlar. Sensör, uzun uzun arama yapmadan nesneler arasında hızla geçiş yapmak için, ekran alanının tam %65’inde 315 aşama algılamalı netleme noktası kullanır. Fotoğraf makinesi özçekimlerde sadece tek dokunuşla netlemeyi yüzünüzden arka plana ve tam tersine geçirebilir, böylece keskin ve doğru netleme kolayca elde edilir.

Kolayca elde edilen muhteşem bulanık arka plan bokeh’i
Yumuşak netlemeli arka planın profesyonel görünümüyle sizi ifade eden özçekimler yapın. Eşsiz Bokeh Anahtarı (C1 düğmesi), pozlama dengelemenin ve alan derinliği kontrolünün karmaşıklığını ortadan kaldırır ve bunun yerine tek bir düğme sağlar. Sadece düğmeye basarak netlemeyi kadrajdaki her şeye yayabilir veya arka planı bulanıklaştırarak nesnenizi ustalıkla ortaya çıkarabilirsiniz.

Ürün Teşhiri Ayarıyla incelemeleriniz dikkat çeksin
Kendinizden gösterdiğiniz ürüne hızlı ve hassas netleme geçişleri yapmak için Ürün Teşhiri Ayarıyla, ürün incelemelerinizi yeni bir profesyonellik seviyesine çıkarın. C2 özel düğmesi, varsayılan olarak Ürün Teşhiri Ayarını etkinleştirir ve netlemede yüzünüzün önceliğini kaldırıp görüntü alanını genişletir. Bir ürünü kaldırıp fotoğraf makinesinin önünde tuttuğunuz anda, netleme noktası yüzünüzden ürüne geçer; böylece otomatik netleme yüzünden sıkıntı yaşamaz, kolayca ve verimli bir şekilde video incelemeleri çekebilirsiniz.

Güçlü görüntü sabitleme
SteadyShot ortak optik ve elektronik sabitleme sistemi sayesinde, fotoğraf makinesiyle yürürken dahi akıcı ve son derece sabit görüntüler elde edebilirsiniz. Özellikle elde çekim ve çekim koluyla video blog için tasarlanmıştır, böylece bulanıklık ve titreşim sergilemeyen çekimler yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Hareketsiz durmak yerine, tamamen sunumunuza ve kadrajlamanıza odaklanabilirsiniz.

Yüzler için optimize edilmiş akıllı otomatik pozlama (AE) geçişleri
İlgi çekici video bloglar için düzensiz, anlık çekim türü aynı zamanda çoğu fotoğraf makinesini zorlar. Ama ZV-1’in akıllı AE geçiş algoritması, gölgeden güneş ışığına, iç mekandan dış mekana geçerken, aydınlatma koşulları çarpıcı şekilde değişirken dahi hızlı pozlama ayarları yapar. Ayrıca ışık ideal olmaktan çok uzak olsa dahi, yüzlere öncelik vererek video nesnelerinizin her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlar.

MI Yuvasıyla profesyonel aksesuarlar bağlayın
Eşsiz Çoklu Arabirim (MI) Yuvamız ışık, mikrofon gibi aksesuarlar eklenmesi için inanılmaz esneklik sunar. Arabirim sadece standart elektriksiz aksesuarları ve flaşları desteklemekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan fotoğraf makinesinden sağlanan güçle, ECM-XYST1M stereo mikrofon gibi yüksek performanslı ses adaptörlerini eklemenizi de sağlar.

Dinamik süper ağır çekim
Videolarınıza kolayca heyecan ve sihir katmak için epik süper ağır çekimle belirleyici anlardan gündelik anlara kadar her anı yakalayın. 960 fps’e varan kayıt kare hızlarıyla hemen hemen her anı yakalayabilirsiniz; ayarlanabilir oynatma hızları ise hareketi 4 ila 40 kata kadar yavaşlatmanızı sağlar.

Zaman atlamalı video, zamanın geçişine sinematik bir ifade katar
ZV-1’de, Imaging EdgeTM Desktop PC yazılımımızın yardımıyla sinematik zaman atlamalı videolar oluşturmak için ideal olan aralıklı bir çekim modu bulunur. Ayarlanabilir çekim aralığı (1 ila 60 saniye) ve tam manuel fotoğraf makinesi kontrolü, 9999 adede kadar fotoğrafla geçen bulutların, farların ve daha birçok görüntünün muhteşem çekimlerini yapmanızı sağlar. Elverişli USB güç girişi sayesinde bir mobil pil ekleyip endişelenmeden saatlerce çekim yapabilirsiniz.

Yüksek kaliteli 20,1 MP görüntü yakalama
1,0 tipi Exmor RS CMOS sensör ve ZEISS 24-70mm lens sayesinde yüksek kaliteli fotoğraflar çekin. Büyük sensör ve geniş F1.8-2.8 diyafram açıklıklı lensle birlikte yeni nesil BIONZ X işlemci, düşük ışıkta dahi olağanüstü performansla ve portrelerde etkileyici arka plan bokeh’iyle profesyonel kalitede görüntüler sunar.

Yaratıcı Stil ve Görüntü Efekti ile sanatsal görüntüler oluşturun
Yaratıcı Stil ve Görüntü Efekti ayarlarıyla ZV-1, videonuza ilgi çekici özellikler ve özgünlük katmanız için çok çeşitli görünümler sunar. Yaratıcı Stil, kontrast ve renk gibi görüntü parametrelerini ayarlamanızı sağlar; Görüntü Efekti ise şık bir monokrom efekti ve büyüleyici bir minyatür efekti gibi çeşitli efektlerle, görüntülerinize yeni bir karakter kazandırır.

Imaging Edge Mobile ile videoları istediğiniz yerde akıllı telefonunuza gönderin
Videolarınızı ve fotoğraflarınızı dünyayla paylaşmak için PC başına geçene kadar beklemeniz gerekmez. Android ve iOS cihazlar için ücretsiz olan Imaging Edge Mobile, ZV-1’inizi uzaktan görüntüleyip kontrol etmenizi ve fotoğraf makinesi kapalıyken dahi görüntüleri kablosuz olarak yedekleyip akıllı telefonunuza aktarmanızı sağlar. Imaging Edge Mobile ile telefon kameranızın yetersiz görüntü kalitesine mecbur kalmadan görüntülerinizi her yerden paylaşabilirsiniz.

Kolay paylaşım için dikey video etiketleme
ZV-1, dikey kaydedilen videolara meta etiketler ekleyebilir ve mobil dostu platformlara anında yükleme yapmanızı sağlar; PC’de döndürme veya kırpma yapmak gerekmez.

Movie Edit add-on videoları kırpar ve görüntü sabitlemeyi genişletir
Movie Edit add-on ile fotoğraflarınızı daha sahadayken sosyal medya için hazırlayın. Imaging Edge Mobile ile birlikte iOS ve Android cihazlar için ücretsiz olan bu basit uygulama, videolarınızı düzenlemenizi ve nesnenizi otomatik olarak yeniden kadrajlayarak en/boy oranlarını çeşitli sosyal platformlara uyacak şekilde kırpmanızı sağlar. Ayrıca gelişmiş bir görüntü sabitleme aracı son derece akıcı hareketler için videolarınızdaki titremeyi daha da bastırır.

Sezgisel dokunmatik kullanım
ZV-1’in dokunmatik ekranı, ekran özçekim ve video blog çekimi için çevrildiğinde dahi başka ayarların yanında netleme ve takip noktalarının seçimini de kolaylaştırır; artık fotoğraf makinesinin arkasında kadranlarla ve gezinme kollarıyla uğraşmak gerekmiyor.

Profesyoneller gibi 4K video çekin
4K (QFHD 3840 x 2160) video kaydıyla dünyanın ve kendinizin tüm güzelliğini ve ayrıntılarını yakalayın. Yüksek hızlı sensörü LSI sayesinde ZV-1, tam piksel okumayla 4K için gereken piksel sayısının yaklaşık 1,7 katını örnekleyerek şaşırtıcı ayrıntıları her ama her karede yoğunlaştırır.

Profesyonel video kaydı iş akışlarına yönelik destek
Daha talepkâr prodüksiyonlar için, ZV-1, S-Log3 ve S-Log2 gama eğrileri gibi tipik olarak profesyonel ekipmanlarda bulunan çeşitli video işlevlerini destekler. Bu S-Log profilleri kullanıldığında elde edilen geniş dinamik aralık, fotoğraf makinesi eşleştirmek ve patlayan vurguları veya kaybolan gölge ayrıntılarını en aza indirmek için idealdir. Görüntü Profili ve Yaratıcı Stil ile ilgili ek seçeneklerin yanı sıra Gama Ekran Yardımı, Zebra ölçümü, Kayıt Kontrolüyle Net HDMI çıkışı, zaman kodu ve Proxy kayıt gibi gelişmiş özellikler de mevcuttur. Bir video uzmanının günlük çalışmalarında ihtiyaç duyabileceği her şey bulunur. 

Hassas pozlama kontrolü için dahili ND filtreleri
Dahili nötr yoğunluk filtresi, yaratıcı düşüncelerinizi deklanşör açınız veya F durağınız yüzünden çöpe atmadan, pozlamanızın her zaman optimum olmasını sağlar. Tüm profesyonel video ortamlarında temel bir özellik olan ND filtresi, gün ışığının olduğu koşullardan EV19’a kadar, başka türlü mümkün olmayacak koşullarda bulanıklaştırılmış hareket ve ifadeli bokeh çekmenizi sağlar.

Videolardan fotoğraf alın
ZV-1, fotoğraf makinesinin içindeki kayıtlı videolarınızdan tam çözünürlükte fotoğraf kareleri yakalayabilir, PC gerekmez. Videolarınızın herhangi birinden önemli anları alın veya zaman kazanarak doğrudan fotoğraf makinesinden eksiksiz bir video ve küçük resim paketi paylaşın.

Imaging Edge Desktop
Imaging Edge Desktop ile fotoğrafçılığınızı geliştirin. "Remote" ile çekimi PC ekranınızda canlı kontrol edip izleyin. "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin. "Edit" ile RAW verileri, sunum için yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün.


Teknik Özellikler:
Etkili Piksel: 20.1 Megapiksel
Maksimum Çözünürlük: 5472 x 3648
En Boy Oranı: 1: 1, 3: 2, 4: 3, 16: 9
Sensör Tipi: CMOS
Sensör Boyutu: 1 "
Görüntü Dosyası Biçimi: JPEG, Raw
Görüntü Sabitleme: Dijital, Optik
Odak Uzaklığı: 9,4 ila 25,7 mm (35 mm Eşdeğeri Odak Uzunluğu: 24 ila 70 mm)
Optik Zoom: 2,7x
Dijital Zoom: Maksimum 16,3x (44x Birleşik Zoom)
Maksimum Diyafram: f / 1,8 ila 2,8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 11
Odak Aralığı: 5 cm ila Sonsuzluk (Geniş) / 30 cm ila Sonsuzluk (Telefoto)
Optik Tasarım: 9 Grupta 10 Element
ISO Hassasiyeti: Otomatik, 100 ila 12800 (Genişletilmiş: 64 ila 25600)
Enstantane Hızı: Mekanik Enstantane 1/2000 ila 30 Saniye
Ampul Modu: Otomatik Modda 1/2000 ila 4 Saniye
Elektronik Deklanşör: 1/32000 - 30 Saniye | Otomatik Modda 1/32000 ila 4 Saniye
Ölçüm Yöntemi: Ortalama, Merkez Ağırlıklı Ortalama, Çoklu, Nokta
Pozlama Modları: Diyafram Önceliği, Manuel, Program, Obtüratör Önceliği
Pozlama Telafisi: -3 ila +3 EV (1/3 EV Adımları)
Beyaz Dengesi: Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Soğuk Beyaz), Floresan (Gün Beyazı), Floresan (Gün Işığı), Floresan (Sıcak Beyaz), Akkor, Gölge, Sualtı
Sürekli Çekim: 20,1 MP'de 24 fps'ye kadar
Aralıklı Kayıt: Evet
Zamanlayıcı: 2/5/10-Saniye Gecikme
Özel Seçenekler: Panorama
Video Kayıt Modları: MP4 / XAVC S
23,976p / 25p / 29,97p'de [UHD 4K (3840 x 2160) [60-100 Mb / s]
23,976p / 25p / 29,97p / 50p / 59,94p / 100p / 119,88p'de [16 - 100 Mb / s] Full HD (1920 x 1080)
AVCHD / MP4
50i / 59,94i'de [17 ila 24 Mb / s] Full HD (1920 x 1080)
Kayıt Sınırı: Sınırsız
Video Kodlama: NTSC / PAL
Ses Kaydı: Dahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon Girişi (Stereo)
Ses Dosyası Biçimi: AC3, Doğrusal PCM (Stereo)
Monitör Boyutu: 3 "
Monitör Çözünürlüğü: 921,600 Dot
Monitör Tipi: Eklemli Dokunmatik Ekran LCD
Dahili Flaş: Hayır
Flaş Modları: Otomatik, Flaş Açık, Kapalı, Arka Senkronizasyon, Yavaş Senkronizasyon
Harici Flaş Bağlantılı Hot Shoe
Bellek Kartı Yuvası: Tek Yuvalı: SD / SDHC / SDXC / Memory Stick Duo Hybrid
Bağlantı: 3,5 mm Mikrofon, HDMI D (Mikro), USB Mikro-B (USB 2.0)
Kablosuz: Bluetooth, Wi-Fi
GPS: Hayır
Çalışma Sıcaklığı: 0 ila 40 ° C / 32 ila 104 ° F
Pil: 1 x NP-BX1 Şarj Edilebilir Lityum İyon, 3.6 VDC, 1240 mAh (Yaklaşık 260 Çekim)
Boyutlar (G x Y x D): 4,15 x 2,36 x 1,71 "/ 105,5 x 60 x 43,5 mm
Ağırlık: 294 g (Batarya ve Hafızalı Gövde)


Kutu İçeriği:
Sony ZV-1 Dijital Fotoğraf Makinesi:
Sony NP-BX1 / M8 Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil Paketi (3.6V, 1240mAh)
Mikro USB Kablosu
Rüzgar Süperliği
Rüzgar Siperlik Adaptörü
Kayış
Sony Türkiye Resmi Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler