Sony'den 1800 TL'ye Kadar Para İadesi Kampanyası

 

1. Para iade sistemi nasıl çalışır?

16 Mayıs 2018 (00.01 TSİ) ile 31 Temmuz 2018 (23.59 TSİ) tarihleri arasında (31 Temmuz dahil), belirlenmiş ürünlerden bir veya birden fazla (en fazla 3 adet) satın aldıysanız, para iade kampanyasına katılmaya hak kazanırsınız. Kampanyaya katılım için, internet üzerinden kayıt olarak kampanya katılım koşullarını kabul etmeniz yeterli olacaktır. Eğer ki verdiğiniz bütün bilgiler doğru ve başvurunuz katılım koşul ve kurallarına uygun ise, sonrasında kampanyaya katılım hakkı kazanabilirsiniz.

NOT: Para iade kampanyası yalnızca belirli ürünlerde geçerlidir.

 

2. Kampanya ne kadar sürecek?

16 Mayıs 2018 (00.01 TSİ)– 31 Temmuz 2018 (23.59 TSİ) (31 Temmuz dahil) tarihleri arasında alacağınız kampanya dahilindeki ürünler bakımından kampanyaya katılabileceksiniz. Web sitesindeki kampanya kayıt işlemleri ise 30 Eylül 2018 (23.59 TSİ) (30 Eylül dahil) tarihine kadar gerçekleştirilebilir. Ancak, ürünün satın alınma tarihinden itibaren en erken 30 takvim günü sonra başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

 

3. Elimdeki ürünün modelini ve seri numarasını nereden bulabilirim?

Elimdeki ürünün seri numarasını nereden bulabilirim? sekmesini bu adres üzerinden “https://www.sony.com.tr/find-the-dime-model” ziyaret edebilirsiniz. Örnek resimlerde ilgili bilgilerin ürün üzerindeki yerleri gösterilmektedir.

 

4. Kampanyaya hangi ürünler dahil?

Aşağıdaki listeyi kontrol ederek, aradığınız modelin para iade kampanyasına dâhil olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kampanyanın internet sitesinde (www.sony.com.tr/cashback), yetkili Sony bayilerinin listesini bulabilirsiniz.

Kategori

Ürün

Para İadesi Tutarı (Türkiye)

Lensler

SEL1018.AE

200 TL

SEL1670Z.AE

450 TL

SEL18200LE.AE

250 TL

SEL100400GM.SYX

450 TL

SEL100F28GM.SYX

450 TL

SEL1224G.SYX

450 TL

SEL24240.SYX

450 TL

SEL2470GM.SYX

450 TL

SEL2470Z.AE

450 TL

SEL35F14Z.SYX

450 TL

SEL50F14Z.SYX

450 TL

SEL50M28.SYX

200 TL

SEL70300G.SYX

450 TL

SEL85F14GM.SYX

450 TL

SEL90M28G.SYX

450 TL

 

 

Kategori

Ürün

Para İadesi Tutarı (Türkiye)

Değiştirilebilir Lensli Fotoğraf Makineleri

ILCE-7RM2

ILCE-7SM2

1800 TL

900 TL

Kompakt Fotoğraf Makineleri

DSC-RX100M5

DSC-RX10M3

 

350TL

450TL

 

Video Kameralar

FDR-AX53

FDR-AX700

300TL

700TL

 

NOT: Bir kullanıcı tarafından en fazla 3 ürün için para iade kampanyasına katılım sağlanabilir. (Her ürün için yalnızca bir kez para iadesi talep edilebilir)

 

5. Kampanyaya nasıl katılabilirim?

Kampanyaya katılım için:

  • 16 Mayıs 2018 (00.01 TSİ) ile 31 Temmuz 2018 (23.59 TSİ) tarihleri arasında, kampanyaya uygun ürünler içerisinden bir ürün satın alınmalıdır.
  • Katılım formunun web sitesi (www.sony.com.tr/cashback) üzerinden en geç 30 Eylül 2018 (23.59 TSİ) tarihinde (30 Eylül dahil) doldurulması gerekmektedir.
  • Seri numarasını doğru şekilde girdiğinizden emin olun.
  • Banka hesap bilgilerinizi ekleyin.
  • Sisteme, geçerli bir satın alma faturası, ürünün seri numarası ve satın aldığınız ürünün seri numarasının fotoğrafını ekleyin. (satın aldığınız ürünün model ismini ve seri numarasını nasıl bulacağınızı bu linkten https://www.sony.com.tr/find-the-dime-model öğrenebilirsiniz.)
  • Kampanya katılım talebinde bulunmanız, kampanya koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

     

6. Sistemden para iadesi onayını aldığım zaman ne olacak?

Önce sistem tarafından faturanız ve diğer belgeleriniz kontrol edilip onaylanacak, sonrasında da ödemenizin yapılması için bankaya gerekli talimatlar verilecektir. Bütün bilgi ve belgelerinizin geçerli olması durumunda, 30 takvim günü içerisinde para iadesi gerçekleşecektir. Eğer ki 30 takvim günü içerisinde ödeme gerçekleşmezse, bu durumla en hızlı şekilde ilgileniyor olacağız.


7. Faturamı neden paylaşmam gerekiyor?

Yaptığınız bu satın almanın katılım koşullarına uygun olduğunu anlamak için faturayı görmeye ihtiyacımız var.

 

8. Elimdeki ürünün modelini ve seri numarasını neden paylaşmam gerekiyor?

Model ve seri numarasını paylaştığınız zaman, doldurulması gereken bazı belgeleri biz sizin için otomatik olarak dolduruyoruz ve bu sayede seri numarasının kampanyaya katılım için uygun olup olmadığını kontrol edebiliyoruz. Ürünün modelini ve seri numarasını buradan (https://www.sony.com.tr/find-the-dime-model) öğrenebilirsiniz.

9. Faturamı zamanında paylaştım, ancak web sitesinde verdiğim bilgilerin katılım için uygun olmadığı belirtiliyor.


Kampanya yalnızca satın alınan seçili ürünlerde (Seçili ürün listesine kampanya Koşullarından ulaşabilirsiniz) ve kampanya katılım koşullarında verilen tarihlerde geçerlidir. Kampanyaya katılırken lütfen satın aldığınız ürünün, ürünü satın aldığınız bayinin, satın alma tarihinin ve talepte bulunma tarihinizin kampanya katılım koşullarına uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

 

10.  Web sitesinde yazdığına göre seri numaram geçerli değil.

Satın aldığınız ürünün seri numarasını doğru şekilde yazdığınızdan emin olun. Eğer ki doğru yazdığınızdan eminseniz, belirttiğiniz model kampanya dahilinde olmayabilir.


11. Para iadesi talebimin tamamlanmadığına dair bir e-posta aldım. Şimdi ne yapmalıyım?

Bize e-postada bahsedilen belgeleri en kısa zamanda gönderirseniz, biz de kampanyaya katılımınızı gerçekleştirebiliriz. Eğer ki bu e-postaya gönderildiği günden itibaren 10 takvim günü içerisinde yanıt vermezseniz, para iadesini alma imkânınız ortadan kalkacaktır.

12. Ürünü Türkiye’den satın aldım, ancak farklı bir ülkede ikamet ediyorum. Bu şartlar altında para iade kampanyasından faydalanabilir miyim?

Kampanyaya katılım için, ürünün Türkiye’den satın alınmış olması ve bir Türkiye Cumhuriyeti banka hesap numarası vermiş olmanız gerekmektedir. Bu şartların gerçekleşmesi durumunda, para iadesi kampanyasına, diğer tüm kampanya koşullarına da uyum sağlamış olmak kaydı ile katılım sağlayabilirsiniz.


13. Para iadesi almam ne kadar sürecek?

Eğer katılım için gerekli şartları sağladıysanız, para iadeniz 30 takvim günü içerisinde gerçekleşecektir. Eğer ki 30 takvim günü içerisinde ödeme gerçekleşmezse, ödemenin gerçekleştirilmesi hususu ile en hızlı şekilde ilgileniyor olacağız.

 

14. Faturamı ve diğer belgeleri, ürünü satın aldığım bayinin bana verdiği adrese gönderdim. Ancak aradan belirli bir süre geçmesine rağmen henüz para iadesi hakkında bir bilgilendirme alamadım.

Maalesef ki katılımınız, gerekli bilgileri internet sitesi üzerinden yüklemediğiniz sürece geçerli sayılmayacaktır. Gerekli bilgi ve belgeleri internet sitesine, satın alma faturanız ile birlikte yüklediğinizde, bizden içerisinde katılım kodunun da bulunduğu bir onay e-postası alacaksınız. Kargo veya posta ile gönderilen belgeler kampanya katılımı için geçerli olmayacaktır.


15. 3 farklı ürün için bir tek fatura gönderdim, ancak sadece bir ürün için para iadesi aldım. Şimdi ne yapmalıyım?

Kampanya katılımı, her ürün için ayrı ayrı olacak şekilde ve internet sitesi üzerinden yapılmalıdır. Bir ürün için katılım gerçekleştirdiğinizde, internet sitesinde karşınıza ‘Başka bir ürün için iade talebi gerçekleştir’ butonu çıkacaktır. Bu sekmeye tıklayarak, kampanya için başka bir ürünün kaydını gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Bir kullanıcı tarafından en fazla 3 ürün için para iade kampanyasına katılım sağlanabilir. (Her ürün için yalnızca bir kez para iadesi talep edilebilir)