Sony HXR-NX5R Full HD Profesyonel NXCAM Video Kamera

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model HXR-NX5R

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

HXR-NX5R
En yeni teknolojiye sahip Full HD Kompakt Video Kamera 3CMOS


En yeni Full HD el tipi video kamera olan HXR-NX5R; XAVC S kayıt, 3G-SDI çıkışı ve kablosuz iş akışı ile en çok satan HXR-NX5 ve HXR-NX3'ün çok özellikli varisidir. Kurumsal videodan eğitime, canlı etkinliklerden düğünlere kadar her konuda bu çok amaçlı ürüne güvenebilirsiniz.

Şaşırtıcı görüntüler çekmek kolaylaştı
İşleri hızlı ve verimli şekilde yapmak için tasarlanan NX5R'in gelişmiş üç 1/2,8 tip Full HD Exmor CMOS sisteminin tüm çekim koşullarında keskin ve net odaklı görüntüler sunacağına güvenebilirsiniz. Kaydedilen görüntüler doku ve ayrıntı açısından son derece gerçekçidir. NX5R'nin temel işlevleri parmaklarınızın ucundayken, çekim yapmak hızlı ve zahmetsizdir. Direct Menu seçeneklerinin ekranda görüntülenmesi sayesinde hareketten gözlerinizi ayırmadan çekim parametrelerini hızlıca ve kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Daha akılcı çalışma
NX5R’nin gelişmiş ağ işlevleri, yeni iş fırsatları yakalamak veya iş akışınızın verimliliğini artırmak için pahalı eklentilere gerek olmadığı anlamına gelir. Bugünün veya yarının iş fırsatları ne olursa olsun, HXR-NX5R ezber bozmaya hazırdır. Canlı akış etkinlikleri, çoklu kamerayla çekimler ve FTP üzerinden flaş haberleri editörünüze iletme imkanı yalnızca bir düğme uzağınızda.

Kolay çoklu kamerayla çekim
Ayrıca NX5R; Sony'nin yayın kalitesinde sonuçlar veren, uygun fiyatlı, kullanımı kolay ve tam özellikli bir anahtarlayıcı olan yenilikçi MCX-500 Çoklu Kamera Canlı Prodüksiyon Cihazı* için ideal ortaktır. Çeşitli uygulamalarda canlı sunum, canlı akış ve kayıt için çoklu kamerayla çekimler yaparak işlerinizi büyütün.


* Gelişmiş entegre işlevsellik için Remote Commander gereklidir.

İhtiyacınız olan her şey
Pahalı aksesuarları unutun. NX5R'nin dahili işlevleri arasında parlaklığı ayarlanabilir LED video ışığı ve temel aksesuarları çalıştıran ve kontrol eden gelişmiş Çoklu Arabirim (MI) Yuvası ve Full HD 60p/50p çıkışa sahip 3G-SDI terminali yer alır. HXR-NX5 ve HXR-NX3 aksesuarları tamamen uyumludur*; Sony’nin popüler L Serisi pillerinin de uyumlu olması nedeniyle mevcut yatırımızın korunur. Yaygın tüketici SDHC ve SDXC ortamları, 5XR ile çekimi ekonomik ve uygun hale getirir.

* HXR-FMU128, NX5R'de yerleşik çift sıralı kayıt olarak desteklenmez.

PrimeSupport
İhtiyaç duyduğunuzda yardım hemen elinizin altında. PrimeSupport, ihtiyacınız olduğunda uzman teknik tavsiyelere ayrıcalıklı erişim sunarak standart garantinin ötesine geçiyor. Üstelik, bu yalnızca başlangıç. Sony ürününüze ve seçtiğiniz PrimeSupport seviyesine bağlı olarak, daha fazla rahatlık için daha da fazla avantajdan faydalanabilirsiniz.

Zengin renkli görüntüler
NX5R, orijinal HXR-NX5’in aralıklı çıkışı yerine Full HD aşamalı görüntü yakalama özelliğiyle yeni nesil görüntüleme performansı sunar. Üç adet 1/2,8 tip Full HD Exmor CMOS sensörü, 16:9 en-boy oranında 2,07 milyon etkili piksel sayısı sağlar. Kırmızı, mavi ve yeşil ışıklar ayrı görüntü sensörleri tarafından ayrı ayrı yakalanır ve geniş dinamik aralığın yanı sıra yüksek çözünürlük ve hassasiyet özelliklerine katkıda bulunur. Gelişmiş LSI (akıllı parazit azaltma, gelişmiş ayrıntı üretme ve bozulma düzeltme teknolojilerine sahiptir) son derece gerçekçi görüntüler sunar. 

Dahili LED aydınlatma
Çeşitli çekim koşullarına uygun aydınlatma sunan ve harici aydınlatma ekipmanı taşıma ihtiyacını en aza indiren, parlaklığı kolay ayarlanabilen LED video ışığı, video kameranın dahili mikrofonunun hemen üzerinde yer alır. 30° ışın açısı ve yaklaşık 5500K renk sıcaklığıyla aydınlatma, yaklaşık 200 lüks/1 m’dir (yakl. 800 lüks/0,5 m).

XLR konnektörüyle bağlanan harici bir mikrofon, dahili LED video ışığıyla eş zamanlı kullanıldığında gölgeye sebep olabilir. 

Yüksek kullanılabilirlik düzeyi için ağa bağlı
Canlı internet akışı ile, zahmetsiz Ustream™ servisini veya yerel alan ağı için genel akış modunu kullanarak, güvenli bir kurumsal sunum için tüm etkinliklerden canlı internet akışı sağlanır. Uzaktan kumanda, NX5R’in çoklu kamerayla çekim için ideal olmasını sağlar. Bir tripoda monte edin ve akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak odak, yakınlaştırma, iris, Kayıt, Başlatma/durdurma ve daha fazla işlevi izleyin ve kontrol edin*. FTP ile flaş haber hikayeleri için Full HD içeriği tıklayıp editörünüze gönderebilirsiniz.

*Sony’nin Content Browser mobil uygulaması, Google Play Store veya App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. 

3G-SDI dahil olmak üzere geniş bağlantı seçenekleri
NX5R, 3G-SDI (Full HD 50p/60p çıkış) ve uzaktan kumanda, kompozit (BNC) ve ses XLR terminalleri dahil olmak üzere, profesyonellerin beklediği tüm bağlantı seçeneklerini sunar.

Çoklu Arayüz (MI) Yuvası
NX5R; Sony’nin uyumlu Sony aksesuarlarına güç, sinyal bağlantıları ve koordineli açma/kapama sağlayan esnek Çoklu Arabirim (MI) Yuvasından faydalanır. Örneğin, UWP-D11 veya UWP-D12 (ayrı satılır) gibi Sony kablosuz mikrofon sistemlerini bağlayıp kontrol edebilirsiniz.

Çift ortam yuvası
Kayıt süresini uzatmak ve iş akışı esnekliğini artırmak için NX5R’de SDXC ve SDHC kartların yanı sıra Memory Stick PRO Duo (Mark 2) ve PRO-HG Duo ile uyumlu çift ortam yuvası bulunur. Sıralı mod ise ilk bellek kartı dolduğunda kaydın otomatik olarak ikinci bellek kartına geçmesini sağlar. “Simul” modu, iki bellek kartına aynı anda kayıt yapılmasını sağlar (örneğin, yedek oluşturmak için). NX5R’nin tutma yerinde ve video kamera gövdesinde bulunan Başlat/Durdur düğmeleri, “Simul” modunda bağımsız olarak farklı bellek kartlarında kaydı başlatıp durdurabilir.

40x zoom ile yakınlaşın
NX5R’nin yüksek performanslı Sony G lensleri, geniş uçta aşamalı 28,8 mm (35 mm tam kare formata eşdeğer) görüş açısı ve şaşırtıcı 40X yakınlaştırma sağlar.

20x optik yakınlaştırma aralığı birçok çekim koşuluna kolayca uyum sağlar; ancak daha fazlası gerekirse, Sony’nin gelişmiş Clear Image Zoom işlevinde kullanılan Süper Çözünürlük Teknolojisi optik yakınlaştırmayı ikiye katlayarak 40x’e çıkarırken, olağanüstü görüntü kalitesi de sunar.

Çoklu formatta kayıt
Kendisini kanıtlamış eski iş akışlarını desteklemek için AVCHD ve DV kaydın yanı sıra 50 Mb/sn’de daha yeni, daha gelişmiş XAVC S kayıt yapabilen NX5R, Full HD prodüksiyonlar için mümkün olan en iyi performansı sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. XAVC S, etkileyici bir görüntü kalitesinin yanı sıra iş akışı esnekliği ve depolama verimliliği sağlar. NX5R, XAVC S için 50 Mb/sn’de örnekleme yapan MP4 dosya formatını kullanır. AVCHD’ye kıyasla XAVC S 50 Mb/sn, daha yüksek bit hızı sayesinde daha fazla ayrıntı yakalar ve paraziti azaltır. Bölgenize bağlı olarak 50p Full HD ve 50i SD (PAL modeli) ya da 60p Full HD ve 60i SD (NTSC modeli) kayıt kare hızları sunan ayrı modeller mevcuttur.

Esnek kontroller
Sezgisel Direct Menu kontrollerinden tutma yerindeki hızlı kumanda koluna kadar NX5R’nin temel işlevlerinin tümü parmaklarınızın ucundadır. Direct Menu seçeneklerinin ekranda görüntülenmesi sayesinde hareketten gözlerinizi ayırmadan çekim parametrelerini hızlıca ve kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Hassas izleme
Nasıl çekim yapmayı tercih ederseniz edin, NX5R tarzınıza uyum sağlar. Hassas izleme ve düşük gecikme için kolay görünen geniş görüntüleme açılı ve yüksek kontrastlı 0,39 tip 1440K OLED vizöre ve kolay ayarlanabilen, açılır 3,5 tip 1550K LCD’ye sahiptir.

Mükemmel ortaklık
NX5R, tek kişinin çoklu kamerayla canlı etkinlik çekimi yapmasını kolaylaştıran dayanıklı ve uygun maliyetli bir anahtarlayıcı olan Sony MCX-500 Çoklu Kamera Canlı Prodüksiyon Cihazı ile birlikte tasarlandı. MCX-500 ve Remote Commander birlikte kullanılırken, her NX5R LCD panelinde ve Elektronik Vizöründe bir uyarı sinyali göstergesi otomatik olarak görüntülenir. Kırmızı simge çekimin canlı olduğunu (PGM) gösterirken, yeşil simge önizleme modunu (PVW) belirtir. MCX-500, maksimum 9 video girişini, XLR dahil 5 kanal stereo girişini ve dahili kayıt ile Ustream üzerinden canlı akışı destekler.Teknik Özellikler:
Lütfen özelliklerin/teknik özelliklerin ülkeden ülkeye değişiklik gösterebileceğini unutmayın

Önemli Not: Bulunduğunuz bölgeye göre, mümkün olan en iyi performansı elde etmeniz için HXR-NX5R'nin PAL veya NTSC değişken modeli sunulmaktadır.

Teknik Detaylar / Genel

Kütle Yaklaşık 2110 g (gövde)
Yaklaşık 4 lb 10 oz (gövde)
Yaklaşık 2500 g (parasoley, vizör adaptörü, NP-F770 pil ile)
Yaklaşık 5 lb 8 oz (parasoley, vizör adaptörü, NP-F770 pille)
Boyutlar (G x Y x D) 176,0 × 199,5 × 385,0 mm (Aksesuarlarla [parasoley, büyük vizör adaptörü] birlikte, tutma kemeri hariç ve çıkıntılı parçalar dahil)
7 x 7 7/8 x 15 1/4 inç (Aksesuarlarla [parasoley, büyük vizör adaptörü] birlikte, tutma kemeri hariç ve çıkıntılı parçalar dahil)
Güç Gereksinimleri DC girişi: 8,4 V
Pil: 7,2 V
Güç Tüketimi Yaklaşık 7,5 W (vizör ve AVCHD 1080/50i veya 60i FX ile kayıt sırasında)*
Yaklaşık 7,8 W (LCD ve AVCHD 1080/50i veya 60i FX ile kayıt sırasında)*
Çalışma Sıcaklığı 0°C ila 40°C
32°F ila 104°F
Saklama Sıcaklığı -20°C ila +60°C
-4°F ila +140°F
Pil ile Çalışma Süresi NP-F770 pil ile yaklaşık 240 dk (LCD, AVCHD 1080/50i veya 60i FX ile kayıt sırasında)*
NP-F770 pil ile yaklaşık 440 dk (LCD, AVCHD 1080/50i veya 60i FX ile oynatma sırasında)*
Kayıt Formatı (Video) XAVC S HD:MPEG4-AVC/H264 4:2:0 Uzun profil
AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264 AVCHD 2.0 formatı uyumlu
DV
Kayıt Formatı (Ses) XAVC S HD: Doğrusal PCM 2 kanal, 16 bit, 48 kHz
AVCHD: Doğrusal PCM 2 kanal, 16 bit, 48 kHz / Dolby® Digital 2 kanal, 16 bit, 48 kHz
DV: Doğrusal PCM 2 kanal, 16 bit, 48 kHz
Kayıt Kare Hızı XAVC S (1920 x 1080)@50p, 25p, 50 Mb/sn veya @59,94p, 29,97p, 23,98p, 50 Mb/sn*
AVCHD (1920 x 1080)@50p veya 59,94p, PS modu (28 Mb/sn)*
AVCHD (1920 x 1080)@50i/25p veya @59,94i/29,97p/23,98p, FX modu (24 Mb/sn) FH modu (17 Mb/sn)*
AVCHD (1440 x 1080)@50i veya 59,94i, HQ modu (9 Mb/sn) LP modu (5 Mb/sn)*
AVCHD (1280 x 720)@50p veya 59,94p, FX modu (24 Mb/sn) FH modu (17 Mb/sn) HQ modu (9 Mb/sn)*
"DV (720 x 576) @50i veya 59,94i, 25 Mb/sn
Kayıt/Oynatma Süresi XAVC S HD@LPCM 2 kanal 50 Mb/sn
64 GB bellek kartı ile yaklaşık 155 dk
LPCM'de AVCHD 2 kanallı PS Modu
64 GB bellek kartı ile yaklaşık 290 dk
32 GB bellek kartı ile yaklaşık 145 dk
LPCM'de AVCHD 2 kanallı FX Modu
64 GB bellek kartı ile yaklaşık 340 dk
32 GB bellek kartı ile yaklaşık 170 dk
LPCM'de AVCHD 2 kanallı FH Modu
64 GB bellek kartı ile yaklaşık 450 dk
32 GB bellek kartı ile yaklaşık 225 dk
DV
64 GB bellek kartı ile yaklaşık 280 dk
32 GB bellek kartı ile yaklaşık 140 dk

Lens Tipi


Lens Yuvası Sabit
Yakınlaştırma Oranı 20x (optik), 40x (Clear Image Zoom), servo/manuel
Odak Uzaklığı f=4,1 - 82,0 mm
35 mm lenste (16:9) f=28,8 - 576 mm'ye eşit
35 mm lenste (4:3) f=35,2 - 705 mm'ye eşit
İris F1.6 (Geniş) - F3.4(Tele) otomatik/manuel seçimi
Odak AF/MF seçilebilir, 10 mm - ∞ (Geniş), 800 mm - ∞ (Tele)
Görüntü Sabitleyici AÇIK/KAPALI seçilebilir, lens kaydırma
Filtre Çapı M72 mm

Kamera Bölümü


Görüntüleme Aygıtı (Tip) 3 yongalı 1/2,8 tipi "Exmor®" CMOS Sensör
Etkin Resim Öğeleri Yaklaşık 2,07 milyon
Yerleşik Optik Filtreler OFF: Net, 1: 1/4ND, 2: 1/16ND, 3: 1/64ND
Minimum Aydınlatma 50i : 1,0 lüks (1/25 Enstantane Hızı, iris/kazanç otomatik) veya 60i : 1,2 lüks (1/30 Enstantane Hızı, iris/kazanç otomatik)*
Enstantane Hızı 1/3 -1/10.000
Ağır ve Hızlı Çekim İşlevi 1080p: Seçilebilir kare hızı 1, 2, 3, 6, 12, 25, 50 fps
Beyaz Dengesi Ön ayar (İç mekan: 3200 K, Dış mekan: 5600 K±7 kademe, Renk sıcaklığı ayar aralığı: 2300-15.000 K), Tek dokunuşla A, B, Otomatik seçilebilir
Kazanç -6, -3, 0, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30 dB, AGC
Gama Eğrisi Seçilebilir

Giriş/Çıkış


Audio in (Ses girişi) XLR tipi 3 pimli (dişi) (x2), line/mic/mic +48 V seçilebilir
Video Çıkışı BNC (×1), Kompozit 1,0Vp-p, 75 Ω
Ses Çıkışı Stereo mini jak (x1)
SDI Çıkışı BNC tip (x1), SD/HD/3G (Düzey-B) seçilebilir SMTPE 259M/292M/424M/425M standartları
USB Çoklu/Mikro USB jakı (x1)
Kulaklık Çıkışı Stereo mini jak (x1)
Hoparlör Çıkışı Tek Sesli
DC Girişi DC jakı
Uzaktan kumanda Stereo mini jak (x1)
HDMI Çıkışı Tip A (x1)

İzleme


Vizör 1,0 cm (0,39 tipi) OLED Yaklaşık 1,44 milyon nokta
LCD 8,8 cm (3,5 tipi) Yaklaşık 1,56 milyon nokta.

Yerleşik Mikrofon

Yerleşik Mikrofon Her yöne stereo elektret kondansatörlü mikrofon.

Medya


Tür Memory Stick Pro Duo™ ve SD/SDHC/SDXC uyumlu (x1) SD/SDHC/SDXC (x1)

Dahili LED Işığı


Parlaklık yoğunluğu MAKS.: 1,0 m/Yaklaşık 200 lx, 0,5 m/Yaklaşık 800 lx
MİN.: 1,0 m/Yaklaşık 20 lx, 0,5 m/Yaklaşık 80 lx
Aydınlatma açısı Yaklaşık 30°
Renk sıcaklığı Yaklaşık 5500 K

Wi-Fi®/NFC


Desteklenen Format IEEE 802.11b/g/n
Frekans Bandı 2,4 GHz bant genişliği
Güvenlik WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK
NFC NFC Forum Tip 3 Etiket uyumlu
Akış MPEG-2 TS/UDP, RTMP(USTREAM)
FTP FTP, FTPS

Mevcut Aksesuarlar


Mevcut Aksesuarlar Pil Şarj Cihazı (BC-L1) (1)
Parasoley (1)
Geniş vizör adaptörü (1)
Yuva kapağı (1)
USB kablosu (1)
Video ışık difüzörü (1)
Şarj edilebilir pil paketi (NP-F770) (1)
AC Adaptörü (AC-L100C) (1)
Güç kablosu (elektrik kablosu) (1)
Kablosuz Remote Commander (RMT-845) (1)
Lityum pil (Kablosuz Remote Commander için CR2025) (1), Kablosuz Remote Commander'a önceden takılı olarak gelir
Aksesuar yuvası kiti (1)
Kullanım Kılavuzu (2)
CD-ROM (1)
Garanti (1)

Notlar

*PAL veya NTSC modeli nedeniyle teknik özelliklerde küçük değişiklikler olabilir. Önce PAL ve ardından NTSC teknik özellikleri gösterilir. 

 


Uyumlu Ürünler