Sony HVL-F60RM Radyo Kontrollü Kablosuz Flaş (700TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model HVL-F60RM

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony HVL-F60RM Radyo Kontrollü Kablosuz Flaş
Sony HVL-F60RM Yüksek hızlı flaş

Özellikler
GN60 güç ve geniş aralıklı lens netleme uzaklıkları desteklenir
Bu takılabilir flaş ünitesinin yüksek GN60 çıkışı geniş bir çekim koşulları dizisi için yüksek güç sunar. Sahip olduğu flaş kapsamı ile 20 mm ve 200 mm arası (geniş panelle 14 mm) lens netleme uzaklıklarını destekler. Netleme uzaklığı gerektiği şekilde seçilebilir.

Kesintisiz çekim desteği
Şarj döngü süresi 1,7 saniye veya kesintisiz çekim için Harici Pil Adaptörü (FA-EBA1) (isteğe bağlı) ile yalnızca 0,6 saniyedir. Kesintisiz çekim esnasında doğru flaş senkronizasyonu sürdürülür ve flaş patlamama durumları ile kötü çekimler en aza indirilir.

Orijinal Sony Çabuk Değişimli Yansıma
Kare açılarının çabucak değiştirilmesi gerektiğinde esnek konumlandırma ve ideal aydınlatma için hemen yataydan dikey yöne, sağa veya sola 90°’ye, 150°’ye kadar yukarıya ve 8°’ye kadar aşağıya geçiş yapın. Geliştirilmiş kompakt mekanizma E-mount fotoğraf makineleri ile birlikte kullanım için idealdir ve E-mount sisteminin rahatlığı ile taşınabilirliğine katkıda bulunur.

Özel tuşlar ve TTL flaş bellek
İşlevler gerektiğinde kolay erişilebilmeleri için ünitenin dört yönlü kumandasına, orta düğmesine ve kontrol kadranına serbestçe atanabilir. Üstelik TTL flaş çıkışı da belleğe alınabilir ve hemen kullanım veya ufak ayarlar sonrası kullanım için gerektiğinde geri çağrılabilir. Bu, manuel iş akışını basitleştiren ve zaman kazandıran bir diğer özelliktir.

Doğrudan çıkış ayarı
Bağımsız bir ışık çıkış seviyesi düğmesi (LEVEL -/+ düğmesi) verimli iş akışı için çıkışın veya dengelemenin doğrudan kontrol edilmesini mümkün kılar. Kapsamlı bir ekran, ayarlamaları ve flaş çıkış seviyesi doğrulamasını kolaylaştırdığı gibi eşleştirilmiş kablosuz flaşlar için flaş çıkış ayarlarına da sezgisel erişim sağlar. [1] LEVEL -/+ düğmesi [2] LCD panel

Zorlu ortamlarda güvenilirlik
Toza ve neme dayanıklı tasarım ağır ortam koşullarında güvenilir bir şekilde çalışmayı mümkün kılar. Yağmur Muhafazası (isteğe bağlı) ilave koruma ve güvenilirlik sağlar. Güvenilirliğe katkıda bulunan bir diğer özellik de metal Çoklu Arayüz Yuvasıdır. Tüm bu özelliklerin birleşimi zorlu şartlarda güvenilirliği artırır.

P-TTL flaş kontrolü
Uygun flaş çıkışı, pozlamayı ölçmek için ön flaş kullanılarak belirlenir.

Çoklu flaş radyo kontrolü
30 metreye kadar mesafelerde kablosuz flaş kontrolü için en fazla 5 gruba 15’e kadar flaş ünitesi atanabilir. İsteğe Bağlı Kablosuz Radyo Kumandası (FA-WRC1M) ve Kablosuz Radyo Alıcısı (FA-WRR1) üniteleri HVL-F60RM’nin dahili radyo üzerinden kablosuz özelliği olmayan Sony flaş ünitelerinin yanı sıra radyo özelliği bulunan HVL-F45RM ile de kullanılabilmesini sağlar.

İstikrarlı kablosuz radyo iletişimi
Hem optik uzaktan flaş çalıştırma, hem de radyo üzerinden kablosuz çalıştırma desteklenir. Uyumlu bir fotoğraf makinesi üzerine monte edildiğinde ve fotoğraf makinesine takılmayan ünitelerle eşleştirildiğinde, HVL-F60RM optik iletişimi zorlaştıran koşullarda parazitsiz radyo iletişimini mümkün kılar. Yavaş senkronizasyon, arka perde senkronizasyonu ve çoklu flaş desteklenir.

LED ışık ve AF yardımı
Yalnızca stüdyolar değil, dış mekanda çekim için de uygun olan dahili LED ışık çok kullanışlıdır. Aynı zamanda loş ışıkta doğru şekilde otomatik netleme yapılması için AF destek ışığı işlevi görür. LED karanlık ortamlarda manuel netlemeyi de kolaylaştırır.

Yansıma adaptörü
Birlikte verilen yansıma adaptörü yalnızca flaşa göre daha geniş bir alanı aydınlatacak ve daha yumuşak gölgeler oluşturacak şekilde fazladan dağılım için eklenebilir. Etkiyi daha da güçlendirmek için geniş panelli yansıma adaptörünü kullanın.

Renk filtreleri
Birlikte verilen renk filtreleri, doğal beyaz dengesi elde etmek veya belirli bir atmosfer yaratmak için mevcut ışığı tamamlamak için kullanılabilir.

Senkronizasyon terminali (GİRİŞ/ÇIKIŞ)
Senkronizasyon terminali giriş veya çıkış olarak işlev görebilir. Giriş olduğunda, örneğin pozlama ayarı yapılırken flaş ölçerden gelen başlatma sinyalini alabilir. Çıkış olduğunda ise, birden fazla flaşın sağladığı çok yönlülüğü artırmak için flaş çalıştırma işlevini harici bir monoblok flaşa ya da benzer bir birime aktarabilir.

Seçilebilir ışık dağılımı
Üç tane ışık dağılım ayarı mevcuttur: Standart dağılım için “STD”, GN önceliği için “ORTA” ve geniş açı önceliği için “EŞİT”.

Yüksek hızlı senkronizasyon
Normal maksimum flaş senkronizasyon hızı gün ışığı dolgu flaşı kullanıldığında deklanşör hızının azaltılmasını gerektirir ve bu da arka planda bokeh oluşturmayı zorlaştırır. Yüksek hızlı senkronizasyon istenen her yerde bokeh oluşturulabilmesi amacıyla büyük diyafram açıklıkları kullanılabilmesi için flaşın tüm deklanşör hızlarına senkronize edilebilmesini sağlar.

Sesli flaş hazır sinyali
Kablosuz flaş kullanılsa dahi flaş tamamen şarj edildiğinde ve bir sonraki pozlamaya hazır olduğunda sesli bir “hazır” sinyaliyle kullanıcıya haber verilir.

Uzaktan bırakma
Uzaktan serbest bırakma işlevi bir fotoğraf makinesi deklanşörünün bir veya birden fazla flaş ünitesi ile senkronize olarak uzaktan çalıştırılması için kullanılabilir ve örneğin, tek bir nesnenin fotoğrafının aynı anda birden fazla açıdan çekilmesini mümkün kılar.

Çoklu/Mikro USB terminali
Yazılımın rahatça güncellenebilmesi için flaş ünitesi Çoklu/Mikro USB terminali vasıtasıyla bir bilgisayara bağlanabilir.


Teknik Özellikler

Flaş Başlığı
Kılavuz Numarası: ISO 100'de 60 m (105 mm Konum)
Kapsama Alanı: Tam Kare 24 ila 105 mm / 14 mm (Geniş Açı Adaptörü ile)
Kapsama Açısı: 23,3 - 84 ° / 110 ° (Geniş Açı Adaptörü ile)
Yansıtıcı Başlık: -8 ila + 150 °
Döner Kafa: 180 °
Geri dönüşüm süresi: yaklaşık. 0.1 - 1.7 Saniye
İkincil Aydınlatma: Video Işığı

Pozlama Kontrolü
Pozlama Kontrolü: ADI / P-TTL
Flaş Modları: Yüksek Hızlı Senkronizasyon, İkinci Perde Senkronizasyonu, Yavaş Senkronizasyon
Güç Aralığı: 1/1 - 1/256 (Manuel)
Flaş Telafisi: -3 ila +3 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)

Kablosuz
Kablosuz Çalışma: Radyo: 30 m'ye kadar / Optik: 5 m'ye kadar
Kablosuz Kanallar: 14
Kablosuz Grupları: 5

Güç
Dahili Güç: 4 x AA (Alkalin, NiMH)
Harici Güç Paketi Uyumlu: Hayır

Genel
Montaj: Shoe Mount
Kamera Dışı Terminali: PC
Boyutlar (G x Y x D): 78,1 x 139.5 x 104,6 mm
Ağırlık: 449 gr


Kutu İçeriği:
Sony HVL-F60RM Kablosuz Radyo Flaş
Konektör Koruma Kapağı
Mini Stant
Kılıf
Yansıtma Adaptörü
Amber Renk Filtresi
Yeşil Renk Filtresi
Taşıma çantası
Garanti Belgesi