Sony HVL-F45RM Radyo Kontrollü Kablosuz Flaş

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model HVL-F45RM

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony HVL-F45RM Radyo Kontrollü Kablosuz Flaş
Kablosuz Radyo Kontrolü ile Harici Flaş HVL-F45RM

Güçlü fakat kompakt
Çok yönlü çekim için kablosuz radyo flaş kontrolü
Kompakt, yüksek performanslı HVL-F45RM klipsli flaş ile güçlü aydınlatma sağlayın. Çoklu flaş ayarlarında ve konvansiyonel optik kablosuz iletişimde dahili kablosuz radyo kontrolünün serbestliğini keşfedin. Kolay kullanım, mükemmel güvenilirlik, uzman sonuçları özellikle de kompakt α E mount değiştirilebilir lensli kamera tutkunları için.

Dayanıklı, güçlü, kompakt
α E mount fotoğraf makinesine uyacak şekilde oldukça küçültülmüş bu kompakt flaş, 45 kılavuz numarası kadar güçlüdür. Döngü süresi yaklaşık 2,5 saniyedir ve flaş çıkışı yaklaşık 210 katıdır.

Dahili kablosuz radyo kontrolü ile çok flaşlı çekim
Dahili kablosuz radyo kontrollü sistemiyle, çok yönlü HVL-F45RM, kumanda veya alıcı olarak kullanılabilir ve çok çeşitli çekim koşullarını destekler. Kumanda olarak, 15 adede kadar uyumlu flaş birimini veya alıcıyı 5 grup halinde bağlayabilirsiniz. Kablosuz sistemin rahatlığını ve 30 m'ye varan mesafelere yerleştirilmiş flaşlarla çeşitli aydınlatmanın keyfini çıkarın.

[1] HVL-F45RM (alıcı/ kameradan ayrı flaş)
[2] FA-WRR1 (alıcı) + uyumlu flaş (kameradan ayrı flaş)
[3] FA-WRR1 (alıcı) + stüdyo flaşı (senkronizasyon kablosuyla)
[4] HVL-F45RM (kumanda / kamera üzerinde flaş)
[5] FA-WRC1M (kumanda)

Her ortamda güvenilir ve hassas kontrol
Radyo sinyalleri, geniş bir çekim alanında (yaklaşık 30 m / 98,4 fit) istikrarlı bağlantı sağlar. Uyumlu makineden ayrı flaş üniteleri veya alıcılar, parlak ışıkta, engellerin çevresinde ve hatta fotoğraf makinesinin arkasındayken bile radyo sinyallerini algılar. Yani eşitleme hataları olmadan daha tutarlı sonuçlar elde edersiniz. 

İşlevsel uyumluluk
Uyumlu fotoğraf makineleri için bağlantıya bakın. Bazı modellerin yazılımı güncellenmelidir. 

Uyumlu Fotoğraf Makineleri için tıklayınız.

Uzman çekim için çalışabilirlik ve güvenilirlik

Kamera benzeri menülerle sezgisel kullanım
Tıpkı fotoğraf makinesindeki sekme menüleriyle hızlı sezgisel kullanımın keyfini çıkarın.

Quick Navi kontrol arayüzü
"Fn" düğmesine bir kere basarsanız çekim ayarlarını doğrudan değiştirmenize olanak sağlayan Quick Navi ekranı açılır.

Esnek şekilde atanabilen özel işlev
Sık kullanılan işlevleri kolay erişim için yukarı, aşağı, sol, sağ, orta tuşlara ve kontrol tekerleğine (kırmızıyla vurgulanmıştır) atayın.

Başlığı yatay olarak 360° döndürün
Esnek başlık, hızlı bounce işlemi için180° sola ve 180° sağa döner.

150° yukarı ve 8° aşağı eğin
150° yukarı / 8° aşağı eğme ayarını ve tek dokunuşla arkaya doğru bounce özelliğini kullanın.

Dikey çekimi destekler
Fotoğraf makinesi dikey konumda tutulurken bile bounce flaş kullanılabilir.

Toz ve neme dayanıklı tasarım
Dayanıklı gövdenin etrafındaki birleşme yerlerinde tozu ve nemi uzak tutmak için özel olarak tasarlanmış contalarla, zorlu dış mekan koşullarında bile güvenilir flaştan faydalanabilirsiniz. Bu özellik, rüzgar ve toz gibi kontrol altına alamayacağınız çeşitli faktörlerin olduğu dış mekanlarda artı değer sağlar.

Kablosuz çoklu flaş oranı kontrolü
Kablosuz olarak kontrol edilen flaşlardan oluşan en fazla üç grubun her birinin yoğunluğunu ayarlayın.

Yüksek hızlı senkronizasyon (HSS)
Deklanşör hızının flaş hızına eşit veya bundan düşük olması gereken konvansiyonel günışığı senkronizasyonunun aksine, flaş tüm deklanşör hızlarına senkronize edilebilir.

Gelişmiş Mesafe Entegrasyonu (ADI)
TTL ölçümü aracılığıyla lens ve nesne arasındaki mesafe bilgisini doğru olarak elde eden ADI, nesne veya arka planın yüksek veya düşük yansıma oranından etkilenmeden flaş yoğunluğunun hassas biçimde kontrol edilmesini sağlar.


ÖZELLİKLER

Yüksek güçlü kompakt flaş
Bu (GN) 45 kılavuz numaralı, oldukça küçültülmüş, kompakt, hafif ve klipsli flaşın en uygun kullanımı α7 serisi ile birliktedir. Flaş, bounce aydınlatmada bile güçlü çıkış sağlar; yeniden işleme başlaması yaklaşık 2,5 saniye sürer ve performans sırasındaki dayanıklılık yaklaşık 210 patlamaya varır.

Dahili kablosuz radyo kontrolü
Güçlü güneş ışığında veya görece uzak konumlarda bile radyo kontrollü sistemi sayesinde çok flaşlı çekim için, bu flaşı uyumlu fotoğraf makineleriyle kullanın. HVL-F45RM, kablosuz kumanda veya alıcı olabilir. Kumanda olarak HVL-F45RM, en fazla 5 grupta 15 uyumlu flaş ünitesini veya alıcıyı, en fazla 30 metre mesafedeki uzak ünitelerle bağlantıyı destekler. Ayrıca optik kablosuz iletişimlerle de çalışır.

Esnek aydınlatma için bounce başlığı
Esnek aydınlatma için HVL-F45RM bounce başlığı, yatay olarak 360° dönebilir (hem sola hem de sağa 180°) ve ayrıca 150° yukarı ve 8° aşağı eğilebilir ve çekim koşullarına bağlı olarak istediğiniz aydınlatmayı sağlar.

Özelleştirilebilir tuş ataması
Tuş özelleştirme işlevi, sık kullanılan özelliklerin hızlı kullanım için kolayca atanmasına olanak sağlar. Özelleştirilebilir ayarlar arasında ışık telafisi seviyesi ve flaş çıkış seviyesi vardır. Özelleştirilebilen tuşlar kırmızıyla vurgulanmıştır.

Sekmeli menüler
Flaş özelliklerinin zahmetsiz kullanımının keyfini çıkaracaksınız. LCD ekrandaki sekmeli menüler, hızlı erişim ve sezgisel kullanım için fotoğraf makinesi gövdesindeki ile aynıdır.

Quick Navi
Sony'nin Quick Navi kontrol arayüzü, "Fn" düğmesine tek bir basışla aydınlatma parametrelerine kolay, sezgisel erişim sağlar. İhtiyacınız olan her şey ekrandadır, birkaç düğme ve kontrol halkasıyla erişilebilir. Bu sayede çekim yapmadan önce ayarları yapmak için gerekli işlemler en aza indirilir.

Yüksek hızlı senkronizasyon (HSS)
Yüksek hızlı deklanşörle senkronlu flaştan faydalanın. Geleneksel senkronize çekimde deklanşör hızının senkronlu flaş hızıyla aynı veya ondan daha yavaş olması gerekir, diyafram açıklığı daraltılır ve arka plan bokeh efektlerini elde etmek zorlaşır. Ancak yüksek hızlı senkronizasyon (HSS) sayesinde flaşı fotoğraf makinesinin sunduğu en yüksek deklanşör hızı dahil tüm deklanşör hızlarında kullanabilirsiniz. Böylelikle alan derinliğini azaltmak için diyafram açıklığını gerektiği gibi artırabilir ve arka planın bulanık, nesneninse mükemmel netlendiği güzel portreler çekebilirsiniz. Kablosuz yüksek hızlı senkronizasyon aynı zamanda uyumlu fotoğraf makinelerinde de kullanılabilir.

Toza ve neme dayanıklı tasarım
Dayanıklı gövdenin etrafındaki birleşme yerlerinde tozu ve nemi uzak tutmak için özel olarak tasarlanmış contalarla, zorlu dış mekan koşullarında bile güvenilir flaştan faydalanabilirsiniz. Bu özellik, rüzgar ve toz gibi kontrol altına alamayacağınız çeşitli faktörlerin olduğu dış mekanlarda artı değer sağlar.

LED ışık ve AF aydınlatıcı
Sorunsuz çalışan ve enerji tüketimi açısından verimli LED ışık, hem videolarda hem de fotoğraflarda doğal aydınlatma ve gölgeler oluşturmanızı sağlar. Ayrıca AF aydınlatıcı doldurma ışığı sunarak karanlık ortamlarda nesnelere netleme yapmanızı kolaylaştırır.

Lens İçinden (TTL) kablosuz flaş
Kablosuz flaşla çekim yaparken bile, lens üzerinden yapılan hassas ışık miktarı ölçümüne göre flaş çıkışı belirlenebilir. Flaş ünitesinin konumunu ve yönünü istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz için, nesneyi (nesnenin) tam önünden çekerken yoğun gölgeleri yumuşatmak ve patlayan vurguları bastırmak ya da derinlik ve görünüş algısını vurgulamak için yumuşak gölgeler eklemek mümkündür. Kablosuz flaş oranı kontrolü yapılabilir.

Test flaş modu
Test flaşı modu, fotoğraf çekmeden önce nesnenin üzerindeki gölgeleri kontrol etmenizi ve harici flaş ölçer kullanarak ışık seviyesine bakmanızı sağlar. Stüdyo fotoğrafçılığı için vazgeçilmez bir özelliktir. Test flaşının ışık seviyesi, manuel flaş (M) modundaki ışık seviyesi ayarına bağlıdır. Flaş ünitesi, 1/1 ışık seviyesiyle lensin içinden (TTL) modunda yanar.

Gelişmiş Mesafe Entegrasyonu (ADI)
Nesnelerin veya arka planların yansıma oranından neredeyse hiç etkilenmeyen bir otomatik ölçüm sağlayan ADI, aşırı yansıtıcı veya aşırı karanlık nesnelerde bile doğru pozlamayı korur. Yansıyan ışık ölçümünü ve uyumlu fotoğraf makinesi lenslerinden alınan hassas mesafe bilgilerini kullanmak için ünitenin flaşını önceden yakarak optimum flaş seviyesine ulaşır.

Görüntü sensörü boyutu için optimize edilmiş otomatik zum kontrolü
Bu flaş ünitesi, takıldığı fotoğraf makinesindeki lensin netleme uzaklığına göre 24 mm ile 105 mm arasında uygun flaş kapsamını otomatik olarak seçer. Bu işlev, flaş zumunu fotoğraf makinesinin görüntü sensörüne uyacak şekilde ayarlayarak görüntü çevresinde ışık düşüşünü en aza indirir. 35 mm full frame ve APS-C boyutlu görüntü sensörü kullanan fotoğraf makineleri için gerekli flaş kapsamı büyük ölçüde farklılık gösterir ve bu akıllı işlev iki sensör için de optimum flaş kapsamı sağlar.

Otomatik Beyaz Dengesi Ayarı
Renk sıcaklığı çekim yaptığınız ortama göre değişir ve sahnenin doğal çıkması için flaşın renk sıcaklığı ortam ışığının renk sıcaklığıyla eşleşmelidir. Bu akıllı işlevle, doğru beyaz dengesi ayarı için renk sıcaklığı bilgisi flaş ünitesinden fotoğraf makinesine aktarılır ve flaşlı fotoğrafçılıkta daha doğal görünümlü renk üretimi elde etmenize yardımcı olur.

Çoklu/Mikro USB bağlantı noktası
Bu flaşta, bağlı bilgisayar üzerinden son sürüme yazılım güncellemesini destekleyen Çoklu/Mikro USB bağlantı noktası bulunur.


ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

Kılavuz sayısı 45
Boyutlar (G x Y x D): Yaklaşık 69,4 x 113,7 x 88,3 mm (2 3/4 x 4 1/2 x 3 1/2 inç), Ağırlık: Yaklaşık 317 gr (11,2 oz.) (piller hariç)
Kablosuz radyo kontrol işlevi
Videolar ve fotoğraflar için LED ışığıyla donatılmıştır.

Kamera Türü
KAMERA TÜRÜ: Flaş öncesi ölçümüyle otomatik elektronik flaş (klipsli tip)
YUVA TÜRÜ: Çoklu Arayüz Yuvası

Flaş Başlığı (Işık yayan ünite)
MAKSİMUM KILAVUZ NUMARASI: 45 (Flaş kapsamı ayarı 105 mm, ISO100・m)
FLAŞ KAPSAMI: OTOMATİK/MANUEL (24 mm-105 mm)15 mm netleme uzaklığındaki görüş açısı da geniş panel ile kapsanır
FLAŞ MODU: TTL/MANUEL/ÇOKLU
FLAŞ SÜRESİ (YAKLAŞIK): Yaklaşık 1,7 msn içinde (1/1 MANUEL)
RENK SICAKLIĞI (YAKLAŞIK): Yaklaşık 5500K
FREKANS (YAKLAŞIK): Yaklaşık 0,1-2,5 saniye (Alkali pil)/Yaklaşık 0,1-2,0 saniye (Ni-MH pil)
TEKRAR (YAKLAŞIK): Yaklaşık 210'dan fazla defa (Alkali pil)/ Yaklaşık 270'ten fazla defa (Ni-MH pil)
SÜREKLİ FLAŞ PERFORMANSI: Saniyede 10 flaşta 40 flaş
BOUNCE FLAŞ: Var
BOUNCE AÇISI: YUKARI 150°(0° / 30° / 45° / 60° / 75° / 90° / 120° / 150°) AŞAĞI 8°, Sola ve sağa 180°(0° / 30° / 45° / 60° / 75° / 90° / 120° / 150° / 180°)
TEST FLAŞI: Var
FLAŞ KONTROLÜ: Flaş öncesi kullanımıyla flaş kontrolü (P-TTL/ADI)
FLAŞ TELAFİSİ: Var
MOTORLU SEVİYE DEĞİŞTİRME: 22 seviye (1/1-1/128) 1/3 adım
YÜKSEK HIZLI SENKRONİZASYON (HSS): Var
MODELLEME FLAŞI: Var
YERLEŞİK GENİŞ PANEL: Var (15 mm)
YERLEŞİK BOUNCE LEVHASI: Var

Radyo kontrollü kablosuz işlev
RADYO KONTROL KABLOSUZ İŞLEVİ: Var (kumanda/alıcı)
FREKANSLAR: 2,4 GHz bant
KANALLAR: 14 Kanal (Otomatik/manuel)
İLETİŞİM MESAFESİ (YAKLAŞIK): Yaklaşık 30 m
GRUPLAR: 3 grup (TTL/MANUEL), 5 grup (flaşlı fotoğrafçılık grubu)
MAKSİMUM FLAŞ ÜNİTESİ: 15 ünite
AYDINLATMA ORANI KONTROLÜ: 3 grup (TTL)

Optik kontrollü kablosuz işlev
OPTİK KONTROLLÜ KABLOSUZ FLAŞ: Var (kumanda/uzaktan kumanda)
KANALLAR: 4 Kanal
İLETİŞİM MESAFESİ (YAKLAŞIK): Yaklaşık 5 m
GRUPLAR: 3 grup
AYDINLATMA ORANI KONTROLÜ: 3 grup (TTL)

LED ışık işlevi
MERKEZ PARLAKLIK YOĞUNLUĞU (YAKLAŞIK): Yaklaşık 400 lx (0,5 m)/Yaklaşık 100 lx (1 m)
AYDINLATMA MESAFESİ (YAKLAŞIK): Yaklaşık 1 m (video kaydederken, ISO 3200 ve F5.6 ayarıyla)
NETLEME UZAKLIĞI DESTEĞİ: 35 mm (35 mm formatlı görüş açısı)
KESİNTİSİZ AYDINLATMA SÜRESİ (YAKLAŞIK): Yaklaşık 4 saat (Sony AA boyutlu alkali pille)
RENK SICAKLIĞI (YAKLAŞIK): Yaklaşık 5500K
MOTORLU SEVİYE DEĞİŞTİRME: 10 adım

Diğer işlevler
GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ BOYUTU İÇİN OPTİMİZE EDİLMİŞ OTOMATİK ZUM KONTROLÜ: Var
FLAŞ DAĞITMA AYARI: Var
OTOMATİK WB AYARI: Var
ÖZEL TUŞ AYARLARI: Var
BELLEK AYARLARI: Var

Ekran
LCD PANEL: Var (Nokta grafikli)

Harici konnektörler
ÇOKLU/MİKRO USB TERMİNALİ: Var

Güç kaynağı
GÜÇ KAYNAĞI: Dört adet AA boyutlu alkali veya Ni-MH pil

Diğer özellikler
TOZ VE NEME DAYANIKLI TASARIM: Var


Kutu İçeriği:
Sony HVL-F45RM Kablosuz Radyo Flaş
Konnektör Koruma Kapağı
Mini Standı
Taşıma Çantası
Garanti Belgesi