Sony FE 20mm f1.8 G Lens (1000TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL20F18G

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony FE 20mm f1.8 G Lens (SEL20F18G)

Kompakt, yüksek çözünürlüklü 20mm F1.8 prime
Sony’nin son optik teknolojisi, geniş diyafram açıklıklı, geniş açılı prime lenste maksimum F1.8 diyafram açıklığında etkileyici uçtan uca çözünürlük elde eder. Son derece kompakt olması ve E mount gövdeyle eşleşmesi de çeşitli çekim gereksinimleri için olağanüstü AF performansı, kontrol ve güvenilirlik sunan çok yönlü bir mobil sistem yaratır.

Etkileyici 20mm F1.8 G Lens performansı

Ultra geniş 20 mm perspektifler, F1.8’de üstün çözünürlük
Yenilikçi optik tasarımdaki iki AA (gelişmiş asferik) parça, lensin en geniş F1.8 diyafram açıklığında köşeden köşeye olağanüstü çözünürlük için bozulmayı en aza indirir.

Daha iyi mobilite ve taşıma için kompakt ve hafif
İki AA parça içeren gelişmiş optik tasarım, sadece 373 gram (13,2 oz) ağırlığındaki G Lenste incelikli bir mekanik sistemle desteklenir. Küçük boyut ve hafiflik, kompakt E mount gövdelerle kullanıldığında mobiliteyi artırır ve gimballerde veya aksesuar kollarında kullanım için ideal olan dengeli bir sistem yaratır. FE 20mm F1.8 G, çeşitli fotoğraf ve video çekimi koşullarına uygun, çok yönlü bir lenstir.

Pürüzsüz, doğal görünen bokeh
Bokeh kalitesinde önemli bir etkisi olan sferik bozulmanın hassasiyetle kontrol edilmesinin yanı sıra FE 20mm F1.8 G’de, G Lens serisinin imzası niteliğindeki pürüzsüz, yumuşak bokeh ile doğal görünen vurgular sağlayan, 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı bulunur.

Gerçekçi işlemeli nokta kaynaklar
Nokta ışık kaynaklarının renk bulanıklığı olmadan, doğru şekilde üretilmesi amacıyla, sajital parlamayı en aza indirmek için iki AA (gelişmiş asferik) parça ve üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça kullanılır.

XD Doğrusal Motorlarla maksimum AF hızı, hassasiyet ve takip
İki XD (eXtreme Dynamic) Doğrusal Motor, günümüzün en gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek hızlı özelliklerine ayak uydurur ve tam otomatik netleme hızı, hassasiyeti ve takip potansiyeli sayesinde en dinamik nesneleri yakalar. Yeni kontrol algoritmaları; duyarlı, sessiz, düşük titreşimli otomatik netleme için lens netleme grubunun sorunsuzca ve gecikme olmadan yönlendirilmesini sağlar.

Özçekimlerde dahi mükemmel yakın çekim performansı
20 mm’nin özçekimler için ideal bir netleme uzaklığı olmasının yanı sıra bu lens, AF modunda sadece 0,19 metrelik (0,63 ft), manuel netleme yapıldığında ise yaklaşık 0,18 metrelik (0,59 ft) minimum netleme mesafesi sunar. İster özçekim yapın ister başka nesneleri çekin, gimbale/kola monte etmek için mükemmel bir seçenektir.

Kompakt bir lenste akıcı kullanım ve yüksek güvenilirlik
Netleme tutma düğmesi, netleme modu değiştirme, diyafram açıklığı halkası ve diğer kontroller, kolay kullanım ve sorunsuz iş akışı için tasarlanıp yerleştirilmiştir. Kullanıcının çekim gereksinimlerini destekleyecek diğer işlevler, fotoğraf makinesi gövdesi menü ayarlarından netleme tutma düğmesine atanabilir. Ön lens parçası, suyu ve kiri iten florla kaplanmıştır ve lensin toza ve neme dayanıklı tasarımı1, zorlu koşullarda açık havada kullanım için gereken güvenilirliği sağlar.


Teknik özellikler:
Odak Uzaklığı 20mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 1.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 22
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare
Görüş Açısı: 94 °
Minimum Odak Mesafesi: 18 cm
Maksimum Büyütme: 0.2x
Optik Tasarım: 12 Grupta 14 Element
Diyafram Bıçakları: 9, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik odaklama
Görüntü Sabitleme: Hayır
Filtre Boyutu: 67 mm (Ön)
Boyutlar (Ç x U): 73,5 x 84,7 mm
Ağırlık: 373 g


Kutu İçeriği:
Sony FE 20mm f1.8 G Lens (SEL20F18G)
Parasoley (model): ALC-SH162
Ön lens kapağı: ALC-F67S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Yumuşak çanta

 


Uyumlu Ürünler