Sony FE 14mm F1.8 GM Lens

Sony Türkiye Distribitörü Euroasia Garantili | Sony Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model SEL14F18GM
20.499,00 TL
17.699,00 TL %14 İndirimli
6 X 2949,83 taksit seçenekleri ile


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony FE 14mm F1.8 GM Lens

Özellikle parlak bir tasarıma sahip dinamik ultra geniş açılı odak uzaklığı olan Sony FE 14mm f1.8 GM, manzara, doğa, mimari ve astrofotografi uygulamalarına çok uygun hızlı, çok yönlü bir lenstir. Son derece geniş ancak kullanılabilir perspektifi, düşük ışık koşullarında mükemmel performans ve alan derinliği üzerinde artırılmış kontrol için f / 1.8 maksimum diyafram açıklığı ile tamamlanmaktadır. Optik tasarım, renk sapmalarını azaltmak için iki ekstra düşük dağılım öğesi ve bir süper ED öğesi ile yüksek derecede görüntü keskinliği ve netliği için küresel sapmaları önemli ölçüde kontrol eden iki XA (aşırı asferik) öğe içerir. Güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken artan kontrast ve renk doğruluğu için gölgelenmeyi ve lens parlamasını sınırlamak için bir Nano AR II kaplama uygulanmıştır.

Bir XD Doğrusal Motor sistemi, hızlı ve sessiz odak sağlamak için iki ayrı motor kullanır ve ayrıca manuel odak işlemi için daha duyarlı kontrol sağlar. Yalnızca 9,8 inçlik minimum odak ve ultra geniş görüş alanı, derin perspektifli yakın çekim fotoğrafçılığında yeni bir dünya açar. Ayrıca lens, toz ve nem geçirmez bir tasarıma ve içinde çekimi desteklemek için florin kaplı dış unsurlara sahiptir.


Ürün Özellikleri

14mm F1.8 başyapıtından yeni görünümler
Bu büyük diyafram açıklıklı, ultra geniş açılı prime lens, inanılmaz derecede kompakt olan yenilikçi bir tasarımda G Master kalitesi sunar. Sektör lideri teknoloji, maksimum F1.8 diyafram açıklığında dahi nefes kesen çözünürlüğün yanı sıra muhteşem bokeh efekti sağlar. Hızlı ve hassas AF özelliğinin yanı sıra mobilite ve kontrol, yaratıcı hayal gücünüze hak ettiği özgürlüğü verir.

F1.8’de dahi şaşırtıcı çözünürlük
G Master tasarımındaki iki adet XA (ekstrem asferik) parça, maksimum F1.8 diyafram açıklığında dahi köşeden köşeye olağanüstü çözünürlük sağlar. Bir Super ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) ve iki ED cam parça renk akmasını kapsamlı biçimde bastırır, gelişmiş genel optik tasarım ise noktasal kaynakların ideal şekilde işlenmesi için sajital parlamayı en aza indirir.

Parlak, ultra geniş ve inanılmaz derecede kompakt
Yenilikçi bir G Master optik tasarımı içindeki iki ultra hassas XA parça da dahil olmak üzere hassas asferik parçalar, Sony’nin son teknoloji ürünü iki XD Doğrusal Motoruyla birlikte çalışarak yalnızca 460 gram ağırlığında, dikkat çekici bir kompaktlığa sahip bir lens içinde olağanüstü performans sağlar. Bu lensi her yere götürebilir ve yeni yaratıcı perspektiflerle dünyayı yeniden şekillendirebilirsiniz.

Net, akmayan renkler
Renk bulanıklığını düzeltmede etkili olan iki ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça, görüntü alanının tamamında mükemmel kontrast ve hassas görüntü işleme için daha da güçlü renk telafisi sağlayan bir Super ED cam parçayla bir araya getirildi.

Harika bir şekilde işlenmiş gece göğü görüntüleri
Yüksek ölçüde kavisli XA (ekstrem asferik) parçanın da dahil olduğu gelişmiş optik özellikler yıldızlı gökyüzünün ve diğer gece sahnelerinin çekiminde sajital parlamayı en aza indirir. Büyük boyuttaki F1.8 maksimum diyafram açıklığı aşırı ölçüde yavaş deklanşör hızları kullanmak zorunda kalmadan düşük ışıkta çekim yapmanıza imkan tanır, kompakt boyutlar ise dilediğiniz yerde kolayca çekim yapmanızı mümkün kılar.

Muhteşem ultra geniş bokeh
Bu benzersiz ve ultra geniş lens, 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı mekanizması ve iki adet XA parçanın optimum kullanımı sayesinde derin, kapsamlı arka planlarda güzel bir bokeh efekti oluştururken nesneleri dinamik yakın çekim perspektifleriyle vurgulamanıza imkan tanır.

Nano AR Kaplama II netliği en üst düzeye taşıyor
Dış mekanda ultra geniş bir lens ile çekim yapılırken güneş sıklıkla güç bir pozisyonda olur ve zaman zaman istenmeyen parlama ve gölgelenmelere yol açar. Sony’nin orijinal Nano AR Kaplama II teknolojisi lens yüzeylerinde eşit dağılımlı bir yansıma önleyici kaplama oluşturarak zorlu aydınlatma koşullarında parlama ve gölgelenmeleri etkili şekilde hafifletir.

Güzel bir arka plan bokeh efekti ile dinamik yakın çekimler
Özenle tasarlanmış bir optik sistem içindeki iki XA parça ve bir asferik parça sayesinde 0,25 m düzeyinde son derece kısa bir minimum netleme mesafesi elde edilir, böylece olağanüstü güzellikte bir arka plan bokeh efekti oluşturmak için F1.8 maksimum diyafram açıklığından yararlanırken dinamik yakın çekimler yapmak için sahneye rahatlıkla yaklaşabilirsiniz.

Fotoğraf ve videolar için hassas ve sessiz AF
İki XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, E mount gövdelerin hız potansiyelini en üst düzeye çıkaran yüksek hızlı, doğru ve sessiz AF performansı için bu lensin büyük ve ağır netleme gruplarını çabucak ve hassas bir şekilde konumlandırır. Sessiz ve düşük titreşimli AF özelliği video çekiminde çok büyük avantaj sağlarken kompakt mobilite ve hızlı yanıt özellikleri de sınırsız yaratıcı özgürlük sunar.

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Fotoğraf makinesi gövdesi arayüzünden lensin netleme tutma düğmesine bireysel çekim tercihlerine uygun şekilde çeşitli fonksiyonlar atanabilir. Örnek olarak nokta atışı manuel netleme için netleme büyütme işleminin parmak ucuyla kontrolüne izin veren Netleme Büyütücü işlevini atayabilirsiniz.

Sezgisel manuel netleme kontrolü
Doğrusal Yanıtlı MF, netleme halkasının manuel netleme sırasında incelikli kontrollere doğrudan ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar. Netleme halkasını döndürmek, mekanik bir netleme sisteminin yanıtına benzer şekilde netlemede doğrudan ilgili değişikliği gerçekleştirir. Kontrol işlemi anında ve hassas şekilde gerçekleşir, böylece yaratıcılık açısından amacınızı gecikme olmadan ortaya koyabilirsiniz.

Tıklamalı durdurma anahtarına sahip diyafram açıklığı halkası
Gereksinime göre açılabilen veya kapatılabilen tıklamalı durma noktalarına sahip, sezgisel diyafram açıklığı kontrolüne imkan tanıyan bir diyafram açıklığı halkası mevcuttur. Durma noktalarını "hissetmenize" izin veren dokunsal geri bildirim için tıklamalı durma noktalarını açabilir ya da lensin XD Doğrusal Motorları tarafından desteklenen, pürüzsüz, sürekli ve sessiz diyafram açıklığı kontrolü için kapatabilirsiniz.

Tüm uygulamalar için muhteşem güvenilirlik
Ön parçada suyu, yağı ve diğer kirletici maddeleri iten flor kaplaması vardır, ayrıca arka filtre değiştirilirken yüzeyi temiz tutmak için arka parça da flor kaplamalıdır. Toza ve neme dayanıklı tasarım bu büyük diyafram açıklıklı, ultra geniş açılı lensi zorlu dış mekan koşullarında kullanırken güvenilirliği en üst düzeye çıkarır.


Teknik Özellikler
Objektif Özellikleri
BAĞLANTI: Sony E mount
BİÇİM: 35 mm full frame
NETLEME UZAKLIĞI (MM): 14
35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C): 21
OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI: 11-14
GÖRÜŞ AÇISI (35 MM): 114°
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C): 91°
MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F): 1,8
MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F): 16
DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI: 9
DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI: Var
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ: 0,25 m (0,82 fit)
MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X): 0,1
FİLTRE ÇAPI (MM): -
GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT): - (gövdeye entegre)
TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4): -
TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0): -
PARALOSEY TÜRÜ: Taçyaprağı şekli, sabit tip
Boyut ve Ağırlık
BOYUTLAR (ÇAP X UZUNLUK): 83 × 99,8 mm (3 3/8 × 4 inç)
AĞIRLIK: 460 gr (16,3 oz)
Kutu İçeriği : Lens ön kapağı: Birlikte verilir, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta, Filtre şablonu


Sony FE 14mm f / 1.8 GM İnceleme
Sony'nin birinci sınıf G Master serisinin bir parçası olan bu lens, çok çeşitli küresel ve renk sapmalarının düzeltilmesi yoluyla önemli ölçüde yüksek çözünürlük ve keskinlik elde etmek üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, bu lensler hem fotoğrafçılık hem de sinema uygulamalarına fayda sağlamak için sağlam ve kullanımı kolay fiziksel tasarımlara sahiptir.
Çok yönlü ultra geniş açılı prime, tam çerçeve Sony E montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır; ancak 21 mm eşdeğer odak uzaklığı sağladığı APS-C modellerinde de kullanılabilir.
Zor aydınlatma koşullarında çalışan oldukça hızlı f / 1.8 maksimum diyafram açıklığı avantajları ve ayrıca alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Optik tasarıma, astigmat, alan eğriliği, koma, distorsiyon ve diğer küresel sapmalar üzerinde etkili kontrol için üstün yüzey hassasiyeti sunan iki XA (aşırı asferik) eleman ve bir standart asferik eleman dahil edilmiştir. işleme.
Lens tasarımında bir Süper ED öğesi ve iki ekstra düşük dağılım öğesi bulunur ve gelişmiş netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçaklarını azaltmaya yardımcı olur.
Nano AR Kaplama II, güçlü aydınlatma koşullarında artan kontrast ve renk oluşturma için yüzey yansımalarını, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için uygulanmıştır. Bu güncellenmiş kaplama, daha büyük, kavisli elemanlar için daha uygundur ve özellikle iç yansımaları en aza indirmede ustadır.
Bir XD Doğrusal Motor sistemi, hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama ve izleme performansı sağlamak için dahili bir odaklama tasarımıyla birlikte iki ayrı motor kullanır. Bu tasarım aynı zamanda daha doğal, sezgisel Doğrusal Tepkili manuel odak kontrolüne katkıda bulunur ve hızlı odak modu geçişi için objektif gövdesinde bir AF / MF anahtarı bulunur.
Dinamik yakın çekim görüntüler oluşturmaya uygun minimum 9.8 "odaklanma mesafesi.
Sezgisel dokunsal kontrol ve programlanabilir ayarların seçilmesine hızlı erişim için lens çerçevesinin üzerinde bir odak tutma düğmesi bulunur.
Video uygulamalarına fayda sağlamak için yumuşak, sessiz diyafram açıklığı geçişi için fiziksel diyafram halkası tıklanabilir. Halka ayrıca otomatik pozlama modlarında kullanım için bir kilitleme "A" konumu içerir.
Toz ve nem sızdırmaz tasarım, sert koşullarda çalışmaya daha iyi izin verir ve kauçuklu kontrol halkaları, daha soğuk sıcaklıklarda kullanımda fayda sağlar.
Flor kaplı ön ve arka elemanlar toza, neme ve parmak izlerine karşı dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.
Lensin arkasına, lens yuvasına dahil edilen filtre tutucusu, kesilmiş jel filtrelerini kabul eder ve bir filtre kesme şablonu dahildir.
Entegre petal şekilli lens siperliği, kaçak ışığın lens parlamasına neden olmasını engellemeye yardımcı olur ve ayrıca ön elemana bir miktar fiziksel koruma sağlar.


Kutuda Neler Var
Sony FE 14mm f / 1.8 GM Lens
Ön Kapak
Sony ALC-R1EM Arka Lens Kapağı
Lens Kılıfı
Filtre Şablonu
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler