Sony FE 12-24mm f2.8 GM Lens

Sony Türkiye Distribitörü Euroasia Garantili | Sony Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model SEL1224GM
30.999,00 TL
29.199,00 TL %6 İndirimli


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony FE 12-24mm f2.8 GM Lens
Sony FE 12-24mm f2.8 GM, ultra geniş F2.8 12-24 mm zum lensi ultra geniş bir görüş açısı sunar. Yenilikçi optik tasarım, Sony’nin gelişmiş XD Doğrusal Motorlarıyla birlikte çalışarak hızlı, hassas otomatik netleme, akıcı kontrol ve sağlam güvenilirlik de sağlayan hafif bir lenste olağanüstü G Master görüntü kalitesi sunar.

Özellikler:
Birinci Sınıf G Master Series ultra geniş açılı zum lens
XD Doğrusal Motor hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar
Tüm zum aralığında yüksek çözünürlük için üç XA parça, bir asferik lens, iki Super ED cam ve üç ED cam
Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama II
Netleme tutma düğmesi ve diğer özellikler profesyonel çekim gereksinimlerini destekler

12 mm’den 24 mm’ye parlak F2.8 maksimum diyafram açıklığı
Bu çok yönlü lensin ultra geniş 12 mm görüş açısı, mesafenin vurgulanmasını ve insan gözü kapsamının dışında kalan dinamik perspektifler oluşturulmasını mümkün kılar. Derin, ilgi çekici görsellerle sanatsal paletinizi genişletin.

Tüm α lensler içindeki en büyük XA parçayla yenilikçi optik
Şimdiye kadar üretilmiş en büyük parça da dahil üç XA (ekstrem asferik) parça, yenilikçi optik tasarımda bir asferik parçayla birlikte, görüntü alanının tamamında etkileyici G Master çözünürlüğü sunar. İki Super ED (Ekstra Düşük Dağıtma) ve üç ED cam parça renk bulanıklığını bastırır, yeni Nano AR Kaplama II ise son derece net görüntüler için parlamayı ve gölgelenmeyi en aza indirir.

Sabit F2.8 parlaklık
F2.8 maksimum diyafram açıklığıyla 12-24 mm zum, gece sahnelerinin, yıldızlı gökyüzünün ve diğer düşük ışıklı nesnelerin düşük hassasiyetlerde aşırı düşük deklanşör hızları kullanmak zorunda kalmadan çekilmesi için idealdir.

Küçük, hafif zumda ultra geniş açılar ve geniş diyafram açıklığı
Etkileyici görüntü kalitesi sunan, kompakt, hafif, 12-24 mm sabit F2.8 zum lensinde üç XA tipi dahil olmak üzere dört asferik parçadan oluşan gelişmiş optik tasarım ve Sony’nin orijinal XD doğrusal motorlarını içeren mekanik tasarım. Manzaralar, gece sahneleri ve mimari için ideal nitelikteki bu lens, geniş açılarla çekim yapan aktif spor fotoğrafçılarına da ekstra mobilite sunar.

Hızlı, doğru AF ve güvenilir takip için XD Doğrusal Motorlar
Lensin her netleme grubu için iki tane olmak üzere dört XD Doğrusal Motor, yüksek performanslı α gövdelerin sağladığı hız potansiyelinden tam olarak faydalanan, hızlı, hassas otomatik netleme ve takip sağlar. Yeni kontrol algoritmaları, netleme grupları arasında sorunsuz senkronizasyon sağlar ve XD Doğrusal Motorların tepkisini en üst düzeye çıkarır. Minimum titreşimle kullanım sessizdir.

Profesyonel uygulamalar için kontrol ve güvenilirlik
Netleme tutma düğmesi, netleme modu anahtarı, zum halkası, netleme halkası ve diğer kontroller; kolay kullanım ve sorunsuz iş akışı için tasarlanıp yerleştirilmiştir. Kullanıcının bireysel çekim gereksinimlerini karşılayacak alternatif işlevler, makine gövdesi menü ayarlarından netleme tutma düğmesine atanabilir. Flor ön parça kaplaması ile toza ve neme dayanıklı tasarım, zorlu ortamlarda yüksek güvenilirlik sağlar.

Ultra geniş F2.8 12-24 mm zum
Bu çok yönlü lensle kullanılabilen ultra geniş 12 mm görüş açısı, mesafenin vurgulanmasını ve insan gözünün kapsamının dışında kalan dinamik perspektiflerin oluşturulmasını mümkün kılar. Sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığıyla 12-24 mm zum; gece sahnelerinin, yıldızlı gökyüzünün ve diğer düşük ışıklı nesnelerin düşük hassasiyetlerde aşırı düşük deklanşör hızları kullanmak zorunda kalmadan çekilmesi için idealdir.

En büyük XA parçayla yeni optikler
Tüm α lenslere yönelik üretilmiş en büyük parça da dahil olmak üzere üç XA (ekstrem asferik) parça, görüntü alanının tamamında etkileyici G Master çözünürlüğü elde eden, yenilikçi bir optik tasarımda bir asferik parçayla bir araya gelir.

Minimum bozulma, netliği artırır
İki Super ED (Ekstra Düşük Dağıtma) ve üç ED cam parça, bu tip geniş diyafram açıklıklı lenslerde çözünürlüğü azaltabilecek renk bulanıklığını bastırır ve maksimum netliğin tüm görüntü alanında korunması için görüntü alanının hiçbir yerinde renk bulanıklığı oluşmamasını sağlar.

Muhteşem G Master bokeh’i
Lensin XA parçalarının son derece yüksek yüzey hassasiyeti, soğan halkası tipi bokeh’i etkili şekilde bastırırken, hem tasarım hem de üretim aşamasında sferik bozulma özelliklerinin incelikle ayarlanması ve 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı da son derece akıcı, yumuşak G Master bokeh’i sunar.

Zor ışıklarda net görüntüler
Büyük lens parçalarına veya son derece kavisli yüzeylere eşit şekilde uygulanabilen yeni Nano AR Kaplama II, net görüntüler elde etmek için parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek dahili yansımaları bastırmak amacıyla geliştirilmiştir. Nano AR Kaplama II, bu lensin geniş görüş açısına rağmen zor ışıklarda dahi tüm görüntüde yüksek netliği ve kontrastı korur.([A] Geleneksel kaplama [B] Nano AR Kaplama II [1] Geleneksel kaplama [2] Nano AR Kaplama II [3] Cam [4] Son derece kavisli cam yüzey [5] Yansıyan ışık)

İnanılmayacak kadar küçük ve hafif
Sadece 847 gram ağırlığında, kompakt 12-24 mm sabit F2.8 zum lensinde, üç XA tipi de dahil olmak üzere dört asferik parçadan oluşan yenilikçi optik tasarım ve yüksek performanslı XD Doğrusal Motorlar içeren mekanik tasarım. Manzaralar, gece sahneleri ve mimari için ideal nitelikteki bu lens, ultra geniş açılar kullanmak isteyen aktif spor çekimi yapanlara ekstra mobilite sunar.

Toz ve neme dayanıklı tasarım
Toza ve neme dayanıklı tasarım zorlu koşullarda dış mekanda kullanım için gereken güvenilirliği sağlar.

Yüzer mekanizma, sonsuzluktan yakın netlemeye kadar mükemmel çözünürlük elde eder
Lensin netleme grubunu bağımsız olarak kontrol edilebilen iki gruba bölen yüzer netleme mekanizması, netleme mesafesiyle değişen bozulmayı en aza indirmekte son derece etkilidir. Sonsuzluktan yakın çekim netlemesine kadar tüm zum aralığında en iyi performans korunur. Yüzer mekanizma sadece olağanüstü yakın çekim performansı sunmakla kalmaz, aynı zamanda hangi mesafede olursa olsun tüm nesnelerde olağanüstü netlik sağlar.

Esnek video yapımı için sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığı
Tüm netleme uzaklıklarında sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığıyla, diyafram açıklığı zum yaparken değişmez; böylece pozlama, deklanşör hızı ve ISO hassasiyeti video çekerken tutarlı olabilir. APS-C gövdesinde veya Super 35 görüş açısıyla kullanılırken, zum aralığının geniş ucu Full Frame gövdedeki 18 mm ile eşdeğer olur ve video yapımı için oldukça kullanışlı bir zum aralığı sağlanır.

Flor ön parça kaplaması
Ön lens parçasında suyu, yağı ve diğer kirleri iten, aynı zamanda lens yüzeyine bulaşan tüm kirlerin veya parmak izlerinin silinmesini kolaylaştıran flor kaplama bulunur.

Hızlı, hassas otomatik netleme ve takip
Lensin her netleme grubu için ikişer tane olmak üzere toplam dört XD Doğrusal Motor, Sony’nin yerel lenslerinin sağladığı pek çok avantajı iyileştiren, hızlı ve hassas otomatik netleme ve takip sağlar. Bu gelişmiş sistem, yüksek performanslı fotoğraf makinesi gövdelerinin sağladığı hız potansiyelinden tam olarak faydalanarak en dinamik sporlarda veya diğer aksiyon tiplerinde de önemli anların yakalanmasını kolaylaştırır. AF çalışması da minimum titreşimle sessizdir.

Doğal, doğrusal manuel netleme yanıtı
Doğrusal Yanıtlı MF, netleme halkasının manuel netleme sırasında incelikli kontrollere doğrudan ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar. Netleme halkasının döndürülmesi, doğrudan netlemedeki ilgili değişikliği gerçekleştirir, böylece anında ve hassas kontrol elde edilir.

Arka filtre tutucu
Daha fazla ifade özelliği için standart sayfa tipi ND, renk düzeltme ve diğer filtreler lensin arka filtre tutucusuna takılabilir. Sayfa filtreler için bir kesim şablonu birlikte verilir.

Kolay manuel/otomatik netleme geçişi
Otomatik ve manuel netleme modları arasında anında geçiş sağlayan netleme modu düğmesi, ince manuel netleme ayarı gereken nesne veya durum çekimlerinde büyük avantaj olabilir.

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Elverişli bir konumdaki netleme tutma düğmesi, sadece kolay netleme tutma kontrolü sağlamakla kalmaz, fotoğraf makinesi gövdesinden erişilebilen bir menüden çeşitli diğer işlevlere de atanabilir.

Özel lens kapaklı entegre parasoley
Entegre parasoley, parlamaya ve gölgelenmeye neden olabilecek eksen dışı ışıkları etkili şekilde engeller. Birlikte verilen lens kapağı, her açıdan kolayca takılarak ve güvenle kilitlenerek parasoleyi kapatır.


Sony FE 12-24mm f/2.8 GM İnceleme:
Bir dizi ultra geniş görüş alanını içeren Sony FE 12-24mm f / 2.8 GM, geniş aralığı ve parlak tasarımı ile karakterize edilen parlak ve çok yönlü bir zumdur. Sabit f / 2,8 maksimum diyafram açıklığına sahip bu lens, mevcut aydınlatma koşullarında çalışmak ve konuyu izole etmek için alan derinliğini kontrol etmek için idealdir. Gelişmiş optik tasarımı, yüksek derecede keskinlik, doğru işleme ve dikkate değer renk doğruluğu için çeşitli sapmaları ve bozulmaları azaltmak üzere bir araya gelen bir dizi XA, küresel olmayan, Süper ED ve ED öğesi içerir. Parlak ve arkadan aydınlatmalı koşullarda çalışırken daha fazla kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi önleyen güncellenmiş bir Nano AR Kaplama II de uygulandı.

Optiklerin tamamlayıcısı, özellikle sessiz, hassas ve hızlı otomatik odaklama performansı sağlamak için dört ayrı odaklama motoru kullanan bir XD Lineer Motor sistemidir. 11 inçten sonsuzluğa kadar odaklama aralığı boyunca tutarlı sonuçların korunmasına yardımcı olan hareketli bir odak tasarımı da kullanılır. Lens ayrıca sert koşullarda çekimi desteklemek için toz ve nem sızdırmaz bir tasarıma ve flor kaplı ön lens elemanına sahiptir. Koşullar ve başıboş ışığı engellemek ve ön elemanı fiziksel olarak korumak için dahili bir petal şekilli lens siperliği vardır.

Sony'nin saygın G Master serisinin bir parçası olan bu lens, çok çeşitli küresel ve renk sapmalarını düzelterek önemli ölçüde yüksek çözünürlük ve keskinlik elde etmek üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, bu lensler hem fotoğrafçılık hem de sinema uygulamalarına fayda sağlamak için sağlam ve kullanımı kolay fiziksel tasarımlara sahiptir.
Çok yönlü ultra geniş açılı zoom, tam çerçeve Sony E montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 18-36 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayan APS-C modellerinde de kullanılabilir.
Zor aydınlatma koşullarında çalışan parlak f / 2,8 sabit maksimum diyafram açıklığı faydaları ve ayrıca alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Optik tasarıma, astigmatizm, alan eğriliği, koma, distorsiyon ve diğer küresel sapmalar üzerinde etkili kontrol için üstün yüzey hassasiyeti sunan, yüksek keskinlik ve hassaslık sağlayan üç XA (aşırı asferik) eleman ve bir standart asferik eleman dahil edilmiştir işleme.
Lens tasarımında iki Süper ED öğesi ve üç ekstra düşük dağılım öğesi bulunur ve gelişmiş netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçaklarını azaltmaya yardımcı olur.
Nano AR Kaplama II, güçlü aydınlatma koşullarında artan kontrast ve renk oluşturma için yüzey yansımalarını, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için uygulanmıştır. Bu güncellenmiş kaplama, daha büyük, kavisli elemanlar için daha uygundur ve özellikle iç yansımaları en aza indirmede ustadır.
Kayan odaklama sistemi, odak grubunu ayrı olarak kontrol edilen iki gruba ayırır ve yakınlaştırma ve odak aralıkları boyunca tutarlı bir şekilde net optik performansın korunmasına yardımcı olur.
Bir XD Doğrusal Motor sistemi, hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama ve izleme performansı sağlamak için dahili odaklama tasarımıyla birlikte, odaklanma grubu başına iki olmak üzere dört ayrı motor kullanır. Bu tasarım aynı zamanda daha doğal, sezgisel Doğrusal Tepkili manuel odak kontrolüne katkıda bulunur ve bu ayar üzerinde dokunsal kontrol için objektif gövdesinde bir AF / MF anahtarı bulunur.
Sezgisel dokunsal kontrol ve seçim ayarlarına hızlı erişim için lens çerçevesinin üzerinde bir odak tutma düğmesi bulunur.
Zum aralığı boyunca minimum 11" odaklanma mesafesi mevcuttur.
Toz ve nem sızdırmaz tasarım, sert koşullarda çalışmaya daha iyi izin verir ve kauçuklu kontrol halkaları, daha soğuk sıcaklıklarda kullanımda fayda sağlar.
Flor kaplı ön eleman toza, neme ve parmak izlerine karşı dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.
Yuvarlatılmış dokuz kanatlı diyafram, sığ alan derinliği teknikleri kullanıldığında hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Entegre petal şekilli lens siperliği, kaçak ışığın lens parlamasına neden olmasını engellemeye yardımcı olur ve ayrıca ön elemana bir miktar fiziksel koruma sağlar.
Lensin arkasına, lens yuvasına dahil edilen filtre tutucusu, kesilmiş jel filtrelerini kabul eder ve bir filtre kesme şablonu dahildir.


Teknik Özellikler:
Odak Uzaklığı: 12-24mm
Maksimum Açıklık: f / 2.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 22
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Çerçeve
Görüş Açısı: 122 ° - 84 °
Minimum Odak Mesafesi: 11.02 "/ 28 cm
Maksimum Büyütme: 0.14x
Optik Tasarım: 14 Grupta 17 Eleman
Diyafram Bıçakları: 9, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik Odaklama
Görüntü Sabitleme: Hayır
Filtre Boyutu: Jel Filtresi (Arka)
Boyutlar (Ç x U): 3,84 x 5,39 "/ 97,6 x 137 mm
Ağırlık: 1.86 lb / 847 g


Kutu İçeriği:
Sony FE 12-24mm f / 2.8 GM Lens
Ön Lens Kapağı
Sony ALC-R1EM Arka Lens Kapağı
Lens Kılıfı
Filtre Kesme Şablonu
Garanti Belgesi