Aksiyon videosu çekiminde tamamen yeni boyut

Action Cam, harika 4K78 görüntülemeyi Balanced Optical SteadyShot gelişmiş kamera titremesi telafisiyle birleştirir. Optik yolun tamamını tek bir hareketli ünite olarak kontrol eden Balanced Optical SteadyShot, kamera titremesinin etkilerini engellemede çok daha efektiftir. Bu gelişmiş sabitleme sistemi yolculuk yaparken, bisiklete binerken ve diğer aktif durumlarda net ve sabit nitelikte güzel görüntüler çekmeyi kolaylaştırır 9.

Kolay kontrol için Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda10

Başarılı çekimler için mükemmel eşleştirme. Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda çekim ayarları üzerinde tam kontrol sağlamanın yanı sıra artık güç açma/kapama işlevini de gerçekleştiriyor. Bir arada sorunsuz biçimde kullanabilmeniz için aynı kullanıcı dostu arayüz tasarımını paylaşırlar. Nasıl çekim yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin, kameranız ve uzaktan kumandanız senkronize ve maceraya hazır olur.

Kullanımı kolay kullanıcı arayüzüyle akıllı çalışma

Yeni, sezgisel kullanıcı arayüzünü kullanarak özellikleri hiç olmadığı kadar kolay şekilde seçin ve değiştirin. Tüm menülere kolayca erişebilirsiniz. Kusursuz kamera ayarı deneyimini yaşayın ve çekim ihtiyaçlarınız için mükemmel ayarı bulun. Kamera, PlayMemories Mobile yüklü bir akıllı telefondan da açılıp kapatılabilir.

Gelişmiş hassasiyete sahip Exmor R® CMOS sensör

Gün batımında yokuş aşağı son hızda dağ bisikleti sürmek? Şafakta kano yapmak? Sony'nin Exmor R® CMOS sensörünün artırılmış görüntü netliği ve büyük oranda azaltılmış grenle sağladığı düşük ışık hassasiyeti ile kayıtlarınız mükemmel gözükmeye devam edecek.

Üstün ayrıntılar ve dokular için BIONZ X™

Sony'nin görüntü işleme motoru, dokuları ve ayrıntıları ekstra yüksek işleme hızıyla gözle görülecek şekilde üretir. BIONZ X™, işleme sürecini hızlandıran ön uçtaki LSI (geniş ölçekli entegrasyon) ile birlikte, fotoğraf veya video çekiminde daha doğal ayrıntılar, daha gerçekçi görüntüler, daha zengin ton geçişleri sağlar; gürültüyü azaltır.

Esnek montaj seçeneklerine sahip Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda10

Bu kompakt, yeni uzaktan kumanda, bileğe takılan bir aksesuar olarak kullanılabileceği gibi bağlantı adaptörü ve diğer takılabilir aksesuarlarla birlikte takılabilir kumanda olarak da kullanılabilir. Ayrıca Wi-Fi® bağlantısıyla tüm işlevleri kontrol edebilir ve pil gücünden tasarruf etmek için yeni Bluetooth® ile kamerayı açıp kapatabilirsiniz.

Net, ultra geniş ZEISS® Tessar™ lens

ZEISS® Tessar lens ile geniş açılı muhteşem görüntüler yakalayın ya da standart fakat etkileyici görüntüler çekin. Her iki şekilde de kayak pistleri, dağ yolları, coşkun nehirler gibi zorlu coğrafyaların veya çukurlu asfalt yolların etkileyici geniş çekimlerini yapabilirsiniz.

Dahili stereo mikrofon kaliteli ses kaydı yapar 12

Muhteşem bir videoyu güzel sesle mükemmelleştirin. Dahili stereo mikrofon, maceranızın seslerini iki kanallı stereo olarak ve doğal bir şekilde kaydetmenizi sağlar. Gürültüsü azaltılan net ses, üretebileceğiniz en gelişmiş video çalışmalarını daha da geliştirir.

Ayarlanabilir görüntü alanı ve zum özgürlüğü

Etkileyici efektler ve daha fazla heyecan için hareketli çekimlerinizi çeşitlendirecek yeni esneklik olanaklarını keşfedin. Örneğin, görüş açınız "Geniş", "Orta" veya "Dar"11 arasından seçilebilir. Ayrıca sorunsuz şekilde ayarlanabilen zum modu, çekim sırasında zum ayarını değiştirmenizi sağlar.

4K Zaman Atlamalı Çekim

Zaman Atlamalı Çekim, belirli aralıklarda çekilen yüksek kaliteli 4K hareketsiz görüntüleri kullanarak zaman atlamalı videolar oluşturmanızı sağlar. Action Cam Movie Creator (Windows için sürüm 5.1, Mac® için sürüm 3.1) veya Action Cam Uygulamasını (sürüm 2.0)13 kullanarak bu görüntüleri etkileyici zaman atlamalı videolara dönüştürebilirsiniz.

Gelişmiş video tarzı için manuel kontrol

Aileniz, arkadaşlarınız ve hayranlarınızla paylaşmaktan gurur duyacağınız heyecan verici aksiyon videoları için gelişmiş çekim özelliklerini keşfedin. Beyaz dengesi ve AE değiştirme gibi gelişmiş manuel ayarlar kullanın, ayrıca parlaklık ve ton ayarlarını diğer kameraların görüntülerine göre optimize ederek videolarınızı daha kolay düzenleyin. Yönetmen ve aksiyon yıldızı olarak becerinizi ve tarzınızı gösterin.

Yüz Algılamalı Özel Bölüm Videosu Oluşturucu14

Dahili Özel Bölüm Videosu Oluşturucu14 ve yüz algılama ile kamerada otomatik düzenleme yapmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedin. Özel Bölüm Videosu Oluşturucu, spor performansının dışında günlük olaylar ve seyahat gibi birçok sahneyi destekler. Kaydın özel bölümleri otomatik olarak seçilerek arka plan müzikli bir özel bölüm videosu oluşturulur. Akıllı telefon kullanarak çalışmanızı anında paylaşabilirsiniz.

Ustream® yoluyla Canlı Akış3

Kayak yaparken, sörf yaparken dalgaların arasında gerçek zamanlı paylaşımlar yapın. Sahneleri, yüksek kaliteli görüntü ve sesle anında yayınlayın.

Ağır çekim video için Full HD çözünürlükte 120 fps

Full HD çözünürlükte 120 fps yüksek kare hızlı kayıt sayesinde hareketli aksiyon sahnelerinin her ayrıntısını akıcı ağır çekimde15 görün.

Seri Çekim

Hareketli sahneleri seri çekimle yakalayın. Bu, bir hareket veya geçişin sekiz adede kadar yüksek kaliteli çekimini yapmanızı sağlar. Geri dönüp stilini gözden geçirmek isteyenler için mükemmel bir özelliktir. Ayarlar 10 fps, 5 fps ve 2 fps'dir.

Motion Shot LE

Bir hareketli sahnenin tamamını tek bir karede yakalayın. Bu özellik, hareket eden bir nesnenin kompozit görüntüsünü oluşturur; ayrıca 10 fps, 5 fps ve 2 fps olmak üzere birçok farklı seri çekim hızı ayarlayabilirsiniz.

Aynı anda 5 kameraya kadar

Yerden yukarıya veya yukarıdan aşağıya doğru heyecan verici çekimler yapmak için beşe kadar kamera kullanın. Bu kameraları, Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda10 veya PlayMemories Mobile uygulaması yüklü akıllı telefon kullanarak kolayca kontrol edebilirsiniz.

Profesyonel tarzda düzenleme için Zaman Kodu / Kullanıcı Biti

Zaman Kodu ve Kullanıcı Biti (TC/UB), gelişmiş düzenleme için büyük önem taşıyan veri öğeleridir. Zaman Kodu işlevi, videoları hassas ve gelişmiş şekilde düzenlemek için saat/dakika/saniye/kare değerlerini görüntü verilerine kaydeder. Kullanıcı Biti işlevi tarih/saat/sahne numarasını sekiz basamaklı sayılara kaydeder ve iki ya da daha fazla kamera kullanılan videoları düzenlemek için kullanışlıdır.

Kolay, yaratıcı düzenleme için Action Cam Movie Creator

Action Cam Movie Creator ile videolarınızı güzelleştirin. 4K zaman atlamalı video ve ağır çekim video gibi özelliklerle videoları daha hızlı ve kolay çekip düzenleyin. Video döndürme ile videolarınızı saat yönünde veya saatin tersi yönde 90˚ döndürün ya da Çoklu Görünüm ile aynı anda farklı kameraların çektiği dört adede kadar video kaydını birleştirerek bölünmüş ekranda kompozisyon oluşturun.

Kullanımı Kolay Döngülü Kayıt

Döngülü kayıt özelliği sayesinde, mükemmel anı kaçırmaktan korkmayın. Döngülerin üzerine yazılarak yapılan kayıtlar 5, 20, 60 veya 120 dakikalık seçeneklere sahiptir veya "sınırsız" olarak ayarlanabilir. Kapasiteyi aşmak konusunda endişelenmeksizin en özel anı yakalamak için bu özelliği kullanın.

Action Cam Uygulaması

Sezgisel mobil uygulama; zaman atlamalı kolay video düzenleme, ağır çekim/hızlı çekim ve kablosuz film dosyası aktarımı aracılığıyla her zaman ve her yerde "kendinizi kanıtlamanızı" sağlıyor.

Standart olarak sunulan Su Altı Muhafazası

İsteğe bağlı ekipman satın almadan, birlikte verilen Su Altı Muhafazası 12 ile Action Cam'i 60 m/197 ft derinlikte kullanın. Düz panelli bu aksesuar, tüm kamera işlevlerini muhafazadan kolayca kontrol etmenizi sağlar. Dahası, bu muhafaza, sağlam ve kompakt kamerayı darbelere, neme, pasa, toza ve kuma karşı korur. Deniz maceralarını gönül rahatlığıyla yaşayın ve keşiflerinizi zorlu arazilere taşıyın.

Güçlü gövde zorlu koşullara dayanır

Action Cam'in gövdesi su sıçramasına ve donmaya dayanıklıdır. Birlikte verilen Suya Dayanıklı Muhafaza ise toza, darbelere ve 60 m/197 ft derinliğe kadar suya dayanıklıdır. Yani Action Cam'in zorlu koşullara dayanıklı tasarımı sayesinde yağmurlu bir günde yürüyüş yaparken, kayak veya snowboard yaparken, arazi motosikletine binerken, sörf yaparken veya su altını keşfederken video çekebilirsiniz.

Gelişmiş kullanım kolaylığı

Dahili tripod soketine yerleştirdiğiniz Action Cam'inizle, yüzey ne kadar engebeli olursa olsun sabit çekimler yapabilirsiniz. USB bağlantıları, aksesuarları daha kolay takabilmeniz için kameranın arkasında bulunmaktadır.

Memory Stick Duo™/SD yuvası

Bellek kartı yuvası, Memory Stick Micro™ (M2™) ve Mikro SD / SDHC / SDXC Bellek Kartı5 (sınıf 4 veya üzeri) bellek kartları ile uyumludur. Çekim gereksinimlerinize ve bilgisayarınızla olan uyumluluğuna göre en uygun kartı seçin. (Bellek kartları birlikte verilmez.)

Action Cam rotanızı görüntüleyin

Önceki modellerden kalma dahili GPS kullanılabilir. Action Cam Movie Creator kullanılırken konum takibi ve hız ölçer, video üzerinde görüntülenebilir. Bu ayrıca Videoya GPS Verileri Ekleme özelliğinin hız verilerinizi okumasını ve hız bilgilerini vs. görüntüleyen başka bir video dosyası oluşturmasını sağlar.

Kamera durumunu kolayca görmek için ek kayıt ışıkları

Bu Action Cam'in önünde, üstünde ve arkasında üç kayıt ışığı bulunur. Artık kayıt durumunu farklı yönlerden kolayca kontrol edebilir ve yardımcı hatırlatma sesini de duyabilirsiniz.

   
iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie16 ile uyumludur.

   


Ürün Teknik Özellikleri:

Boyut ve Ağırlık BOYUTLAR (G X Y X D)
Yaklaşık 29,4 x 47,0 x 83,0 mm (Yaklaşık 1 3/16 x 1 7/8 x 3 3/8 inç)
AĞIRLIK
Yaklaşık 114 g (birlikte verilen pil dahil), Yaklaşık 4,1 oz (birlikte verilen pil dahil)

Sensör SENSÖR TİPİ
1/2,5 tipi (7,20 mm) arkadan aydınlatmalı "Exmor R®" CMOS Sensör

EFEKTİF PİKSEL (VİDEO)
Yaklaşık 8,2 Megapiksel 1 2

EFEKTİF PİKSEL (FOTOĞRAF)
Yaklaşık 8,2 Megapiksel 1 2

Objektif OBJEKTİF TİPİ
ZEISS® Tessar

F SAYISI (MAKS. DİYAFRAM AÇIKLIĞI)
F2,8

ODAK UZAKLIĞI (35 MM) (VİDEO)
f= 17 mm (GENİŞ), f= 23 mm (ORTA), f= 32 mm (DAR)
ODAK UZAKLIĞI (35 MM) (FOTOĞRAF)
f= 17 mm (GENİŞ), f= 23 mm (ORTA), f= 32 mm (DAR)

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
Yaklaşık 50 cm (Yaklaşık 19 3/4 inç)


Görüntü Sabitleme STEADYSHOT
Aktif Modlu Balanced Optical SteadyShot
 

Pozlama POZLAMA MODU
Çoklu segment
MİNİMUM AYDINLATMA
6 lüks (1/30 Deklanşör Hızı)

Beyaz Dengesi BEYAZ DENGESİ MODLARI
Otomatik/Renk Sıcaklığı/Özel
 

Deklanşör DEKLANŞÖR HIZI
1/30 – 1/10.000 (30 fps)
 

Çekim GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
BIONZ X™ görüntü işlemcisi

DİĞER ÇEKİM İŞLEVLERİ
Döngülü Kayıt, Motion Shot LE, Seri Çekim, 4K Zaman Atlamalı Çekim, Canlı Akış 3

SU GEÇİRMEZ
Birlikte Verilen Su Altı Muhafazasıyla (MPK-UWH1) 60 metreye kadar
TOZ GEÇİRMEZ
Birlikte Verilen Su Altı Muhafazasıyla (MPK-UWH1) 4

DARBELERE DAYANIKLI
Birlikte Verilen Su Altı Muhafazasıyla (MPK-UWH1) 4


Kayıt Ortamı UYUMLU KAYIT ORTAMI
Memory Stick Micro™ ve Mikro SD/SDHC/SDXC ile uyumlu
 

kayıt KAYIT FORMATI (VİDEO)
MP4: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC S formatı: MPEG-4 AVC/H.264

KAYIT FORMATI (FOTOĞRAF)
DCF Sürüm 2.0 ile uyumlu, Exif Sürüm 2.3 ile uyumlu, MPF Baseline ile uyumlu

VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
MP4 PS: 1920 x 1080 60p/50p, MP4 HQ: 1920 x 1080 30p/25p, MP4 STD: 1280 x 720 30p/25p, MP4 HS120 (HS100): 1280 x 720 120p/100p, MP4 HS240 (HS200): 800 x 480 240p/200p, XAVC S: 3840 x 2160 30p/25p/24p, 1920 x 1080 120p/100p, 1280 x 720 240p/200p, 1920 x 1080 60p/50p/30p/25p/24p
VİDEO KAYIT HIZI (ABR/VBR)
MP4 PS: Yaklaşık 28 Mbps/HQ: Yaklaşık 16 Mbps/STD: Yaklaşık 6 Mbps/HS120 (HS100): Yaklaşık 28 Mbps/HS240 (HS200): Yaklaşık 28 Mbps, XAVC S 3840 x 2160 30p/25p/24p: Yaklaşık 100 Mbps/60 Mbps, 1920 x 1080 120p/100p: 100 Mbps/60 Mbps, 1280 x 720 240p/200p: 100 Mbps/60 Mbps, 1920 x 1080 60p/50p/30p/25p/24p Yaklaşık 50 Mbps

FOTOĞRAF BOYUTU (FOTOĞRAF MODU)
Yaklaşık 12,0 Megapiksel 16:9 (4608 x 2592) 2


Ses SES KAYIT FORMATI
MP4/MPEG-4 AAC-LC 2 kanal, XAVC S: LPCM 2 kanal

MİKROFON
Dahili stereo mikrofon

HOPARLÖR
Mono Hoparlör

Arayüz GİRİŞ VE ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
Bellek kartı yuvası, Mikro HDMI çıkışı, Stereo mini jak, Çoklu/mikro USB terminali
 

Güç GÜÇ GEREKSİNİMLERİ
3,6 V (pil paketi)
PİL TİPİ
NP-BX1

Sürekli Kayıt Süresi (birlikte verilen pil tam şarj edilmiş halde) (yaklaşık) KAMERA WI-FI® ÖZELLİĞİ AÇIK
XAVC S: 3840 × 2160 30p 60 Mb/sn (4K) 50 dk, MP4: 1920 x 1080 30p (HQ) 125 dk 5 6
KAMERA WI-FI® ÖZELLİĞİ KAPALI
XAVC S: 3840 × 2160 30p 60 Mb/sn (4K) 60 dk, MP4: 1920 x 1080 30p (HQ) 135 dk 5

Canlı Önizlemeli Kumanda MODEL ADI
RM-LVR3

BOYUTLAR (GXYXD)
47,8 x 52,6 x 19,0 mm

AĞIRLIK
46 g (Yalnızca gövde)
PİL ÖMRÜ
155 dk (Canlı önizleme görüntülenirken)

BAĞLANABİLİR CİHAZLAR
Wi-Fi®, Bluetooth® V4.1


Kutu İçeriği Şarj edilebilir pil paketi (NP-BX1)
Micro USB kablosu
Başlangıç kılavuzu
Su Altı Muhafazası (MPK-UWH1)
Aksesuar Tokası
Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda (RM-LVR3); Bilek Kayışı, Bağlantı Adaptörü ve İstasyon öğelerini içerir

Dipnotlar:

1. "SteadyShot" "KAPALI" olduğunda.
2. "Açı ayarı" "GENİŞ" olduğunda.
3. Bir Wi-Fi® yönlendiricisi veya internet paylaşımı özellikli akıllı telefon gerektirir.
4. Toza/darbelere dayanıklılık performansı açısından ise video kameranın çizilmeyeceğinin veya video kamerada çökükler oluşmayacağının garantisi yoktur.
5. Birlikte verilen Su Altı Muhafazası kullanılmadan 25°C / 77°F altındaki sıcaklıklarda sürekli çekim yaparken. Kayıt süresi, kullanıma ve çevresel koşullara bağlı olarak daha kısa olabilir.
6. Kamera, Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumandaya veya akıllı telefona bağlı olmadığında.
7. 3480 x 2160 piksel
8. XAVC S 4K 100 Mb/sn kayıt için mikro SDXC/SDHC bellek kartı UHS-I U3 veya üzeri, XAVC S 4K 60 Mb/sn ve XAVC S HD 50 Mb/sn kayıt için ise Sınıf 10 veya üzeri mikro SDXC/SDHC bellek kartı gerekir.
9. Titreşen motorlara çok yakın olarak kullanıldığında görüntü kalitesinde bozulma veya odaklanamama olabilir. X3000/AS300 için isteğe bağlı Motor Titreşimi Emicisi aksesuarıyla (AKA-MVA) Action Cam kullanılarak görüntü bozulması azaltılabilir. Daha Fazla Bilgi: http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/ac_portal/features/mb/index.html
10. FDR-X3000R, HDR-AS300R ve HDR-AS50R ile birlikte verilir, ayrı olarak satılmaz.
11. Orta ve Dar seçenekleri 4K ve yüksek hızda kayıt için kullanılamaz.
12. Birlikte verilen Su Altı Muhafazası kullanılırken kaydedilen ses düzeyi daha düşüktür.
13. Action Cam App uygulaması yalnızca Full HD zaman atlamalı videoyu destekler.
14. XAVC S 4K, 24p ve yüksek hızda kayıt için kullanılamaz.
15. Ağır çekim video için çekim sonrası işleme gerekir.
16. Final Cut Pro, iMovie ve Mac, Apple Inc.ın ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır. Mac logosu Apple Inc.ın ticari markasıdır.


Uyumlu Ürünler