Sony FDR-AX43 4K Video Kamera

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model FDR-AX43B

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony FDR-AX43 4K Video Kamera
Sony FDR-AX43 UHD 4K video kamera, net, yüksek kaliteli UHD 4K video veya 16.6MP fotoğraf üretmek için Balanced Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliğine sahip dahili bir gimbal ve düşük ışıklı Exmor R CMOS görüntü sensörüne sahiptir. 

Genel Özellikler:
UHD 4K 24 / 30p Video Kaydı
16.6MP Fotoğraf Kalitesi
5 eksenli Akıllı Aktif modlu Balanced Optical SteadyShot
Exmor R CMOS Sensörü
Bionz X Görüntü İşlemcisi
20x Optik Zoom, 40x Net Görüntü Zoom, 250 Digital Zoom
7.5 cm Dokunmatik Ekran
Dahili Wi-Fi / NFC Kablosuz Bağlantı
Minimum Odak Mesafesi: 1 cm
Filtre Çapı: 55 mm
Ağırlık: 510 g


Gimbal mekanizması içinde
Sony Balanced Optical SteadyShot, diğer optik sistemlere göre yaklaşık 13 kat daha etkili bir gimbal mekanizmasıyla, eşsiz bir görüntü sabitleyicidir. Tam zumda veya koşarken dahi, hantal harici gimballere gerek duymadan, akıcı ve profesyonel görünümlü görüntüler çekin. Yatay kaydırma, eğme, döndürme, X ve Y ekseninde dönmede oluşan titreşimi telafi eden 5 eksenli Akıllı Aktif modla, HD çekim modunda fotoğraf makinesi titremesini daha da azaltır.

Her çekim stiline uygun aksesuarlar
Mikrofonlardan kollara kadar uzanan, hepsi profesyonel sonuçlar ve sorunsuz uyumluluk için tasarlanmış çeşitli aksesuarlarla, yeni anlatım olanaklarının kapısını aralayın.

4K görüntü kalitesi
Videolarınızı 4K’nın (3840 x 2160) etkileyici gerçekçiliği ve ayrıntısıyla çekin. Full HD’nin dört katı ayrıntıyla, tüm görüntüleriniz, görüntülere hayat veren ince niteliklerle iyileştirilir.

4K için ZEISS Vario-Sonnar T* lens
AX43’te, geniş-telefoto aralığının tamamında en yüksek kaliteli 4K görüntüleme için geliştirilmiş özel bir lens bulunur. Kompakt tasarımda dahi AA (gelişmiş asferik) lens parçalarının kullanımı sayesinde, her sahne aslına sadık şekilde yakalanır; ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam ise bozulma olmadan doğru renkler sunar. ZEISS® T* Kaplama, gölgelenme ve parlama da dahil istenmeyen yansımaları azaltarak görüntü kalitesini daha da iyileştirir.

Özel olarak 4K için yeni nesil görüntü sensörü
Yeni nesil sensör, optimum 4K kayıt için tasarlanmıştır. Önceki modellere göre yaklaşık 1,6 kat daha büyük piksel boyutlarıyla, AX43, aşırı düşük ve yüksek aydınlatma koşullarında bile daha az gürültüyle muhteşem görüntüler yakalar.

26,8 mm'ye kadar geniş açılı lens
İster video ister fotoğraf çekin, sınıfında lider geniş açılı lens, uzaklaşma şansınız olmadığında, manzaraların ve iç mekan sahnelerinin daha fazlasını çekmenizi sağlayabilir. Video kamera, geniş dönüştürme lensi olmadan dahi video modunda 26,8 mm (16:9 en/boy oranı) genişliğinde çekim yapar.

Süper örneklemeli Full HD oynatma
4K televizyonunuz olmasa da izleme deneyiminizi geliştirin. Kamera süper örnekleme özelliğiyle 4K kaydı otomatik olarak olağanüstü ayrıntılı Full HD'ye dönüştürür.

Önemli anları yakalamak için hızlı AF tepkisi
Hızlı Akıllı Otomatik Netleme, hızlı ve hassas, kontrast algılamalı otomatik netleme için lens hareketini en aza indirir, AF aralığını tahmin eder ve lens sürücüsünü hızlandırır. Bu sayede, tepkiyi geliştirerek anlık fırsatları yakalayabilmenize olanak tanır.

Kilitlenen AF
Sadece dokunarak hareketli nesnelerin takibini güçlendirin. LCD dokunmatik ekranda nesnenizi seçin yeter; AX43, hassas otomatik netleme için takip karesini otomatik olarak ayarlar ve hızlı hareket eden hedeflere dahi kilitlenir.

Yüz Algılama ve Smile Shutter
Yüz Algılama kullanarak özçekimlerde dahi çekimdeki önemli kişiler için netlemeyi, pozlamayı ve rengi optimize edin; böylece size kalan sahne kompozisyonu ve anlatımı olur. Sadece LCD’de dokunarak bir yüze öncelik verin. Ayrıca Smile Shutter ile, video kaydederken dahi, fotoğraf makinesini o uçup giden büyülü gülümsemeleri otomatik olarak fotoğraflayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Golf Çekimi
Süslü ekipmanlara gerek kalmadan, yüksek hızlı hareketi çekip analiz edin. Golf Çekimi modu, video ile birlikte hareketin her adımını gösteren bir dizi fotoğraf çekmenizi sağlar.

Kapsamlı, zumlu çekim özellikleri
Yüksek kaliteli, sabitlenmiş 20x optik zum sayesinde, nesnenizi çekmeniz için bolca aralık vardır. Üstelik uzaktan çekim yaparken Clear Image Zoom teknolojimiz, 40 kata kadar zumda dahi (4K modunda 30 kat) optik zum kalitesi sunan özel bir algoritma kullanır.

İnsan seslerini, müziği ve diğer sesleri gerçekçi şekilde kaydedin
Üç kapsüllü mikrofon sayesinde, AX43 mikrofonu, sesi beş yönden alır ve gelişmiş ses işlemeyle, çok daha iyi dahili ses kaydı sunar. Yaklaşık %40 daha az arka plan gürültüsü yakalanır ve aslına daha sadık çekim, daha net diyalog ve daha ilgi çekici müzikler için daha iyi stereodan veya 5.1 kanal surround (AVCHD) ayrımından faydalanabilirsiniz.

Yüksek kaliteli ağır çekim için Yüksek Hızlı kayıt
Full HD’de 100 fps/120 fps’e varan yüksek kare hızlı çekim desteğiyle, her hareketi çarpıcı ayrıntılarla yükselten ağır çekim kayıtlar oluşturabilirsiniz. Videonuzu ücretsiz PlayMemories Home’a veya başka bir popüler düzenleme yazılımına aktarın ve en sıradan etkinliklerde dahi akıcı, net aksiyonu ortaya çıkarın.

4K Zaman Atlamalı Çekim
Zaman Atlamalı Çekimle, çekimler arasında seçtiğiniz aralıklarla belirli bir süre boyunca bir sahnenin fotoğraflarını çekin. Ortaya çıkan görüntüler, PC’de yüksek çözünürlükte zaman atlamalı bir video oluşturacak şekilde birleştirilebilir ve basit bir değişken hızlı önizleme işleviyle yüksek 4K kalitesinde bile fotoğraf makinesinde görüntülenebilir.

Kırparak Oynatma
Görüntünün belirli bir bölümünü seçip 4K yüksek çözünürlük sayesinde Full HD olarak oynatabilirsiniz. Ayrıca zum kolu veya ekrandaki görüntüleme simgesiyle kırpma boyutunu değiştirebilirsiniz.

Olağanüstü görüntü kalitesi
AX43, yüksek kaliteli görüntüler için XAVC S formatını kullanarak video çekebilir. Profesyonel prodüksiyonlarda kullanılan formatlara dayanan XAVC S, 100 Mb/sn’ye varan bit hızları ve ayrıntılı görüntüler ile kolayca yönetilebilen dosya boyutları için yüksek verimli sıkıştırma sunar.

Zaman Kodu/Kullanıcı Biti
AX43, profesyonel iş akışları ve takip için videonuza gömülü veri unsurları ekleyebilir. Zaman Kodu işlevi, çok makineli çekimlerde hassas düzenleme eşleşmesi için ideal olan, hassas kareli bir senkronizasyon dizisi kaydeder. Kullanıcı Biti, post prodüksiyonda kolay takip için, yaptığınız kayıtla birlikte sahne numarası gibi sekiz karakterli bir referans eklemenizi sağlar.

5.1 kanal surround ses mikrofonu
Sahnenin atmosferini doğru bir şekilde yakalayan net ses kaydedin ve ev sineması sisteminizde surround sesin keyfini çıkarın. LCD paneldeki seviye ölçerler, her kanal seviyesi için görsel izleme sağlar.

My Voice Canceling
Yenilikçi mikrofon ve My Voice Cancelling özelliği sayesinde, fotoğraf makinesinin hemen arkasından çekim yapan kullanıcının sesinin yoğunluğunu azaltın.

Hareketli Çekim Videosu
Hareketli Çekim Videosuyla, hareketli nesnenizin hareketin her salisesini takip eden görüntülerini birbirine ekleyerek dramatik film oynatma dizileri oluşturun. Görüntüler arasındaki aralığı ayarlayarak arkadaşlarınızla paylaşacağınız muhteşem görüntüler oluşturabilir veya bu özelliği, spor hareketlerini ekranda analiz etmenizi sağlayacak güçlü bir araç olarak kullanabilirsiniz.

İkili Video Kaydı
Biri XAVC S veya AVCHD formatında, diğeri MP4 formatında olmak üzere, iki video formatını aynı anda kaydedin. Böylece anında karşıya yükleme için küçük bir dosyanız ve daha fazla düzenleme için profesyonel sınıfta bir dosyanız olur.

Highlight Movie Maker
Önemli Anlar Videosu Oluşturma ile, video düzenlemenizi kolaylaştırın. FDR-AX43, İkili Video Kaydı özelliğini kullanarak aynı anda 4K (3840x2160) veya Full HD (1920×1080), ayrıca hem tam kaliteli depolama hem de kolay paylaşım için HD (1280x720) kalitesinde çekim yapabilir. HD (1280x720) çözünürlükler, etkili bir MP4 video formatı kullanarak hızlı ve otomatik şekilde, anında paylaşabileceğiniz HD önemli an videoları oluşturur. Videolar, video geçişleri ve kendi fon müziği seçiminizle eksiksiz niteliktedir.

Aynı anda 5 kameraya kadar
Daha fazla çekim daha fazla düzenleme imkanı anlamına gelmektedir. Kameralar ister Handycam®'e doğrudan takılıyken ister kablosuz olarak çalıştırılırken, farklı açılardan kolaylıkla kayıt yapın. Çoklu Kamera Kontrolü, Wi-Fi ile bağlanan uyumlu cihazlarda çekim ayarlarının senkronizasyonunu kolaylaştırır.

Uzaktan tek dokunuş ve tek dokunuşla paylaşma
Uzaktan tek dokunuş, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi dijital fotoğraf makinesinin vizörü ve uzaktan kumandası olarak kullanmanızı sağlar; Tek dokunuşla paylaşma ise fotoğraflarınızı ve videolarınızı fotoğraf makinenizden aktarmanızı sağlar. Fotoğraf makinenizi akıllı telefonunuzdan kontrol ederek daha önce ulaşamadığınız bir yerden fotoğraf çekebilir veya kendi grup fotoğrafınızda yer alabilirsiniz, ayrıca bunları SNS paylaşımı için anında akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz. Üstelik NFC özellikli bir akıllı telefonda veya tablette Imaging Edge Mobile uygulamasını kullanarak sadece cihazınızı fotoğraf makinesine değdirip eşleştirme dizilerini atlamanız dahi mümkündür.


Teknik Özellikler:
Sensör: 1 Çipli 1 / 2,5" CMOS
Arka Aydınlatma: Evet
Renk Filtresi: RGB
Sensör Çözünürlüğü: 8.57 MP
Etkili Pikseller: 8,29 MP (16: 9 Video), 8,29 MP (16: 9 Fotoğraf), 6,22 MP (4: 3 Fotoğraf)
Odak Uzaklığı: 4,44 - 88 mm
35 mm-Eşdeğer Odak Uzunluğu: 16: 9'da 26,8 - 536 mm
4: 3'te 32,8 ila 656 mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 2 - f / 3.8
Minimum Odaklanma Mesafesi: 0,4 "/ 1,0 cm
Sabit Odak: Hayır
Yakınlaştırma: Optik: 20x
Net Görüntü Yakınlaştırma: 30x 4K, 40x (HD olarak)
Dijital: 250x (HD olarak)
Filtre Boyutu: 55 mm
Sistem: PAL / NTSC
Kayıt Ortamı: SD / SDHC / SDXC, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Pro Duo (Mark 2), Memory Stick XC-HG Duo
Video Formatı: 24/30 fps'de (100, 60 Mb / s XAVC S) 3840 x 2160p, 24/30/60 fps'de (50 Mb / s XAVC S) 1920 x 1080p, 60 fps'de 1920 x 1080p (28 Mb / sn AVCHD), 24 fps'de 1920 x 1080p (24 Mb / sn AVCHD), 24 fps'de 1920 x 1080p (17 Mb / sn AVCHD), 60 fps'de 1920 x 1080i (24 Mb / sn AVCHD), 1920 x 1080i 60 fps'de (17 Mb / s AVCHD), 60 fps'de (9 Mb / s AVCHD) 1440 x 1080i, 60 fps'de (5 Mb / s AVCHD) 1440 x 1080i, 30 fps'de (3 Mb / s) 1280 x 720p MP4), En Boy Oranı 16: 9
Hareketsiz Görüntü Çözünürlüğü: JPEG: 16,6 Megapiksel, 5440 x 3056 (16: 9)
JPEG: 12,5 Megapiksel, 4080 x 3056 (4: 3), JPEG: 8,3 Megapiksel, 3840 x 2160 (16: 9), JPEG: 6,2 Megapiksel, 2880 x 2160 (4: 3)
JPEG: 2,1 Megapiksel, 1920 x 1080 (16: 9), JPEG: 0,3 Megapiksel, 640 x 480
Kanallar: 5.1 Kanal
Ses Formatı: AAC-LC, Dolby Digital: 2ch, Dolby Digital: 5.1, LPCM
Örnekleme Frekansı: LPCM: 48.0 kHz
Bit Hızı: LPCM: 16.0-Bit
Ekran Tipi: LCD
Dokunmatik ekran: Evet
Ekran Boyutu: 3 "
Ekran Çözünürlüğü: 960 x 480 (460,800 Nokta)
En Boy Oranı: 16: 9
Deklanşör Hızı: 10.000 - 8 Saniye (Fotoğraf)
Çekim Modları: Otomatik, M (Manuel)
Aralık Kaydı: 1 Saniye, 2 Saniye, 5 Saniye, 10 Saniye, 30 Saniye, 60 Saniye
Zamanlayıcı: 10 Sn
Görüntü Sabitleme: Optik
Sahne Modları: Ön Ayar: Evet
Lüks: 1,8 (4K: Düşük Lüks, 1/30 enstantane hızı), 9 (4K: Standart, 1/60 enstantane hızı), 1,2 (HD: Düşük Lüks, 1/30 enstantane hızı), 6 (HD: Standart, 1 / 60 deklanşör hızı), 0 (NightShot)
Beyaz Dengesi Modları: Otomatik, İç Mekan 1, Tek Dokunuş, Dış Mekan
Yaratıcı Efektler: Evet
Dahili Mikrofon: Evet
Dahili Hoparlör: Evet
Dahili Işık / Flaş: Işık - Hayır, Flaş - Hayır
Wi-Fi: Evet, 802.11b / g
Aksesuar Yuvası: 1 x Çoklu Arayüz Yuvası
Tripod Montajı: 1/4 "- 20
Çıkışlar: 1 x Mikro HDMI (Tip D), 1 x Çoklu Terminal mikro USB
Mikrofon Girişi: Var
Kulaklık Jakı: Evet
Pil: Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil Paketi, 6,8 VDC, 1960 mAh
Şarj Yöntemi: AC Adaptör
Güç Adaptörü: 100 - 240 VAC, 50 / 60Hz
Güç Tüketimi: LCD Çalışırken: 4,9 W, Vizörde Çalışırken: 4,9 W
Çalışma Sıcaklığı: 32 ila 104 ° F / 0 ila 40 ° C
Boyutlar (G x Y x D): 173,0 x 80,5 x 73,0 mm pil takılıyken
Pil takılıyken ağırlık 22.05 oz / 625 g


Kutu İçeriği:
Sony FDR-AX43 Video Kamera
Sony NP-FV70A Şarj Edilebilir Pil
AC Adaptörü
Elektrik Kablosu
Kullanım Kılavuzu
HDMI (mikro) Kablosu
mikro USB Kablosu
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler