FDR-AX100
Sizin hikayeniz. 4K ayrıntılarla.

FDR-AX100, Full HD'den dört kat fazla ayrıntı sunan 4K çözünürlüğü destekler. 4K çözünürlük sayesinde gerçek hayatın canlılığını ve inanılmaz ayrıntılarını görebilirsiniz.
Yeni yazılım mevcut.

Daha da kolay çekim yapmak için fotoğraf makinenizin özelliklerini artırın.

İndirmek için Sony destek sitesine gidin
 


Üstün 4K için önemli faktörler


ZEISS Vario-Sonnar® T* lens
4K video için özel olarak hassas bir şekilde ayarlanmış 29 mm geniş açılı ZEISS Vario-Sonnar® T*lensinin keyfini çıkarın. Muazzam manzaralar çekmek için ideal olan bu lens, 12x'e kadar optik zoom imkanı da sunar.
1,0 tipi Exmor R® CMOS sensör
Bu sensörün ışık alma alanı, mevcut sensörlerden yaklaşık 4,9 kat daha büyüktür; bu sayede görüntü netliğini geliştirir, gürültüyü azaltır ve olağanüstü arka plan bulanıklaştırması sağlar.
Gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoru
Uçtan uca yenilenen BIONZ motor gerçek hayata daha yakın görüntüler sunar ve daha hızlı işlemeye imkan tanıyan yeni özelliklerin eklenmesini sağlar.


Vizyonunuzu şekillendirecek sezgisel kontroller

Lens halkası
Lens halkası seçilen moda göre netleme veya yakınlaştırmanın akıcı ve doğal bir şekilde ayarlanmasını sağlar.
5.1 kanal Dolby® surround ses
5.1 kanal surround kayıt özelliği1 filmlerinizin tüm potansiyelini ortaya çıkarıp izleyicileri büyüleyecek profesyonel ses kayıtları yapmanızı sağlar.
Tru-Finder™ OLED
Gelişmiş yüksek dinamik aralıklı vizörü sayesinde çekiminizi güneş ışığı altında bile doğru şekilde görün.
Manuel kontroller
Manuel kadran ve gövdenin yan tarafındaki düğmelerle IRIS (diyafram açıklığı), GAIN/ISO ve deklanşör hızı kolayca ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir.
Dahili ND Filtreleri
Dört dereceli doğal yoğunluk filtresi lense giren ışığı kontrol ederek güneşli koşullarda bile harika bokeh oluşturmanızı sağlar.

Her mükemmel ayrıntıyı keşfedin


Full HD görüntüden dört kat daha net çekimlerle herkesi büyüleyin. Aşağıdaki kaydırıcıyı kullanarak farkı kendiniz görün.4K: eğlencede yeni bir çağ

Full HD'den dört daha fazla görüntü kalitesiyle çözünürlüğün yeni boyutunu keşfedin.
XAVC S avantajını keşfedin

HD yüksek bit hızı desteği

Popüler profesyonel formattan uyarlanan XAVC S, 4K/HD kaydı için üstün tüketici standardıdır. HD 50 Mb/sn'ye kadar desteği sayesinde çok hareketli çekimlerde bile yüksek çözünürlüklü videolar kaydedebilirsiniz.


Sahneden ekrana

Sony, 4K Ultra HD TV ve projektör serisiyle kayıttan oynatmaya kadar 4K'nın tüm aşamalarını destekler.
Sinematik çekimler yapın

50p veya 24p modunda Full 1080 HD çekim yaparak videolarınızda hareketleri estetik ve sinematik şekilde yakalayabilirsiniz.

 

Her ayrıntı BRAVIA® 4K TV'de
Birlikte verilen tek HDMI® kablosuyla video kameranızı televizyonunuza bağlayarak 4K filmlerin tam sinematik kalitesinin tadını çıkarın.
Zengin Full HD deneyimi
HD TV'nizde süper örneklemeli Full HD oynatmanın tadını çıkarın. Bu özellik, 4K çekimi otomatik olarak Full HD'ye dönüştürmek için 4K verinin ekstra kısmını kullanır. 4K görüntüyü Full HD'ye kırpmak için parmağınızı video kameranın LCD ekranına götürüp alanı belirlemeniz yeterlidir.
Zengin aksesuar seçenekleri her ihtiyacı karşılar

Profesyonel düzeyde seçenekler yeni olanakların önünü açıyor.

Bu model için özel olarak tasarlanmış aksesuarlarla 2 çekim yapmaktan aldığınız keyfi artırın ve fotoğrafçılığınıza profesyonellik katın.

Özellikler:
 

4K ile yeni bir çağ başlıyor
FDR-AX100, Full HD'den yaklaşık dört kat daha fazla kaliteli görüntü sağlayan daha yüksek tanımlı 4K (3840 x 2160) formatı destekler. Bu sayede inanılmaz detaylara sahip görüntüler kaydedebilir ve görüntüleri gerçek hayata taşırsınız.
29 mm geniş açılı ZEISS Vario-Sonnar® T* lens
ZEISS lens, özellikle 4K görüntü standartları için hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Muazzam manzaraları çekmek için ideal olan kamera aynı zamanda 12x optik zoom ve 24x Net Görüntülü Zoom özellikleri sağlayarak geniş çapta görüntü ayarlamaya olanak sağlar. AA (gelişmiş asferik) ve ED lens parçalarıyla ortak çalışan 11 grup/17 parça lens sayesinde çerçevenin köşe noktalarında bile kalite en üst düzeydedir.
Exmor R® CMOS sensör, çok yönlü Full HD destek sağlar
FDR-AX100, büyük bir Exmor R® CMOS sensöre sahiptir ve sensörde 1/2,88 tipi görüntü sensörlerinden yaklaşık 4,9 kat daha büyük bir ışık alma alanı mevcuttur. Bu yeni sensör, karanlık ortamlarda bile görüntü netliğini artırır ve gürültüyü azaltır, ayrıca arka plan bulanıklaştırması özelliğinin avantajını kullanarak görüntüleri mükemmel hale getirir. Dijital fotoğraf makinesi ve video kaydediciler için dünyanın 1 numaralı sensör üreticisi. *Nisan 2012 ve Mart 2013 arasında sürdürülen Sony araştırmasına göre (%50 pazar payı)
Gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoruyla daha yüksek hızlarda benzersiz görüntü kalitesi
Gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motorunda daha önceki nesil BIONZ motorlarına göre daha hızlı teknoloji kullanılmıştır, böylece daha gerçekçi, daha doğal canlılığı olan ve yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edilebilir. Bu Handycam® modeli, daha hızlı işleme özelliklerinin avantajlarını kullanan yeni birçok özellikle donatılmıştır. Bu özellikler arasında; Piksel Süper Çözünürlük, Motion Shot Video, Optical SteadyShot ve Çift Video Kaydı bulunmaktadır.
XAVC S formatlarında daha uzun 4K video kayıt süresi desteği
Profesyonel kullanıma yönelik hazırlanan XAVC 4K/HD formatı temel alınarak geliştirilen, tüketici kullanımına yönelik XAVC S formatı. XAVC S, 4K video çekim kapasitesini artırmak amacıyla video dosyası sıkıştırmak için H.264/AVC'nin Uzun GOP codec'ini kullanır.
HD kalitesinde bit oranı desteği
4K/HD videoların kaydında kullanılan format XAVC S'dir ve bu format, profesyonel XAVC 4K/HD profesyonel formatı temel alarak tüketiciler için geliştirilmiştir. Ayrıca, 50 Mb/sn HD'yi destekleyerek kullanıcıların çok hareketli videolarda bile yüksek çözünürlük elde etmesini sağlar. MP4 oynatma cihazlarının ve yazılımlarının verileri tüm modlarda oynatabilme garantisi yoktur.
100p* ve HD çözünürlükte Yüksek kare hızlı çekim
FDR-AX100, yüksek kare hızlı çekimi HD görüntü kalitesinde iletir (1280 x 720 piksel). 100p kayıt özelliği sayesinde çekim sonrasında işlendiğinde 24p ortamda beşte bir hızında ağır çekimde oynatma gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik, hızlı hareket eden sporcuların şeklini kontrol etmek gibi birçok kullanıma olanak sağlar. Sadece XAVC S formatında kayıt yaparken kullanılabilir.
Tek bir HDMI® kablosuyla TV'de kolayca görüntüleme
FDR-AX100'de kaydedilmiş 4K videoları, bir 4K ya da Full HD ekranda* kamerayı birlikte verilen HDMI® kablosuyla bağlayarak izleyebilirsiniz. 4K ekranlar, 30p'de 4K'ya kadar çözünürlüğü destekler. HDMI® çıkış ayarları menüsünde 1920 x 1080 ayar gerektirir.
Lens Halkası
Lens halkası sayesinde, gerekli düğmeyle seçtiğiniz moda bağlı olarak kusursuz ve doğal bir şekilde netleme ya da zoom yapabilirsiniz.
Full HD TV'de Full HD görüntüleme
Muazzam miktarda 4K veri kullanarak 4K çekimi otomatik olarak çok yüksek kaliteli 2K (Full HD) kalitesine dönüştüren HD TV'nizde, süper bir şekilde örneklenmiş Full HD kayıtların keyfini çıkarabilirsiniz.
Dahili ND Filtreleri
Seçilebilir Net; 1/4, 1/16 ya da 1/64 ND (Doğal Yoğunluk) filtreleri sayesinde lense giren ışık seviyeleri ayarlanır. Bu da video yapımcılarına daha çok yaratıcı şans tanımak için deklanşör hızını ve diyafram açıklığını rahatlıkla kontrol etme özgürlüğü sağlar. Video kamera, büyük görüntü sensörüyle kusursuz güzelliği sağlayan "bokeh" arka plan bulanıklaştırma efektlerine olanak sağlar ve deklanşör hızını güneşli ortamlarda çekim yapıyor olsanız bile artırmaz.
Manuel Kadran
Gövdenin yanındaki manuel kadran sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde irisi, kazancı (ISO) ve deklanşör hızını ayarlayabilirsiniz.
4K videoların oynatımını TV'lerden kesme
Kullanıcılar, ekran paneline dokunarak görüntüyü ve ekranı kırpabilir, böylece sadece dokunulan alanın etrafındaki bölüm Full HD kalitesinde görüntülenir.
Maksimum kaliteli videoları ve anında paylaşılmaya hazır MP4 videoları aynı anda kaydedin
Biri maksimum kalitede XAVC S ya da AVCHD formatında ve diğeri MP4 formatında olmak üzere iki videoyu aynı anda kaydedin. XAVC S formatı, FDR-AX100 ve HDR-CX900'de mevcuttur. FDR-AX100, 4K videoları XAVC S formatında kaydedebilir.
TRILUMINOS™ Renk. En önemli anılarınızı yeniden hayata getirmek için nefes kesici bir yöntem.
Sony'nin "TRILUMINOS Renk" teknolojisi desteğiyle fotoğrafları ve videoları zengin, doğal renkleriyle "TRILUMINOS Ekran" ile donatılmış herhangi bir TV'de görüntüleyebilirsiniz. Genişletilmiş renk gamı sayesinde, kendinizi bir kez daha parlak mavi gökyüzünün karmaşık tonlarından, bir gülün doğal tonlarına kadar tüm unutulmaz renkli anılarınızın kollarına bırakın.
Uzaktan tek dokunuş ve tek dokunuşla paylaşma
Uzaktan tek dokunuş; akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, vizör ve dijital fotoğraf makinesi için uzaktan kumanda olarak kullanmanıza olanak sağlar. Tek dokunuşla paylaşma sayesinde fotoğraflarınızı ve videolarınızı fotoğraf makinenizden aktarabilirsiniz. Her iki işlev için de PlayMemories Mobile uygulamasını NFC özellikli Android akıllı telefonunuza veya tabletinize yükleyerek karmaşık kurulumlarla uğraşmak zorunda kalmadan tek dokunuşla cihazınızın fotoğraf makinenizle kablosuz bağlantısını sağlayabilirsiniz. Artık uygun olmayan pozisyonlarda akıllı telefonunuzdan fotoğraf makinenizi kontrol ederek fotoğraf çekebilir veya grup fotoğraflarında yerinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Üstelik çektiğiniz bu fotoğrafları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak için akıllı telefonunuza anında aktarabilirsiniz. NFC'niz yok mu? Sorun değil. Cihazları manuel olarak da eşleştirebilirsiniz.

Uyumlu cihazları bulun
5.1 kanal Dolby®
5.1 kanal surround ses kayıt özellikleri sayesinde profesyonel seviyede ses kayıtları yaparak videolarınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarın. Böylece izleyenler hareketin bir parçası olduklarını hissederler. Notlar: AVCHD formatında Dolby® Digital 5.1 kanal ve stereo 2 kanal kayıt desteklenir. XAVC S formatında PCM kayıt desteklenir.
Görüntü Efekti
FDR-AX100'deki toplam 7 Görüntü Efektiyle yaratıcılık artık çok kolay: Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Yumuşak yüksek ton, Popüler Renk, Posterleştirme, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renk ve Yüksek Kontrastlı Monokrom. Bu modlar sayesinde gündelik fotoğrafları etkileyici birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Siz efektleri uyguladıkça sonuçlar LCD ekranda gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Görüntü efekti kullanılırken Yüz algılama gibi bazı işlevler kullanılamaz.
Hızlı dosya aktarımı için doğrudan kopyalama işlevi
Kameranızdaki verileri USB 2.0 ile harici sabit sürücüye sorunsuz aktarın. Bu özellikle HDD'de depolanan dosyaları kameranın LCD ekranında kolayca oynatabilirsiniz.
My Voice Cancelling
Bu yeni özellik çekim yaparken sesinizin yoğunluğunu inanılmaz derecede azaltırken, çekimini yaptığınız kişinin sesini ve çevredeki diğer seslerin kalitesinden ödün vermez. Kamera bu özelliği seslerin nereden geldiğini belirleyip kameranın arkasından gelen sesleri bastırarak gerçekleştirir. Spor etkinliklerini ya da çocuklarınızı çekerken heyecanlansanız bile sesli tezahüratlarınız bir fısıltıya dönüşecektir.
Aksesuarlar
İsteğe bağlı aksesuarlar çekim deneyiminizi ve yaratıcı fırsatlarınızı geliştirir.

Teknik Detaylar:
 

Kutu İçeriği Şarj Edilebilir Pil Paketi
AC Mount
Elektrik Kablosu
Manuel
Mikro HDMI® Kablosu
USB Kablosu
Uzaktan Kumanda
Parasoley
Lens Kapağı
Sensör SENSÖR TİPİ
1,0 tipi arkadan aydınlatmalı Exmor R® CMOS Sensör
EFEKTİF PİKSEL (VİDEO)
Yaklaşık 14,2 M (16:9)
EFEKTİF PİKSEL (FOTOĞRAF)
Yaklaşık 10,6 M piksel (4:3), Yaklaşık 14,2 M piksel (16:9)
Objektif OBJEKTİF TİPİ
Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
FİLTRE ÇAPI
62 mm
F SAYISI (MAKS. DİYAFRAM AÇIKLIĞI)
F2,8-F4,5
DİYAFRAM AÇIKLIĞI TİPİ
-
ODAK UZAKLIĞI
f=9,3-111,6 mm
ODAK UZAKLIĞI (35 MM) (VİDEO)
f=29,0-348,0 mm, 1 3/16-13 3/4 inç
ODAK UZAKLIĞI (35 MM) (FOTOĞRAF)
f=29,0-348,0 mm (16:9), f=35,5-426,0 mm (4:3)
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
Yaklaşık 1 cm (Geniş), Yaklaşık 100 cm (Tele)
Zoom OPTİK ZOOM
12x
GENİŞLETİLMİŞ ZOOM
4K: 18x, HD: 24x
DİJİTAL ZOOM
160x
Görüntü Sabitleme STEADYSHOT
Optical SteadyShot™ görüntü sabitleme
 
Pozlama POZLAMA MODLARI
Otomatik, Esnek Spot (Dokunmatik Panel), Manuel (Kadran/Menü)
POZLAMA TELAFİSİ
AE Değiştirme (Kadran/Dokunmatik Panel)
ARKA IŞIK TELAFİSİ
VAR (Otomatik)
MİNİMUM AYDINLATMA
4K: Standart: 6 lüks (1/50 Deklanşör Hızı), HD: Standart: 3 lüks (1/50 Deklanşör Hızı)
ISO HASSASİYETİ
-
Beyaz Dengesi BEYAZ DENGESİ MODLARI
Otomatik/Tek Dokunuş/Dış Mekan/İç Mekan/SB Sıcaklığı
 
Vizör VİZÖR TİPİ
1,0 cm (0,39 tipi) OLED Renkli 1.440.000 noktaya eşdeğer
 
LCD EKRAN TİPİ
Xtra Fine LCD™ ekran
AÇI AYARLAMA
Açılış Açısı: Maks. 90 derece; Dönüş Açısı: Maks. 270 derece
PARLAKLIK KONTROLÜ
VAR (Menü)
DOKUNMATİK PANELİ
VAR
Deklenşör DEKLANŞÖR HIZI
1/8-1/10000
 
Odaklanma ODAKLAMA TİPİ
Kontrast AF
ODAKLAMA MODU
Otomatik/Manuel (Dokunmatik Panel/Kadran)
ODAKLAMA ALANI
Tam Aralıklı Netleme/Spot Netleme
Çekim GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
BIONZ X görüntü işlemcisi
ZAMANLAYICI
Yaklaşık 10 sn (Fotoğraf/Golf Çekimi)
ALAN SEÇİMİ
Otomatik, Gece Sahnesi, Gün Doğumu ve Gün Batımı, Manzara, Portre, Spot Işığı, Kumsal, Kar
GÖRÜNTÜ EFEKTİ
VAR
VİDEO IŞIĞI
YOK
DİĞER ÇEKİM İŞLEVLERİ
My Voice Canceling, AGC Sınırı, Ses Seviyesi Göstergesi, Cinematone, Yüz Algılama, Golf Çekimi, Kesintisiz Ağır Çekim Kayıt (Yalnızca AVCHD)
SU GEÇİRMEZ
YOK
TOZ GEÇİRMEZ
YOK
DARBELERE DAYANIKLI
YOK
DONMAYA DAYANIKLI
YOK
Flaş FLAŞ ÖLÇME SİSTEMİ
-
FLAŞ MODU
-
FLAŞ TELAFİSİ
-
FLAŞ KAPSAMI
-
Saklama Ortamı UYUMLU KAYIT ORTAMI
Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, SD, SDHC, SDXC Bellek Kartı
DAHİLİ BELLEK
YOK
kayıt KAYIT FORMATI (VİDEO)
AVCHD formatı: MPEG4-AVC/H264, AVCHD 2.0, MP4:
MPEG4-AVC/H264, XAVC S formatı: MPEG4-AVC/H264
KAYIT FORMATI (FOTOĞRAF)
DCF Sürüm 2.0 uyumlu; Exif Sürüm 2.3 uyumlu; MPF
Baseline uyumlu
VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
"XAVC S HD: 1920x1080/50P, 25P, 24P", AVCHD:1920 x
1080/50p (PS), 24p (FX,FH), 50i (FX,FH), 1440 x 1080/50i
(HQ,LP), MP4: 1280x720 25p, XAVC S 4K: 3840 ×
2160/25P, 24P
VİDEO KAYIT HIZI (ABR/VBR)
AVCHD PS: Yaklaşık 28 Mbps/FX: Yaklaşık 24 Mbps/FH:
Yaklaşık 17 Mbps/HQ: Yaklaşık 9 Mbps/LP: Yaklaşık 5
Mbps, MP4: Yaklaşık 3 Mbps, XAVC S 4K 100 Mbps:
Yaklaşık 100 Mbps/60 Mbps: Yaklaşık 60 Mbps, XAVC S
HD Yaklaşık 50 Mbps
FOTOĞRAF BOYUTU (FOTOĞRAF MODU)
B: 20,0 megapiksel 16:9 (5968 x 3352), 15,0 megapiksel
4:3 (4464 x 3352), K: 2,1 megapiksel 16:9 (1920 x 1080),
0,3 megapiksel 4:3 (640 x 480), O: 14,2 megapiksel 16:9
(5024 x 2824), 10,6 megapiksel 4:3 (3760 x 2824)
FOTOĞRAF BOYUTU (VİDEO MODU)
B: 20,0 megapiksel 16:9 (5968 x 3352), K: 2,1 megapiksel
16:9 (1920 x 1080), O: 14,2 megapiksel 16:9 (5024 x
2824)
FOTOĞRAF BOYUTU (FOTOĞRAF ÇEKME)
-
FOTOĞRAF BOYUTU (ÇİFT KAYIT)
14,2 megapiksel 16:9 (5024 x 2824), 2,1 megapiksel 16:9 (1920 x 1080), 20,0 megapiksel 16:9 (5968 x 3352) [Yalnızca XAVC S 4K]
GPS
YOK
AŞAMALI MOD
AVCHD: 50p/24p, Aşamalı kayıt, MP4: 25p, Aşamalı kayıt, XAVC S 4K: 25p, 24p Aşamalı kayıt, XAVC S HD: 50p, 25p, 24p Aşamalı kayıt
DİNAMİK ARALIK GELİŞTİRİCİ
VAR
Ses MİKROFON
Dahili Zoom Mikrofon
SES KAYIT FORMATI
Dolby® Digital 2 kanal Stereo, Dolby® Digital Stereo
Creator [Yalnızca AVCHD], Dolby® Digital 5.1 kanal,
Dolby® Digital 5.1 Creator [Yalnızca AVCHD], MPEG-4
AAC-LC 2 kanal, MPEG-4 Doğrusal PCM 2 kanal (48
kHz/16 bit) [Yalnızca XAVC S 4K]
RÜZGARIN GÜRÜLTÜSÜNÜ AZALTMA
VAR (Açık/Kapalı)
HOPARLÖR
Monoral Hoparlör
Arayüz GİRİŞ VE ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
HDMI® Çıkışı, Kompozit Çıkışı (AV KABLOSU ayrı satılır), Kulaklık Jakı, mikro B/USB2.0 Yüksek hızlı (yığın depolama), Mikrofon Jakı
Wİ-Fİ®
Akıllı telefona gönderme, Akıllı telefonla kontrol etme
NFC™
Uzaktan tek dokunuş, Tek dokunuşla paylaşma
OBJEKTİF KAPAĞI
Lens Kapağı
Oynatma OYNATMA MODLARI
Slayt Gösterisi (Fotoğraf), Özel Bölüm BGM (Önceden
yüklenmiş 4 müzik dosyası, Müzik aktarımı), Özel Bölüm
Oynatma (Yalnızca AVCHD Video), Özel Bölüm Senaryo (Kayıt/Oynatma/Silme)
 
Güç BİRLİKTE VERİLEN PİL
Şarj Edilebilir Pil Paketi (NP-FV70)
USB'DEN ŞARJ
VAR
GÜÇ TÜKETİMİ (VİZÖR)
4K: 5,3 W
GÜÇ TÜKETİMİ (LCD EKRAN)
4K: 5,6 W

 

 


Uyumlu Ürünler