Sony E 16-55mm f2.8 G Zoom Lens (950 TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL1655G

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony E 16-55mm f2.8 G Zoom Lens

APS-C E mount lensler, Sony'nin α E mount fotoğraf makineleriyle kullanıldığında üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.


Hızlı sabit F2.8 zum
Sabit F2.8 diyafram açıklığına sahip Sony’nin ilk 16-55 mm (24-82,5 mm Full Frame eşdeğeri) APS-C zum lensi, hem kompakttır hem de G Lens serisine yakışır performans sunar. Yeni optik tasarım, köşeden köşeye mükemmel çözünürlük sunar ve gerektiğinde muhteşem bokeh de kullanılabilir. Kompakt, hafif ve çeşitli nesneler için idealdir.

Mükemmel G Lens çözünürlüğü
İki AA (gelişmiş asferik) ve iki asferik parça, köşeden köşeye olağanüstü G Lens çözünürlüğü için bozulmayı bastırır; üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça ise renk akmasını en aza indirir. Her netleme mesafesinde zum aralığının tamamında net, temiz ayrıntılar ve doğal renkler elde edersiniz.

Pürüzsüz, muhteşem bokeh
Sferik bozulma, bokeh kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve netleme dışındaki alanlarda pürüzsüz, etkileyici bokeh sunmak için hassasiyetle kontrol edilir. 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı da bu lensin muhteşem bokeh’ine katkıda bulunur. Net ayrıntılar, derin ve etkileyici görüntüler için büyüleyici arka plan bokeh’iyle kontrast oluşturur.

Net kontrast
Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması, lens yüzeylerinde ışık iletimini kesintiye uğratmayan, aynı zamanda parlamaya ve gölgelenmeye sebep olabilecek yansımaları bastıran, hassas ve düzenli bir nano yapı oluşturur. İç yansımalar en aza indirilerek olağanüstü netlik ve kontrast elde edilir. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Kompakt, hafif ve parlak
Optimum mekanik ve optik tasarım sayesinde, kompakt ve sabit F2.8 16-55 mm (24-82,5 mm Full Frame eşdeğeri) bir zum lenste sadece 494 gr (17,5 oz) ağırlık elde edilir. Çeşitli fotoğrafçılık uygulamalarında kolayca taşınabilir, yönetilebilir bir sistem için kompakt E mount gövdelerle birleştirildiğinde, bu güzel lens, portrelerden gündelik anlık çekimlere kadar her şey için idealdir.

Hızlı, hassas AF ve takip
Bu lenste, G Master Series lenslerde kullanılan, Sony’nin gelişmiş XD (eXtreme Dynamic) doğrusal motor tipi kullanılmıştır. XD Doğrusal Motor, fotoğraf makinesi gövdesinin hız potansiyelini tam anlamıyla kullanır ve olağanüstü hız ve hassasiyetle hızlı hareket eden nesneleri bile netleyip takip eder.

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Lens silindirindeki netleme tutma düğmesi, kolay netleme tutma kontrolü için elverişli bir konuma yerleştirilmiştir. Düğme, Sağ/Sol Göz Seçimi gibi diğer işlevlerin gerektiğinde atanmasını sağlayan bir fotoğraf makinesi menüsü üzerinden de özelleştirilebilir.

Netleme modu düğmesi
Otomatik ve manuel netleme modları arasında anında geçiş sağlayan netleme modu düğmesi, ince manuel netleme ayarı gereken nesne veya durum çekimlerinde büyük avantaj olabilir.

Linear Response MF
Sony’nin Doğrusal Yanıtlı MF özelliği, netleme halkasının manuel netleme sırasında incelikli kontrollere doğrudan ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar. Netleme halkasının döndürülmesi, doğrudan netlemedeki ilgili değişikliği gerçekleştirir, böylece anında ve hassas kontrol elde edilir.

Flor kaplamalı ön parça
Ön lens parçasında suyu, yağı ve diğer kirleri iten, aynı zamanda lens yüzeyine bulaşan tüm kirlerin veya parmak izlerinin silinmesini kolaylaştıran flor kaplama bulunur.

Toza ve neme dayanıklı
Toza ve neme dayanıklı tasarım2 zorlu koşullarda dış mekanda kullanım için gereken güvenilirliği sağlar.


Özellikler:
Kompakt, yüksek çözünürlüklü F2.8 APS-C standart zum G lens
XD Doğrusal Motor hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar
Zum aralığının tamamında yüksek çözünürlük için iki AA lens, iki asferik parça ve üç ED cam
Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama
Toz ve neme dayanıklı tasarım


Kutu İçeriği:
Sony E 16-55mm f / 2,8 G Objektif
Sony ALC-F67S 67mm Ön Lens Kapağı
Sony ALC-R1EM Arka Lens Kapağı
ALC-SH161 Parasoley
Yumuşak Çanta
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler