Sony Cybershot RX100 VII Dijital Fotoğraf Makinası (Teşhir Ürünü)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model DSC-RX100M7

 Listeme Ekle  Karşılaştır

Sony Cybershot RX100 VII Dijital Fotoğraf Makinası

RX100 VII ÖRNEK 4K VİDEO 

RX100 VII VLOG ÇEKİMİ

RX100 VII GERÇEK ZAMANLI TAKİP


ÖZELLİKLER

Cep boyutunda bir fotoğraf makinesinde geniş zum aralığı
Dahili ZEISS Vario-Sonnar T* 24-200mm F2.8-4.5 zum lens, oldukça kompakt bir boyutta, iki standart zum lense (24-70 mm ve 70-200 mm) eşdeğer, geniş bir zum aralığını kapsar. Bütün zum aralığında ve görüntünün kenarlarına kadar maksimum çözünürlük, netlik ve kontrast için 13 asferik yüzlü sekiz asferik lens parçası ile yapılandırıldı. Sony’nin dört orijinal AA (gelişmiş asferik) parçası; sferik, koma ve renk bulanıklıklarının en aza indirilmesini sağlar.

Yeni performans seviyeleri sunan yeni bir görüntü sensörü
Yeni geliştirilen Exmor RS 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü, en yeni BIONZ X görüntü işleme motoruyla uyum içinde çalışarak güçlü performans seviyeleri sunar. Sonuçta 20 fps’e varan hızlı, Karartmasız Çekim ve 90 fps’e varan Tek Seri Çekim elde edilir. Nesne hareketini öngörerek takip eden, saniyede 60 defa hızlı aritmetik işleme sayesinde, güvenilir AF/AE takibi yapılabilir; elektronik vizör ve LCD monitör de bundan faydalanarak çekim sırasında daha iyi görüntü kalitesi ve akıcı 60 fps görüntüleme sunar. 

AF/AE takibiyle 20 fps’e varan Karartmasız Çekim
Artık AF/AE takibi ile tamamlanan 20 fps’e varan Karartmasız Çekime güvenebilirsiniz; telefoto aralığında bile hareketli bir nesnenin izini kaybetmezsiniz. Hassas, güvenilir AF/AE takibi, kesintisiz çekim sırasında saniyede 60’a varan yüksek hızlı aritmetik işlemeye dayanır. (A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

Belirleyici anları yakalamak için 90 fps’e varan Tek Seri Çekim
Saliselik aksiyonların gerçek haliyle yakalanması için yeni yüksek yoğunluklu Tek Seri Çekim modu bulunur. 90 fps, 60 fps veya 30 fps’e eşdeğer çekim hızlarında, deklanşör düğmesine basarak hızla birbirini izleyen yedi fotoğraf çekebilirsiniz. Hem JPEG hem de RAW formatı desteklenir ve zamanlayıcı kullanılabilir. [1] 90 fps (0,011 sn ) [2] 7 fotoğraf

357 aşama algılamalı nokta ile ultra hızlı 0,02 sn AF
Hızlı, son derece doğru otomatik netleme, 0,02 sn gibi olağanüstü bir alım hızına ulaşabilir ve dünyanın en hızlısı olarak kısa süren anları hassasiyetle yakalayabilir. Görüntü alanının yaklaşık %68’ini kaplayan (dünyadaki en yüksek oran), toplamda 357 netleme düzlemli aşama algılamalı AF noktası, 425 kontrast algılamalı AF noktası ve Yüksek Yoğunluklu AF Takibi Teknolojisi ile birlikte çalışarak düzensiz hareket eden nesneleri bile güvenilir şekilde takip eder.

Nesnenizin netlemesini kararlı bir şekilde sürdürmek için Gerçek Zamanlı Takip
RX serisinde ilk defa, Gerçek Zamanlı Takip desteklenir. Hızlı hareket eden bir nesneyi takip ettiğinizde, fotoğraf makinesinin hareket takipçisi; renk, desen (parlaklık), mesafe (derinlik) ve yüz/göz bilgilerinden faydalanan, sofistike bir nesne tanıma algoritması (AI) kullanarak nesnenizi otomatik olarak tanır ve netlemeyi korur. Kesintisiz çekim sırasında, fotoğraf makinesi saniyede 60’a varan AF hesaplamalarını kullanarak nesnenin konumu anbean değişse bile yüksek doğrulukla takibi sürdürür. Takip, hem fotoğraflar hem de videolarda dokunmatik işlemle de başlatılabilir. 

Daha iyi portreler ve evcil hayvan fotoğrafları için gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF
Gerçek Zamanlı Eye AF, yüzün bir kısmı gizli, arkadan aydınlatılmış veya nesne aşağı bakıyor olsa bile nesnelerinizin gözlerini algılar ve netler. RX100 VII’nin AF özelliği, saniyede 60’a varan AF hesaplamasıyla güçlü kesintisiz çekimin yanı sıra, ister insan ister hayvan olsun, nesnenizin gözlerini hassasiyetle netleyerek etkileyici portre çekimleri sağlar. Fotoğraflanan bir insansa, Gerçek Zamanlı Eye AF’nin etkinleştirilmesi için deklanşör düğmesine yarım basılması yeterlidir.

Olağanüstü görüntü kalitesi ve düşük gürültü
20,1 MP, 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü, daha yüksek ışık toplama verimliliği için arkadan aydınlatma teknolojisini kullanır. Standart ISO aralığı 100-12800’dür ve fotoğraflarda ISO64 ve ISO80’e genişletilebilir. İşlemciyle birlikte, yüksek çözünürlük, düşük gürültü, son derece doğru renk üretimi ve doğal cilt tonları sağlar.

Yaratıcı seçeneklerinizi genişletecek Yumuşak Cilt ve diğer efektler
Fotoğraf makinesi, fotoğraflarınız için bir dizi özel efekt sunar. Yumuşak Cilt modu, küçük yüz kırışıklıklarını ve cilt solgunluğunu azaltırken, nesnenin gözlerinin ve ağzının netliğini korur ve daha önce çekilmiş fotoğraflarda Güzellik Efekti kullanılabilir. Otomatik HDR, insan gözünün algıladığına yakın parlaklık ve kontrastta tonlamalar üreterek daha yüksek dinamik aralık sunar. Bir dizi Yaratıcı Stil ve Görüntü Efekti seçeneği, eşsiz görüntüler oluşturmanızı sağlar.

Sessiz çekim seçeneğiyle bozulmayı önleyen deklanşör
Bozulma önleyici elektronik deklanşör, 1/32.000 sn’ye varan hızlara ulaşır, görüntü sensörünün hızlı veri okuması ise hızlı hareket eden nesnelerde bozulmayı azaltır. Ayrıca samimi portreler ve hayvan fotoğrafları gibi gürültü açısından hassas sahnelerde, dikkat dağıtan deklanşör sesinden kaçınmak ve nesneleri doğal halleriyle yakalamak için fotoğraf makinesinin deklanşörünün sesini kapatabilirsiniz.

4,0 durağa eşdeğer Optical SteadyShot
Fotoğraf makinesinin dahili görüntü sabitleme özelliği, elde çekimde ve hatta telefoto veya düşük ışık koşullarında çekim yaparken fotoğraf makinesi titremesini telafi etmek için 200 mm’de 4,0 duraklı deklanşör hızına eşdeğer bir artış sunar. Böylece fotoğraf makinesinin sofistike optik tasarımı ve gelişmiş görüntü işleme motoru ile birlikte, muhteşem bir görüntü kalitesi elde edilir. [1] Optical SteadyShot™ olmadan (Temsili) [2] Optical SteadyShot ile

4K HDR (HLG) video kaydı
4K (QFHD çözünürlük: 3840 x 2160) video çekimi yaparken, RX100 VII tam piksel okuma kullanır ve piksel gruplanması olmaz; 1,7 kat yüksek hızlı örnekleme ile daha az hareli ve çentikli, olağanüstü çözünürlük sunar. XAVC S video formatı, yüksek bit hızlı kaydı (maks. 100 Mb/sn) destekler ve HLG (Hibrit Log Gama) özelliğiyle, sadece USB kablosu ile fotoğraf makinesini HDR (HLG) uyumlu bir Sony TV’ye bağlayarak HDR görüntülerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Video kaydı sırasında insanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF
RX serisi fotoğraf makinelerinde ilk defa, RX100 VII, video kaydı sırasında insanların gözlerini algılayıp takip edebilir ve nesne hareket ederken net ve sabit netlemeyi korur. Netleme otomatik olarak ayarlanıp korunur, yani siz çekimlerinizi kadrajlamaya odaklanabilirsiniz. Bu özellik, Dokunmatik Takip ile birlikte kullanılabilir; sadece dokunmatik ekranda ilgili noktaya dokunarak nesnenin sol veya sağ gözünü netleyebilir veya gözler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ve videolar için Gerçek Zamanlı Takip
Video çekimi için AF özelliği, Otomatik Netleme (AF) algoritmalarının gelişimi sayesinde, hız, doğruluk ve takip performansı açısından ve loş ışıklı ortamlarda daha iyi sonuçlar elde edecek şekilde iyileştirildi. Otomatik netleme, fotoğraf makinesinin netlemesini nesneye göre optimize eder ve Gerçek Zamanlı Takip etkinleştirildiğinde, videolarda dahi sadece dokunmatik ekranda nesneyi seçerek takibi başlatabilirsiniz. AF sürücü hızı ve AF takibi hassasiyeti ayarlanabilir, yani netleme geçişlerini sahneye uyacak şekilde incelikle ayarlayabilirsiniz.

Videolar için gelişmiş görüntü sabitleme
Fotoğraf makinesinin görüntü sabitleme sistemi, 4K video kaydı sırasında "Aktif" mod kullanılacak şekilde geliştirildi ve HD video çekiminde görüntü sabitleme efekti de makinenin algoritmalarındaki geliştirmeler sayesinde tüm çekim modlarında iyileştirildi; sonuç olarak öncekinden daha etkili sonuçlar alınıyor. Ayrıca Imaging Edge™ Movie Edit add-on mobil uygulamasını kullanarak gimbal kullanıldığında gördüğünüze benzer ultra pürüzsüz görüntüler elde edebilirsiniz.

Harici mikrofon jakı
Fotoğraf makinesi kompakt olmakla birlikte, harici mikrofonları takmak için kullanılabilecek yeni bir jak da içeriyor. Standart 3,5 mm giriş, videolar ve vlog’lar için profesyonel ses yakalayan, üst düzey mikrofonların kullanılmasını sağlar. 

Dikey formatlı video kaydı
Fotoğraf makinesi, makinenin yönünü gösteren, gömülü meta verilerle dikey formatta video kaydını destekler. Yani akıllı telefonlara aktarılan bu formattaki video klipler, yatay formattan döndürmek zorunda kalmadan oynatılabilir ve olduğu gibi kullanılabilir.

Zaman atlamalı videolar için Aralıklı Çekim
1 ila 60 saniyelik ayarlanmış aralıkla Aralıklı Çekim artık fotoğraf makinesine dahildir. Elde edilen fotoğraflar, post prodüksiyonda PC üzerinde zaman atlamalı bir video olarak düzenlenebilir. Basit değişken hızlı önizleme işlevi, zaman atlamalı videonun taslağının fotoğraf makinesinde görüntülenmesini sağlar. 

40 kata kadar düşük hızla süper ağır çekim
Yığma yapılı CMOS sensör, 960 fps/1000 fps’e varan ekstra yüksek kare hızı sağlar; yani 200 mm telefoto ile çekim yaparken bile etkileyici, yakın süper ağır çekimler kaydedilebilir. Kare hızı ve kayıt ayarı, ağır çekim oynatma için gerçek zamanlı hızın 1/4-1/40’ı olarak bağımsız şekilde ayarlanabilir ve başlangıç veya bitiş tetikleyicileri kullanılarak en kısa süren anlar bile yakalanabilir.

Profesyonel video kaydı iş akışlarına yönelik destek
Fotoğraf makinesi, daha talepkar prodüksiyonlar için, S-Log3 ve S-Log2 gama eğrileri gibi tipik olarak profesyonel ekipmanlarda bulunan bir dizi video işlevini destekler. Bu S-Log profilleriyle kullanılabilen geniş dinamik aralık ve renk alanı, fotoğraf makinesi eşleştirmek ve patlayan vurguları veya gölgedeki ayrıntı kaybını en aza indirmek için idealdir. Gama Ekran Yardımı, Zebra ölçme, Kayıt Kontrollü Temiz HDMI çıkışı, zaman kodu ve Proxy kayıt gibi gelişmiş özelliklerin yanı sıra başka Görüntü Profili ve Yaratıcı Stil seçenekleri de mevcuttur. Bir video uzmanının günlük işlerinde ihtiyaç duyabileceği her şey bulunur.

Tek Düğmeyle Erişilen vizör
XGA OLED Tru-Finder, net çözünürlük (2,35 milyon nokta eşdeğeri), parlak kendinden aydınlatma ve yüksek kontrast özellikleriyle, çekim önizlemeleri ve ayarlar için mükemmeldir. Elektronik vizör mercek optikleri, istenmeyen yansımaları azaltır ve uçtan uca çözünürlük sağlar. Gövdenin yanındaki açılır anahtar indirildiğinde, vizör anında kullanılabilir ve kullanılmadığında da aynı hızla geri çekilebilir.

Çok yönlü dokunmatik çalışan, 180° eğilebilir LCD ekran
Yüksek çözünürlüklü 921.000 noktalı LCD’de, özçekimlerin kolay kadrajlanması ve yüksek ya da alçak açılı çekim için yukarı doğru 180° ve aşağı doğru 90° eğilebilen, 3,0 tipi ekran bulunur. Dokunmatik işlemler; Dokunmatik Deklanşör (deklanşörü bırakmak için), Dokunmatik Netleme (netleme noktasını ayarlamak için), Dokunmatik Takip (seçilen nesnede netleme takibini etkinleştirmek için) ve Dokunmatik Yüzeydir (netleme noktasını kolayca hareket ettirmek için). 

Daha iyi çalışma seçenekleri için özel işlevler
İşlev Menüsü öğeleri, fotoğraf ve video çekimi için bağımsız olarak ayarlanabilir ve menü ekranında yardım ekranları bulunur. Menüm özelliği, 30 menü öğesinin esnek şekilde atanmasını sağlar ve Kadranım ile sık kullanılan işlevler, kontrol kadranına ve kontrol tekerine de atanabilir.

Dereceler, koruma ve kesintisiz çekim grupları
Oynatma modunda, fotoğraflar derecelendirilebilir veya silmeye karşı korunabilir ve bu işlevler, kolayca özel tuşlara atanabilir. Kesintisiz çekilen görüntüler, çekildikleri grup içinde görüntülenebilir ve çekim grupları tek bir işlemle silinebilir veya korunabilir. Ayrıca artık tercihinize göre vizör veya LCD monitör için dört farklı kesintisiz çekim ekran stili arasından seçim yapabilirsiniz.

Daha iyi bir kullanıcı arayüzü ile daha verimli ayar kontrolü
Çekiminizi daha da akıcı ve verimli hale getirmek için, ayar ekranlarında sık kullanılan ISO aralıkları ve netleme alanı tipleri vurgulanır. Esnek Spot netleme modu, karede daha hızlı kaydırma yapılacak şekilde kolaylaştırıldı ve nesnenin sık sık pozisyon değiştirdiği spor sahneleri için artık ideal. Ayrıca netleme karesi artık çeşitli çekim ortamlarında görünürlüğünü artırmak için kırmızı ve beyaz arasında değiştirilebiliyor ve netleme yükseltmeye yönelik olarak da sıcak renkli nesneler için ideal olan mavi bir gösterge eklendi.

Imaging Edge Mobile ile geniş olanaklar
Ücretsiz Imaging Edge Mobile uygulamasını kullanarak dahili Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuzla veya tabletinizle uzaktan video kaydını başlatıp durdurabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Çekilen görüntüler ve 4K videolar, kolay paylaşım için kablosuz olarak cihazınıza da aktarılabilir; hatta fotoğraf makinesi, akıllı telefonunuzun konum verilerini kullanarak Bluetooth bağlantısı üzerinden fotoğraflarınızı etiketleyebilir. Ve otomatik arka plan aktarım işlevi sayesinde, uzaktan çekilen fotoğraflar otomatik olarak çekim sırasında fotoğraf makinesinden akıllı telefona aktarılabilir.

Imaging Edge Remote, Viewer ve Edit
Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla fotoğrafçılığınızı geliştirin. “Remote” ile çekimi canlı olarak PC ekranınızdan kontrol edip izleyin; “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerinden fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin ve “Edit” ile RAW verileri teslime hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.


Teknik Detaylar

GÖRÜNTÜLEME

Piksel 20,1 Megapiksel

Maksimum çözünürlük 5472 x 3648

En Boy Oranı 1: 1, 3: 2, 4: 3, 16: 9

Sensör Tipi CMOS

Sensör boyutu 1"

Resim dosya formatı JPEG, RAW

Görüntü sabitleme Dijital, Optik

LENS

Odak Uzaklığı 9 - 72mm (35mm Eşdeğer Odak Uzunluğu: 24 - 200mm)

Optik yakınlaştırma 8x

Dijital yakınlaştırma 4x Maksimum (32x Kombine Zoom) 
2x Optimize (16x Kombine Zoom)

Maksimum diyafram f / 2,8 ila 4,5

Odak aralığı Odak aralığı 3.15 "ila Sonsuz / 8 cm ila Sonsuz (Geniş)
3.28 'ila Sonsuz / 1 m ila Sonsuz (Telefoto)

Optik tasarım 12 Grupta 15 Eleman

POZLAMA KONTROLÜ

ISO Hassasiyeti Otomatik, 100 ila 12800 (Genişletilmiş: 64 - 25600)

Deklanşör hızı Mekanik Deklanşör1/2000 - 30 Saniye 
Ampul Modu  1/2000 - 4 Saniye Otomatik Modda 
Elektronik Deklanşör
1/32000 - 30 Saniye 
1/32000 - 4 Saniye Otomatik Modda

Ölçüm Yöntemi Ortalama, Merkez Ağırlıklı Ortalama, Çok Noktalı

Pozlama Modları Diyafram Önceliği, Manuel, Program, Obtüratör Önceliği

Pozlama Telafisi -3 ila +3 EV (1/3 EV Adımı)

Beyaz dengesi Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Soğuk Beyaz), Floresan (Gün Beyazı), Floresan (Gün Işığı), Floresan (Sıcak Beyaz), Akkor, Gölge, Sualtı

Sürekli Çekim 20.1 MP'de 20 fps'ye kadar 7 pozlama için 20.1 MP'de 90 fps'ye kadar

Aralıklı Kayıt Evet

Otomatik zamanlayıcı 2/5/10-Saniye Gecikme

Özel Seçenekler Panaroma

VIDEO

Kayıt Modları 23.976p / 25p / 29.97p [60 ila 100 Mb / s]
Full HD (1920 x 1080) 'de MP4 / XAVC S UHD 4K (3840 x 2160)  23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p / 100p / 120p [16 - 100 Mb / sn] 
AVCHD / MP4 Full HD (1920 x 1080) 50i / 59.94i'de [17 - 24 Mb / sn] 

Video Kodlama NTSC / PAL

Ses Kaydı Dahili Mikrofon (Stereo) Harici Mikrofon Girişi (Stereo)

Ses Dosyası Biçimi AC3, Doğrusal PCM (Stereo)

VİZÖR VE MONİTÖR

Vizör Türü Elektronik (OLED)

Vizör Çözünürlüğü 2,359,296 Nokta

Vizör kapsama 100%

Vizör Büyütme Yaklaşık. 0.59x

Diyoptri ayarı -4 ila +3

Monitör boyutu 3"

Monitör Çözünürlüğü 921,600 Nokta

Monitör türü Dokunmatik Eğilebilir LCD Ekran

FLAŞ

Dahili Flaş Evet

Flaş Modları Otomatik, Flaş Açık, Kapalı, Arka Senk, Yavaş Senk.

Etkili Flaş Menzili ISO Otomatik 1.31 ila 19.36 '/ 0.4 ila 5.9 m (Geniş) 3.28 ila 10.17' / 1 ila 3.1 m (Telefoto)

Harici Flaş Bağlantısı Yok

ARAYÜZ

Hafıza Kartı 1 x SD / SDHC / SDXC / Memory Stick İkilisi / Memory Stick PRO HG-Duo / Memory Stick Pro Duo

Bağlantı 3.5mm Mikrofon, HDMI D (Mikro), USB 2.0 Mikro-B

Kablosuz Bluetooth Wi-Fi

Küresel Konumlama Sistemi Yok

ÇEVRE VE FİZİKSEL

Çalışma sıcaklığı 32 - 104 ° F / 0 - 40 ° C

Pil 1 x NP-BX1 Şarj Edilebilir Lityum İyon, 3.6 VDC, 1240 mAh (Yaklaşık 240 Çekim)

Boyutlar (G x Y x D) 4 x 2,29 x 1,69 "/ 101,6 x 58,1 x 42,8 mm

Ağırlık 10.65 oz / 302 g

Paket İçeriği:
Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony NP-BX1 / M8 Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil Paketi (3.6V, 1240mAh)
AC Adaptörü
Mikro-USB Kablosu
Bilek kayışı
Kayış adaptörü