Sony Cybershot RX10 III Dijital Fotoğraf Makinası + UV Filtre

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model DSC-RX10M3

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony Cybershot RX10 III Dijital Fotoğraf Makinası

 

24-600 mm13 F2,4-4 geniş diyafram açıklığına sahip optik zum lens
RX serisi bir fotoğraf makinesindeki ilk 25x optik zum lens, F2,4-4 parlak bir lenste 24-600 mm13 ekstra geniş açı ve ultra telefoto zum aralığına; muhteşem görüntü çözünürlüğü, kontrast ve kaliteyi korumak üzere Süper ED cam, ED cam ve asferik lens parçalarına ve sıradışı bokeh arkaplan üretimi için dokuz yapraklı diyafram açıklığı ünitesine sahiptir.

Exmor RS™ yaklaşık 20,1 efektif megapiksel yığma yapılı CMOS görüntü sensörü
Yaklaşık 20,1 efektif megapiksel 1,0 tipi Exmor RS® CMOS görüntü sensörü; sinyal işlemeyi güçlendirip hızlandıran yığma yapılı tasarım, ışık toplama verimliliğini artıran ve ISO 12.800'e kadar olan çekimlerde gürültüyü azaltan arka aydınlatma teknolojisi ve kameranın 4K süper ağır çekim14 için ihtiyaç duyduğu yüksek hacimli veri çıkışının daha hızlı olmasını sağlayan ilişik DRAM çip sayesinde çok daha etkileyici sonuçlar üretir.

4K video kaydı
4K videolar, üstün görüntü çözünürlüğünde daha az hare ve kusur için piksel gruplama olmadan tam piksel okumasıyla kaydedilebilir. Görüntü işlemeyi destekleyen yüksek hızlı ön uç LSI, genellikle hızlı hareket eden nesnelerin video çekimlerinde görülen "dönen deklanşör" (diyagonal eğrilme) bozulmasını yüksek oranda azaltır.

Ultra telefotoya kadar süper ağır çekim
Süper ağır çekim videoları oluşturmak kolaydır. Mod kadranını HFR (Yüksek Kare Hızı) moduna getirin. Nesnenin hareket hızına göre 960/1000 fps, 480/500 fps ve 240/250 fps (NTSC/PAL) saniye başına kare hızlarından seçiminizi yaparak videolar için sıradan kare hızının 40 katına kadar olağanüstü net, sorunsuz yakın çekim gerçekleştirin. Kalite Önceliği modunda görüntü kalitesi, 240/250 fps'de Full HD kalitesine ve 480/500 fps'de HD kalitesine yakınlaşır.

Yaklaşık 14 fps'ye kadar siyah baskınlığı olmadan kesintisiz çekim
Görüntü sensörünün yaklaşık 20,1 efektif megapiksel görüntü verisini yüksek hızda okuyabilmesi, yaklaşık 14 fps'ye kadar hızda azaltılmış siyah baskınlığıyla kesintisiz çekim yapılmasını sağlar. Bu özellik, muhteşem anların ve ifadelerin en önemli kısımlarını neredeyse anında çekmeye olanak tanır. Yüksek hassasiyetli otomatik netleme takibi, 5 fps'ye kadar kesintisiz çekimlerde bile kullanılabilir.

Yalnızca 0,09 saniyede Hızlı Akıllı Otomatik Netleme
600 mm'ye kadar geniş zum aralığının yanı sıra RX10 III, 0,09 sn yüksek hızlı otomatik netleme sunar. Deklanşör düğmesine yarım basılmadan önce bile nesneyi değerlendiren sistemin nesne algılama algoritması, düğmeye basılır basılmaz fotoğraf makinesinin netleme yaptığı noktayı hassas bir şekilde tahmin eder.

Hızlı ve sessiz çekim sağlayan Bozulmayı Önleyici Deklanşör
Dönen deklanşör olgusu, hızlı hareket eden nesnelerin görüntülerini bozar. RX10 III, 1/32.000 saniyeye kadar deklanşör hızında çekim yaparken bu bozulmayı bastırabilir. Böylece tenis gibi spor etkinliklerinin keskin ve bozulmamış görüntülerini çekebilirsiniz. Ayrıca elektronik deklanşörü sessiz çalışabildiği için konser, vahşi yaşam ve diğer nesneleri çevreye rahatsızlık vermeden çekebilirsiniz. (Görüntüdeki başlıklar- sol: geleneksel dönen deklanşör, sağ: RX10 III)

BIONZ X™ görüntü işleme motoru
Bu görüntü işlemcisi, lens ve Exmor RS® yığma yapılı görüntü sensörüyle birlikte çalışarak ince ayrıntıları ve dokuları orijinaline sadık şekilde üretmek amacıyla yaklaşık 20,1 efektif megapiksel veriyi yüksek hız ve hassasiyette okur. Daha küçük diyafram açıklığı ayarlarında bile görüntü netliğini korumaya yönelik kırınım azaltma ve görüntü alanının özelliklerine göre alana özel gürültü engelleme özellikleri, yüksek görüntü kalitesini korumaya yardımcı olur.

Optical SteadyShot™
Sony tarafından özel olarak geliştirilen optik görüntü sabitleme teknolojisi, özellikle düşük ışıkta ya da 600 mm'ye kadar ultra telefoto zum aralığının sonunda, elde fotoğraf ve video çekimi için çok önemli bir özelliktir. Bu sistem, 4,5 kademeli yüksek deklanşör hızına eşdeğerdir ve sorunsuz, sabit kadrajlama ve çekim için fotoğraf makinesi bulanıklığını önler. (Görüntüdeki başlıklar- sol: SteadyShot KAPALI, sağ: SteadyShot AÇIK)

Çok yönlü, kullanıcı dostu, güvenilir çalışma
Netleme, zum ve diyafram açıklığı ayarlarına yönelik manuel lens halkaları, özellikle de vizörden bakarken rahat ve uyarlanabilir kontrol imkanı sunar. Çoklu Arayüz (MI) Yuvası; flaş üniteleri, mikrofonlar ve diğer aksesuarları bağlamayı kolaylaştırır. Çalışma parçalarının toz ve neme dayanıklı malzeme ve yapısı, fotoğraf makinesinin zorlu koşullara dayanıklı olmasını sağlar.

Zum Yardımı
Kadraj yaparken hareketli bir nesnenin takibini kaybederseniz (ultra telefoto çekimlerde çoğunlukla görülür) Zum Yardımının atandığı C (özel) düğmesini basılı tutarak Zum Yardımı işlevinin otomatik uzaklaştırma özelliğini etkinleştirin. Nesneyi bulun ve kadrajlayın, ardından düğmeyi bırakın. Fotoğraf makinesi, orijinal netleme uzaklığına otomatik olarak geri döner ve nesneyi çekmeye devam edebilirsiniz. (Görüntüdeki başlıklar- sol: Nesneyi bulma ve yeniden kadrajlama, sağ: Başarıyla yeniden kadrajlama)

XGA OLED Tru-Finder™
Yüksek büyütme oranı (0,70x), kontrast ve çözünürlük ile bu elektronik vizör, geniş derinlik görüntüler. Ekrandaki yaklaşık 2,35 milyon eşdeğerindeki nokta, nihai kaydın yüksek kalitesiyle eşleşen gerçekçi görüntüler için karanlık alanlarda bile zengin tonlar ve renkler üretir. ZEISS T* Kaplama, güneş ve diğer ışık kaynaklarının neden olduğu yüzey yansımasını önemli ölçüde azaltır.

Gama Görüntüleme Yardımı
Bu işlev sayesinde, S-Log gama ayarında kayıt yaparken izleyebilir, görüntüyü izlemek veya bir görüntüyü LCD ekran veya vizörde büyütürken netlemeyi kontrol etmek için S-Log2'yi ITU709 (%800) gamaya dönüştürebilirsiniz.

Net HDMI Çıkışı
Fotoğraf makinesi, harici kayıt ekipmanına sıkıştırılmamış video kaydını desteklemenin yanı sıra bu tür yüksek kaliteli videoları gerçek zamanlı olarak izlemek amacıyla harici bir monitöre aktarmanızı da sağlar. Böylece fotoğraf makinesinde kayıt gerçekleştirirken netleme ve diğer ayrıntıları daha somut bir şekilde doğrulayabilirsiniz.

Resim profili
Resim Profili menüsü; temel kontrast, renk ayarlama, parlaklık derecelendirmesi ve görüntü kenar düzeltme işlemleri için Gama Eğrisi ve Ayrıntı gibi parametrelerin profesyonel tarzda değiştirilmesini destekler.

XAVC S/AVCHD video formatları
Profesyonellerin büyük beğenisini kazanmış XAVC formatına dayalı oluşturulan yüksek bit hızlı XAVC S formatı sayesinde özenli film yapımcıları, yüksek kaliteli 4K ve Full HD videoları minimum sıkıştırma gürültüsüyle sırasıyla 100 Mbps ve 50 Mbps maksimum bit hızlarında kaydedebilir. RX10 III aynı zamanda AVCHD formatındaki videoları kolayca kaydetmenizi, düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlar.

S-Gamut/S-Log2
Post prodüksiyonda daha etkileyici videolar oluşturma esnekliği kazanın. S-Log2 gama eğrileri, renk düzeltme sürecinde beyaz ve siyah baskınlığını azaltmak için geniş dinamik aralığa (%1300'e kadar) sahiptir.

Videolardan fotoğraf çekin
4K videodan yüksek ayrıntılı 8 megapiksel fotoğraf dosyası formatında video kaydından önemli bir anı resim olarak kaydedebilirsiniz. Full HD video kaydından 2 megapiksel fotoğraf dosyası oluşturabilirsiniz.

Özelleştirilebilir işlev ayarları
58'den fazla olası işlevden birini ayarlamanızı sağlayan özel (C) düğmesi, fotoğraf makinesinin kabiliyetlerini çekim tarzınıza uyarlamanıza olanak tanır. Bu düğmeye sık kullanılan bir işlevi veya tercih edilen bir ayarı atayın. Ardından bu işlev veya ayarı hızlıca çağırabilirsiniz. Daha hızlı, daha sezgisel fotoğraf makinesi kullanımı için seçiminize parmak ucunuzla erişebilirsiniz.

Kilitlenen AF
Kilitlenen AF'yi etkinleştirmek için deklanşör düğmesine yarım basmanız yeterlidir. Nesne boyutuyla eşleştirmek, takip performansını iyileştirmek ve her fotoğraf fırsatından tam olarak faydalanmak için AF hedef kare boyutunu otomatik olarak ayarlar.

Geliştirilmiş Zebra Yardımı
Özellikle S-Log gama ayarında çekim yaparken pozlama izlemeyi basitleştirin. %0-109 arasında bir video sinyali parlaklık seviyesi hedefleyip bu değerin +%10 ve -%10'u arasında aralık belirlediğinizde, zebra deseni bu aralıktaki pozlama seviyesine sahip alanları gösterir. Yeni minimum parlaklık seviyesi ayarı, aşırı ışıklı alanlar oluşmasını engellemek için sizi güvenilir şekilde uyarır.

Eye AF
Nesnenin arkası fotoğraf makinesine kısmen dönükken ve alan derinliği darken bile son derece hassas Eye AF sayesinde yüze net şekilde odaklanılır. Netleme yapıldığında öncelikli göz üzerinde yeşil bir çerçeve görünür.

Uzaktan Fotoğraf Makinesi Kontrolü
Fotoğraf makinesi ayarlarını değiştirmek, çekim yapmak ve USB bağlantısıyla fotoğraf makinesini bilgisayardan kontrol etmek için bilgisayarınıza Remote Camera Control uygulamasını indirin ve yükleyin. Fotoğraf makinesine kaydedilen görüntü verileri doğrudan depolanır.

Uzaktan tek dokunuş / Tek dokunuşla paylaşma
Uzaktan tek dokunuş, akıllı telefonunuz veya tabletinizi vizör ve uzaktan kumandaya dönüştürür. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğraflar ve videoları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak üzere cihazınıza aktarır. NFC özellikli Android cihazınıza Wi-Fi® üzerinden bir PlayMemories Mobile™ uygulaması yükleyin, sonra bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. NFC'niz yok mu? Sorun değil, yeni QR kodu uyumluluğuyla da cihazları eşleştirebilirsiniz.

Çift Kayıt
Sensörün yüksek işleme hızı sayesinde RX10 III, video kaydı sırasında piksel gruplaması olmadan çok hassas fotoğraflar çekebilir. Sonuç: 17 MP çözünürlüğe kadar yüksek kaliteli görüntüler.

Dosya Adı Ayarı
Dosya adının ilk üç karakteri artık fotoğraf makinesinde özelleştirilebilir. Dosya adı varsayılan olarak "DSC" ile başlar fakat üç karakteri istediğiniz gibi değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz. Bu, özellikle birden fazla fotoğraf makinesiyle çalışırken fotoğrafçıların dosyaları daha kolay yönetmesini sağlar.

Capture One Express'te desteklenir (Sony için)
Capture One Express (Sony için) dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden biridir ve renkleri ve ayrıntıları inanılmaz hassasiyetle işler. Ürün; esnek dijital varlık yönetimini, tüm vazgeçilmez ayar araçlarını ve hızlı, hassas performansı özelleştirilebilir ve entegre bir çözümde birleştirir.* Lütfen Capture One çözümlerinin satışı, kullanımı ve desteği hakkındaki tüm soruları Phase One'a iletin.

PlayMemories Fotoğraf Makinesi Uygulamaları™
Bu uygulama, fotoğraf makinenize daha fazla işlev eklemenize imkan sunarak fotoğrafçılık ufkunuzu genişletir.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır
Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur. 


 

Teknik Özellikler

Sensör

SENSÖR TİPİ
1,0 tipi (13,2 mm x 8,8 mm) Exmor RS® CMOS sensör, 3:2 en/boy oranı

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)
Yaklaşık 20,1 megapiksel

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)
Yaklaşık 20,1 megapiksel


Objektif

OBJEKTİF TİPİ
ZEISS® Vario-Sonnar® T* Lens, 13 grupta 18 parça (AA lens dahil 6 asferik parça)

F SAYISI (MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI)
F2,4 (W) - 4,0 (T)

ODAK UZAKLIĞI
f=8,8 - 220 mm

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM FORMAT EŞDEĞERİ) (FOTOĞRAF)
84 der.-4 der. 10 dk (24-600 mm)

NETLEME ARALIĞI (LENSİN ÖNÜNDEN)
AF (W: Yaklaşık 3 cm'den sonsuza, T: Yaklaşık 72 cm'den sonsuza, f=250 mm (35 mm format eşdeğeri): Yaklaşık 140 cm'den sonsuza)

OPTİK ZOOM
25x

CLEAR IMAGE ZOOM (FOTOĞRAF)
20M Yaklaşık 50x / 10M Yaklaşık 70x / 5M Yaklaşık 100x / VGA Yaklaşık 380x

CLEAR IMAGE ZOOM (VİDEO)
4K: Yaklaşık 37,5x;HD: Yaklaşık 50x

FİLTRE ÇAPI
72 mm

DİJİTAL ZUM
Yaklaşık 100x (Optik Zum dahil) 

İRİS DİYAFRAMI
9 yaprak


Ekran

EKRAN TİPİ
7,5 cm (3,0 tipi) (4:3) / 1.228.800 nokta / Xtra Fine / TFT LCD

PARLAKLIK KONTROLÜ
Manuel (5 kademe) / Güneşli Hava modu

AYARLANABİLİR AÇI
Yaklaşık 107 derece yukarı, yaklaşık 42 derece aşağı

EKRAN SEÇİCİ (VİZÖR/LCD)
Otomatik / EVF / Monitör

MF YARDIMLI BÜYÜTME ORANI
5,3x, 10,7x


Vizör

EKRAN TİPİ/NOKTA SAYISI
0,39 tipi elektronik vizör (XGA OLED), 2.359.296 nokta

ALAN KAPSAMI
%100

BÜYÜTME ORANI
Yaklaşık 0,70x ve 50 mm lens. sonsuzda, -1 m-1(diyopter) (35 mm eşdeğeri)

GÖZ NOKTASI
Göz merceğinden yaklaşık 23 mm, -1 m'de göz merceği karesinden 21,5 mm-1(CIPA standardı)

DİYOPTER AYARLAMA
-4,0 - +3,0 m-1

PARLAKLIK KONTROLÜ
Otomatik, Manuel (5 kademe)


Fotoğraf Makinesi

STEADYSHOT
[Fotoğraf] Optik, [Video] Akıllı Aktif Mod, Elektronik telafi özelliğine sahip optik tipi (Kayma Önleyici tip)

ODAKLAMA MODU
Tek Çekim AF (AF-S)/Kesintisiz AF (AF-C)/Doğrudan Manuel Netleme (DMF)/Manuel Netleme

NETLEME ALANI
Geniş / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Genişletilebilir Esnek Spot / Kilitlenen AF (Geniş/Merkez/Esnek Spot (K/O/B) /Genişletilebilir Esnek Spot)

IŞIK ÖLÇME MODU
Çok Desenli / Merkez Ağırlıklı / Nokta

POZLAMA TELAFİSİ
+/- 3,0 EV, 1/3 EV kademeli

ISO HASSASİYETİ (FOTOĞRAF)(ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)
ISO 100-12.800 (1/3 kademe) (ISO 64/80'e genişletilebilir), Otomatik (ISO 100-12.800, üst/alt sınırla seçilebilir), Çoklu Kare NR: ISO100-25.600 4 (1 EV kademe), Otomatik (ISO 100-12.8000) 5

ISO HASSASİYETİ (VİDEO)
ISO 100-12.800 eşdeğeri (1/3 kademe) / OTOMATİK (ISO 100-12.800 eşdeğeri, üst sınırla ve alt sınırla seçilebilir)

BEYAZ DENGESİ MODLARI
Otomatik / Gün ışığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan: Sıcak Beyaz / Floresan: Soğuk Beyaz / Floresan: Gündüz Beyazı / Floresan: Gün Işığı / Flaş / Renk Sıcaklığı / Filtre / Özel

BEYAZ DENGESİ MİKRO AYAR
Var (G7 - M7 (57 kademe), A7 - B7 (29 kademe))

DEKLANŞÖR HIZI
iAuto (4"-1/2000*) / Otomatik Program (30"-1/2000*) / Manuel Pozlama (Ampul, 30"-1/2000*) / Diyafram Açıklığı Önceliği (30"-1/2000*) / Deklanşör Önceliği (30"-1/2000*). *F8 veya daha yüksek diyafram açıklığı değerinde. F2,4 değerinde en hızlı limit 1/1000'dir.

ELEKTRONİK DEKLANŞÖR
iAuto (4" - 1/32.000)/Otomatik Program (30" - 1/32.000)/Manuel (30" - 1/32.000)/Diyafram Açıklığı Önceliği (30" - 1/32.000)/Deklanşör Önceliği (30" - 1/32.000)

GÖRÜNTÜ KONTROLÜ
Kontrast, Doygunluk, Keskinlik, Yaratıcı Stil, Renk Alanı (sRGB/Adobe® RGB), Kalite (RAW/RAW ve JPEG/Extra fine/Fine/Standard)

GÜRÜLTÜ GİDERME
Uzun Pozlama NR: Açık/Kapalı, 1/3 saniyeden uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, yüksek ISO NR: Normal / Düşük / Kapalı, Çoklu Kare NR: Otomatik, ISO100-25.600

DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ
Kapalı, Dinamik Aralık Geliştirici (Otomatik/Seviye 1-5), Otomatik Yüksek Dinamik Aralık (Otomatik Pozlama Farkı, Pozlama Farkı Seviyesi (1,0 - 6,0 EV, 1,0 EV kademesi))

ÇEKİM MODU
OTOMATİK (Intelligent Auto/Süper Otomatik Ayarlama), Otomatik Program, Diyafram Açıklığı Önceliği, Deklanşör Hızı Önceliği, Manuel Pozlama, MR (Bellekten Hatırlama) 1,2,3, Video Modu (Otomatik Program, Diyafram Açıklığı Önceliği, Deklanşör Hızı Önceliği, Manuel Pozlama), HFR Modu (Otomatik Program, Diyafram Açıklığı Önceliği, Deklanşör Hızı Önceliği, Manuel Pozlama), Panorama, Sahne Seçimi

ALAN SEÇİMİ
Portre, Spor Aksiyon, Makro, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Alacakaranlıkta Elde Çekim, Gece Portre, Anti Motion Blur

KESİNTİSİZ ÇEKİM HIZI (MAKSİMUM) (MAKS. KAYIT PİKSELİ)
Hız Öncelikli Kesintisiz Çekim: yaklaşık 14 fps, Kesintisiz Çekim: yaklaşık 5 fps

ZAMANLAYICI
10 sn / 5 sn / 2 sn / 3 veya 5 arka arkaya çekim ve 10 sn, 5 sn veya 2 sn seçilebilir gecikme / Braketleme çekimi ve 10 sn, 5 sn veya 2 sn seçilebilir gecikme

SÜRÜCÜ MODLARI
Tek, Kesintisiz çekim, Hız öncelikli kesintisiz çekim, Zamanlayıcı, Zamanlayıcı (sürekli), Sürekli braketleme, Tekli braketleme, Beyaz dengesi braketleme, DRO braketleme

GÖRÜNTÜ EFEKTİ
[Fotoğraf] Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Çarpıcı Renkler, Posterleştirme, Fotoğraf Eskitme, Yumuşak Yüksek Ton, Kısmi Renk, Yüksek Kontrastlı Mono., Yumuşak Netleme, HDR Boyama, Zengin Tonlu Monokrom, Minyatür, Suluboya, İllüstrasyon, [Video] Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Çarpıcı Renkler, Posterleştirme, Fotoğraf Eskitme, Yumuşak Yüksek Ton, Kısmi Renk, Yüksek Kontrastlı Mono.

YARATICI STİL
Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Günbatımı, Gece Sahnesi, Sonbahar Yaprakları, Siyah ve Beyaz, Sepya, Stil Kutusu

GÖRÜNTÜ PROFİLİ
Kapalı/PP1-PP7 (Siyah Seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, Cine1-2, ITU709, ITU709 [%800], S-Log2), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama)

ALGILANAN SAHNE SAYISI
[Fotoğraf] Süper Otomatik Ayarlama: 44, Intelligent Auto: 33, [Video] 44


Flaş

FLAŞ MODU
Otomatik / Flaş Açık / Yavaş Senkr. / Arka Senkr. / Flaş Kapalı / Kablosuz (isteğe bağlı uyumlu flaşla)

FLAŞ ARALIĞI
ISO Otomatik: Yaklaşık 1,0 m - 10,8 m (3,28 ft - 35,43 ft) (W) / Yaklaşık 1,0 m - 6,5 m (3,28 ft - 21,33 ft) (T), ISO 12.800: en fazla Yaklaşık 20,8 m (68,24 ft) (W) / Yaklaşık 12,8 m (41,99 ft) (T)


Kayıt

UYUMLU KAYIT ORTAMI
Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO Duo™ (Yüksek Hızlı), Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™9, Memory Stick Micro™ (Mark2)9, SD Bellek Kartı, SDHC Bellek Kartı, SDXC Bellek Kartı, microSD Bellek Kartı9, microSDHC Bellek Kartı9, microSDXC Bellek Kartı9 10

KAYIT FORMATI
[Fotoğraf]: JPEG (DCF Sürüm 2.0, Exif Sürüm 2.3, MPF Baseline uyumlu), RAW (Sony ARW 2.3 formatı), [Video]: XAVC S, AVCHD Formatı Sürüm 2.0 uyumlu, MP4

KAYIT FORMATI (VİDEO SES)
XAVC S: LPCM 2 kanal/AVCHD: Dolby Digital (AC-3) 2 kanal, Dolby Digital Stereo Creator/MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanal

RENK ALANI (FOTOĞRAF)
sRGB / Adobe RGB

FOTOĞRAF KAYITLI PİKSEL SAYISI (GÖRÜNTÜ BOYUTU)
16:9 modu: 17 M (5472×3080)/7,5 M (3648×2056)/4,2 M (2720×1528)

VİDEO KAYIT MODU (NTSC)
AVCHD: 28 M PS (1920 x 1080/60p) / 24 M FX (1920 x 1080/60i) / 17 M FH (1920 x 1080/60i) / 24 M FX (1920 x 1080/24p) / 17 M FH (1920 x 1080/24p), XAVC S 4K: 30p 100 M (3840x2160/30p)/30p 60 M (3840x2160/30p)/24p 100 M (3840x2160/24p)/24p 60 M (3840x2160/24p), XAVC S HD: 60p 50 M (1920x1080/60p)/30p 50 M (1920x1080/30p)/24p 50 M (1920x1080/24p)/120p 100 M (1920x1080/120p)/120p 60 M (1920x1080/120p), MP4: 28 M (1920x1080/60p)/16 M (1920x1080/30p)/6 M (1280x720/30p)

VİDEO KAYIT MODU (PAL)
AVCHD: 28 M PS (1920x1080/50p)/24 M FX (1920x1080/50i)/17 M FH (1920x1080/50i)/24 M FX (1920x1080/25p)/17 M FH (1920x1080/25p), XAVC S 4K: 25p 100 M (3840x2160/25p)/25p 60 M (3840x2160/25p), XAVC S HD: 50p 50 M (1920x1080/50p)/25p 50 M (1920x1080/25p) / 100p 100 M (1920x1080/100p)/100p 60 M (1920x1080/100p), MP4: 28 M (1920x1080/50p)/16 M (1920x1080/25p)/6 M (1280x720/25p),

HFR
NTSC: XAVC S HD: 60p 50M (1920 x 1080/240 fps), 60p 50M (1920 x 1080/480 fps), 60p 50M (1920 x 1080/960 fps) / 30p 50M (1920 x 1080/240 fps), 30p 50M (1920 x 1080/480 fps), 30p 50M (1920 x 1080/960 fps) / 24p 50M (1920 x 1080/240 fps), 24p 50M (1920 x 1080/480 fps), 24p 50M (1920 x 1080/960 fps)Efektif Piksellerin Sensör Okuma SayısıKalite Önceliği: 240 fps/250 fps (1824 x 1026), 480 fps/500 fps (1676 x 566), 960 fps/1000 fps (1136 x 384)/Çekim Süresi Önceliği: 240 fps/250 fps (1676x566), 480 fps/500 fps (1136x384), 960 fps/1000 fps (800x270), PAL: XAVC S HD: 50p 50M (1920 x 1080/250 fps), 50p 50M (1920 x 1080/500 fps), 50p 50M (1920 x 1080/1000 fps) / 25p 50M (1920 x 1080/250 fps), 25p 50M (1920 x 1080/500 fps), 25p 50M (1920 x 1080/1000 fps)

KAYDEDİLEN PİKSEL SAYISI (GÖRÜNTÜ BOYUTU)
3:2 modu: 20 M (5472×3648)/10 M (3888×2592)/5 M (2736×1824), 4:3 modu: 18 M (4864×3648)/ 10 M (3648×2736)/ 5 M (2592×1944)/ VGA, 16:9 modu: 17 M (5472×3080)/7,5 M (3648×2056)/4,2 M (2720×1528), 1:1 modu: 13 M (3648×3648)/6,5 M (2544×2544)/3,7 M (1920×1920), Panoramik Çekim: Geniş (12.416×1856/5536×2160), Standart (8192×1856/3872×2160)

FORMAT
sRGB / Adobe RGB


Arayüz

GİRİŞ VE ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
Çoklu/Mikro USB Terminali, Hi-Speed USB (USB2.0), Mikro HDMI, Mikrofon (3,5 mm Stereo mini jak), Çoklu Arayüz Yuvası, Kulaklık

NFC
NFC Forum Tip 3 Etiket ile uyumlu, Uzaktan tek dokunuş, Tek dokunuşla paylaşım

WI-FI
Var (IEEE802.11b/g/n (2,4 GHz bant))


Güç

GÜÇ KAYNAĞI
DC 7,2 V (birlikte verilen pil) / DC 5,0 V (birlikte verilen AC adaptör)

PİL SİSTEMİ
Şarj edilebilir pil paketi NP-FW50

GÜÇ TÜKETİMİ (FOTOĞRAF MAKİNESİ)
LCD monitörle yaklaşık 2,3 W ve vizörle yaklaşık 2,6 W (CIPA standardı)

USB ŞARJ / USB GÜÇ KAYNAĞI
Var (Çekim, Oynatma)

PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAFLAR) (CIPA)
Fotoğraflar Monitör: Yaklaşık 420 çekim / Yaklaşık 210 dk, Vizör: Yaklaşık 370 çekim / Yaklaşık 185 dk Videolar (gerçek çekim) Monitör: Yaklaşık 65 dk, Vizör: Yaklaşık 70 dk ([MP4 28M] modunda, maksimum kesintisiz çekim süresi yaklaşık 20 dk ve maksimum dosya boyutu 4 GB.) Videolar (kesintisiz çekim) Monitör: Yaklaşık 120 dk, Vizör: Yaklaşık 130 dk ([MP4 28M] modunda, maksimum kesintisiz çekim süresi yaklaşık 20 dk ve maksimum dosya boyutu 4 GB.)

BİRLİKTE VERİLEN PİL
DC 7,2 V


Diğerleri

PLAYMEMORİES CAMERA APPS
Var

ÇEKİM İŞLEVLERİ
Eye AF / Yüz Algılama / Yüz Kaydı / Fotoğraf Kaydı (video kaydı sırasında) / Smile shutter / Kılavuz Çizgisi / Quick Navi / Dijital Seviye Göstergesi (yatay ve dikey) / BD Braketi / DRO Braketleme / MF Yardımı / Yoğunlaştırma / Zebra / İşaretleyici Ekranı / Ses Seviyesi Göstergesi / Ses Çıkışı Zamanlaması / Kademeli Zum/Hızlı Zum / TC / UB / Fotoğrafçı Adı ve Telif Hakkı / Dosya Adı Ayarlama / ISO Otomatik Minimum Deklanşör Hızı / Bilgisayarla Uzaktan Kumanda / Zum Yardımı / Netleme Tutma

OYNATMA İŞLEVLERİ
BRAVIA® Sync (HDMI Kontrolü) / 9/25 kare dizin görünümü / Otomatik Yönlendirme / Slayt Gösterisi / İleri/Geri (Video) / Silme / Koruma / Motion Shot Video / Fotoğraf Yakalama

ÇALIŞMA SICAKLIĞI
Yaklaşık 0°C - 40°C (32F° - 104F°)


Yazdır

YAZDIRMA
Exif Baskı, Baskı Görüntüsü Eşleştirme (PIM3)


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D) (YAKLAŞIK)
132,5 x 94,0 x 145,0 mm; 132,5 x 94,0 x 127,4 mm (lensin önünden monitöre); 5 1/4 x 3 3/4 x 5 3/4 inç, 5 1/4 x 3 3/4 x 5 1/8 inç (lensin önünden monitöre)

AĞIRLIK (CIPA UYUMLU)
Yaklaşık 1051 g (Yalnızca Gövde) / Yaklaşık 1095 g (Pil ve Memory Stick Duo™ dahil), Yaklaşık 2 lb 5,1oz (Yalnızca Gövde) / Yaklaşık 2 lb 6,7oz (Pil ve Memory Stick Duo™ dahil)


Kutu İçeriği

Şarj Edilebilir Pil Paketi NP-FW50
Micro USB kablosu
Omuz askısı
Lens kapağı
Yuva kapağı
Parasoley
Mercek Kapağı
Kullanma Kılavuzu


 


Uyumlu Ürünler