Sony Alpha A1 Body Gövde (Ön Sipariş)

Sony Türkiye Distribitörü Euroasia Garantili | Sony Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model ILCE-1/B


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony Alpha1 A1 Body Gövde

Yepyeni önemli mekanizmalar ve teknolojiler içeren Sony A1, yüksek çözünürlük ve görülmemiş hızla birlikte yaratıcı profesyonelin vizyonunu hayata geçirebilecek hassasiyet ve dinamik aralık sunar. Bunların tümü, yeni görsel iletişim çağında fotoğraflar ve videolar sunulmasını mümkün kılan profesyonel özellikler ve iş akışıyla desteklenir.

Ürün Özellikleri:
50MP Tam Çerçeve Exmor RS BSI CMOS Sensör
30 fps'ye kadar Çekim, ISO 50-102400
10-Bit'te 8K 30p ve 4K 120p Video
4.3K 16-Bit Ham Video Çıkışı, S-Cinetone
240 fps Yenileme Hızı ile 9,44 m-Noktalı EVF
759-Pt. Hızlı Hibrit AF, Gerçek Zamanlı Eye AF
5 Eksenli SteadyShot Görüntü Sabitleme
Çift Sürücü Mech. Deklanşör, 1/400 Sn Senkronizasyon
5 GHz MIMO Wi-Fi, 1000BASE-T Ethernet
Çift CFexpress Tip A / SD Kart Yuvaları

50,1 megapiksel Exmor RS görüntü sensörü
α1’de Full Frame yığma yapılı, arkadan aydınlatmalı, 50,1 etkili megapiksel ve entegre bellekli CMOS Exmor RS™ sensör bulunur. Bu sensör, olağanüstü görüntü kalitesi sağlamanın yanı sıra α1’in, hızlı, hassas aşama algılamalı AF ve α serisinde ilk defa Full Frame 8,6K yüksek hızda örneklemeyle birinci sınıf 8K videolar sunup saniyede 30 kareye kadar kesintisiz çekim yapmasını sağlar. Yeni bir görüntü üretimi çağında eşi benzeri görülmemiş performans.

Gelişmiş BIONZ XR motor, hızı 8 kata kadar yükseltir
α1’de, görüntü yakalamadan tüm sinyal işleme aşamalarına kadar oldukça gelişmiş işleme performansı sunan, gözden geçirilmiş bir sistem mimarisi bulunur. Olağanüstü görüntü kalitesi için görüntü işleme gücü büyük ölçüde artırılırken, işleme gecikmesi en aza indirilir. Gerçek zamanlı işleme yükünden bağımsız olarak hızlı, stressiz kontrol tepkisinin korunması için kullanıcı arayüzü, ağ ve dosya yönetimi işlemesi dağıtılır.

30 fps’e varan kesintisiz çekim
50,1 megapiksel görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması ve geniş tampon belleği, tam AF ve AE takibi performansı korunurken, elektronik deklanşörle saniyede 30 kareye kadar yaklaşık 165 adet Full Frame JPEG görüntü veya 155 adet Full Frame sıkıştırılmış RAW görüntü çekilmesini mümkün kılar. Bu özellik, spor müsabakaları ve diğer hareketli nesneler için zamanlamanın kritik olduğu durumlarda büyük bir öz güven sağlayabilir.

Sessiz, titreşimsiz elektronik deklanşör
Elektronik deklanşör, sessiz bir ortamda spor veya etkinlik çekimi yapılırken rahatsız edebilecek mekanik gürültü olmadan, sessizce çalışır. Ayrıca elektronik deklanşör titreşimsizdir ve titreşimden kaynaklanan bulanıklık olasılığını en aza indirerek üstün görüntü kalitesine daha fazla katkı sağlar. Öte yandan hareketli parçası olmadığı için, elektronik deklanşör herhangi bir mekanik muadilinden daha dayanıklıdır.

Elektronik deklanşörle titremeyi önleyen çekim
Yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması, ilk defa elektronik deklanşörle Titremeyi Önleyici Çekim sağlanmasını mümkün kılmıştır. Bu özellik sayesinde; floresan, LED veya diğer titremeye elverişli yapay ışık tipleri altında, titreme sorunları olmadan, karartmasız çekim, saniyede 120’ye varan AF/AE takibi hesaplaması, 30 fps’e varan kesintisiz çekim, sessiz çekim ve elektronik deklanşörün diğer avantajları elde edilebilir.  Titreme önleme [1] AÇIK [2] KAPALI

Kararmasız çekim
α1 vizörü pozlama yapıldığında kararmaz, böylece kesintisiz çekim sırasında dahi akıcı, sorunsuz kadrajlama ve takibe olanak sağlayan, kesintisiz bir görüntü elde edersiniz. Yeni görüntü sensörünün yüksek okuma hızı, kesintisiz seri çekimler yaparken, canlı önizlemeli EVF ekranın saniyede 240 defa yenilenmesini sağlayarak genellikle EVF ile izleme yaparken yaşanan, dikkat dağıtan gecikmenin üstesinden gelir.  (A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

Yüksek çözünürlük ve 15 duraklı dinamik aralıklı hassasiyet
α1, 50,1 etkili megapiksel görüntü sensörüyle olağanüstü çözünürlük sunmak için yüksek verimli, gürültü engelleme özellikli işleme kullanır. Çözünürlük, düşük gürültülü yüksek hassasiyetin yanı sıra gölgelerden vurgulara uzanan akıcı, doğal tonlamalar için düşük hassasiyetlerde yaklaşık 15 duraklı dinamik aralık ile tamamlanır.

Geniş hassasiyet aralığı
Bu sensörün yüksek piksel sayısıyla dahi, arkadan aydınlatmalı yapısı, çip üzerindeki boşluksuz lensler, AR kaplamalı sızdırmaz cam ve diğer orijinal görüntüleme teknolojileri, yeni BIONZ XR görüntü işleme motoruyla birlikte çalışarak geniş bir hassasiyet aralığının tamamında yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sunar: ISO100~32000 standart, ISO50~102400 olarak genişletilebilir.

Elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu + yüksek hızlı mekanik senkronizasyon
Bir α fotoğraf makinesinde ilk kez, yığma yapılı CMOS sensörün yüksek okuma hızı sayesinde, elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu yapılabiliyor. 1/200 sn’ye kadar tüm elektronik deklanşör avantajları kullanılabilir. Daha da fazla hıza ihtiyacınız varsa yeni mekanik deklanşör sistemi, 1/400 sn’ye kadar (1/500 sn APS-C) flaş senkronizasyonu sağlar ve dinamik hareketlerin çekilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olanakların kapısını açar.

Fotoğraf makinesi içinde atmosfer yaratmak için Yaratıcı Görünümü kullanın
Yeni Yaratıcı Görünüm seçenekleri, doğrudan fotoğraf makinesinin içinde fotoğraflar ve videolar için ilginç atmosferler oluşturulmasını kolaylaştırır. Renk, renk derinliği, parlaklık, kontrast, netlik ve diğer unsurların farklı kombinasyonlarıyla 10 Yaratıcı Görünüm ön ayar olarak sağlanmıştır. Ön ayarlar oldukları şekilde kullanılabilir veya kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Özelleştirilmiş Yaratıcı Görünümler, daha sonra çağırmak ve kullanmak üzere Özel Görünümler olarak kaydedilebilir.

5,5 kademeli deklanşör hızı avantajı için 5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme
Yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve cayro sensörler ile optimum hale getirilmiş görüntü sabitleme algoritmaları, 5,5 kademeye kadar deklanşör hızı avantajı sağlar ve fotoğraf makinesinin 50,1 megapiksel sensöründen alınan yüksek çözünürlüklü görüntülerin kalitesini en üst düzeye çıkarır. α1’de, elde video çekimi için olağanüstü sabitleme sunan bir Aktif Mod da bulunur.  [1] Sapma [2] Eğim [3] Dönme

“Aktif Mod” görüntü sabitleme
Video çekimine özel yeni Aktif Mod, 5 eksenli optik görüntü sabitlemeyi elde çekim için son derece etkili hale getirir. BIONZ XR motorun gerçek zamanlı işleme özelliğini kullanarak 4K da dahil tüm formatlarda optimum telafi uygular. Bunların hepsi, α System’in kompakt boyutundan ve mobilitesinden ödün vermeden gerçekleştirilir.

Kuşlar için yeni Gerçek Zamanlı Eye AF modu
α1, insanlar ve hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF’nin yanı sıra kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF sağlamak için yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi kullanır. Takip edilecek kuşu seçin; fotoğraf makinesi, kuş ister hareketsiz ister uçuyor olsun bu kuşun gözlerini otomatik olarak algılar ve netler. Optimum hale getirilmiş algoritmalar, tünemiş bir kuş aniden uçsa veya kadrajlama aniden değişse dahi, takibin devam ettirilmesini sağlar.

Kararlı Gerçek Zamanlı Takip
α1’de, deklanşör düğmesine yarım basıldığı sürece doğru netlemeyi otomatik olarak koruyan AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip özelliği bulunur. Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması renk, desen (parlaklık) ve nesne mesafesi (derinlik) verilerini kullanarak yüksek hızda gerçek zamanlı olarak konumsal bilgileri işler. α1’in Gerçek Zamanlı Takibi daha önce hiç olmadığı kadar hızlı, doğru ve kararlıdır.

759 noktalı tam alanlı aşama algılamalı AF
Yüksek yoğunluklu netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemindeki 759 aşama algılama noktası, görüntü alanının yaklaşık %92’sini kapsar ve aksi takdirde netlemenin zor olabileceği sahnelerde doğruluk ve hatasız netleme sağlar. 759 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemi, 425 noktalı bir kontrast AF sistemiyle birlikte çalışarak her ortamda hassas AF işlevi sağlar.

8K 30p videolarla etkileyici gerçekçilik
α serisinde ilk defa α1, olağanüstü çözünürlük ve gerçekçilik için 8,6K yüksek hızda örneklemeyle 8K 30p XAVC HS kayıt sunar. α1’in üstün AF, tonlama ve renk üretimi performansıyla bir araya gelen 8K çözünürlük, dünyaya hayat verir. 8K kayıt, esnek 4K düzenlemesine de oldukça uygundur. 8K ile aynı anda HD çözünürlüklü, düşük bit hızlı proxy dosyalar kaydedilebilir.

Saniyede 120 kareye kadar 4K video kaydı
α1, saniyede 120 kareye kadar fotoğraf makinesi içinde 4K kayıt sunar. 4K çözünürlükte, son derece akıcı 5x (maks.) ağır çekim görüntüler yeni ifade özellikleri sağlar. Bu özellik, 10 bit 4:2:2 kaydı desteklemesinin yanı sıra verimli Uzun GOP kareler arası sıkıştırma veya yüksek kaliteli Intra (All-I) kare içi sıkıştırma ile kullanılabilir.

Yüksek çözünürlüklü 4K için gruplanma olmadan tam piksel okuması
Full Frame ve Super 35 formatları, 4K video kaydı için seçilebilir. Super 35 modundaki, piksel gruplanmasına gerek duymayan tam piksel okuması (yaklaşık APS-C 16:9), 4K videolar için gereken veri miktarının yaklaşık 2,3 katının sıkıştırılmasını sağlar ve minimum hare ve çentikle yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı 4K kalitesi sunar. 4K XAVC HS, XAVC S ve XAVC S-I kayıtta 600 Mb/sn’ye varan bit hızları kullanılabilir.  (A) 2,3 kat bilgi

S-Log3 ve 10 bit HLG ekstra derinlik sunar
S-Log3 gama eğrisi, 15+ duraklı dinamik aralık elde edilmesini sağlar; S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları ise α1 kayıtlarının VENICE dijital sinema kamerası, PXW-FX9 ve diğer profesyonel video kameralarla yapılan kayıtlarla eşleştirilmesini kolaylaştırır. Renk tonlamasına gerek kalmadan, HDR (HLG) uyumlu bir TV’de doğrudan oynatmaya imkan tanıyan HLG (Hibrit Log Gama) görüntü profili de sağlanmıştır.

Sinematik S-Cinetone görünümü
α1’de, VENICE, FX6 ve diğer Sinema Grubu kameralarda güzel renkler ve cilt tonları üreten S-Cinetone renk matrisi bulunur. S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ve ayrıca daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca yanıt olarak, yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar.

16 bit RAW çıkışı
α1, maksimum post prodüksiyon esnekliği için HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW çıkış sağlar. Full Frame 4332 x 2448 16 bit görüntü çıkışı, kare hızı ve renk alanı seçenekleriyle 4096 x 2048 DCI-4K’yı kolayca kapsar. Dahili kart ortamına XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K kayıt yapılırken HDMI üzerinden RAW çıkış yapılabilir. Proxy kayıt da mevcuttur.

Daha uzun kayıt için etkili ısı dağıtma
Yeni geliştirilmiş ısı dağıtmalı yapı, görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru sıcaklıklarını normal çalışma aralığı içinde tutar ve kompakt gövde boyutlarından ödün vermeden aşırı ısınmayı önler. Bu da 30 dakikanın üzerinde 8K/30p veya 4K/60p’de kesintisiz 10 bit 4:2:0 video kaydını mümkün kılar.

O istediğiniz ifadeli sinema görünümü için S-Cinetone
α1’de, FX9 ve FX6’nın oldukça beğenilen renk ve cilt tonlarını üreten renk matrisi S-Cinetone bulunur. VENICE gibi Sinema Grubu kameraların geliştirilme sürecinde elde edilen teknolojiye dayanan S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ile yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar. S-Cinetone, daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca cevap verir.

Elektronik deklanşörle yatay kaydırmalı çekimler
Elektronik deklanşörün düşük deklanşör hızlarında kullanılması, ekran tepkisini azaltarak hızlı nesnelerin takip edilmesini zorlaştırabilir. 1/60’ın altında deklanşör hızlarında çekim yaparken, ekran tepkisini iyileştirmek ve nesnenin ekran gecikmesi olmadan takip edilmesini kolaylaştırmak amacıyla, uygun bir kare hızında karartma kareleri eklemek için [Low Frame Rate Limit] (Düşük Kare Hızı Sınırı) ayarını açın.

Full Frame ve APS-C arasında sorunsuz geçiş yapın
M ve S boyutlu görüntüler, Full Frame ve APS-C modlarında aynı piksel sayısına sahiptir, dolayısıyla örneğin aynı sahneyi çekerken Full Frame [M:M21] ve APS-C [M:M21] arasında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz. 759 aşama algılama noktasının tam dizisi APS-C modunun yanı sıra Full Frame modunda da kullanılabildiği için, aynı akıcı AF performansını elde edersiniz.  [1] Full Frame [2] APS-C

Bağımsız fotoğraf ve video ayarları
Fotoğraf makinesinin çekim ayarlarının bir alt grubu, artık seçilen çekim moduna göre değişiyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekiminde farklı diyafram açıklığı, deklanşör hızı ve farklı ayarlar kullanmak istediğinizde avantajlı olabilir. Kullanılabilecek ayarlar şunlardır: Diyafram Açıklığı, Deklanşör Hızı, Pozlama Telafisi, ISO Hassasiyeti, Ölçme Modu, Beyaz Dengesi ve Görüntü Profili.

Sınıfının en geniş görüşünü sunan yüksek çözünürlüklü vizör
Yüksek çözünürlüklü OLED ekran ve incelikli optikler sunan 9,44 milyon noktalı (yaklaşık) elektronik vizör, sınıfının en yüksek çözünürlüğünü sağlar. Ayrıca köşeden köşeye net, düşük bozulmalı görüntü için 0,90x vizör büyütmesi, 41°’lik çapraz FOV ve 25 mm yüksek bakış noktası sunar. Bu gelişmiş vizör, son derece akıcı görüntüleme için UXGA FOV ile 240 fps’e varan yenileme hızı da sunar.

Dahili Wi-Fi, 2x2 MIMO’yu destekler
Dahili kablosuz LAN, 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında iletişime olanak tanır ve 5 GHz bandı sektör lideri hız için 2x2 MIMO desteği sunar (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Çift anten, fotoğraf makinesinin dayanıklı magnezyum alaşım kasasıyla dahi güvenilir iletişim sağlar. 5 GHz iletişim, güvenilir hızla teslim yapması gereken haber ve spor fotoğrafçıları için önemli bir avantaj olabilir.

Hızlı USB Type-C ve 1000BASE-T ağ bağlantıları
Hızlı SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2) veri aktarımını destekleyen bir USB Type-C® konnektör sağlanmıştır. Böylece büyük görüntü dosyalarının kolayca taşınması için, yüksek hızlı PC Remote (bağlı) veri aktarımı kullanılabilir. α1’de, uzaktan çekim gibi yüksek hızlı, istikrarlı veri aktarımları için dahili bir 1000BASE-T LAN konnektörü de bulunur. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı) desteklenir ve daha yüksek veri güvenliği için SSL veya TLS şifreleme sağlanır.

Kayıpsız sıkıştırma ve “Hafif” JPEG
Sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış RAW’ın yanı sıra α1, minimum kalite düşüşüyle verimli, kayıpsız sıkıştırma içerir. “Standart” ayarına göre daha küçük dosyalar çıkaran ve hıza ihtiyaç duyan haber ve spor fotoğrafçılarının daha hızlı teslim yapmasını sağlayan yeni bir “Hafif” JPEG boyutu ayarı da bulunur.

HEIF: Mükemmel görüntü kalitesiyle yüksek sıkıştırma
α1, çok yönlü RAW ve JPEG formatlarının yanı sıra ince, doğal tonlamaların gerektiği yerlerde, gökyüzünün ve portre nesnelerinin daha gerçekçi üretimini sağlayan, akıcı 10 bit tonlamalar için HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) formatını da içerir. HEIF formatının kullandığı gelişmiş sıkıştırma teknolojisi, yaklaşık iki kat sıkıştırmayla en iyi JPEG’lerle aynı düzeyde görüntü kalitesini de korur.

Kapsamlı dokunmatik işlemler
Gözden geçirilmiş menü yapısıyla kolayca gezinmek mümkündür, dokunmatik menü çalışması ise daha hızlı, daha sezgisel kontrol sunar. Tüm ana menüler ve işlev menüleri dokunmatiktir. Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Takip ile daha da sezgisel kontrol sağlanmıştır. Dokunmatik Takip etkin olduğunda, sadece monitörde bir nesneye dokunarak bu nesne için fotoğraflarda ve videolarda Gerçek Zamanlı Takip başlatabilirsiniz.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası
α1’de, UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartların yanı sıra daha yüksek toplam kapasite ve daha yüksek okuma/yazma hızları için CFexpress Type A kartları da destekleyen iki ortam yuvası vardır. CFexpress Type A kartlar, yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekiminin yanı sıra yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızında video kaydı için de idealdir. Kaydedilen fotoğraflar ve videolar, geniş çeşitlilikte uygulamaya ve ihtiyaca uyum sağlamak için birçok şekilde bellek ortamına kaydedilebilir.


Teknik Özellikler:
Objektif
OBJEKTİF YUVASI: E mount
Görüntüleme Sensörü
EN/BOY ORANI: 3:2
PİKSEL SAYISI (EFEKTİF): Yaklaşık 50,1 megapiksel
PİKSEL SAYISI (TOPLAM): Yaklaşık 50,5 megapiksel
SENSÖR TİPİ: 35 mm Full Frame (35,9 x 24,0 mm), Exmor RS CMOS sensör
TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM: Var (Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve ultrasonik titreşim mekanizması)
Kayıt (fotoğraflar)
KAYIT FORMATI
JPEG (DCF Sürüm 2.0, Exif Sürüm 2,32, MPF Baseline uyumlu), HEIF (MPEG-A MIAF uyumlu), RAW (Sony ARW 4.0 formatı uyumlu)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [3:2]
35 mm full frame L: 8640 x 5760 (49,7M), M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M), APS-C M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [4:3]
35 mm full frame L: 7680 x 5760 (44,2M), M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M), APS-C M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [16:9]
35 mm full frame L: 8760 x 4864 (42M), M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M), APS-C M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [1:1] : 35 mm full frame L: 5760 x 5760 (33M), M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M), APS-C M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M)
GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI: RAW (Sıkıştırılmış / Kayıpsız Sıkıştırılmış / Sıkıştırılmamış), JPEG (Extra fine / Fine / Standard / Light), HEIF (4:2:0 / 4:2:2) (Extra fine / Fine / Standard / Light)
GÖRÜNTÜ EFEKTİ: -
YARATICI STİL: -
GÖRÜNTÜ PROFİLİ: Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama
YARATICI GÖRÜNÜM: ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)
DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ: Kapalı, Dinamik Aralık Optimizasyonu
RENK ARALIĞI: sRGB standardı (sYCC gamıyla), Adobe RGB standardı ve Rec. ITU-R BT.2100 standardı (BT.2020 gamı).
14BİT RAW: Var
Kayıt (video)
KAYIT FORMATI: XAVC S, XAVC HS
VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI: XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC HS: MPEG-H HEVC/H.265
SES KAYIT FORMATI: LPCM 2 kanallı (48 kHz 16 bit), LPCM 2 kanallı (48 kHz 24 bit), LPCM 4 kanallı (48 kHz 24 bit),  MPEG-4 AAC-LC 2 kanallı
RENK ARALIĞI: Rec. ITU-R BT.2100 standardıyla uyumlu (BT.2020 gamı)
GÖRÜNTÜ EFEKTİ: -
YARATICI STİL: -
GÖRÜNTÜ PROFİLİ: Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama
YARATICI GÖRÜNÜM: ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 8K): 7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 30p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 24p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 25p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 4K): 3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn / 30 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S 4K): 3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn), 30p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn), 25p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn), 30p (140 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn), 25p (140 Mb/sn)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S HD): 1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 60p (50 Mb/sn/ 25 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 50p (50 Mb/sn / 25 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (50 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (50 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I 4K): 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (600 Mb/sn), 30p (300 Mb/sn), 24p (240 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (500 Mb/sn), 25p (250 Mb/sn)
VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I HD): 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (222 Mb/sn), 30p (111 Mb/sn), 24p (89 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (185 Mb/sn), 25p (93 Mb/sn)
AĞIR VE HIZLI ÇEKİM (ÇEKİM KARE HIZI) : NTSC modu: 1 fps, 2 fps, 4 fps, 8 fps, 15 fps, 30 fps, 60 fps, 120 fps, 240 fps, PAL modu: 1 fps, 2 fps, 3 fps, 6 fps, 12 fps, 25 fps, 50 fps, 100 fps, 200 fps
VİDEO İŞLEVLERİ: Ses Seviyesi Ekranı, Ses Kaydı Seviyesi, PAL/NTSC Seçici, Proxy Kaydı (1280 x 720 (6 Mb/sn), 1920 x 1080 (9 Mb/sn), 1920 x 1080 (16 Mb/sn)), TC/UB, Otomatik Yavaş Deklanşör, Gama Ekr. Yardımcısı, RAW Çıkış (HDMI)
Kayıt Sistemi
AKILLI TELEFONDAN YER BİLGİSİ BAĞLANTISI: Var
ORTAM: SD bellek kartı / SDHC bellek kartı / (UHS-I/II uyumlu), SDXC bellek kartı (UHS-I/II uyumlu), CFexpress Type A bellek kartı
BELLEK KARTI YUVASI: YUVA1: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva, YUVA2: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva
2 BELLEK KARTINA KAYIT MODU: Eş Zam. Kayıt, Sırala, Ortamı Otomatik Değiştir, Kopyala
Gürültü azaltma
GÜRÜLTÜ GİDERME: Uzun pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 sn’den uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal / Düşük / Kapalı
Beyaz dengesi
BEYAZ DENGESİ MODLARI: Otomatik / Gün Işığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan / Flaş / Sualtı / Renk Sıcaklığı (2500 ila 9900K) & renk filtresi / Özel
DEKLANŞÖR AWB KİLİDİ : Var (Dekl. Yarım Basılı / Kes. Çekim / Kapalı)
Odaklanma
ODAKLAMA TİPİ: Hızlı Hibrit AF (aşama algılamalı AF / kontrast algılamalı AF)
ODAKLANMA SENSÖRÜ: Exmor RS CMOS sensör
ODAKLANMA NOKTASI: 35 mm full frame: 759 nokta (aşama algılamalı AF), FF lens ile APS-C modu: 759 nokta (aşama algılamalı AF), APS-C lens ile: 575 nokta (aşama algılamalı AF) / 425 nokta (kontrast algılamalı AF)
NETLEME HASSASİYET ARALIĞI: EV-4 - EV20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğeri)
ODAKLAMA MODU: AF-S (Tek Çekim AF), AF-C (Kesintisiz AF), DMF (Doğrudan Manuel Netleme), Manuel Netleme
NETLEME ALANI: Geniş / Bölge / Merkez / Esnek Spot / Genişletilebilir Esnek Spot / Takip
EYE AF: Fotoğraflar: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Hayvan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Kuş, Video: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi)
DİĞER ÖZELLİKLER: Öngörülü kontrol, Netleme kilidi, AF Takip Sens. (Fotoğraf), AF Nes. Değiştirme Hassasiyeti (Video), AF Geçiş Hızı (Video), V/H AF Alanını Değiştir, AF Alanı Kaydı, Netleme Noktası Dairesi
AF AYDINLATICI: Var (Dahili LED tipiyle)
AF AYDINLATICI ARALIĞI: Yaklaşık 0,3 m - yaklaşık 3,0 m (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken)
LA-EA3'LÜ ODAK TİPİ (AYRI SATILIR): Aşama algılama
Pozlama
ÖLÇÜM TİPİ: 1200 bölgeli değerlendirme ölçümü
ÖLÇÜM SENSÖRÜ: Exmor RS CMOS sensör
ÖLÇÜM HASSASİYETİ: EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)
ÖLÇÜM MODU: Çok segmentli, Merkez ağırlıklı, Nokta, Nokta Standart/Büyük, Tüm Ekran Ort., Vurgula
POZLAMA TELAFİSİ: +/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademeleri seçilebilir) (pozlama telafisi kadranı: +/- 3 EV (1/3 EV kademeleri))
POZLAMA BASAMAKLAMA: Braket: Sürek., Braket: Tekli, 3/5/9 kare seçilebilir. (Ortam ışığı, Flaş ışığı)
AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ: Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. AE kilit düğmesi bulunur. (Açık/Kapalı/Otomatik)
POZLAMA MODLARI: OTOMATİK (iAuto), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Video (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Poz. Modu), Ağır ve Hızlı Çekim (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Pozl. Modu)
ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ): Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50 ile ISO 102400 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
TİTREŞİMSİZ ÇEKİM.: Var
ALAN SEÇİMİ: -
Vizör
VİZÖR TİPİ: 1,6 cm (0,64 tip) elektronik vizör (renkli)
NOKTA SAYISI: 9.437.184 nokta
ALAN KAPSAMI: %100
BÜYÜTME ORANI: Yaklaşık 0,90 x (sonsuzda 50 mm lens ile, -1m-₁)
DİYOPTER AYARLAMA: -4,0 ila +3,0m-₁
GÖZ NOKTASI: Göz merceğinden yaklaşık 25 mm, -1m-₁’de mercek karesinden 21 mm (CIPA standardı)
EKRAN İŞLEVİ: Histogram, Gerçek zamanlı görüntü ayarlama ekranı, Dijital seviye göstergesi, Kılavuz çizgi, Netleme kontrolü, Yükseltme MF, Zebra, Video işaretleyici, Emph ekr. sür REC
VİZÖR KARE HIZI SEÇİMİ: STD 60 fps / HI 120 fps / HI+ 240 fps
LCD Ekran
MONİTÖR TÜRÜ: 7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
NOKTA SAYISI: 1.440.000 nokta
DOKUNMATİK PANELİ: Var
PARLAKLIK KONTROLÜ: Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademeli), Güneşli Hava modu
AYARLANABİLİR AÇI: Yaklaşık 107 derece yukarı, Yaklaşık 41 derece aşağı
ODAKLANMA BÜYÜTECİ: Var, Netleme Büyütme (35 mm full frame: 4,2x / 8,5x, APS-C: 2,7x / 5,5x)
Diğer Özellikler
PLAYMEMORİES CAMERA APPS: -
NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM: Fotoğraflar: Yaklaşık 2x, Video: Yaklaşık 1,5x (4K), Yakl. 2x (HD)
DİJİTAL ZUM: Akıllı zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: M: Yaklaşık 1,5x, S: Yaklaşık 2x, APS-C: S: Yaklaşık 2x, Dijital zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: L: Yaklaşık 4x, M: Yaklaşık 6,1x, S: Yaklaşık 8x, APS-C: M: yaklaşık 4x, S: yaklaşık 5,2x, Dijital zum (Video): 35 mm full frame: Yaklaşık 4x, APS-C: Yaklaşık 4x
YÜZ ALGILAMA: AF’de Yüz/Göz Önceliği, Çoklu Ölçmede Yüz Önceliği, Kayıtlı Yüz Önceliği
ÖZÇEKİM ZAMANLAYICI: -
DİĞERLERİ: Aralıklı Kayıt, ISO OTOMATİK Min. SS, Parlaklık İzleme, Telif Hakkı Bilgileri, Dosya Adı Ayarlama, Kaydetme/İçe Aktarma Ayarları, Yardım kılavuzu, Video Işığı Modu, Zum Halkası Döndürme
Deklanşör
TİP: Elektronik olarak kontrol edilen, dikey, çapraz, odak düzlem tipi
DEKLANŞÖR TİPİ: Mekanik deklanşör/Elektronik deklanşör
DEKLANŞÖR HIZI: Fotoğraf, Tek çekim Mekanik Deklanşör: 1/8000 - 30 sn, Ampul; OTOMATİK: 1/32000 - 30 sn, Ampul; Elektronik Deklanşör: 1/32000 - 30 sn; Fotoğraf, Kesintisiz çekim, Mekanik Deklanşör: 1/8000 - 30 sn; OTOMATİK: 1/32000 - 1/2 sn; Elektronik Deklanşör: 1/32000 - 1/2 sn, Video: 1/8000 - 1/4 (1/3 kademe), Otomatik modda 1/60’a kadar (Otomatik yavaş deklanşör modunda 1/30’a kadar)
FLAŞ SENK. HIZ: (Mekanik deklanşör), (Flaş Senkronizasyonu Önceliği) (Açık) veya (Oto):1/400 sn (35 mm full frame), 1/500 sn (APS-C), (Flaş Senkronizasyonu Önceliği) (Kapalı):1/320 sn (35 mm full frame), 1/400 sn (APS-C), (Elektrikli deklanşör), 1/200 sn (35 mm full frame), 1/250 sn (APS-C)
ELEKTRONİK ÖN PERDE ÖRTÜCÜ: Var
SESSİZ ÇEKİM: Var (AÇIK/KAPALI)
Görüntü Sabitleme
TİP: Görüntü Sensörü Kaydırma mekanizması ve 5 eksenli telafi (Telafi, lens özelliklerine bağlıdır)
TELAFİ ETKİSİ: 5,5 kademe (CIPA standardını temel alır. Yalnızca eğim/sapma titremesi. Planar T* FE 50 mm F1.4 ZA lens takılıyken. Uzun pozlama NR kapalı.)
Flaş Kontrolü
TİP: -
KILAVUZ NO.: -
FLAŞ KAPSAMI: -
KONTROL: Ön flaş TTL
FLAŞ TELAFİSİ: +/- 3,0 EV (1/3 ve 1/2 EV adımları arasında geçiş)
FLAŞ MODLARI: Flaş Kapalı, Otomatik Flaş, Dolu Flaş, Yavaş Senkronizasyon, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Azaltma (açık/kapalı seçilebilir), Kablosuz, Yüksek Hızlı Senkronizasyon
GERİ DÖNÜŞÜM SÜRESİ: -
HARİCİ FLAŞ UYUMLULUĞU: Çoklu Arayüz Yuvasıyla uyumlu Sony α Sistem Flaşı, Otomatik kilitli aksesuar yuvasıyla uyumlu flaş için yuva mount'ını takın
FE SEVİYESİ KİLİDİ: Var
KABLOSUZ KONTROL: Var (Işık sinyali: Dolgu Flaş, Yavaş Senk., Yüksek hızlı senk. ile kullanılabilir / Radyo sinyali: Dolu Flaş, Arka Senk., Yavaş Senk., Yüksek hızlı senk. ile kullanılabilir)
Sürücü
SÜRÜCÜ MODLARI: Tek Çekim, Kesintisiz Çekim (Hi+/Hi/Mid/Lo seçilebilir), Zamanlayıcı, Zamanlayıcı (Kesintisiz), Braket: Tek, Braket: Kesintisiz, Beyaz Dengesi braketi, DRO braketi
SÜREKLİ SÜRÜŞ HIZI (YAKLAŞIK MAKS.): OTOMATİK/Elektronik Deklanşör: Kesintisiz çekim: Hi+: 30 fps, Hi: 20 fps, Mid: 15 fps, Lo: 5 fps, Mekanik Deklanşör: Kesintisiz çekim: Hi+: 10 fps, Hi: 8 fps, Mid: 6 fps, Lo: 3 fps
RADYO KAYDEDİLEBİLİR KARE SAYISI (YAKLAŞIK): JPEG Extra Fine L: 182 kare, JPEG Fine L: 400 kare, JPEG Standard L: 400 kare, RAW: 238 kare, RAW ve JPG: 192 kare, RAW (Kayıpsız Sıkıştırma): 96 kare, RAW (Kayıpsız Sıkıştırma) ve JPG: 83 kare, RAW (Sıkıştırılmamış): 82 kare, RAW (Sıkıştırılmamış) ve JPG: 78 kare
ZAMANLAYICI: 10 sn. gecikme / 5 sn. gecikme / 2 sn. gecikme / Kesintisiz zamanlayıcı / Braketleme zamanlayıcısı
PİKSEL DEĞİŞİMLİ ÇOKLU ÇEKİM: Var (4 çekim / 16 çekim)
Oynatma
FOTOĞRAF YAKALAMA: Var
MODLAR: Tek (çekim bilgileri ile veya bilgiler olmadan Y RGB histogram ve aydınlık/gölge uyarısı), Dizin görünümü, Büyütülmüş ekran modu (L: 21,6x, M: 14,0x, S: 10,8x), Otomatik İnceleme, Görüntü yönü, Klasör seçimi (Tarih / Fotoğraf / Video), Koruma, Derecelendirme, Grup Olarak Görüntüle
Arayüz
PC ARAYÜZÜ: Toplu depolama / MTP
ÇOKLU / MİKRO USB TERMİNALİ: Var (SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2) uyumlu)
BLUETOOTH: Var (Bluetooth Standart Sür. 5.0 (2,4 GHz bant))
KABLOSUZ LAN (DAHİLİ): Var (Wi-Fi Uyumlu, IEEE 802.11a/b/g/n/ac (2,4 GHz bandı/5 GHz bandı))
ÇOKLU ARAYÜZ YUVASI: Var (Dijital Ses Arayüzü ile)
MİKROFON TERMİNALİ: Var (3,5 mm Stereo mini jak)
KULAKLIK TERMİNALİ: Var (3,5 mm Stereo mini jak)
DİKEY KOL KONNEKTÖRÜ: Var
LAN TERMİNALİ: Var (1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T)
İŞLEVLER: FTP Aktarım İşlevi (Kablolu LAN, USB Bağlı, Wi-Fi), Akıllı Telefonda Görüntüleme, Akıllı telefonla uzaktan kumanda, NFC Uzaktan tek dokunuş, PC Remote, BRAVIA Senkronizasyonu (HDMI için kontrol), PhotoTV HD
Ses
MİKROFON: Dahili, stereo
HOPARLÖR: Dahili, mono
Yazdır
UYUMLU STANDARTLAR: Exif Baskı, Baskı Görüntüsü Eşleştirme III
Özel işlev
KAMERA TÜRÜ: Özel tuş ayarları, Programlanabilir Ayar (Gövde 3 ayar/bellek kartı 4 ayar), Kadranım Ayarları, Menüm, Kay. Öz. Çekim Ayarı
Lens Telafisi
AYAR: Çevresel Gölgeleme, Renk Bulanıklığı, Bozulma
Güç
BİRLİKTE VERİLEN PİL: Bir adet şarj edilebilir pil paketi NP-FZ100
PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAFLAR): Yaklaşık 430 çekim (Vizör) / yaklaşık 530 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
PİL ÖMRÜ (VİDEO, GERÇEK KAYIT): Yaklaşık 90 dk (Vizör) / Yaklaşık 95 dk (LCD monitör) (CIPA standardı)
PİL ÖMRÜ (VİDEO, SÜREKLİ KAYIT): Yaklaşık 145 dk (Vizör) / Yaklaşık 150 dk (LCD monitör) (CIPA standardı)
DAHİLİ PİL ŞARJI: Var (USB Type-C Terminalle kullanılabilir. USB Güç Dağıtımı uyumlu)
VİZÖR İLE GÜÇ TÜKETİMİ: Fotoğraflar: yaklaşık 4,6 W (FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS lens takılıyken), Videolar: yaklaşık 6,8 W (FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS lens takılıyken)
LCD EKRAN İLE GÜÇ TÜKETİMİ: Fotoğraflar: yaklaşık 3,7 W (FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS lens takılıyken), Videolar: yaklaşık 6,6 W (FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS lens takılıyken)
USB GÜÇ KAYNAĞI: Var (USB Type-C Terminalle kullanılabilir. USB Güç Dağıtımı uyumlu)
Diğerleri
ÇALIŞTIRMA SICAKLIĞI: 32 - 104 derece F / 0 - 40 derece C
Boyut ve Ağırlık
AĞIRLIK (PİL VE BELLEK KARTI DAHİL): Yaklaşık 737 gr, Yaklaşık 1 lb 10,0 oz
BOYUTLAR (G X Y X D): Yaklaşık 128,9 mm x 96,9 mm x 80,8 mm, Yaklaşık 128,9 mm x 96,9 mm x 69,7 mm (KOLDAN MONİTÖRE), Yaklaşık 5 1/8 x 3 7/8 x 3 1/4 inç, Yaklaşık 5 1/8 x 3 7/8 x 2 3/4 inç (KOLDAN MONİTÖRE)


Kutu İçeriği:
Sony Alpha 1 Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (Yalnızca Gövde)
Sony NP-FZ100 Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil (2280mAh)
Sony BC-QZ1 Pil Şarj Cihazı
Sony ALC-B1EM E-Mount Kameralar için Gövde Kapağı
USB C Tipi - A Tipi Kablo
Kablo Koruyucu
Omuz askısı
Aksesuar Yuvası Kapağı
Vizör Lastiği
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler