Sony A9 Full Frame Gövde

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model ILCE9/B
36.999,00 TL
31.859,00 TL %14 İndirimli


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony A9 Full Frame Gövde

 

 

Açıklama

Dahili bellek ile yeni full frame yığma yapılı CMOS sensör
α9, SLR'leri geride bırakan yeni nesil yüksek hız performansı sunan aynasız fotoğraf makinesidir. 20 kat daha yüksek genel okuma hızı *18 için dahili belleğe sahip dünyanın ilk *19 35mm yığma yapılı CMOS görüntü sensörüyle donatılmıştır. Bu 24,2 MP *20 görüntü sensörü, arkadan aydınlatmalı yapı tasarımıyla maksimum ISO 204800 (artırılmış) *21 düzeyinde yüksek hassasiyete ulaşır. (1) Piksel alanı (2) Dahili bellek (3) Yüksek hızlı sinyal işleme devresi (4) Görüntü işleme motoru

Yüksek hızlı BIONZ X görüntü işleme motoru
Önceki modelden yüksek bir işleme hızına ulaşan BIONZ X görüntü işleme motoru, hızlı hareketli nesneleri güvenilir şekilde yakalamak ve 20 fps'ye kadar *22 kesintisiz çekim sağlamak için optimize edilmiştir. Yeni geliştirilen görüntü işleme algoritması sayesinde doğal ayrıntıları koruyarak tüm hassasiyet aralığında daha az gürültü ile yüksek kaliteli görüntüler yakalayabilirsiniz.

AF/AE izleme özelliğiyle *23 20 fps hızlı kesintisiz çekim *22
Çığır açan yüksek hızlı full frame Exmor RS CMOS sensör ve yüksek hızlı BIONZ X işlemci, ara vermeden 362 çekime kadar *24 20 fps kesintisiz çekim *22 imkanı sunar. Nesneleri gerçekte göründükleri kadar doğal biçimde görüntüleme kapasitesi sayesinde EVF, hedeflerinizi fotoğraf makinesinin davranışıyla "senkronize etmenizi" sağlar.

Saniyede 60 defaya kadar *26 AF/AE hesaplaması
AF/AE saniyede 60 defaya kadar *26 hesaplanır ve hazırlık aşamasının yanı sıra deklanşörü bırakırken de neredeyse kesintisiz çalışır. Düzensiz hareketli nesnelere kilitlenmek ve bunları yüksek hız, hassasiyet ve güvenilirlik ile izlemek için bu kesintisiz AF/AE'ye (görüntü sensöründe çalışır) güvenebilirsiniz. (1) AF/AE hesaplamaları (2) saniyede 60 defa (3) 20 kare/saniye

Karartmasız *25 çekim
Mekanik olmayan elektronik deklanşör sistemi sayesinde, yukarı-aşağı ayna hareketi nedeniyle optik vizörlerde tipik olarak görülen karartma kesintisi olmadan, kesintisiz çekim sırasında bile elektronik vizörden çektiğiniz sahnenin gerçekliğini izleyebilirsiniz. Görüntü sensörünün artırılmış hızı, kesintisiz çekimde dikkat dağıtan EVF görüntüleme gecikmesini ortadan kaldırır; böylece sahneleri gözünüzle gördüğünüz kadar doğal bir rahatlıkla görüntü oluşturabilirsiniz. (A) Karartmasız çekim (B) Karartmalı çekim

AF takip hassasiyeti ayarı
Fotoğraf çekimi sırasında otomatik netlemenin netleme alanı dışında hareket eden nesneleri takip etme hassasiyeti 5 adımda ayarlanabilir. Örneğin, birbiri ardına farklı mesafelerdeki nesneler üzerine netleme yapacaksanız "5" (en yüksek hassasiyet) ayarını ya da diğer nesneler bir ana nesne ile fotoğraf makinesi arasında hareket ederken netlemeyi ana nesne üzerinde tutmak için "1" (en düşük hassasiyet) ayarını seçin.

693 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF
α9 yüksek yoğunluklu netleme düzlemine sahip AF sisteminde 693 aşama algılamalı AF noktası sağlayarak, görüntü alanının yaklaşık %93'ünün üzerinde çok geniş ve yoğun AF noktası kapsamı sunar. Bu özellik, karedeki nesneler için daha doğru, verimli ve güvenilir netleme sağlar.

Bozulmayı önleyici deklanşör
Elektronik deklanşörün yüksek perde hızı, jöle efektini *28 bastırır ve spor karşılaşmaları veya diğer hızlı aksiyonlar sırasında hareketli nesnelerin yakalanması açısından mükemmel performans sergiler. (1) Konvansiyonel elektronik deklanşör (2) α9 elektronik deklanşör

1/32000 sn'de *27 sessiz ve hızlı deklanşör bırakma
Fiziksel bir mekanizma olmadan tamamen dijital, yüksek hızlı ve sessiz bir deklanşörün avantajlarını keşfedin. Sony'nin görüntü sensörü yeniliğinin bir sonucu olan bu deklanşör, mekanik sistem sınırlarının ötesinde 1/32000 sn'ye *27 kadar hızlara ulaşır.

A mount lenslerle AF/AE izlemeli kesintisiz çekim
Gövdedeki 693 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF, montaj adaptörü (LA-EA3) *31 kullanıldığında E-mount lenslerin yanı sıra A mount lensler *32 için de geniş alan kapsamı, hızlı tepki ve yüksek izleme performansı sunar. AF izleme ile 10 fps'ye *33 kadar kesintisiz çekim mümkündür.

EV-3 *30 parlaklığa kadar etkin hassasiyet AF
ISO 100 düzeyinde EV-3'e kadar *30 düşük ışıklı AF saptaması elde edilmiştir. Hassasiyet AF sistemi, loş sahnelerin çekiminde bile düzgün şekilde çalışır. Bu, az ışık ve gece çekiminde önemli yeni imkanların önünü açar.

Netlemeyi daima gözlerde tutun
Eye AF, %30 *29 iyileştirilmiş göz algılama hassasiyeti sayesinde ilginç yüz ifadelerini gelişmiş doğrulukla yakalayabilir. Bu gelişmiş özellik, nesnenin gözünü otomatik olarak netler ve hatta yüz hareket ettiğinde veya 3/4 görünüme döndüğünde netlemeyi takip eder; böylece mükemmel kareyi daha özgür bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü Quad-VGA OLED Tru-Finder
Doğal ve kusursuz çekim için nesnenizi parlak görüntüyle izleyin. Quad-VGA OLED Tru-Finder yaklaşık 3686k noktalı yüksek çözünürlüğün yanı sıra 0,78x vizör büyütme *34, köşeden köşeye netlik ve yansımaları azaltan ZEISS® T* Kaplama özelliklerine sahiptir. Yüksek 120 fps *35 hızında görüntüleme modu, hareketli nesneleri çekerken minimum ekran bulanıklığı ile düzgün bir görüntü sunar. Kirlere karşı daha iyi koruma için en dıştaki lense flor kaplaması uygulanır.

Bekletme sırasında Özel Ayarı Çağırma
Hatırlanan pozlama ayarları (deklanşör hızı, diyafram açıklığı, AF alanı, vb.), bir düğmeye basılı tutulduğunda geçici olarak çağrılması için özel düğmelere atanabilir. Örneğin bir stadyumda spor karşılaşması çekimi yapıyorsanız, pozlamada geçici bir değişiklik gerektirecek şekilde hızlı bir skor tabelası çekimi yaptıktan sonra aksiyona geri dönmek isteyebilirsiniz.

Netleme Alanı Kaydı özelliği
Sık kullanılan netleme alanı, gerektiğinde tek düğmeyle hızlı ve kolay erişim için özel düğme atamalarıyla hatırlanabilir ve çağrılabilir. Bu özellik, örneğin bir tenis vuruşu gibi ideal netleme noktasının sık sık değiştiği durumlarda kullanışlı olabilir. Odak noktasının yanı sıra, netleme alanı da fotoğraflanan sahnede optimum netleme performansı için gerektiğinde ayarlanabilir.

Fotoğraf makinesi gövdesindeki LAN terminali üzerinden FTP aktarımı
Kablolu LAN bağlantısı için yeni bir terminal kullanarak, gerektiğinde görüntülemek ve yönetmek amacıyla fotoğraf dosyalarını belirtilen bir FTP sunucusuna kolayca aktarabilirsiniz. Kablolu LAN bağlantısı, büyük görüntü dosyaları için mümkün olan en yüksek aktarım hızlarını sağlar ve stüdyo fotoğrafçılığı için ideal çözümdür. Ayrıca FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı Protokolü) desteklendiğinden, görüntü dosyaları aktarım sırasında SSL veya TLS ile şifrelenerek daha yüksek güvenlik düzeyi sağlanabilir.

Kolay veri yönetimi için çift yuva
İki ortam yuvası sunulmaktadır: biri SD kartlar, diğeri ise SD/Memory Stick kartları içindir. UHS-II tipi kartları destekleyen alt kart yuvası yüksek aktarım hızı için kullanılabilir. Fotoğraf veya video verileri her iki karta yedekleme amacıyla eşzamanlı olarak kaydedilebilir veya RAW/JPEG görüntüleri veya fotoğraflar/videolar farklı kartlara kaydedilebilir. Ayrıca kartlar arasında veri kopyalanabilir.

Gövdeye entegre 5 eksenli görüntü sabitleme
Gövdeye entegre görüntü sabitleme sistemi, elde çekimi bozabilecek 5 eksenli fotoğraf makinesi titremesini doğru şekilde telafi etmek için ince ayarlanmıştır. Bu özellik, uzun netleme uzaklıklarında, yakın çekimlerde veya gece çekimlerinde fotoğraf ve videolarda olağanüstü yüksek performans elde etmenizi sağlar. Fotoğraf makinesi titremesi telafisi 5,0 kademe *36 daha yüksek deklanşör hızı kullanımına eşdeğerdir ve yüksek hızlı aksiyonda nesnelerin çekimi sırasında kompozisyonun istikrarlı şekilde belirlenmesini sağlar. Gerçek zamanlı efektler canlı görüntü aracılığıyla izlenebilir. (1) Sapma  (2) Eğim  (3) Dönme

Bluetooth® ile Konum Bilgisi Bağlantısı *38
Konum Bilgisi Bağlantısı, α9 özelliklerini en iyi şekilde kullanır. Fotoğraf makinesi, uyumlu bir cep telefonu veya tablete yüklenen PlayMemories Mobile uygulamasıyla *39 eşleştirilebilir; böylece konum verileri alınarak fotoğraflara kaydedilebilir ve fotoğraf makinesinin tarihi/saati ve konum ayarları düzeltilebilir. PlayMemories Home uygulaması kişisel bilgisayarda kullanılarak, içe aktarılan fotoğraflar bir harita üzerinde düzenlenebilir.

Yenilenmiş kullanım ve Benim Menüm
Benzersiz anları yakalamak için kameranızı pik performans ve enstantane özelliğine ayarlayın. "Benim Menüm" işlevi menü öğelerinin anında geri çağrılması için kaydedilmesini sağlar; ayrıca ihtiyaçlarınıza göre kendi orijinal özel menünüzü oluşturabilirsiniz. Ayrıca, özel düğme atamaları fotoğraf makinesi arayüzünü kusursuz bir şekilde kişisel çekim tercihlerinizi karşılamak üzere kişiselleştirmenize izin verir. En fazla 72 işlev atanabilir *37. Ayrıca yığma drive modu ve netleme modu kadranları hızlı erişim sağlar, AF-AÇIK düğmesi fotoğraf veya video çekimi sırasında yalnızca bir düğmeye basarak otomatik netlemeyi etkinleştirmek için kullanışlı bir yoldur ve çoklu seçici, AF noktalarını değiştirmenin etkili bir yolu olarak kullanılabilir.

3.0 tipi 1440k noktalı LCD ekran
Gelişmiş çözünürlük ve ayrıntılı görüntüleme için 1440k noktaya sahip bu 3.0 tipi LCD dokunmatik ekran ile α9 performansını yönetin. Ayrıca Kolay Dokunmatik Netleme özelliği, yalnızca LCD ekrana dokunarak netleme alanını özgürce seçmenizi sağlar. Ekran, esnek tutuş ve kadrajlama için 107° yukarıya ve 41° aşağıya doğru eğilebilir.

Kolay düzenleme için Dosya Adı Ayarı
Fotoğraf makinesinde bir dosya adının ilk üç karakterini özelleştirin. Dosya adı varsayılan olarak "DSC" ile başlar fakat üç karakteri istediğiniz gibi değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz. Bu işlev fotoğrafçıların özellikle birden fazla fotoğraf makinesi kullanılan görevlerde çalışırken dosyaları yönetmesini kolaylaştırır.

Sıkıştırılmamış 14 bit RAW formatı desteği
RAW kayıt için 14 bit RAW çıkışı ve 16 bit RAW görüntü işleme özelliği, maksimum ayrıntıların korunmasına yardım eder ve zengin ton geçişlerine sahip yüksek kaliteli görüntüler üretir. 14 bit RAW (Sony ARW) formatı, Image Data Converter veya farklı bir yazılımla daha sonra yapılacak görüntü ayarlamaları için en iyi kaliteyi sağlar.

Uzaktan tek dokunuş ve Tek dokunuşla paylaşma
Uzaktan tek dokunuş işlevini kullanarak, akıllı telefon veya tableti vizöre/uzaktan kumandaya dönüştürün. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğraflar ve videoları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak üzere cihazınıza aktarır. NFC özellikli Android cihazınıza Wi-Fi üzerinden bir PlayMemories Mobile™ uygulaması yükleyin ve ardından bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. NFC özelliği yoksa cihazları eşleştirmek için karekod uyumluluğunu kullanın.

Gelişmiş P-TTL flaş ölçümü *40
Kompozisyonlarınız, ana flaş hassas şekilde ölçülmeden bir saniye önce patlayan ön flaştan yansıyan ışıktan büyük fayda sağlayabilir. Ayrıca kullanılan lensten mesafe verileri alınarak, nesnenin etrafında arka plan koşullarından kolay etkilenmeyen yüksek hassasiyetli ışık kontrolü sağlanır. Sonuç olarak, beyaz giysiler ve duvarlar nedeniyle oluşabilen yetersiz pozlama ile siyah giysiler ve gece manzaralarında ışığı etkileyebilecek aşırı pozlamayı bastıran istikrarlı aydınlatma kontrolü sağlanır.

Senkronizasyon terminali
Standart senkronizasyon terminalleri veya kabloları olan uyumlu harici flaş üniteleri, kolay flaş senkronizasyonu için doğrudan bağlanarak flaşlı çekimle fotoğrafik ifadeyi iyileştirebilir.

Dayanıklı, magnezyum alaşım gövde
α9 gövde sahada güvenilirlik, sabit kullanım ve dayanıklılık için tasarlanmıştır. İç yapısı ve üst, ön ve arka kapaklarının tümü güçlü, sert magnezyum alaşımdan üretilmiştir. Gövdenin gücü ve sertliği ile sağlam lens adaptörü, büyük ve ağır telefoto ve video lensleriyle kullanımda bile lens montajı ve zorlu kullanım için sağlam bir temel sunar.

Güvenilir toza ve neme dayanıklı tasarım *41
Neme ve toza karşı korumaya yardım eden kapsamlı toza ve neme dayanıklılık *41 önlemleriyle zorlu ortamlarda keyifli çekimlerin tadını çıkarın. Bu koruma, panel ve bileşenleri birbirine sıkıca kenetlemek için çifte koruma amacıyla geçmeli parçaları olan muhafaza kenarlarının yanı sıra düğmelerin, kadranların ve ortam jakı kapaklarının etrafında yalıtımı kapsar.

Yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı
Bu en yeni full frame fotoğraf makinesiyle olağanüstü yüksek kaliteli 4K videolar çekin. Yüksek çözünürlüklü 4K videolar için piksel gruplaması olmadan tam piksel okuması, 4K çıkışı için 4K'da gereken veri miktarının yaklaşık 2,4 katını *42 (6K eşdeğeri) yoğunlaştırarak elde edilen yüksek hızda örnekleme etkisi sayesinde zengin ayrıntılara sahip full frame videolar sunmayı mümkün kılar (QFHD: 3840 x 2160). Ayrıca yeni geliştirilen görüntü sensörünün yüksek hızı jöle efektini azaltır.

Video çekimi için gelişmiş Hızlı Hibrit AF
4K video çekiminde görüntülerin keskin ve net olmasını sağlar. Video kaydı için Hızlı Hibrit AF değişmiş ve AF alanı neredeyse fotoğraf alanıyla aynı genişliğe çıkarılmıştır; bu özellik, karede yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli AF imkanı sağlar. Ayrıca, AF hızının "düşük" kısmında hızın daha da azaltılması, daha belirgin yavaş netleme etkileri oluşturur.

Yüksek bit hızında kayıt için XAVC S
4K ve HD kayıt için XAVC S formatı *43 kullanılır. 4K 30p (25p)/24p kayıt için 100 Mb/sn'ye kadar ve full HD 60p (50p)/30p (25p)/24p kayıt için 50 Mb/sn'ye kadar yüksek bit hızları, minimum sıkıştırma gürültüsüyle mükemmel ayrıntılı videolar sağlar. Full HD'de en yüksek 120 fps hızında bile 100 Mb/sn kayıt mümkün olduğundan, sonradan işleme sırasında yüksek kaliteli ağır çekim sahneleri oluşturulabilir.

Ağır ve Hızlı Çekim *44
Görüntüleme heyecanı ve keyfini artırmak için video kaydının hızını değiştirin. Bir kadranla kolayca seçilebilen "S&Q" modu, Full HD (50 Mb/sn) kalitede kaydedilebilen en fazla 60x (50x) hızlı çekim ve 5x (4x) ağır çekim için sekiz kademede seçilebilen 1 fps - 120 fps (100 fps) kare hızlarıyla ağır ve hızlı çekimi destekler. Hareketleri sıkıştırmak veya bir anı uzatmak için "zamanla oynayabilir" ve sıradan kayıtlara bu ara oyunları katarak komik veya dramatik vurgular ekleyebilirsiniz.

Zebra işlevleri
Zebra ile pozlamayı kolaylaştırın. Hedef video parlaklığı %0-109, +%10 ile -%10 aralığında ayarlayın, aralıktaki alanlar için zebra modelini kontrol edin ve patlayan aydınlıkları önlemek için minimum parlaklığı kontrol edin.

Capture One (for Sony) *45
Ödüle layık görülmüş ücretsiz bir görüntü düzenleme yazılımı olan Capture One Express (for Sony), üst düzey görüntü kalitesiyle RAW geliştirme ve görüntü dosyalarınızı kolayca yönetme imkanının yanı sıra güçlü düzenleme araçları sunar. Capture One Pro (for Sony), daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için de satın alınabilir.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır
Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur. *46

IPTC desteği hakkında bilgi
Fotoğraf makinesi yazılım sürümü 2.00 ve üzerini kullanan α9, foto muhabirleri tarafından yaygın olarak kullanılan IPTC fotoğraf meta veri standardı (XMP) ile uyumludur ve bu sayede çekim sonrası sorunsuz iş akışları sağlar. Sony'nin yeni "IPTC Metadata Preset" yazılımını kullanarak bir ön ayar dosyasını bellek kartına kaydedebilir ve dosyayı α9'a aktararak görüntü dosyasına IPTC meta verilerini dahil etmesini sağlayabilirsiniz.

Sony'den yeni Imaging Edge yazılım paketi *47
Imaging Edge uygulama paketi görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarma ve üretim verimini yükseltme kapasitesine sahiptir ve RAW tabanlı görüntülere ince ayar uygulamanıza yardımcı olur. Canlı önizleme PC ekranı ile sahneleri izlerken çekimi uzaktan kontrol etmek için Remote uygulamasını kullanın; Edit uygulaması ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün; Viewer uygulamasıyla da bir çekim listesindeki fotoğrafları görüntüleyin, puan verin ve fotoğraf seçin. *48

 

Teknik Detaylar


Objektif

OBJEKTİF UYUMLULUĞU

Sony E mount'lı lensler

OBJEKTİF YUVASI
E mount


Görüntüleme Sensörü

EN/BOY ORANI

3:2

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)
Yaklaşık 24,2 megapiksel

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)
Yaklaşık 28,3 megapiksel

SENSÖR TİPİ
35mm full frame (35,6×23,8 mm), Exmor RS CMOS sensör

TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM
Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve görüntü sensörü kayma mekanizması


Kayıt (fotoğraflar)

KAYIT FORMATI

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver. 2.31, MPF Baseline uyumlu), RAW (Sony ARW 2.3 formatı)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [3:2]
35 mm full frame B: 6000 x 4000 (24 M), O: 3936 x 2624 (10 M), K: 3008 x 2000 (6,0 M), APS-C B: 3936 x 2624 (10 M) O: 3008 x 2000 (6,0 M) K: 1968 x 1312 (2,6 M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [16:9]
35 mm full frame B: 6000 x 3376 (20 M), O: 3936 x 2216 (8,7 M), K: 3008 x 1688 (5,1 M), APS-C B: 3936 x 2216 (8,7 M), O: 3008 x 1688 (5,1 M), K: 1968 x 1112 (2,2 M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [PANORAMİK]
-

GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI
JPEG Extra Fine, JPEG Fine, JPEG Standard, RAW, RAW ve JPEG

GÖRÜNTÜ EFEKTİ
Posterleştirme (Renkli), Posterleştirme (S/B), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renkli (R/G/B/Y), Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi (Normal/Soğuk/Sıcak/Yeşil/Macenta), Yumuşak Yüksek Ton

YARATICI STİL
Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Sonbahar yaprakları, Siyah Beyaz, Sepya, Stil Kutusu (1-6), (Kontrast (-3 - +3 kademe), Doygunluk (-3 - +3 kademe), Netlik (-3 - +3 kademe))

GÖRÜNTÜ PROFİLİ
-

DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ
Kapalı, Dinamik Aralık Geliştirici (Otomatik/Seviye (1-5)); Otomatik Yüksek Dinamik Aralık (Otomatik Pozlama Farkı, Pozlama Farkı Seviyesi (1-6 EV, 1,0 EV kademe))

RENK ARALIĞI
TRILUMINOS™ Color ile uyumlu sRGB standardı (sYCC gamı ile) ve Adobe® RGB standardı

14BİT RAW
Var

SIKIŞTIRILMAMIŞ RAW
Var


Kayıt (video)

KAYIT FORMATI

XAVC S, AVCHD Formatı Sürüm 2.0 uyumlu, MP4

VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI
XAVC S:MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264

SES KAYIT FORMATI
XAVC S:LPCM 2 kanal, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3) 2 kanal, Dolby® Digital Stereo Creator, MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanal

RENK ARALIĞI
xvYCC standardı (HDMI kablosuyla bağlandığında x.v.Color), TRILUMINOS Color ile uyumlu

GÖRÜNTÜ EFEKTİ
8 tip: Posterleştirme (Renkli), Posterleştirme (S/B), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renkli (R/G/B/Y), Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi (Normal/Soğuk/Sıcak/Yeşil/Macenta), Yumuşak Yüksek Ton, Zengin Tonlu Monokrom

YARATICI STİL
Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Sonbahar yaprakları, Siyah Beyaz, Sepya, Stil Kutusu (1-6), (Kontrast (-3 - +3 kademe), Doygunluk (-3 - +3 kademe), Netlik (-3 - +3 kademe))

GÖRÜNTÜ PROFİLİ
-

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), NTSC
XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p, 100M), 3840 x 2160 (24p, 100M), 3840 x 2160 (30p, 60M), 3840 x 2160 (24p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (120p, 100M), 1920 x 1080 (120p, 60M), 1920 x 1080 (60p, 50M), 1920 x 1080 (30p, 50M), 1920 x 1080 (24p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (60p, 28M, PS), 1920 x 1080 (60i, 24M, FX), 1920 x 1080 (60i, 17M, FH), 1920 x 1080 (24p, 24M, FX), 1920 x 1080 (24p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (60p, 28M), 1920 x 1080 (30p, 16M), 1280 x 720 (30p, 6M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), PAL
XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p, 100M), 3840 x 2160 (25p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (100p, 100M), 1920 x 1080 (100p, 60M), 1920 x 1080 (50p, 50M), 1920 x 1080 (25p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (50p, 28M, PS), 1920 x 1080 (50i, 24M, FX), 1920 x 1080 (50i, 17M, FH), 1920 x 1080 (25p, 24M, FX), 1920 x 1080 (25p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (50p, 28M), 1920 x 1080 (25p, 16M), 1280 x 720 (25p, 6M)

GÖRÜNTÜ KARE HIZI
NTSC modu: 1 fps, 2 fps, 4 fps, 8 fps, 15 fps, 30 fps, 60 fps, 120 fps, PAL modu: 1 fps, 2 fps, 3 fps, 6 fps, 12 fps, 25 fps, 50 fps, 100 fps

VİDEO İŞLEVLERİ
Ses Seviyesi Ekranı, Ses Kaydı Seviyesi, PAL/NTSC Seçici, İkili Video REC, TC/UB (TC Ön Ayarı/UB Ön Ayarı/TC Formatlama/TC Yürütme/TC Yapma/UB Zaman Kayıt), AF İzleme Süresi, AF Sürücü Hızı Otomatik, Yavaş Deklanşör, REC Kontrol, Temiz HDMI Bilgisi (AÇIK/KAPALI seçilebilir)

HDMI® ÇIKIŞI
3840 x 2160 (25p), 1920 x 1080 (50p), 1920 x 1080 (50i), 1920 x 1080 (24p), 1920 x 1080 (60p), 1920 x 1080 (60i), 3840 x 2160 (30p), 3840 x 2160 (24p), YCbCr 4:2:2 8 bit / RGB 8 bit


Kayıt Sistemi

AKILLI TELEFONDAN YER BİLGİSİ BAĞLANTISI

Var

ORTAM
Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), SD bellek kartı, SDHC bellek kartı (UHS-I/II uyumlu), SDXC bellek kartı (UHS-I/II uyumlu), microSD bellek kartı, microSDHC bellek kartı, microSDXC bellek kartı

BELLEK KARTI YUVASI
YUVA 1:SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı yuvası, YUVA 2:Memory Stick Duo/SD (UHS-I uyumlu) bellek kartı için çoklu yuva

2 BELLEK KARTINA KAYIT MODU
Eşzamanlı Kayıt (Fotoğraf), Eşzamanlı Kayıt (Video), Eşzamanlı Kayıt (Fotoğraf/Video), Sırala (JPEG/RAW), Sırala (Fotoğraf/Video), Kopyala


Gürültü azaltma

GÜRÜLTÜ GİDERME

Uzun Pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 saniyeden uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal/Düşük/Kapalı

ÇOKLU KARE NR
-


Beyaz dengesi

BEYAZ DENGESİ MODLARI

Otomatik / Gün Işığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan (Sıcak Beyaz / Soğuk Beyaz / Gündüz Beyazı / Gün Işığı) / Flaş / Su Altı / Renk Sıcaklığı (2500 - 9900K) ve renk filtresi (G7 - M7 (57 kademe), A7 - B7(29 kademe)) / Özel

AWB MİKRO AYAR
Var (G7 - M7, 57 kademe) (A7 - B7, 29 kademe)

AWB'DE ÖNCELİ SETİ
Var

BRAKETLEME
3 kare, Y / D seçilebilir


Odaklanma

ODAKLAMA TİPİ
Hızlı Hibrit AF (aşama algılamalı AF/kontrast algılamalı AF) *1

ODAKLANMA SENSÖRÜ
Exmor RS CMOS sensör

ODAKLANMA NOKTASI
35 mm full frame: 693 nokta (aşama algılamalı AF), FF lens ile APS-C modu: 299 nokta (aşama algılamalı AF), APS-C lens ile: 221 nokta (aşama algılamalı AF) / 25 nokta (kontrast algılamalı AF)

NETLEME HASSASİYET ARALIĞI
EV-3 - EV20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğeri)

ODAKLAMA MODU
AF-S (Tek Çekim AF), AF-C (Kesintisiz AF), DMF (Doğrudan Manuel Netleme), Manuel Netleme

NETLEME ALANI
Geniş (693 nokta (aşama algılamalı AF), 25 nokta (kontrast algılamalı AF)) / Alan / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Genişletilebilir Esnek Spot / Kilitlenen AF (Geniş / Alan / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Genişletilebilir Esnek Spot)

DİĞER ÖZELLİKLER
Eye-Start AF (yalnızca LA-EA2 veya LA-EA4 takılıyken (Ayrı satılır)), Kilitlenen AF, Eye AF, AF mikro ayarı (Ayrı satılır), LA-EA2 veya LA-EA4 ile, Tahmini kontrol, Netleme kilidi, AF İzleme Sensörü, Swt.V/H AF Alanı, AF Alanı Kaydı

AF AYDINLATICI
Var (Dahili LED tipiyle)

AF AYDINLATICI ARALIĞI
Yaklaşık 0,3 m - yaklaşık 3,0 m (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS ile)

LA-EA3'LÜ ODAK TİPİ (AYRI SATILIR)
seçilebilir (aşama algılama, kontrast algılama)


Pozlama

ÖLÇÜM TİPİ
1200 bölgeli değerlendirme ölçümü

ÖLÇÜM SENSÖRÜ
Exmor RS CMOS sensör

ÖLÇÜM HASSASİYETİ
EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)

ÖLÇÜM MODU
Çok segmentli, Merkez ağırlıklı, Nokta, Nokta Standart/Büyük, Tüm Ekran Ort., Vurgula

POZLAMA TELAFİSİ
+/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademeleri seçilebilir), (pozlama telafisi kadranı: +/- 3 EV (1/3 EV kademe)

POZLAMA BASAMAKLAMA
Braket: Kesintisiz, Braket: Tek, 3/5/9 kare seçilebilir. 3 veya 5 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0 veya 3,0 EV artışlarla; 9 kare ile 1/3, 1/2, 2/3 veya 1,0 EV artışlarla.

AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ
Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. AE kilit düğmesi bulunur. (Açık/Kapalı/Otomatik)

POZLAMA MODLARI
OTOMATİK (iAuto), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Video (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) ), Ağır ve Hızlı Çekim (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) )
ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)
[Fotoğraf] Mekanik Deklanşör: ISO 100-51200 (ISO 50 ile ISO 204800 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), Elektronik Deklanşör: ISO 100-25600 (ISO 50 ve üzeri ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), [Video] ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400 ve altı ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit)

TİTREŞİMSİZ ÇEKİM.
-


Vizör

VİZÖR TİPİ
1,3 cm (0,5 tipi) elektronik vizör (renkli), Quad-VGA OLED

NOKTA SAYISI
3 686 400 nokta

PARLAKLIK KONTROLÜ (VİZÖR)
Otomatik/Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademe)

RENK SICAKLIĞI KONTROLÜ
Manuel (5 kademe)

ALAN KAPSAMI
%100

BÜYÜTME ORANI
yaklaşık 0,78x (50 mm lensle sonsuzda, -1 m-1)

DİYOPTER AYARLAMA
-4,0 - +3,0 m-1

GÖZ NOKTASI
Göz merceğinden yaklaşık 23 mm, -1 m-1'de mercek karesinden 18,5 mm (CIPA standardı)

VİZÖR KARE HIZI SEÇİMİ
STD 60 fps / HI 120 fps

EKRAN İÇERİKLERİ
Bilgi Görüntüleme Yok, Dijital Seviye Göstergesi, Grafik Ekran, Histogram, Tüm Bilgileri Görüntüleme, Vizör için


LCD Ekran

MONİTÖR TÜRÜ

7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

NOKTA SAYISI