Sony A7R IV 61MP 4K Wi-Fi Bluetooth Full Frame Gövde

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model ILCE-7RM4

 Listeme Ekle  Karşılaştır

Sony A7R IV 61MP4K Wi-Fi Bluetooth Full Frame Gövde

Bir Başka Dönüm Noktası
Üstatlara layık ifade. Sony’nin Full Frame aynasız α7R IV’ü, önceleri sadece orta formatlı makinelerden beklenen ifade becerisiyle ve kompakt bir gövdede üstün yüksek hızla, görülmemiş yoğunlukta fotoğrafik görüş sağlar. Gelişmiş sağlamlık ve bağlantı özellikleriyle üretkenliğinizi yükseltin. 

Daha da çok ilham veriyor
Rakipsiz görüntü kalitesi ve işleme hızı ile yepyeni bir fotoğrafik ifade dünyasına adım atın. Profesyonellerin istediği daha gelişmiş bağlanabilirliği ve güvenilirliği sunan, güçlü ve yeni bir seçenek α7R serisine katılıyor. 

Üstün çözünürlük ve tonlama
Çevik ve duyarlı
Göz alıcı portreler, akıllı iş akışı
Görünmeyeni canlandırın
İncelikli çalışma ve güvenilirlik
Video çekiminde uzmanlık

Rakipsiz işleme

İnanılmaz incelik
61,0 megapiksel Full Frame Exmor R™ CMOS sensör ile BIONZ X™ görüntüleme motoru, tam da profesyonel fotoğrafçıların beklediği yepyeni ayrıntı boyutlarının kapılarını açan, görülmemiş çözünürlük, ince tonlama ve düşük gürültü sunar. α7R IV, her sahnenin atmosferini ve hedeflenen nesnelerin dokusunu yakalar. 

61,0 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı CMOS sensör
Yeni geliştirilen Exmor R CMOS görüntü sensörü, rakipsiz yüksek çözünürlük sağlar. Arkadan aydınlatmalı tasarım, son derece yüksek 61,0 MP1 piksel sayısına rağmen, yüksek hassasiyet ve düşük gürültü sunar. 

En yeni görüntü işleme motoru
Yeni BIONZ X görüntü işleme motoru, ön uç LSI ile uyum içinde çalışarak düşük ISO hassasiyetinde 15 durağa kadar2 dinamik aralık elde ederken yüksek çözünürlüklü sensör performansını en üst düzeye çıkarır. 

Geniş standart ISO 100-32000 aralığı
α7R IV, artan piksel sayısından bağımsız olarak en yüksek standart ISO 32000’i3 sunar ve düşük ve orta hassasiyet aralıklarında gürültüyü azaltarak yüksek kaliteli görüntüler elde eder. 

Üstün çözünürlüğü en üst düzeye çıkaran faktörler

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme
Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleyici algoritma yüksek çözünürlüklü 61,0 megapiksel1 görüntü sensörü performansını maksimuma çıkarmak için optimize edildi. 5,5 duraklı4 yüksek deklanşör hızı kadar etkili güvenilirlik için elde çekimi destekliyor.

Tam sessizlikte çekim
Sessiz çekim, yalnızca sessizlik gerektiren yerlerde avantaj sağlamakla kalmaz, makine titremesinden kaynaklanan bulanıklığı da engeller. Titreşimsiz deklanşör, oldukça net görüntüler için son derece yüksek α7R IV çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.

Bulanıklığı azaltan yapı
Yeniden incelenip tasarlanan mekanizma, deklanşör ünitesini sabitleyerek hafif fotoğraf makinesi titremesini bastırır; gelişmiş görüntü sabitleme algoritması ise bulanıklığı etkili bir şekilde azaltır. Makinenin yüksek çözünürlüğü başarıyla korunur.

Titremesiz uzaktan deklanşör bırakma
İsteğe bağlı kablosuz uzaktan kumanda (RMT-P1BT) ile uzaktan çalışma, deklanşör bırakma düğmesine basılmasından kaynaklanan titremeden kaçınarak etkili fotoğraflar çekmenizi sağlar. Böylece görüntü sensörünün yüksek çözünürlüğü en üst düzeye çıkar.

5,76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-Finder
Bu 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, α7R III’e göre yaklaşık 1,6 kat yüksek çözünürlükle ince ayrıntılar üretir. Hem yüksek hassasiyet için "Yüksek" kalite modunu hem de daha iyi konsantrasyon için hare ve çentikleri bastırıp doğal gerçekçiliği seçebilirsiniz. 120/100 fps kare hızlı daha pürüzsüz görüntü, hareketli nesne takibini kolaylaştırır. 

Yıldırım hızında tepki

Sınıfının en yüksek seri çekim hızı
α7R IV, etkileyici görüntü çözünürlüğünden bağımsız olarak, mekanik deklanşörle 10 fps’e varan (canlı önizlemeli kesintisiz çekim modunda ise 8 fps’e varan) çekim hızını korur. Böylece sadece 61,0 MP yüksek çözünürlüklü görüntüleme özelliği ile yaban hayvanlarının hareketi gibi belirleyici anları ince ayrıntılarla yakalayabilirsiniz. 

APS-C kırpma ile 26,2 MP kullanılabilir
Olağanüstü görüntü çözünürlüğü sayesinde, Full Frame bir görüntüyü APS-C boyutuna kırptıktan sonra dahi, yaklaşık 26,2 megapiksel düzeyinde oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz. Yani α7R IV, örneğin çekilen görüntüyü büyütmek için kırpma ile düzenleme gerektiren kuş fotoğrafçılığında, proaktif olarak 61,0 megapiksel Full Frame çekimi kullanmanızı sağlayabilir. 

Geniş otomatik odaklama kapsamı
Yeni görüntü sensörü, 567 aşama algılamalı AF noktası (yaklaşık %99,7 yükseklik ve %74,0 genişlik) ile geniş ve yüksek yoğunluk sağlar. 425 noktalı kontrast algılamalı AF hassas netlemeyi destekler. 

Yüksek çözünürlüğe rağmen hızlı AF
α7R IV, duyarlı, gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde, büyük miktarda veri kullanımına rağmen loş aydınlatmalı koşullarda dahi hedeflenen nesneyi yakalama kabiliyeti ile çevik AF sunar. 

Kararlı AF takibi daha da iyileştirildi
Artan AF noktaları, AF sensörünün genişletilen kapsamı ve iyileştirilmiş AF algoritması, karmaşık veya ani hareketlerde dahi tutarlı çekim için nesne takip performansını daha da geliştirdi. 

Az aydınlatılmış koşullarda yüksek hassasiyetli AF
Gelişmiş AF algoritmaları, EV-3 kadar düşük ışık seviyelerinde dahi AF hassasiyetine yardımcı olur. "Diyafram Açıklığı Sürücüsünde Netleme Önceliği" seçeneği, loş ışıkta ve diyafram açıklığı kısıldığında daha doğru netleme için kullanılır. 

Kesintisiz olarak 68 adede kadar görüntü çekin
Tampon bellek boyutu 1,5 kat daha büyük olduğu için, fotoğraf makinesi yaklaşık 68 görüntüye kadar seri çekim hızını korur. APS-C çekim moduyla, Full Frame çekim moduyla çektiğinizden yaklaşık üç kat daha fazla fotoğraf çekebilirsiniz. 

Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası
Hem YUVA 1 hem de YUVA 2, yüksek hacimli verilerin hızlı yazılması için UHS-I ve UHS-II ile uyumludur. α7R IV, ayrı RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları eş zamanlı veya geçişli olarak kaydedebilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir. 

Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün
α7R IV, yüksek kapasiteli NP-FZ100 pil kullanır. Daha uzun süreli çekim için, bunu iki adede kadar NP-FZ100 pil taşıyan ve α7R IV ile çektiğinizin iki katı fotoğraf çekmenizi sağlayan, isteğe bağlı VG-C4EM Dikey Kol ile birleştirebilirsiniz. 

Akıllı AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takibe güvenin
Zorlu çekimlerde başarı oranınızı büyük ölçüde artırmak için artık AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip var. Sadece bir nesne belirleyip deklanşör düğmesine yarım basın ve fotoğraf makinesinin kararlı bir şekilde nesneyi takip edeceğinden emin olun. α7R IV, nesne insansa "AF’de Yüz/Göz Önceliği" işleviyle takip edilen hedefi yüz ve göz arasında sorunsuzca değiştirir. 

Gerçek Zamanlı Takip için teknoloji temeli
Sony’nin orijinal AI (Yapay Zeka) tabanlı nesne tanıma teknolojisi ve algoritması, görüntü sensörünün yakaladığı yüksek hacimli verileri gerçek zamanlı olarak işler ve yüksek doğruluk derecesiyle, anbean nesne değişikliklerini takip eder. Renk, desen, nesne mesafesi, insan yüzü ve gözü bilgileri son derece doğru nesne tanıması için kullanılır. 

Yüksek başarı için hayvan gözü takipli Gerçek Zamanlı Eye AF
α7R IV, iyileştirilmiş algoritma sayesinde artık insan gözünün yanı sıra hayvan gözü takibini de destekliyor ve hızlı, hassas, otomatik algılama ve takip sağlıyor. Bu hayvan gözü desteği, bir engel çıktığında veya makinenin yatay/dikey yönü sık sık değiştiğinde, doğada yaban hayvanlarının veya evde evcil hayvanlarınızın fotoğrafını çekerken başarı oranınızı büyük ölçüde artırır. 

Profesyonel portre çekiminde maksimum üretkenlik

Gerçek Zamanlı Eye AF: portrede devrim
Gerçek Zamanlı Eye AF, portre çekiminde bir devrimdir. Bu AI yardımlı teknoloji, fotoğraf seansında hızlı hareket eden bir modeli çekerken bile, nesnenin yüzünün net ve temiz olarak netlenmesi için anında ve doğru göz algılaması ve takibi sağlar. Fotoğrafçı, profesyoneller için önemli olan sorunsuz iş akışı ile kompozisyona odaklanabilir. 

Gözü anında netleme
AF’de Yüz/Göz Önceliği açıkken, sadece deklanşöre yarım basın, AF-ON düğmesine basın veya atanan özel düğmeye basın. Fotoğraf makinesi, nesnenin gözünü netler.

İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi
Artık çekimden önce veya çekim sırasında özel bir düğmeyle sol veya sağ olmak üzere belirli bir gözü dahi seçebilirsiniz. Göz seçimi kompozisyona, ışığa ve diğer ayrıntılara odaklanmanızı sağlar.

Göz alıcı portreler için Gerçek Zamanlı Takip ile çalışır
Gerçek Zamanlı Eye AF ile dinamik nesne hareketine tepki veren Gerçek Zamanlı Takibi birlikte kullanabilirsiniz. Bu ekip çalışması, rahat portre çekimi için takip doğruluğu sağlar.

Daha verimli iş akışı
Talepkar profesyoneller için kablosuz ve kablolu bağlantı çözümleri α7R IV, PC Remote işlevleri için çeşitli seçenekleri ve 5 GHz Wi-Fi gibi veri aktarımı yöntemlerini destekler. Uzaktan çekimle çalışma ve veri yedeklemede daha fazla seçenekten ve kolaylıktan en iyi şekilde faydalanın.

Esnek ayar için kablosuz cihaza bağlı çekim
PC Remote kullanarak α7R IV’ü kontrol edin veya verileri Imaging Edge™ "Remote" yazılım uygulaması (sürüm 2.0 veya üstü) ile PC’ye aktarın. Daha fazla çekim esnekliği için daha hızlı 5 GHz Wi-Fi seçeneği bulunur.

USB kablolu bağlantı ile daha da hızlı PC Remote
Kablolu PC Remote çekimi için yeni algoritmayla daha hızlı aktarım için USB 3.2 Gen 1 uyumlu USB Type-C™ bağlantı noktasını kullanın. Büyük, sıkıştırılmamış RAW görüntüleri iş akışında kesinti olmadan sorunsuzca aktarın.

FTP arka plan aktarımı desteği
α7R IV, profesyonellerin anında teslime yönelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, JPEG ve RAW dosya teslimi için çekim sırasında ve sonrasında FTP arka plan aktarımını destekler. Dokuz adede kadar FTP sunucusu önceden atanabilir.

Tam ölçekli flaşla fotoğraf çekimi için
Flaşla sorunsuz ve duyarlı fotoğraf çekimi için, 10 fps’e varan kesintisiz flaşlı çekimle, bırakma gecikmesi en aza indirildi. Gelişmiş çok yönlülük için kablosuz makine dışı flaşla yavaş senkronizasyonu veya arka perde senkronizasyonunu seçin.

Standart senkronizasyon terminali
Standart senkronizasyon terminali, stüdyo flaş üniteleriyle ve diğer harici ışık ekipmanlarıyla kolay senkronizasyon sunarak stüdyo fotoğrafçılığında istenen ışık ayarının yapılmasını sağlar.

Imaging Edge Remote, Viewer ve Edit uygulamaları
Imaging Edge ile fotoğrafçılığınızı geliştirin. "Remote" ile çekimi PC ekranınızda canlı kontrol edip izleyin. "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin. "Edit" ile RAW verileri, sunum için yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün.

Capture One (Sony için)
Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony)18, RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için Capture One Pro (for Sony) de satın alınabilir.

"Elle tutulur" gerçekçilik

Aslına sadakatte yeni bir boyut
Yeni Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimle 16 görüntü kompozisyonu desteği

Bu yenilenen özellik, sensörü yarım veya bir piksel aralıklarla programlanan sırayla kaydırarak 16 piksel kaydırmalı görüntü yakalar ve bunlarla, yaklaşık 963,2 MP (eşdeğeri) orijinal veriden yaklaşık 19.008 x 12.672 piksel, yüksek hassasiyetli tek bir görüntü oluşturulur. Örneğin mimari ve sanat fotoğrafları gerçeğe yakın ayrıntı, doku, renk, atmosfer, ortam ve 3D benzeri gerçekçilikle, şaşırtıcı sadakatle üretilir.

Profesyoneller için tasarlandı

Ayar Kaydet/Yükle
Yeni eklenen Ayar Kaydet/Yükle işlevi, fotoğraf makinesi ayarlarını SD bellek kartına kaydetmenizi ve gerektiğinde diğer makinelerle kolay paylaşım için bunları karttan okumanızı sağlar.

Verimli görüntü seçimi
Oynatma inceleme ekranından, yerinizden kıpırdamadan, yıldız dereceleri ve görüntü koruması uygulayın. 10/100 fotoğrafta bir ekran atlaması ve kesintisiz çekimlerin grup halinde incelenmesi de sağlanan diğer kolaylıklardır.

Gelişmiş menü arayüzü
Menü ekranında özel tuş ayarlarının açıklaması, kullanımın anlaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca tek elinizle ön kadranı veya Fn düğmesini kullanarak menü sekmeleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Profesyonel video özellikleri

Yüksek çözünürlüklü 4K video
4K video kaydında Full Frame ve Super 35 formatları seçilebilir. Super 35mm modu, 4K videolar (QFHD: 3840 x 2160) için gereken miktarın yaklaşık 2,4 katı veri yoğunlaştırabilir ve minimum hare ve çentikle son derece ayrıntılı 4K sunar. Her iki modda da gelişmiş görüntü işleme sistemi, daha doğru cilt tonlarının yanı sıra daha pürüzsüz vurgu tonlamaları sağlar.

Geniş dinamik aralık için S-Log3 ve HLG
α7R IV, gölgelerden orta tonlara kadar daha iyi tonlama için S-Log3 ve 14 durağa kadar geniş dinamik aralık sunar; S-Log2’nin yanı sıra S-Gamut3/S-Gamut3.Cine geniş renk alanını destekler. HLG (Hibrit Log-Gama) görüntü profili, anında HDR iş akışı sunar. Kaydedilen videolar, blok gölgeler veya patlayan vurgular olmadan gerçeğe yakın görünür.

Olağanüstü videolar için kararlı AF takibi
Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ile 4K videoların zorlu otomatik netleme taleplerini karşılayın. Sorunsuz, istikrarlı AF video çekimi için yüksek hız, hassasiyet ve takip performansı emrinizde. Kararlı netleme için AF takibi hassasiyetini ayarlayın.

Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde
Gerçek Zamanlı Eye AF, artık nesnenin gözlerini algılayıp bir gözü takip etmeye devam ederek video çekimini de destekliyor. α7R IV, bu gözü hassasiyetle netlemeye devam ettiği için, siz kompozisyona odaklanabilirsiniz.

Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip
Video çekerken LCD monitörde bir nesneye dokunun. α7R IV, Dokunmatik Takiple netlemeye ve takip etmeye başlar. α7R IV, bir insan gözü algılarsa Gerçek Zamanlı Eye AF etkinleşir ve onu da takip eder.

Net ses kaydı için dijital ses arayüzü
Dijital ses arayüzü, Çoklu Arayüz Yuvasını (MI Yuvası) güçlendirir. Yeni ECM-B1M Shotgun Mikrofonu veya yeni XLR Adaptör Kitini kullanarak minimum bozulmayla yüksek kaliteli ses kaydedin.


ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

CMOS sensörün etkileyici yüksek çözünürlüğü; görüntüleme motoru ve 5 eksenli görüntü sabitleyici ile minimum titreşim sayesinde en üst düzeye çıkar. Üstün AF kapsamı, hızı ve takibi. Gerçek Zamanlı Eye AF artık hayvan gözünü de takip ediyor. 10 fps’e kadar seri çekimde belirleyici anları yakalayın. Gerçek güven, esneklik ve özgürlük için sağlam ve kompakt bir gövdede profesyonel kullanım. 

61,0 MP 35mm Full Frame Exmor R CMOS sensör ve BIONZ X görüntü işleme motoru
Standart ISO 100-32000 aralığı
567 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF’ye sahip Hızlı Hibrit AF
AF/AE izleme ile 10 fps’e kadar yüksek hızda kesintisiz çekim
Profesyonel iş akışını destekleyen güvenilirlik ve çalışma konforu


ÖZELLİKLER

Çözünürlüğün zirvesine ulaşmak: 61,0 MP Full Frame CMOS sensör
Sony’nin yeni geliştirdiği 35mm Full Frame, arkadan aydınlatmalı, 61,0 megapiksel CMOS sensör, Full Frame aynasız α7R IV’ün, bir zamanlar sadece geleneksel orta formatlı fotoğraf makinelerinden beklenen ifade becerisine ulaşmasını sağlar. Aynasız tasarımı sayesinde, mekanik ayna şokunun olmamasıyla, görüntü kalitesi olumsuz etkilenmeden, çözünürlük en üst düzeye çıkarılabilir. α7R IV, özellikle düşük ila orta hassasiyet aralığında geleneksel Full Frame fotoğraf makinelerinden bekleneni aşan bir görüntü kalitesi seviyesine ulaşır. Sony’nin tescilli teknolojisi, üstün yüksek çözünürlük sunarken düşük gürültü ve yüksek hassasiyet de sağlar.

İyileştirilmiş görüntü işleme motoru CMOS sensörden en iyi şekilde faydalanır
Yeni görüntü sensörünün mükemmelliğine uyum sağlamak için, yüksek hızlı BIONZ X görüntü işleme motoru da ayrıntıları aslına sadık şekilde üretmek ve gürültüyü büyük ölçüde azaltmak için daha da iyileştirildi. Yüksek piksel sayısına bağlı olarak oluşabilen gürültü, özellikle de ISO 32000’e varan standart ISO hassasiyeti aralığında yüksek görüntü kalitesi için en aza indirildi. Düşük ISO hassasiyetinde (fotoğraflar için) geniş 15 duraklı dinamik aralık, gölgeden vurgulara kadar daha pürüzsüz tonlama üretimi sunar. Üstelik α7R IV’ün son α serisinden miras aldığı, fotoğraflarda beğenilen renk üretimi, doğal α7R IV tasviri için portrelerde cilt renklerini ve çiçeklerin canlı renklerini yakalar. 

Üstün 61,0 MP çözünürlüğü en üst düzeye çıkaran özellikler
α7R IV’ün 61,0 megapiksel çözünürlüklü son derece yüksek görüntü performansı, diğer α7R IV avantajlarıyla en üst düzeye çıkar; bunlardan biri de optimize edilmiş algoritmalarla 5,5 duraklı deklanşör hızı avantajı sağlayan, gövde içi, 5 eksenli optik görüntü sabitlemedir. Öne çıkan bir başka özellik, sessiz ve titreşimsiz çekim sağlayan elektronik deklanşördür. Ayrıca α7R IV’te, minimum deklanşör titreşimi için deklanşör hareketinin etkisini emen, dahili bir sönümleyici bulunur. α7R IV’ün birçok özelliği, net çözünürlüğe sahip görüntülemeye hizmet eder. 

5,76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-Finder
α7R IV’e yeni dahil edilen 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, α7R III’e göre 1,6 kat daha yüksek çözünürlükle ince ayrıntılar üreterek yüksek hassasiyetli, yüksek parlaklığa sahip ve yüksek kontrastlı görüş sağlar. "Yüksek Ekran Kalitesi" modu, etkili 61,0 MP (yaklaşık) görüntü sensöründen faydalanarak vizörde yüksek hassasiyetli ve doğal görüntüler için hareleri ve çentikleri bastırır; 120/100 fps "Yüksek" vizör kare hızı modu, hareketleri daha akıcı gösterir, dolayısıyla hareketli nesnelerin takibi kolaydır. Flor kaplama, sert havalarda daha rahat görüntüleme elde etmek ve çekime daha iyi odaklanmak için kir ve parmak izlerinin lensten çıkarılmasını kolaylaştırır. [1] Ultra-XGA OLED Tru-Finder [2] Quad-VGA OLED Tru-Finder

Geniş, hızlı ve kararlı AF gelişimi
AF noktalarının daha geniş kapsamı ve yoğunluğu ile hareketli nesnelerin takibini sağlayan gelişmiş algoritma sayesinde genel AF performansı, karmaşık nesne hareketi ve hız değişikliklerinin kararlı ve doğru şekilde takip edilmesini sağlar. α7R IV’ün Hızlı Hibrit AF sistemi, EV-3 kadar loş ışıklı alanlarda çekim için dahi yüksek hızlı, yüksek takip özellikli aşama algılama özelliği ile yüksek hassasiyetli kontrast algılamalı otomatik netlemeyi bir araya getirir. 567 noktalı aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF, %99,7 yükseklik ve %74,0 genişlik ile daha geniş görüntü alanı kapsamı sağlar. Ayrıca bu üstün AF sistemi, yüklü veri kullanımına rağmen, son derece yüksek çözünürlüklü CMOS sensör sayesinde, loş ışıklı alanlarda çekim yaparken dahi α7R III kadar hızlı tepki verir. 

Doğal tonlamalar için 14 bit RAW çıkış
α7R IV, yüksek genel görüntü kalitesine katkı sağlayan daha pürüzsüz, daha doğal tonlamalar için sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış 14 bit RAW çıkışı destekler. Ön uç LSI ve gelişmiş BIONZ X görüntü işlemcisi, görüntüleme motorunun daha da yüksek 16 bit işlemesinden faydalanarak sessiz veya kesintisiz modda çekim yaparken dahi 14 bit RAW çıkışın kullanılmasını sağlar. [1] Görüntü sensörü [2] En yeni yüksek hızlı ön uç LSI [3] 16 bit görüntü işleme

AF/AE takibiyle olağanüstü yüksek hızlı 10 fps seri çekim
61,0 MP yüksek çözünürlüğe rağmen, usta işi bir algoritma, mekanik deklanşör üzerinden AF/AE takibi ile 10 fps’e kadar yüksek hızda kesintisiz çekim için verimli işleme sağlar. Hızlı hareket eden nesnelerin yakalanması için minimum ekran zamanı gecikmesi ile, canlı önizleme modunda 8 fps’e kadar kesintisiz çekim de yapılabilir. Full Frame bir görüntü APS-C boyutuna kırpıldığında veya APS-C çekim modu seçildiğinde de 26,2 MP yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz. Bu özellik, hızlı hareket eden hayvanların/kuşların uzaktan fotoğrafını çektikten sonra kırpmaya güvenen yaban hayatı fotoğrafçıları için muhteşem bir avantajdır. 

Kesintisiz çekimde en fazla 68 görüntü
Profesyonel fotoğrafçıların kesinti yaşamadan tutarlı çekim yapması gerekir. 1,5 kat daha fazla tampon bellek, sistem hızı ve UHS-II desteği sayesinde α7R IV, 10 fps’te bir kesintisiz seride yaklaşık 68 adede kadar görüntü yakalayabilir. APS-C çekim moduyla, Full Frame çekim moduna göre yaklaşık üç kat daha fazla fotoğraf çekilebilir. Fn menü/menü ekranı erişimi, ayar değişiklikleri ve inceleme oynatma, veri yazma sırasında gerçekleştirilebilir. Belleğe yazılacak kalan fotoğraf sayısının geri sayımı oynatma sırasında ekranda görüntülenir. 

Titreme önlemeli çekim
Floresan ve diğer yapay aydınlatmadan kaynaklanan titreme otomatik olarak saptanır ve deklanşör hareketi, titremenin fotoğraflar üzerindeki etkisini en aza indirmek için zaman ayarlıdır. Bu, yüksek deklanşör hızlarında çekilen görüntülerin üst ve alt kısmındaki pozlama ve renk anormalliklerinin yanı sıra kesintisiz çekimler arasındaki pozlama ve renk tutarsızlığını baskılayarak iç mekanlarda daha güvenle görüntü çekimi yapmanıza olanak tanır. 

Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası
α7R IV, SD kartlar için iki ortam yuvası sunar; hem YUVA 1 hem de YUVA 2, artık yüksek hacimli verilerin hızlı yazılması için UHS-I ve UHS-II ile uyumlu. Yuvalardaki iki kart, eş zamanlı olarak veri kaydetmek ya da kayıt verilerini iletmek için; RAW veriyi JPEG veriden ya da fotoğrafları videolardan ayırmak için ve bir karttan diğerine veri kopyalamak için kullanılabilir. Kaydırmalı kilit yapısı, bellek kartı kapağının istenmeden açılmasını engeller. 

Daha profesyonel uzunluklarda çekim
α7R IV, tıpkı α7R III gibi yüksek kapasiteli NP-FZ100 pil kullanır. Enerji tüketimi açısından daha verimli devre tasarımı sayesinde α7R IV, daha yüksek çözünürlüklü görüntü sensörüne ve EVF özelliklerine rağmen, α7R III’ün uzun süreli kullanım ömrüyle yarışır. İsteğe bağlı Dikey Kola (VG-C4EM) iki pil takılabilir ve daha da uzun çekim süresi için isteğe bağlı Çoklu Pil Adaptör Kitine (NPA-MQZ1K) dört adede kadar pil takılabilir. Bu isteğe bağlı aksesuarların kullanımının yanı sıra, daha uzun süreli kayıt için USB Type-C™ ve Çoklu/Mikro USB bağlantı noktaları üzerinden, harici mobil pillerle fotoğraf makinesine güç sağlanabilir. 

Gelişmiş Gerçek Zamanlı Eye AF (insan gözü), daha başarılı portre çekimi sağlar
Gerçek Zamanlı Eye AF, son derece verimli portre çekimi için, yapay zekada devrim niteliğindeki son ilerlemelere dayanan Gerçek Zamanlı Takip teknolojisi ile uyum içinde çalışır. Bu kademeli sistem, yüz ve göz verilerini gerçek zamanlı olarak algılayıp işler ve görülmemiş bir hassasiyetle nesnenin gözüne kilitlenmiş halde kalır. "AF’de Yüz/Göz Önceliği" açıkken, Eye AF (AF-C/AF-S/AF-A modu), sadece özel bir tuş ataması ile değil, aynı zamanda deklanşör düğmesine yarım basarak veya AF-ON düğmesine basarak da etkinleştirilebilir. Bu işlev, artık önceden veya çekim sırasında sol veya sağ olmak üzere belirli bir gözü seçmenizi de sağlıyor. Gerçek Zamanlı Eye AF, fotoğrafların yanı sıra video çekimini de destekliyor. 

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF, yaban hayvanlarını ve evcil hayvanları doğru bir şekilde takip eder
Sony’nin Gerçek Zamanlı Eye AF teknolojisindeki gelişmiş AI tabanlı nesne tanıma, hayvan gözünün hızlı, hassas, otomatik olarak algılanması ve takip edilmesi için hayvan takibini destekleyen yeni bir algoritma içerir. Bu yeni özellik, doğada yaban hayvanlarının veya evde evcil hayvanlarınızın fotoğrafını çekerken, eskiden doğru netlemenin zor olduğu durumlarda, başarı oranınızı büyük ölçüde artırır. Tüm AF-C, AF-S ve AF-A netleme modları desteklenir. 

Netleme düzlemli aşama algılamalı AF, A mount lensleri destekler
Aşama algılamalı AF, α7R IV’e LA-EA3 Montaj Adaptörüyle bir A mount lens monte edildiğinde dahi kullanılabilir. 567 noktalı netleme düzlemine sahip aşama algılamalı AF sistemi; geniş alanlı kapsam ve hızlı yanıtın yanı sıra A mount lens takılı olsa bile yüksek performanslı takip sunar.

Gerçek Zamanlı Takip, takip edilen nesneleri netlemeye devam eder
Bu teknolojiyle, deklanşör düğmesine yarım basıldığında, doğru netleme otomatik olarak korunur. İstediğiniz gibi bir nesne seçebilir ve fotoğraf makinesi nesne takibiyle ilgilendiği için, α7R IV’e güvenerek kompozisyonunuza odaklanabilirsiniz. Yeni benimsenen Gerçek Zamanlı Takip algoritması, uzamsal bilgileri işlemek için renk, desen (parlaklık) ve nesne mesafesi (derinlik) verilerini kullanır; AI teknolojisi ise nesnenin yüzünü ve gözünü gerçek zamanlı olarak algılar. Hem fotoğraflarda hem de videolarda kullanılabilir. 

Kablosuz PC Remote işlevi
Sadece α7R IV’ü kullanarak yeni desteklenmeye başlanan, Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz seçilebilir) üzerinden kablosuz PC Remote işlevlerini kullanarak fotoğraf makinesi ayarlarını uzaktan kontrol edebilir veya çekim sırasında çekilen görüntüleri fotoğraf makinesine gönderebilirsiniz. Bu kablosuz ayar, iç ve dış mekan çekimlerinde maksimum çekim özgürlüğü sağlar. Üstelik α7R IV, internet paylaşımı öncelikli çekim sırasında görüntü verilerinin aktarımı için USB 3.2 Gen 1 uyumlu USB Type-C™ bağlantı noktası üzerinden PC Remote işlevleri de sağlar. Büyük boyutlu RAW görüntüler dahi sorunsuzca aktarılabilir ve PC üzerinden anında kontrol edilebilir. 

Çok yönlü flaş uyumluluğu
α7R IV’ün senkronizasyon terminali sayesinde, özel olmayan flaş üniteleri ve standart senkronizasyon terminallerine sahip kablolar, stüdyo flaş üniteleri vb. ile elverişli senkronizasyon için bağlanabilir. Kusursuz ve tepkisel flaş fotoğrafçılığı için flaşla çekim sırasında salınım süresi gecikmesi minimum düzeye düşürülür. 10 fps’e kadar kesintisiz flaşlı çekim, gelişmiş yakalama olanağı sunar. Çok yönlülüğü daha da iyileştirmek için, kablosuz fotoğraf makinesi harici flaşla çekim sırasında yavaş senkronizasyon ve arka perde senkronizasyonu seçilebilir. 

Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim, artık 16 piksel kaydırmalı görüntüden bir görüntü oluşturulmasını destekliyor
Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim ile farklı bir çözünürlük boyutu ortaya çıkar. α7R IV, önceden mümkün olan dört görüntüden kompozisyona ek olarak artık 16 piksel kaydırmalı görüntüden görüntü kompozisyonunu da destekliyor. Gelişmiş görüntü sabitleme kontrolü uygulayan bu yenilenmiş özellik, sensörü dönüşümlü olarak yarım piksel aralıklarla dört defa veya bir piksel aralıklarla dört defa hassasiyetle kaydırarak toplamda 16 piksel kaydırmalı görüntü yakalar. Bunlardan PC ile yaklaşık 240,8 milyon piksel (19.008 x 12.672), yüksek hassasiyetli tek bir görüntü oluşturulur ve yaklaşık 963,2 milyon piksele eşdeğer orijinal veriden tek bir fotoğrafta olağanüstü çözünürlük elde edilir. Mimari ve sanat fotoğrafları, gerçeğe yakın ayrıntı, doku, renk, atmosfer, ortam ve 3D benzeri gerçekçilikle yakalanır, gerçek hayata dair hayal gücünde görülmemiş doğruluk için tonlar minimum hare veya renk artefaktıyla oluşturulur ve atmosfer ve çevredekiler dahi aslına son derece sadık şekilde üretilir. 

Güvenli ve rahat çalışma için yeniden tasarlanan kontroller
Yeni bir çoklu seçici, hareketli nesneleri kaçırmamak için netleme noktasını çabucak ve sezgisel şekilde kaydırmanızı sağlar. Profesyonel kullanıcıların taleplerine karşılık olarak daha kolay ve güvenli çalışma için düğme tepkisini iyileştirmek amacıyla yüzey dokusu değiştirildi. Ayrıca ayarlanmış tıklama hissi ve yerine ek olarak kolay erişim için AF-ON düğmesi büyütülüp optimize edildi. Ayrıca yeni Pozlama Telafisi Kadranı Kilit Düğmesi, her basışta kilitlenir veya kilidi açılır ve kilit pozisyonuna ayarlandığında kazara dönmeyi engeller. Bu iyileştirmeler, "anı anında yakalamanız" için deklanşör bırakmaya daha iyi odaklanmanızı sağlar. 

Zorlu durumlarda güvenilir sağlamlık ve hava koşullarına dayanıklılık
α7R IV, kapaklar ve iç çerçevede tamamen hafif, son derece dayanıklı magnezyum alaşım kullanıldığı için fotoğraf makinesinin son derece sağlam ve hafif olmasıyla, size daha iyi gövde dayanıklılığı sağlar. Profesyonellerin fikirlerine yanıt olarak; pil kapağına, terminal kapağına ve kasadaki tüm ek yerlerine daha iyi sızdırmazlık uygulandı ve neme karşı daha yüksek dayanıklılık için, ortam bölmesi kapağının menteşesinin yerine çift sızdırmazlığa sahip bir kaydırma mekanizması kullanıldı.33Toz ve nem girişi yolları yeniden incelendi ve zorlu ortamlarda güvenilir çalışma için lens bağlantısının çevresine tampon malzeme eklendi. 

Çalışma özgürlüğü için çeşitli dokunmatik işlemler
Dokunmatik Netleme, sadece monitör ekranına dokunarak kadrajın kenarlarına yakın bir nesneyi belirlemenizi sağlar. Dokunmatik Yüzey netleme noktası kontrolü, vizörü kullanırken netleme karesini parmağınızla istediğiniz noktaya sürüklemenizi sağlar. Dokunmatik Takip, fotoğraflarda ve videolarda nesne takibini başlatmanızı kolaylaştırır. Çift dokunuş büyütülmüş görünümü etkinleştirir. Ayrıca α7R IV’te Dokunmatik Yüzey işleminin tepki hızı α7R III’ün yaklaşık 1,5 katıdır. 

Daha akıcı, daha istikrarlı video AF için daha yüksek Hızlı Hibrit AF hızı ve hassasiyeti
Daha hızlı, daha hassas Hızlı Hibrit AF, video kaydında daha akıcı, daha istikrarlı otomatik netleme sağlar. Böylece fotoğraf makinesi gimbal ile veya yardımsız video çekiminde kullanıldığında, netleme işlemi ihtiyacı büyük ölçüde azalır. Yeni Dokunmatik Takip işlevi video kaydında da kullanılabilir ve sadece monitörde hedeflenen bir nesneye dokunarak takibi başlatmanızı sağlar. Düğünler ve belgeseller gibi "başarının zorunlu olduğu" durumlarda video yapımını kolaylaştırmak için çevik AF-S işlemi, deklanşör düğmesine yarım basıldığında (veya AF-ON düğmesine basıldığında) etkinleştirilir. 

Gerçeğe yakın yüksek çözünürlüklü 4K videolar oluşturmak
Muhteşem ayrıntılar ve minimum hare ve çentik içeren, yüksek çözünürlüklü 4K videolar için, Super 35mm modu, 4K videolar (QFHD: 3840 x 2160) için gereken veri miktarının yaklaşık 2,4 katını37 toplar. Gelişmiş α7R IV işlemesi, 4K videoları gelişmiş cilt rengi üretimi ve daha pürüzsüz tonlamalarla kaydeder. Ayrıca α7R IV, S-Log3 ve S-Log2 gama eğrilerine ek olarak anında HDR iş akışı için çeşitli HDR video prodüksiyonu ihtiyaçlarını destekleyen, HLG (Hibrit Log-Gama) görüntü profili de sunar. α7R IV, 4K için XAVC S kayıt formatı içerir ve 100 Mb/sn’ye varan yüksek bit hızlarında yüksek kaliteli görüntüler sağlar. [1] Görüntülerde istenen ince ayarı yapmak için yüksek esneklik (Renk derecelendirmesi gereklidir) [2] Anında ve yüksek kaliteli görüntü (Renk derecelendirmesine gerek yoktur) 

Yeni MI Yuvası ile sofistike dijital ses kaydı
Çoklu Arayüz Yuvasına (MI Yuvası) dijital ses arayüzü eklenir. Yeni ECM-B1M Shotgun Mikrofon veya yeni XLR-K3M XLR Adaptör Kiti ile birleştirildiğinde, dijital ses sinyali fotoğraf makinesine gönderilerek minimum kalite bozulmasıyla net ses kaydı sağlanır. Kablosuz, pilsiz stil, α System video çekimi esnekliğini artırır. 

Çok yönlü video kaydı işlevleri
α7R IV, artık XAVC S video dosyası adlarını değiştirmenizi de sağlıyor. Örneğin, birden çok fotoğraf makinesiyle çekim yaparken kolay tanımlama için önceden bir ön ek belirleyebilirsiniz. Ayrıca zaman atlamalı videolar oluşturmak için aralıklı çekim işlevi de kullanılabilir. Temiz HDMI çıkışı, zaman kodu / kullanıcı bitleri (TC/UB), kayıt kontrolü, işaretleyici ekranı/ayarı, zebra işlevi, Ağır ve Hızlı Çekim, eş zamanlı proxy video kaydı, videodan fotoğraf çıkarma ve Gama Ekran Yardımı gibi profesyonel video iş akışına yönelik geniş bir işlev yelpazesi de bulunur. 

4:3 ve 1:1 en/boy oranları desteklenir
α7R IV, geleneksel 3:2 ve 16:9 en/boy oranlarının yanı sıra artık 4:3 ve 1:1 oranlarını da destekliyor. Bu yeni en/boy oranı ayarları, profesyonel kullanıcılara daha geniş bir ortam yelpazesini destekleyen, daha geniş çeşitlilikte sunum verisi sağlıyor. 

Fotoğraf makinesi ayarlarını kaydetme işlevinde iyileştirme
Artık bellek kartına çok daha yüksek sayıda fotoğraf makinesi ayarı kaydedilebilir ve kayıtlı ayarlar aynı modeldeki diğer fotoğraf makineleri tarafından okunabilir. Üstelik Ayar Kaydet/Yükle işlevi sayesinde, 10 gruba kadar fotoğraf makinesi ayarı bellek kartına kaydedilebilir. Fotoğraf makinesi kurulumları Imaging Edge Mobile uygulamasına da aktarılabilir, içe aktarılan kurulumlar ise aynı modeldeki diğer fotoğraf makinelerine aktarılabilir. 

Maksimum verimlilik için özelleştirilebilirlik
Kadranım sayesinde, üç grup menü seçeneği, ön/arka kadranlara ve kontrol tekerine atanabilir. Sık kullanılan işlevleri bu kadranlara atarsanız özel bir düğme basılı tutulduğunda anında parmak ucu kontrolü uygulanabilir. Özel düğmelere 113 işlev atanabilir. Fotoğraflar, videolar ve oynatma için bağımsız işlev grupları atanabilir. 

Anında özelleştirme sunan menü arayüzü
Menüm ile, 30 adede kadar sık kullanılan işlevi, gerektiğinde anında hatırlanmak üzere kaydedebilirsiniz. Ayrıca çekim ihtiyaçlarınız için ideal olan özel bir menü de oluşturabilirsiniz. Özel menülere eklenen kontrol açıklamaları sayesinde işlevlerin anlamları nettir ve kullanım sezgisel hale gelir. Yardım ekranı, menü ekranı kullanılırken silme düğmesine basılarak açılabilir.

Yerinde verimli sıralama için derecelendirme işlevi ve Görüntü Atlama Ayarı
Fotoğraflara 1 ila 5 yıldız verilebilir ve bunlar, görüntüler PC’de çalışan Imaging Edge Masaüstü uygulamasına (Viewer) aktarılırken korunur. Bu işlev ve görüntüyü kazayla silmeyi engelleme işlevi ayrı ayrı özel bir düğmeye atanabilir (koruma için varsayılan olarak C3). Derecelendirmeler ve koruma, inceleme oynatma ekranı üzerinden uygulanabilir ve siz konumdayken ya da seyahat ederken kesintisiz gruplar incelenebilir, korunabilir ve silinebilir. Her 10/100 fotoğrafta bir ekran atlaması sağlayan Görüntü Atlama Ayarı ve kesintisiz çekimler için grup ekranı, hızlı ve verimli görüntü incelemesi için elverişli özelliklerdir. 

Güçlendirilmiş FTP aktarımı işlevi, artık arka plan veri aktarımını destekliyor
Bu fotoğraf makinesiyle, çektiğiniz görüntüleri seçebilir ve Wi-Fi (kablosuz LAN) üzerinden verileri atanan uzak bir FTP sunucusuna aktarabilirsiniz. Daha yüksek güvenlik için, FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı Protokolü) desteklenir ve maksimum güvenlik için SSL veya TLS veri şifrelemesi sağlanır. Artık arka plan işlemi olarak FTP dosya aktarımı desteklendiği için, görüntü dosyaları çekime devam ederken aktarılabilir ve dokuza kadar FTP sunucusu önceden fotoğraf makinesine kaydedilebilir. Bu gelişmiş özellikler, profesyonel iş akışının verimliliğini daha da artırır. Mobil cihaz kullanarak dosya gönderirken, Transfer & Tagging add-on uygulamasıyla daha kolay görüntü seçimi ve FTP aktarımı yapabilirsiniz. Yüksek hızlı bağlantı için 5 GHz Wi-Fi kullanılabilir. 

Mobil cihazlar ve aksesuarlarla akıllı iş birliği
Fotoğraf makinesi kapatıldıktan sonra bile, önceden ayar yapıldığı takdirde, fotoğraf makinesine takılan bir SD bellek kartına kaydedilmiş fotoğraf ve video dosyaları Wi-Fi bağlantısı üzerinden aktarılabilir. Gereken görüntüleri seçmek için fotoğraf makinesiyle eşleştirilmiş cep telefonunuza yüklü Imaging Edge Mobile uygulamasını kullanabilirsiniz. 


Paket İçeriği:
Sony Alpha a7R IV Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (Gövde)
Elektrik kablosu
Şarj Edilebilir Pil NP-FZ100
Kablo Koruyucusu
Pil Şarj Cihazı BC-QZ1
Omuz askısı
Gövde kapağı
Aksesuar yuvası kapağı
Mercek kapağı
USB Type-CTM kablosu

 


Uyumlu Ürünler