Sony A6500 18-105mm Kit (Siyah)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model A6500

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sony A6500 18-105mm Kit (Siyah)

Ürün Özellikleri:
24.2MP Exmor APS-C CMOS sensör
BIONZ X Görüntü İşlemci
2.36M-Nokta XGA Tru-Finder OLED EVF
3.0" 921.6K-Nokta Hareketli Dokunmatik LCD
Dahili UHD 4K Video ve S-log3 Gama
1-120 fps Full HD S & Q Hareket
5 Eksenli SteadyShot Stabilizasyon
Dahili Wi-Fi ile NFC
425 Faz-Algılamalı Nokta 4D FOCUS
11 fps Seri Çekim ve ISO 51200 HassasiyetAvcunuza sığan tam kapsamlı yıldız
Avcunuza sığacak şekilde işlenen mükemmel otomatik netleme, sarsılmaz sabitlik ve sezgisel dokunmatik ekran kullanımı özellikleriyle α6500 her yer için idealdir; böylece hiçbir anı kaçırmazsınız.

Çekim aralığınızı genişletin
Size profesyonel görünen fotoğraf ve videolar çekme gücü sunan APS-C değiştirilebilir lensli kompakt fotoğraf makinesi α6500 ile tanışın. 307 çekime kadar kesintisiz çekim için genişletilmiş arabellek, dahili 5 eksenli optik görüntü sabitleme, dokunmatik ekran kontrolü, süper hızlı AF ve Yüksek Yoğunluklu İzleme AF Teknolojisi özellikleri, çekim olanaklarınızı genişletir.
ÖZELLİKLER

24,2 MP12 Exmor® CMOS görüntü sensörü
α6500 yaklaşık 24,2 efektif megapiksel APS-C görüntü sensörü, ince kablo katmanı ve ışık toplama verimliliği için büyük fotodiyot alt tabakasına sahiptir. BIONZ X™ görüntü işleme motoruyla birlikte görüntü sensörü, düşük parazitle ISO 100-51200 geniş hassasiyet aralığına ulaşır. Sensörün hızlı iletimli bakır kablo katmanı, fotoğraf makinesinin 120 fps'de (100 fps) 4K ve Full HD çözünürlükte videolar çekmesine yardım eder.

Yüksek yoğunluklu İzleme AF Teknolojisi ile 425 aşama algılamalı AF noktası
α6500, geniş ve yoğun AF nokta kapsamı sağlamaya yardımcı olan 425 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktasıyla kare içindeki nesnelere doğru, verimli ve güvenilir şekilde odaklanır. Ayrıca Yüksek Yoğunluklu İzleme AF Teknolojisi, kare içinde hareket eden nesneleri mutlak hassasiyetle yakalamak ve izlemek için AF noktalarını etkinleştirir. (1) Aşama algılamalı AF (425 nokta) (2) kontrast algılamalı AF kapsamı (169 nokta)

Fotoğraf ve videolar için Hızlı Hibrit AF
α6500 dünyanın en yüksek (0,05 sn) AF hızına sahiptir. Bu hız, Hızlı Hibrit AF'nin otomatik netleme performansı ile BIONZ X™ görüntü işleme motorunun verimli ve doğru bilgi işleme kapasitesi birleştirilerek elde edilir. Böylece video veya fotoğraf çekerken olağanüstü hızlı ve doğru AF ve izleme performansı sağlanır. (1) Netleme noktası (2) Kontrast algılamalı AF (3) Aşama algılamalı AF

Kesintisiz çekimde 307 görüntüye kadar (yaklaşık 36 saniye) geniş arabellek
Daha hızlı dahili işleme ve daha yüksek kapasiteli arabellek, 307 görüntüye kadar (yaklaşık 36 saniye) yüksek hızda kesintisiz çekim sağlar. 

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme
α6500 beş türde fotoğraf makinesi titremesini telafi ederek, daha sabit fotoğraflar ve videolar çekme fırsatını artırır. Yeni yüksek hassasiyetli jiroskopik sensör, 5 kademe hızlı deklanşör hızına eşdeğer görüntü sabitleme etkisi sağlar. Fotoğraf makinesi uzaktaki nesnelere zum yapmanızı, ayrıntılı yakın çekimler yapmanızı, gece sahneleri yakalamanızı ve daha fazlasını minimum fotoğraf makinesi titremesi kaynaklı bulanık ile yapmanızı sağlar. (1) Yalpalama (2) Sendeleme (3) Sallanma

11 fps (Hi+) kesintisiz çekim ve 8 fps (Hi) canlı önizlemeli kesintisiz çekim
11 fps'ye kadar (Hi+) yüksek hızda kesintisiz çekimi kullanarak hareketli nesneleri net bir şekilde kaydedin. Veya EVF ya da LCD ekranda çok az gecikmeyle canlı önizlemeli kesintisiz çekim için 8 fps'ye (Hi) kadar üç hızdan birini seçin. Optik vizörden çekim yapmak kadar hızlıdır. 

Gözünüz vizördeyken bile kullanılabilen Sezgisel Dokunmatik Netleme
Dokunmatik Netleme, odak noktası seçimini daha sezgisel hale getirir: Odaklanmak istediğiniz görüntü noktasında tek parmağınızla LCD dokunmatik ekrana dokunmanız yeterlidir. Dokunmatik Yüzey işlevi, vizörden izlerken bile bir parmağınızı dokunmatik ekranda kaydırarak odak noktasını yavaşça hareket ettirmenize izin verir.

XGA OLED Tru-Finder™
α6500; yüksek kontrastlı, yüksek çözünürlüklü, kolay görünür XGA OLED Tru-Finder™ vizöre sahiptir. Karanlık ve renkleri çok ince ayrıntılarla üreterek, sahnelerin net ve akıcı görüntülerini ve nesnelerin izlenmesini sağlar. Bu vizörü kullanmak için 120 (100 fps) veya 60 fps (50 fps) kare hızını seçebilirsiniz. 

4K video kaydı
Super 35 mm formatında pikselleri gruplamadan tam piksel okumasıyla yapılan 4K video kaydı, 4K için gerekenden yaklaşık 2,4 kat daha fazla bilgi sağlar (QFHD: 3840 x 2160). Bu zenginlikteki veri aslında 6K verisine eşdeğerdir, dolayısıyla 4K görüntülerin olağanüstü yüksek çözünürlüğünü tüm netliğiyle aktarır.

Kilitlenen AF
Bu işlev, hareketli bir nesnede netlemeyi otomatik olarak korur. Hedef kare ile izlenecek nesneyi hizalamanız yeterlidir. Nesneyi kaybederseniz nesne ekranda yeniden belirdiğinde fotoğraf makinesi nesneyi algılar ve Kilitlenen AF işlevini devam ettirir.

Netlemeyi daima gözlerde tutun
Yüksek doğruluğa sahip Eye AF (AF-C ile), nesne hareket etse bile nesnenin gözüne tutarlı bir şekilde otomatik netleme yapar. Bu güvenilir araç, daha az başarısız fotoğrafla daha başarılı netlemeye sahip portreler elde etmede son derece etkilidir.

Yaklaşık 200.000 bırakma döngüsüne kadar test edilmiş düşük titreşimli dayanıklı deklanşör
Titreşimden kaynaklanan bulanıklıkta azalma ve yaklaşık 200.000 bırakma döngüsüne kadar test edilen çok sessiz ve dayanıklı deklanşörün keyfini çıkarın. Arka deklanşör yolunun sonuna yakın eklenen frenleme mekanizmaları ve şok emici olarak eklenen elastik malzeme bu faydaları sağlar. Azaltılmış titreşim, görüntü sensörünün çözünürlük performansının optimize edilmesine de yardımcı olur.

Geliştirilmiş görüntü işleme sistemi
BIONZ X™ görüntü işleme motoru, yeni geliştirilmiş ön uç LSI ile desteklenir. Görüntü sensörü için optimize edilen görüntü işleme algoritması, özellikle orta ila yüksek hassasiyet aralığında doku üretimini ve görüntü netliğini artırırken paraziti en aza indirir.

Yavaş ve Hızlı Çekim
Fotoğraf makinesinde yüksek kalite Full HD çözünürlükte 50 Mb/sn'ye kadar hızda 5x'e kadar Ağır Çekim ve 60x'e kadar Hızlı Çekim kayıt yapılabilir. 1 fps - 120 fps (100 fps) ve ayrıca 24p, 30p (25p) veya 60p (50p) kayıt formatında sekiz çekim kare hızı arasından seçim yapabilirsiniz. Ağır Çekim ve Hızlı Çekim kayıtlar, çekimden sonra PC tabanlı post prodüksiyon işlemi olmadan oynatılabilir.

A mount lensler için netleme düzlemi aşama algılamalı AF
α6500, Sony'nin montaj adaptörü (LA-EA3) kullanılarak takılan A mount lensle bile netleme düzlemi aşama algılamalı AF sunar. Böylece hem E mount lensler hem de diğer lenslerle çekim yaparken 425 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktası tarafından sağlanan otomatik netleme sisteminin benzersiz genişlikteki kapsama alanından ve hızlı, akıcı takip performansından yararlanabilirsiniz. (1) A mount lensler

Netleme Büyütecinde AF
Netlemeyi daha hassas ayarlama gibi amaçlar için vizör veya LCD ekranda seçili görüntü alanını büyütürken bile otomatik netlemeyi kullanabilirsiniz. Bu özellik hassas netlemenin çok önemli olduğu makro çekim için mükemmeldir.

Gama Ekran Yardımı ve Zebra işlevi
Gama Ekran Yardımı sayesinde, görüntüleri doğal kontrastla görüntüleyebilir, ayrıca S-Log gama ayarında kayıt yapabilir ve LCD ekranda veya vizörde görüntüyü izlemek veya bir görüntüyü büyütürken netlemeyi kontrol etmek için S-Log2 ve S-Log3'ü ITU709 (%800) gamaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Zebra işlevi, özellikle S-Log gama ayarında çekim yaparken pozlama izlemesini kolaylaştırır. %0-109 arasında bir video sinyali parlaklık seviyesi hedefleyip bu değerin +%10 ve -%10'u arasında aralık belirlediğinizde, zebra deseni bu aralıktaki pozlama seviyesine sahip alanları gösterir.

Terminaller bağlanabilirliği artırır
Fotoğraf makinesi, ayrı satılan ve çeşitli üst düzey mikrofonları bağlama imkanı sunan XLR adaptör kitini (XLR-K2M/XLR-K1M) kullanarak XLR terminalli, profesyonel standartlardaki ses cihazlarından hat girişini destekler. Ayrıca bu fotoğraf makinesi, sıkıştırılmamış 4K ve Full HD videoların harici bir kayıt cihazına veya monitöre gönderilmesini sağlayan temiz HDMI çıkışını destekler.

S-Gamut/S-Log çekim
S-Gamut ve S-Log çekimi, size post prodüksiyonda renk derecelendirme esnekliği sağlar. S-Log3 ve S-Log2 gama eğrileri, beyaz ve siyah baskınlığını en aza indirmek için geniş dinamik aralığa sahiptir (%1300'e kadar). α6500, S-Log3 gama ayarında etkileyici 14 noktalı pozlama bölgesi imkanı sunar. Ayrıca bu fotoğraf makinesi S-Gamut, S-Gamut3 ve S-Gamut3'ü destekler. Sony'den Cine renk alanı. NOT: S-Log2 ve S-Log3, işleme alınan resimlerde gerçekleşir.

Toza ve neme dayanıklı
Su ve tozun gövdeye girmesini engelleyen kapsamlı toza ve neme dayanıklılık önlemleri, düğme ve kadranların etrafında yalıtımın yanı sıra, panel ve bileşenleri sıkıca birleştiren koruyucu çift katmanlı yapıyı kapsar.

Dayanıklı magnezyum alaşımlı gövde ve sağlam lens adaptörü
Magnezyum alaşımdan yapılmış dahili çerçeveler, arka kapak, üst kapak ve ön kapağıyla α6500, olağanüstü dayanıklılık ve sabit kullanım için tasarlanmıştır ve kompakt formu sayesinde sahada çekimin zorluklarına dayanır. Ayrıca, lens adaptörünün gücü ve sertliği, telefoto lensler gibi büyük ve ağır lenslerle kullanımda bile montaj ve zorlu kullanıma dayanıklılık için sağlam bir temel sunar.

Sessiz Çekim
Sessiz Çekim modu, yaklaşık 3 fps'ye varan AF/AE takipli kesintisiz çekimde bile deklanşörü ses çıkarmadan bırakır; bu yüzden iç mekan performanslarını, doğal hayatı çekmek ve sessiz olmanız gereken durumlarda çekim yapmak için çok kullanışlıdır. Bu modu çekimi engellemeden, sezgisel bir şekilde açma-kapama için özelleştirilebilir düğmeye atayın.

Yeni menü arayüzü aramayı kolaylaştırır
Yeniden tasarlanan menü yeni bir kategorizasyon planına sahiptir. Artık seçilen grup adı ekranın en üstünde görülebilir ve her sekme farklı renktedir. Bu özellik, istenen menü öğelerine hızlı erişim sağlayarak, çekim sırasında bile ayarları kolayca değiştirebilmenizi sağlar. 

Dosya Adı Ayarı
Her dosya adı varsayılan olarak "DSC" ile başlar, ancak fotoğraf makinesini kullanarak dosya adını değiştirebilir, kaydedebilir ve böylece istediğiniz ilk üç karakteri içerecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu işlev, özellikle birden fazla fotoğraf makinesi kullanılan görevlerde dosya yönetimini kolaylaştırır.

PlayMemories Fotoğraf Makinesi Uygulamaları™
Fotoğraf makinenizin özellik kümesine28 yeni işlevler eklemenizi sağlayan bir uygulama indirme hizmeti olan PlayMemories Camera Apps ile daha yaratıcı fotoğraflar çekin. Aralıklı görüntü kaydedip bunları birleştiren Time-lapse, ayarları akıllı telefon veya tabletten kontrol etmeyi sağlayan Smart Remote Control, Sky HDR (yüksek dinamik aralıklı görüntüleme), Star Trail, Liveview Grading, Smooth Reflection ve diğer uygulamalar arasından seçim yapın. Not: Hizmetlerin kullanılabilirliği bölgeye bağlıdır.

Konum Bilgisi Bağlantısı
Fotoğraf makinesi uyumlu bir cep telefonu veya tablete yüklenen PlayMemories Mobile uygulamasıyla Bluetooth® aracılığıyla eşleştirildikten sonra, mobil cihazdan konum verilerini alarak kaydedebilir. Elde edilen konum verileri ayrıca kameranın tarih/saat ve konum ayarlarını düzeltmek için de kullanılabilir.

Uzaktan tek dokunuş/Tek dokunuşla paylaşma
Uzaktan tek dokunuş, akıllı telefonunuz veya tabletinizi vizör ve uzaktan kumandaya dönüştürür. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğraflar ve videoları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak üzere cihazınıza aktarır. NFC özellikli Android cihazınıza Wi-Fi® üzerinden bir PlayMemories Mobile™ uygulaması yükleyin, sonra bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. NFC'niz yok mu? Sorun değil, yeni QR kodu uyumluluğuyla da cihazları eşleştirebilirsiniz.

Capture One (for Sony)
Ödüle layık görülmüş ücretsiz bir görüntü düzenleme yazılımı olan Capture One Express (for Sony), üst düzey görüntü kalitesiyle RAW geliştirme ve görüntü dosyalarınızı kolayca yönetme imkanının yanı sıra güçlü düzenleme araçları sunar. Capture One Pro (for Sony), daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için de satın alınabilir.

Geliştirilmiş otomatik pozlama işlevleri
Çoklu, Merkez ve Spot ölçme modlarının yanı sıra fotoğraf makinesinde yeni modlar bulunmaktadır: aydınlık alanların patlamasını önlemek için karedeki en parlak alanı otomatik olarak belirleyerek pozlama ölçümünü ilgili alana yoğunlaştıran Aydınlık; ve tahmin edilebilir AE davranışının yanı sıra çekim açıları değişirken sabit AE izleme performansını korumak için tüm görüntünün ortalama ölçümünü belirleyen Ortalama. [Netleme Alanı] parametresi [Esnek Spot] veya [Geniş Esnek Spot] olarak ayarlandığında, ölçme spot konumu netleme alanına bağlanabilir (Merkez/Netleme Noktası Bağlantısı öğesinden seçilebilir). Ayrıca, standart pozlama değeri 1/6 kademelik artışlarla -1 - +1 arasında ayarlanabilir ve her ölçme modu için ayrı olarak belirlenebilir.

AWB'de Öncelik Seti
Beyaz dengesi Otomatik ayarlandığında ve akkor lambalar veya benzer aydınlatmalar ışık kaynağı olduğunda, renk tonu önceliği [Standart], [Ortam] veya [Beyaz] olarak ayarlanabilir. [Ortam] sıcak bir ton üretir; [Beyaz] beyaz tonları doğru şekilde üretir.

Geliştirilmiş Uzaktan Fotoğraf Makinesi Kumandası işlevi
Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlandığında, bilgisayardan fotoğraf makinesi ayarlarını değiştirmek veya fotoğraf çekmek için Uzaktan Fotoğraf Makinesi Kumandasını kullanabilirsiniz. Bu bilgisayar-fotoğraf makinesi bağlantısı, fotoğrafları bilgisayarın yanı sıra fotoğraf makinesinde de saklamanızı ve fotoğraf makinesi konumundan çıkmadan görüntüleri kontrol edebilmenizi sağlar. Ayrıca artık yalnızca JPEG (JPEG ve RAW yerine) dosyalarını bilgisayara aktararak, dosya veri hacmini azaltabilir ve aktarılan görüntülerin neredeyse hemen kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Sony'den yeni Imaging Edge yazılım paketi
Imaging Edge uygulama paketi görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarma ve üretim verimini yükseltme kapasitesine sahiptir ve RAW tabanlı görüntülere ince ayar uygulamanıza yardımcı olur. “Remote” özelliğiyle çekimi uzaktan kontrol edin; “Edit” özelliğiyle RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün; "Viewer" özelliğiyle de bir çekim listesindeki fotoğrafları görüntüleyin, puan verin ve fotoğraf seçin.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır
Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.


Kutu İçinde Neler Var
Sony Alpha a6500 + Sony 18-105mm Lens
Sony NP-FW50 Lithium-Ion Şarj Edilebilir Batarya(1020mAh)
Sony Omuz Askısı
Sony Lens Ön Kapağı
Aksesuar Shoe Kapak
Eyepiece Cup Vizör Lastiği Kapağı
Micro-USB Kablo

 


Uyumlu Ürünler