Sony 85mm FE f1.4 GM Zoom Lens + UV Filtre (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL85F14GM
10.499,00 TL
9.599,00 TL %9 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 85mm FE f1.4 GM Zoom Lens

Üstün portreler
Harika bokeh efektine dönüşen olağanüstü keskinliğe sahip mükemmel 85 mm F1,4 portre lensi.

 

FE 85 mm F1.4 GM uyumluluğu

 

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.
Belirli fotoğraf makinesi gövdeleriyle video çekerken AF sınırlı çalışır.

Ayrıntılara göz atın.

Portre performansında yeni bir boyut
En katı hassasiyet standartlarına uygun tasarlanan ve üretilen bu lens, en geniş F1,4 diyafram açıklığı ayarına kadar karenin tamamında harika görüntüleme performansı sunar.

Olağanüstü ayrıntılar ve bokeh tek bir lenste
0,01 mikron yüzey hassasiyetine sahip XA (aşırı asferik) parça, yeni ifade potansiyelleri için daha önce mümkün olmayan düzeyde çözünürlük ve etkileyici bokeh efektleri sağlamaya katkıda bulunur.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler
Üç ED cam parça, tüm diyafram açıklığı aralığında renk bulanıklığını bastırıp yapay renkleri en aza indirerek lensin olağanüstü çözünürlük gücünü destekler.

Üstün 2 sensörlü otomatik netleme hassasiyeti
İki konum sensörü, lensin yüksek çözünürlük özelliğini destekleyen otomatik netleme performansı için SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) sürücü sisteminin hassasiyetini geliştirir.

Profesyonel lens kontrol özellikleri
Netleme modu düğmesi, netleme tutma düğmesi ve sesli kademeleri açılıp kapatılabilen diyafram açıklığı halkası, birçok çekim koşulu için profesyonel düzeyde kontrol sağlar.

 

Lens Yapılandırması
G Master serisi lensler, olağanüstü yüksek çözünürlük ve yumuşak arka plan bulanıklığını etkileyici bir şekilde bir araya getirerek görüntüleme ve ifade gücünü daha önce mümkün olmayan seviyelere çıkarıyor.

 

MTF Tablosu
MTF (Modülasyon Aktarımı İşlevi), bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebildiğini açıklamaktadır ve ince aralıklı çizgiler arasında elde edilen kontrast derecesine göre ölçülür.

 

 

Lens Kontrolleri

 

1. Netleme halkası / 2. Diyafram açıklığı halkası / 3. Netleme tutma düğmesi / 4. Netleme modu düğmesi / 5. Bağlantı indeksi / 6. Diyafram açıklığı ses düğmesi / 7. Parasoleyi ayırma düğmesi

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Birinci sınıf G Master Serisi Orta Aralıklı telefoto prime
Parlak F1,4 maksimum diyafram açıklığı
Mükemmel bulanıklaştırma efektleri için dairesel 11 yapraklı diyafram açıklığı
Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama
Toz ve neme dayanıklı tasarım

 

ÖZELLİKLER


Portre performansında yeni bir boyut
G Master serisine elimizdeki en gelişmiş teknolojiyi uygulayarak Sony G Lensin tanınmış performansını daha da geliştirdik. Mevcut ve gelecekte piyasaya sürülecek yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesi gövdelerinin tüm performans potansiyelinden yararlanabilecek bu olağanüstü portre lensi, geliştirilmiş G Lens bokeh efektiyle yeni çözünürlük seviyelerini bir araya getiriyor.

Sıra dışı çözünürlük ve bokeh
F1,4 maksimum diyafram açıklığında bile korunan olağanüstü çözünürlük, nesneye etkileyici bir şekilde boyut katar. Kademeli, güzel bokeh efekti ise arka planı doğal renklere ve vurgulara sahip sanatsal bir fona dönüştürür. Yeni XA parça teknolojisi sayesinde var olan bu benzerine az rastlanır kombinasyon, görsel ifade alanında yeni zirvelere ulaşmayı mümkün kılar.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler
Renk bozulması, çözünürlüğü ve bokeh kalitesini düşürebilir. Üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça, nefes kesici bokeh efektinin netliğini, doğal görünümünü ve renklerini en üst düzeye çıkarırken eksenel renk bulanıklığını kontrol altında tutarak bu lensin olağanüstü optik performansına önemli bir katkı sağlar.

Üstün 2 sensörlü otomatik netleme hassasiyeti
Normal dönüş sensörüne ek olarak ikinci bir sensör netleme lens grubu konumunu algılar. Bu çift sensör sistemi, gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek çözünürlük potansiyelinden en yüksek verimi için gereken olağanüstü yüksek netleme hassasiyeti seviyesine ulaşır. Gereken gücü ve hızı RDSSM (Halka Sürücülü Süper Sonik Dalga Motoru) sürücüsü sağlar.

Güzel bokeh efektleri için 11 yaprak
Sony'nin dairesel diyafram açıklığında genelde en fazla 9 yaprak kullanılır. 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahip ilk α lens olan bu model, kusursuz güzellik ve doğal görünen vurgularla bokeh kalitesini yeni seviyelere çıkarıyor.

Olağanüstü netlik ve kontrast
Gelişmiş Nano AR Kaplama teknolojisi netlik, kontrast ve genel görüntü kalitesini dikkat çekici düzeyde artırmak için parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastıran, hassas ve düzenli nano yapıya sahip bir lens kaplaması sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Parasoleyi kilitleme ve ayırma
Parasoley kilidi mekanizması, lensi taşırken parasoleyin yanlışlıkla çıkmasını önlerken parasoleyi ayırma düğmesi, gerektiğinde parasoleyi söküp değiştirmeyi kolaylaştırır.

Parmak uçlarıyla çok yönlü netleme kontrolü
İstediğiniz çekimi yapabilmek için değişen çekim koşullarına hızla ayak uydurabilmeniz gerekir. Kolayca erişilebilen bir konumda bulunan manuel/otomatik netleme modu düğmesi ve netleme tutma düğmesi, çok çeşitli nesne ve ortam için çok yönlü, profesyonel kontrol sağlar.

Videolar için sesi kolayca kapatın
Fotoğrafçılar genelde diyafram açıklığı halkasındaki sesli kademelerin sağladığı dokunsal geri bildirimi tercih ederken, video çekenler diyafram açıklığının akıcı ve sessiz çalışmasını ister. Bu lensin diyafram açıklığı halkasındaki sesli kademeler kolayca açılıp kapatılarak fotoğraf veya video çekimine uygun hale getirilebilir.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Zorlu ortamlarda daha fazla koruma ve güvenilirlik sağlamak amacıyla normal toz ve nem yalıtımı önlemlerine ek olarak lens-gövde arayüzü de yalıtılmıştır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

 

TEKNİK NİTELİKLER


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI

Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
85 mm

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
127,5 mm

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
8 / 11

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
29°

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
19° 1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
1,4

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
16

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
AF 0,85 m, MF 0,8 m

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,12 x

FİLTRE ÇAPI (MM)
77 mm


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

89,5 x 107,5 mm

AĞIRLIK
820 g


Kutu İçeriği
Parasoley (ALC-SH142)
Ön lens kapağı (ALC-F77S)
Arka lens kapağı (ALC-R1EM)
Kutu

 


Uyumlu Ürünler