Sony 70-200mm FE f2.8 G OSS Zoom Lens (2000TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL70200GM
43.529,00 TL
40.199,00 TL %8 İndirimli
6 X 6699,83 taksit seçenekleri ile


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony 70-200mm FE f2.8 G OSS Zoom Lens

Rakipsiz F2,8 telefoto zum
Olağanüstü G Master çözünürlüğü ve bokeh performansına sahip sabit F2,8 70-200 mm zum.

Eşi benzeri olmayan F2,8 telefoto zum
Rakipsiz işleme, hızlı AF ve olağanüstü görüntü sabitleme performansı sunan, G Master tasarımı ve teknolojisine sahip yeni sabit F2,8 telefoto zum.

Olağanüstü ayrıntılar ve bokeh tek bir lenste
0,01 mikron yüzey hassasiyetine sahip XA (aşırı asferik) parça, yeni ifade potansiyelleri için daha önce mümkün olmayan düzeyde çözünürlük ve etkileyici bokeh efektleri sağlamaya katkıda bulunur.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler
Dört ED ve iki Süper ED cam parça, tüm görüntülerde ve netleme uzaklıklarında maksimum çözünürlük ve taşmayan renkler sunmak için renk bulanıklığını bastırır.

Sınıfında en iyi yakın çekim performansı
0,25x maksimum büyütme için minimum netleme mesafesi 0,96 m'dir. Hareketli netleme mekanizması, normal koşullarda yakın çekim performansını etkileyen bozulmaları en aza indirir.

Fotoğraf ve video için optimize edilmiş hızlı AF
Bu tam boy ağır lensin gelişmiş çift doğrusal ve halka SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) aktüatörleri, hem fotoğraf hem de video AF işlemi için gereken hassasiyeti ve gücü sağlar.

Lens Yapılandırması
G Master serisi lensler, olağanüstü yüksek çözünürlük ve yumuşak arka plan bulanıklığını etkileyici bir şekilde bir araya getirerek görüntüleme ve ifade gücünü daha önce mümkün olmayan seviyelere çıkarıyor.

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Birinci sınıf G Master Serisi telefoto zum lens
Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama
Mükemmel bulanıklaştırma efektleri için dairesel 11 yapraklı diyafram açıklığı
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme
Toz ve neme dayanıklı tasarım

Eşi benzeri olmayan F2,8 telefoto zum
G Master serisine elimizdeki en gelişmiş teknolojiyi uygulayarak Sony G Lensin tanınmış performansını daha da geliştirdik. Geliştirilmiş G Lens bokeh performansını yeni çözünürlük seviyeleriyle bir araya getiren bu olağanüstü sabit F2,8 telefoto zum; rakipsiz işleme, hızlı AF ve olağanüstü görüntü sabitleme performansı sunar.

Olağanüstü ayrıntılar ve bokeh tek bir lenste
Mükemmel kontrastla uzamsal frekansları çözümlemek için özel olarak tasarlanmış bu lens, şaşırtıcı çözünürlük ve görkemli bokeh efektleri için bozulmayı etkili bir şekilde kontrol etmek amacıyla bir çift taraflı ve bir yeni geliştirilmiş, 0,01 mikron yüzey hassasiyetli XA (olağanüstü asferik) parça olmak üzere üç asferik parçaya sahiptir.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler
Telefoto lenslerde sorun yaşatabilen renk bulanıklığı, dört ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça ve iki Süper ED cam parçayla tamamen bastırılır. Renk taşması ortadan kaldırılır, böylece nesne maksimum netlikle yakalanabilir.

Sınıfında en iyi yakın çekim performansı
0,96 m minimum netleme mesafesi ve 0,25x maksimum büyütme oranıyla sınıfındaki en iyi yakın çekim performansı portreler, telefoto makro ve daha fazla çekim için idealdir. Performansa katkıda bulunan iyileştirmeler arasında ED cam parçalar ve yakın çekim uygulamalarında sorun yaratabilen bozulmaları kontrol eden hareketli netleme mekanizması bulunmaktadır.

Fotoğraf ve video için optimize edilmiş hızlı AF
İki ağır netleme grubu, ayrı aktüatörler tarafından hızlı ve hassas bir şekilde konumlandırılır: Ön grup için güçlü bir halka RDSSM (Halka Sürücülü Süper Sonik Dalga Motoru) aktüatörü ve arka grup için çift doğrusal motor aktüatörü. Geliştirilmiş konumlandırma hassasiyeti, birkaç konum sensöründen alınan gerçek zamanlı geri bildirimle birlikte çalışarak gövdenin AF sisteminin tam kapasitede çalışmasını sağlar.

Videolarda harika AF performansı sağlayan iyileştirmeler
Netleme sisteminin çift doğrusal motoru, video çekerken "sarsıntı" olduğunda AF kontrast algılama sisteminin etkinleştirilmesinde önemli bir rol oynar. Netleme titremesini en aza indiren optik tasarım ve sessiz çalışan mekanik yapı, hem videolar hem de fotoğraflar için ideal olan netleme performansına katkı sağlar.

Saha çalışmaları için optimize edilmiş çalışma ve güvenilirlik
Sağlam yapı ile netleme ve zum sırasında değişmeyen lens uzunluğu, her türlü çekim koşulunda mükemmel tutuş sağlar. Netleme tutma düğmeleri, kesintisiz AF kullanımı sırasında bile netleme noktasını tutabilir. Netleme mesafesi sınırlayıcı düğmesi, maksimum AF hızı için bir netleme mesafesi aralığını önceden ayarlamak amacıyla kullanılabilir.

Güzel bokeh efektleri için 11 yaprak
Sony'nin dairesel diyafram açıklığı tasarımında genelde en fazla 9 yaprak kullanılmıştır. Ancak bu lens, kusursuz güzellik ve doğal vurgularla bokeh kalitesini yeni seviyelere çıkaran 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahiptir.

Olağanüstü netlik ve kontrast
Gelişmiş Nano AR Kaplama teknolojisi netlik, kontrast ve genel görüntü kalitesini dikkat çekici düzeyde artırmak için parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastıran, hassas ve düzenli nano yapıya sahip bir lens kaplaması üretir.(1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Sökülebilir döner tripod bağlantısı
Bu çok yönlü lens tripod bağlantısı, hızlı elde çekim tepkisi gerektiren çekim koşullarında fotoğraf makinesinin tripoddan hızla çıkarılmasını sağlar. Ayrıca yatay ve dikey yön arasında hızla geçiş yapmayı sağlayan bir döner mekanizmaya sahiptir. Kilit mekanizması yanlışlıkla çıkmasını önler.

Yatay kaydırma sırasında bile sabit kalır
SEL70200GM, her türlü çekim koşulunda dahili görüntü sabitleme sisteminden mümkün olan en yüksek performans amacıyla yatay kaydırmalı çekimlerde daha fazla netlik ve etkileyicilik için görüntü sabitlemenin kullanılmasını sağlayan değiştirilebilir MODE 2 sabitlemeye sahiptir.

Net, bulanık olmayan görüntüler için sabitlenir
Birçok nesnede net, bulanık olmayan görüntüler için yüksek performanslı görüntü sabitleme özelliği lenste dahili olarak bulunmaktadır. Ağır sabitleme lensi hızlı, hassas sabitleme için doğrusal motordan güç alır. 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili görüntü sabitlemeye sahip α serisi gövdelerle kullanıldığında kullanılabilir hale gelir.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Toza ve neme dayanıklı olan yalıtımlı tasarım ve flor ön parça kaplaması, zorlu ortamlarda güvenilir çalışma için ekstra koruma sağlar.

 

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI
Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
70-200 mm

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
105-300 mm

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
18/23

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
34°-12° 30'

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
23°-8° 1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
2,8

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,96 m

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,25x

FİLTRE ÇAPI (MM)
77 mm

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
Var

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
Var

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
Var


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

88,0 x 200 mm

AĞIRLIK
1480 g (tripod bağlantısı olmadan)


Kutu İçeriği
Parasoley (ALC-SH145), Ön lens kapağı (ALC-F77S), Arka lens kapağı (ALC-R1EM), Kılıf, Tripod bağlantısı

 


Uyumlu Ürünler