Sony 50mm Planar T* FE f1.4 ZA Lens (1000TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL50F14Z


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony 50mm Planar T* FE f1.4 ZA Lens

Hızlı, keskin, 50 mm F1,4 prime lens
Bu yüksek performanslı ZEISS® 50 mm prime lens, F1,4 genişliğinde maksimum diyafram açıklığına sahiptir ve tüm görüntülerde etkileyici kontrast ve çözünürlük sunar. Geniş diyafram açıklığı düşük ışıkta çekim yapmayı kolaylaştırır ve 11 yapraklı diyafram açıklığı tasarımıyla birlikte güzel bokeh efektleri oluşturur. Fotoğraflar ve videolar için hızlı, hassas netleme ve çok yönlü kontrol, bu lensin diğer avantajlarıdır.


ÖZELLİKLER

Nefes kesici çözünürlük ve kontrast
Bir adet hassas AA (gelişmiş asferik) parça dahil olmak üzere iki asferik parçadan oluşan geliştirilmiş çift gauss tasarımı, ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçayla birlikte çalışarak görüntü genelinde olağanüstü çözünürlük ve kontrastı tüm netleme mesafelerinde ve en geniş diyafram açıklığında koruyup alan bükülmesini ve bozulmasını bastırır.

Çok yönlülük ve güzel bokeh efektleri sağlayan F1,4
F1,4 maksimum diyafram açıklığıyla sığ alan derinliğine ve yumuşak, güzel bokeh efektlerine sahip görüntüler oluşturulabilir. Parlak maksimum diyafram açıklığı sayesinde yüksek deklanşör hızlarıyla düşük ışıkta çekim yapılabilir. Ayrıca gerektiğinde lens durdurularak geniş alan derinliği oluşturulabilir.

Doğal bokeh vurguları için 11 yaprak
Sony'nin dairesel diyafram açıklığı tasarımında genellikle en fazla 9 yaprak kullanılsa da, bokeh kalitesini yeni seviyelere çıkaran bu lens 11 yaprağa sahiptir. Netleme alanının dışındaki alanlardaki doğal vurgular genel atmosferi geliştirirken zarif bir derinlik algısı sağlar.

Parmak uçlarıyla rahat kontrol
Fiziksel diyafram açıklığı halkası, diyafram açıklığının sezgisel bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Diyafram açıklığı ses düğmesi kullanılarak diyafram açıklığı halkası kademelerinin sesi, gerektiğinde etkinleştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir. Film yapımcıları sesi kapatmayı isterken, fotoğrafçılar genellikle dokunsal sesli geri bildirimi tercih eder. Ayrıca manuel/otomatik netleme seçimini rahatlıkla yapabilmeniz için bir netleme modu düğmesi bulunur.

Mükemmel renk ve kontrast
ZEISS lensler olağanüstü renk üretimleri ve kontrastlarıyla tanınır. Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* Kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.

Yüksek çözünürlüğü destekleyen otomatik netleme
Netleme sürücüsü, geniş diyafram açıklığına sahip lenslerde ağır netleme grubunu hızlı ve hassas bir şekilde konumlandırabilen RDSSM (Halka Sürücülü Süper Sonik Dalga Motoru) sistemi tarafından çalıştırılır. İster fotoğraf ister video çekin, yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesi gövdelerinin performansını tümüyle ortaya çıkarmak için hızlı ve hassas netleme gerekir.

Zorlu koşullarda güvenilir
Toza ve neme dayanıklı olan yalıtımlı tasarım, zorlu ortamlarda güvenilir çalışma için ekstra koruma sağlar. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.* *Tasarım toza ve neme dayanıklı olsa da, toz ve neme karşı mutlak koruma garanti edilmez.

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


ZEISS F1,4 standart prime
ZEISS T* Kaplama sayesinde parlama ve gölgelenme azaltılır
Akıcı bokeh efekti için 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı
Hızlı, sessiz otomatik netleme için SSM (Süper Sonik dalga Motoru)
Toz ve neme dayanıklı tasarım


Ürünün Teknik Özellikleri

 

Objektif Özellikleri BAĞLANTI
Sony E mount
BİÇİM
35 mm full frame
NETLEME UZAKLIĞI (MM)
50 mm
35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
75 mm
OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
9 / 12
GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
47°
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
32°1
MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
1,4
MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
16
DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11
DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,45 m (1,48 ft)
MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,15 x
FİLTRE ÇAPI (MM)
72 mm
GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
- (gövdeye entegre)
TELAFİ ETKİSİ
- (gövdeye takılı)
PARALOSEY TÜRÜ
Petal şekil, pimli
Boyut ve Ağırlık BOYUTLAR (G X Y X D)
83,5 x 108 mm (3-3/8 x 4-3/8 inç)
AĞIRLIK
778 g (27,5 oz)
Kutu İçeriği Parasoley (ALC-SH143)
Ön lens kapağı (ALC-F72S)
Arka lens kapağı (ALC-R1EM)
Kutu

Paket İçeriği
Sony 50mm Planar T* FE f1.4 ZA Lens
Parasoley (ALC-SH143)
Ön lens kapağı (ALC-F72S)
Arka lens kapağı (ALC-R1EM)
Kutu

 


Uyumlu Ürünler