Sony 35mm Distagon T* FE f1.4 ZA Lens (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL35F14Z
8.999,00 TL
7.799,00 TL %13 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Parlak, geniş, full frame ZEISS Distagon®

Anlık çekimler ve manzaralar için harika bir seçenek olmasının yanı sıra, bu parlak F1,4 35 mm full frame ZEISS Distagon® lens loş ışıklı iç mekanlarda ve gece sahnelerinde elde çekim yapmayı kolaylaştırır. Daha büyük diyafram açıklıklarındaki sığ alan derinliği ve 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı tasarımı, portre veya düğün fotoğrafları için yumuşak arka planlı bokeh efektleri oluşturmayı kolaylaştırır. Yalnızca büyük F1,4 diyafram açıklığının oluşturabileceği görüntü spektrumuna sahiptir. 30 cm minimum netleme mesafesi, çiçekleri ve benzeri nesneleri çekmek için kullanışlıdır.

Köşeden köşeye keskin ve net

Hassas Sony AA (gelişmiş asferik) teknolojisi ve ZEISS T* kaplama, köşeden köşeye olağanüstü çözünürlük sunarak mükemmel optik performansa katkıda bulunur.

Düşük ışıkta çekim ve yumuşak bokeh için

F1,4 maksimum diyafram açıklığı düşük ışıkta net görüntüler yakalar. 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı ile birlikte bu lensin güzel arka planlı bokeh efektleri oluşturma kabiliyetini geliştirir.

Sessiz netleme hızı ve hassasiyeti için DDSSM

DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM), lensin en sığ alan derinliğinde bile optimum netleme için ağır full frame netleme grubunu hassas ve sessiz bir şekilde konumlandırır. Hem videolar hem de fotoğraflar için idealdir.

Hem fotoğraflar hem de videolar için optimize edildi

Değiştirilebilir ayarlı diyafram açıklığı halkası fotoğraf çekimi sırasında dokunsal geri bildirim için açılabilir veya video çekerken akıcı, sessiz çalışma için kapatılabilir.

Lens Yapılandırması

Efsanevi ZEISS kalitesi Sony görüntüleme ürünleri için özel olarak üretilmiş ve kalibre edilmiştir. T* kaplama olağanüstü işleme ve kontrasta katkıda bulunur.

MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarımı İşlevi), bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebildiğini açıklamaktadır ve ince aralıklı çizgiler arasında elde edilen kontrast derecesine göre ölçülür.

ÖZELLİKLER

Köşeden köşeye keskin ve net
Bir hassas Sony AA (gelişmiş asferik) parça dahil üç asferik parça, son teknoloji ürünü optik yolda bir araya gelerek bozulmayı etkili bir şekilde telafi eder ve köşeden köşeye olağanüstü netlik sağlar. Bu netlik maksimum diyafram açıklığında bile korunarak optik performansın tüm pozlama ayarlarında tutarlı olması sağlanır.

Düşük ışıkta çekim ve yumuşak bokeh için
Bu lensin F1,4 maksimum diyafram açıklığı, elde çekim yaparken bile düşük ışıkta net görüntüler yakalamayı kolaylaştırır. 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı tasarımı, istendiğinde etkileyici güzellikteki arka plan bokeh efektleri oluşturma kabiliyetini geliştirir. Yumuşak bokeh, derin boyutsal etkiye sahip görüntülerde nesneleri ön plana çıkarabilir.

Olağanüstü renk ve kontrast
ZEISS lensler olağanüstü renk üretimleri ve kontrastlarıyla tanınır. Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.

DDSSM sessiz netleme hızı ve hassasiyet sunar
Full frame formatı için ağır netleme grubunu hassas şekilde konumlandırmak amacıyla lensin en sığ alan derinliğinde bile hassas netlemeye olanak tanıyan yeni DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) sistemi kullanılır. Ayrıca son derece sessiz olan DDSSM sürücü sistemi, sahne kaydedilirken netlemenin sürekli değiştiği video çekimleri için idealdir.

Hem fotoğraflar hem de videolar için optimize edildi
Bu lens hem fotoğrafçılık hem de film yapımcılığı için tasarlanmıştır. Değiştirilebilir ayarlı diyafram açıklığı halkası fotoğraf çekimi sırasında dokunsal geri bildirim için açılabilir veya video çekerken akıcı, sessiz çalışma için kapatılabilir. Ayrıca video çekimi için gerekli bir özellik olan minimum netleme titremesine sahiptir.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Lens, zorlu koşullarda profesyonel kullanım için güvenilir çalışma sağlayan, toza ve neme dayanıklı tasarıma sahiptir

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • ZEISS 35 mm Full Frame geniş açılı prime lens
  • ZEISS T* yansıma önleyici kaplama parlamayı en aza indirir
  • Sessiz, son derece hassas netleme lens kontrolü için Doğrudan Sürücülü SSM
  • Mükemmel bulanıklaştırma için dairesel 9 yapraklı diyafram açıklığı
  • Toza ve neme dayanıklı tasarım

Kutu İçeriği
 

  • Parasoley (ALC-SH137)
  • Kapak
  • Lens Kılıfı

Uyumlu Ürünler