Sony 28mm f2 Lens

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL28F20
5.499,00 TL
5.199,00 TL %5 İndirimli
6 X 866,50 taksit seçenekleri ile


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony 28mm f2 Lens

Kitinize parlak 28 mm prime ekleyin
Temel bir lens kitini desteklemek için ikinci bir lens olarak ideal tercih olan bu full frame 28 mm geniş açılı prime lens, parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı ve olağanüstü optik performans sunar. Gelişmiş optik özellikler, görüntünün kenarlarına kadar yüksek keskinliğin yanı sıra gerektiğinde kusursuz güzellik sağlayan bokeh efektini sunar. Maksimum F2,0 diyafram açıklığı, iç mekanda veya loş ışıkta elde net çekimler yapmayı kolaylaştırır. İç netleme mekanizması, videoların yanı sıra fotoğraflar için de ideal olan sabit, sessiz otomatik netleme imkanı sağlar. Çok daha geniş perspektifler için isteğe bağlı 21 mm Ultra Geniş Dönüştürücü ve daha fazla yaratıcılık potansiyeli için tam 180° (çapraz) kapsama1 sahip 16 mm Balık Gözü Dönüştürücü mevcuttur.

Prime lens çözünürlüğü ve kontrastı
Bir AA (gelişmiş asferik) lens ve 2 ED parça olmak üzere 3 asferik parçaya sahip sabit netleme uzaklığı tasarımı ve çok katmanlı kaplama, kompakt lensin olağanüstü optik performans vermesini sağlar. Yüksek performanslı prime lensin üstün netliğini ve yaratıcılık potansiyelini keşfetmek isteyen full frame fotoğrafçıları için ideal bir ikinci lens. 3 asferik (biri gelişmiş asferik parça) lens parçası ve 2 ED parça içeren optik tasarım, kompakt lensin olağanüstü optik performansa sahip olmasını sağlar. Parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıkta çekim yapmayı kolay hale getirir.

Yumuşak, yaratıcı bokeh efekti
9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, lensin geniş diyafram açıklığıyla birlikte çalışarak yumuşak, güzel arka plan bokeh efektleri üretir.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler
Üç ED cam parça, tüm diyafram açıklığı aralığında renk bulanıklığını bastırıp yapay renkleri en aza indirerek lensin olağanüstü çözünürlük gücünü destekler.

Özel isteğe bağlı dönüştürücüler genişliği artırır
Çok daha geniş perspektifler için isteğe bağlı, özel 21 mm ultra geniş ve 16 mm balık gözü dönüştürücüler eklenebilir. Dönüştürücüler ve lensteki sensör sistemi, kolay veri yönetimi için dönüştürücülerden biri takıldığında uygun EXIF verilerinin üretilmesini sağlar.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Toz ve nem girişine dayanıklı olan tasarım, zorlu ortamlarda güvenilirliği artırarak gittiğiniz her yerde güven içinde çekim yapmanıza olanak tanır.

Özel isteğe bağlı dönüştürücüler genişliği artırır
İsteğe bağlı iki özel ön dönüştürücü, optik performansı veya görsel görünümü bozmadan görüş açısını kolayca 21 mm ultra genişliğe ve 16 mm balık gözüne genişletir. Dönüştürücüler ve lensteki sensör sistemi, kolay veri yönetimi için dönüştürücülerden biri takıldığında uygun EXIF verilerinin üretilmesini sağlar.


TEKNİK ÖZELLİKLER
Manzara veya daha fazlası için geniş açı (28 mm)
Hızlı F2,0 maksimum diyafram açıklığı
Mükemmel bulanıklaştırma için dairesel 9 yapraklı diyafram açıklığı
Toz ve neme dayanıklı tasarım
Sessiz video kaydı için doğrusal motor


Ürünün Teknik Özellikleri

Objektif Özellikleri

BAĞLANTI
Sony E mount
BİÇİM
35 mm full frame
ODAK UZAKLIĞI
28 mm
35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
42 mm
OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
8 / 9
GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
75°
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
54° MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
2
MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22
DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
9
DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,29 m (AF) / 0,25 m (MF) (0,96 ft (AF) / 0,82
ft (MF))
MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
0,13x (AF) / 0,16x (MF)
FİLTRE ÇAPI
49 mm

Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)
64 x 60 mm (2-5/8 x 2-3/8 inç)
AĞIRLIK
200 g (7,1 oz)


Kutu İçeriği
Sony 28mm f2 Lens
Parasoley (ALC-SH112: petal şekil, pimli)
Ön lens kapağı
Arka lens kapağı

 


Uyumlu Ürünler