Sony 28mm f2 Lens

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL28F20

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver!

 

Kitinize parlak 28 mm prime ekleyin

Temel bir lens kitini desteklemek için ikinci bir lens olarak ideal tercih olan bu full frame 28 mm geniş açılı prime lens, parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı ve olağanüstü optik performans sunar. Gelişmiş optik özellikler, görüntünün kenarlarına kadar yüksek keskinliğin yanı sıra gerektiğinde kusursuz güzellik sağlayan bokeh efektini sunar. Maksimum F2,0 diyafram açıklığı, iç mekanda veya loş ışıkta elde net çekimler yapmayı kolaylaştırır. İç netleme mekanizması, videoların yanı sıra fotoğraflar için de ideal olan sabit, sessiz otomatik netleme imkanı sağlar. Çok daha geniş perspektifler için isteğe bağlı 21 mm Ultra Geniş Dönüştürücü ve daha fazla yaratıcılık potansiyeli için tam 180° (çapraz) kapsama1 sahip 16 mm Balık Gözü Dönüştürücü mevcuttur.

 

Prime lens çözünürlüğü ve kontrastı

Bir AA (gelişmiş asferik) lens ve 2 ED parça olmak üzere 3 asferik parçaya sahip sabit netleme uzaklığı tasarımı ve çok katmanlı kaplama, kompakt lensin olağanüstü optik performans vermesini sağlar.

Yumuşak, yaratıcı bokeh efekti

9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, lensin geniş diyafram açıklığıyla birlikte çalışarak yumuşak, güzel arka plan bokeh efektleri üretir.

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler

Üç ED cam parça, tüm diyafram açıklığı aralığında renk bulanıklığını bastırıp yapay renkleri en aza indirerek lensin olağanüstü çözünürlük gücünü destekler.

 

Özel isteğe bağlı dönüştürücüler genişliği artırır

Çok daha geniş perspektifler için isteğe bağlı, özel 21 mm ultra geniş ve 16 mm balık gözü dönüştürücüler eklenebilir.

 

 

Lens Yapılandırması

Sony E mount fotoğraf makineleri için etkileyici optik performans, çeşitli uygulamalarda çok yönlülük ve güvenilirlik için hassasiyetle geliştirilmiştir.

 

 

MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarımı İşlevi), bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebildiğini açıklamaktadır ve ince aralıklı çizgiler arasında elde edilen kontrast derecesine göre ölçülür.

 

 

FE 28 mm F2 Uyumluluğu2
E Mount Full Frame Fotoğraf Makineleri E mount APS-C fotoğraf makineleri

 

TEKNİK ÖZELLİKLER


Manzara veya daha fazlası için geniş açı (28 mm)

 

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,29 m (AF) / 0,25 m (MF) (0,96 ft (AF) /
0,82 ft (MF))
Hızlı F2,0 maksimum diyafram açıklığı

 

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
0,13x (AF) / 0,16x (MF)
Mükemmel bulanıklaştırma için dairesel 9 yapraklı diyafram açıklığı

 

FİLTRE ÇAPI
49 mm
Toz ve neme dayanıklı tasarım

 

AĞIRLIK
200 g (7,1 oz)
Sessiz video kaydı için doğrusal motor  


 

Ürünün Teknik Özellikleri


Objektif Özellikleri BAĞLANTI
Sony E mount
BİÇİM
35 mm full frame
ODAK UZAKLIĞI
28 mm
35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
42 mm
OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
8 / 9
GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
75°
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
54°
MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
2
MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22
DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
9
DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,29 m (AF) / 0,25 m (MF) (0,96 ft (AF) / 0,82
ft (MF))
MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
0,13x (AF) / 0,16x (MF)
FİLTRE ÇAPI
49 mm
Boyut ve Ağırlık BOYUTLAR (G X Y X D)
64 x 60 mm (2-5/8 x 2-3/8 inç)
AĞIRLIK
200 g (7,1 oz)
Dipnotlar * APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".
Kutu İçeriği Parasoley (ALC-SH112: petal şekil, pimli)
Ön lens kapağı
Arka lens kapağı
 

 

ÖZELLİKLER


Prime lens çözünürlüğü ve kontrastı

Gelişmiş sabit netleme uzaklığı optik bileşenleri, görüntü alanının tamamında mükemmel netlik için sonsuzdan en yakın netleme mesafesine kadar bozulmayı etkili bir şekilde en aza indirir. Maksimum nesne netliği ve kontrast için arka aydınlatmanın neden olduğu parlama ve gölgelenmeyi en aza indirmek amacıyla tüm lens yüzeyleri birkaç katmanla kaplanır.

Yumuşak, yaratıcı bokeh efekti

9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, lensin geniş diyafram açıklığıyla birlikte çalışarak yumuşak, güzel arka plan bokeh efektleri üretir.

Günlük fotoğrafçılık için küçük ve hafif

Bu full frame lensin kompakt, hafif tasarımı kompakt α7 serisi gövdeler için idealdir. Yalnızca 200 gram ağırlığıyla anlık çekimler ve günlük kullanım için kullanışlı bir seçenektir. Alüminyum alaşımlı dış kısım, lense zarif bir görünüm ve sofistike bir his kazandırır.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Toz ve nem girişine dayanıklı olan tasarım, zorlu ortamlarda güvenilirliği artırarak gittiğiniz her yerde güven içinde çekim yapmanıza olanak tanır.

Prime lens performansını keşfedin

Yüksek performanslı prime lensin üstün netliğini ve yaratıcılık potansiyelini keşfetmek isteyen full frame fotoğrafçıları için ideal bir ikinci lens. 3 asferik (biri gelişmiş asferik parça) lens parçası ve 2 ED parça içeren optik tasarım, kompakt lensin olağanüstü optik performansa sahip olmasını sağlar. Parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıkta çekim yapmayı kolay hale getirir.

Özel isteğe bağlı dönüştürücüler genişliği artırır

İsteğe bağlı iki özel ön dönüştürücü, optik performansı veya görsel görünümü bozmadan görüş açısını kolayca 21 mm ultra genişliğe ve 16 mm balık gözüne genişletir. Dönüştürücüler ve lensteki sensör sistemi, kolay veri yönetimi için dönüştürücülerden biri takıldığında uygun EXIF verilerinin üretilmesini sağlar.

Hem fotoğraflar hem de videolar için optimize edildi

Lensin içinde bulunan hassas doğrusal aktüatör netleme mekanizmasına akıcı ve sessiz bir şekilde güç verir ve iç netleme lensin netleme sırasında uzamamasını sağlar. Sessiz çalışma ve sağlam tutuş, video çekimi için önemli avantajlardır.

   

 


Uyumlu Ürünler