Sony 24mm FE f1.4 GM Lens (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL24F14GM
12.390,00 TL
10.499,00 TL %15 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 24mm FE f1.4 GM Lens

Mobil bir prime lenste olağanüstü F1.4 çözünürlük
Pek çok öncü teknoloji özelliğiyle en geniş F1.4 diyafram açıklığı ayarında dahi tutarlı yüksek çözünürlük ve yumuşak, doğal bokeh ile incelikli G Master performansı sağlar. Lens, hem kompakt hem de sınıfındaki en hafif lenstir *1; bu da taşınabilirliği en üst düzeye çıkarır. Hızlı, hassas AF sürücüsü, üst düzey kontrol ve güvenilirlik de sunar. 

Yeni G Master’ü keşfedin

Gelişmiş optik teknoloji F1.4’te dahi muhteşem çözünürlüğe ulaşır
En katı G Master şartlarına uyan optik tasarımdaki iki XA (ekstrem asferik) parça, görüntü alanının tamamında tutarlı yüksek çözünürlük sağlar. Renk bulanıklığını engellemek için de üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça eklenmiştir. Bu yenilikçi optik tasarım sajital parlamayı en aza indirerek nokta ışık kaynaklarının doğru bir şekilde üretilmesini sağlar. 

Son teknoloji ürünü optik tasarım, nokta kaynaklarını aslına sadık şekilde üretir
İki hassas XA parça içeren yeni optik tasarım, geniş diyafram açıklıklı lenslerde yaygın bir bozulma olan sajital parlamayı engeller. Sajital parlama, çevreye doğru belirginleşen, nokta ışık kaynaklarının doğal olmayan bir şekilde yayılmasına neden olabilir.

Kompakt, hafif bir lenste yenilikçi optik tasarım
Biri normalde bir lensteki en büyük parça olan ön lens için olmak üzere iki XA parça ile ortalama lens çapını azaltan yeni optik tasarım, yeni geliştirilen DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme sürücüsü sistemi ile birleşip sadece 445 gramlık (15,7 oz) düşük bir toplam ağırlık elde eder. Bu lensin azaltılan boyutu ve ağırlığı, yüksek taşınabilirlik sunarak kompakt E mount gövdeler için ideal bir eşlikçi olmasını sağlar.

Nefes kesen G Master bokeh
11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, gelişmiş tasarım ve sferik bozulmanın hassas kontrolünü içeren bir üretim süreci ile elde edilen yumuşak, doğal görünümlü bokeh’i güçlendirir. 0,24 metrelik (0,79 fit) minimum netleme mesafesi ve 0,17x maksimum büyütme, lensin geniş açılı görüşü ile birlikte derin, verimli bokeh’ten de faydalanarak çarpıcı perspektifler oluşturan yakın çekim özelliği sağlar.

Fotoğraf ve videolar için hızlı, hassas, sessiz AF
Yeni tasarlanarak bu lens için optimize edilen yüksek güçlü DDSSM; önceki netleme sürücüsü sistemine göre yaklaşık üç kat daha fazla itiş gücü sunar. Yeni DDSSM sisteminin artan gücü; fotoğraf ve video çekiminde olağanüstü performans için daha hızlı, daha hassas, daha sessiz otomatik netleme sürücüsü özelliği sunar.

Fotoğraf ve videolarda profesyonel kontrol ve güvenilirlik
Özelleştirilebilen netleme tutma düğmesi, diyafram açıklığı halkası, tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı, Doğrusal Yanıtlı MF, toz ve neme dayanıklılık2 ve flor ön parça kaplaması; fotoğraf ve videolarda profesyonel kontrol ve güvenilirlik sağlar.

 

Lens Yapılandırması
G Master serisi lensler, son derece yüksek çözünürlük ve hafifçe çözünen arka plan bokeh’inden oluşan çarpıcı bir harmanla görüntülemeyi ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşıyor.

[1] Ekstrem asferik lens (XA lens) [2] ED cam

MTF Tablosu
MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm)
[3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans
[6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm [8] Radyal değerler
[9] Tanjant değerleri

1. Netleme halkası / 2. Diyafram açıklığı halkası / 3. Netleme tutma düğmesi / 4. Netleme modu değiştirme / 5. Diyafram açıklığı endeksi / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

 

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Birinci Sınıf G Master Serisi Geniş açılı prime lens

Sessiz, son derece hassas netleme lens kontrolü için DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM)

Mükemmel bulanıklaştırma efektleri için dairesel 11 yapraklı diyafram açıklığı
Optik tasarımda iki XA (ekstrem asferik) parça, G Master’e yüksek çözünürlük kazandırır

Toza ve neme dayanıklı tasarım *2

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,24 m (0,79 fit)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,17x

FİLTRE ÇAPI (MM)
67

AĞIRLIK
445 gr (15,7 oz)

 

ÖZELLİKLER


Mobil bir prime lenste olağanüstü F1.4 çözünürlük
Pek çok öncü teknoloji özelliğinin kullanılmasıyla, en geniş F1.4 diyafram açıklığı ayarında dahi tutarlı yüksek çözünürlük ve yumuşak, doğal bokeh ile incelikli G Master performansı elde edilir. Lens, hem kompakttır hem de sınıfındaki en hafif lenstir *2; bu da E mount taşınabilirlik avantajını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca sunduğu hızlı, hassas AF sürücü ve üst düzey kontrol ve güvenilirlik ile profesyoneller için muhteşem bir seçenektir.

Köşeden köşeye mükemmel çözünürlük
Biri ön parçada kullanılan iki XA (ekstrem asferik) parça, geniş açılı ve geniş diyafram açıklığına sahip optiklerde sorun yaratabilen saçılma, alan eğriliği ve astigmatizmi etkili bir şekilde telafi eder ve F1.4’te geniş açıklıkta çekim yaparken dahi köşeden köşeye mükemmel çözünürlük sağlar.

ED cam parçalar renk bozulmasını kontrol eder
Görüntünün tamamında optimum netliği koruyarak eksenel ve yanal renk bulanıklığını en aza indirmek için lensin optik yoluna dikkatle üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça yerleştirilmiştir.

Kompakt ve hafif tasarım
Biri ön lens için olmak üzere iki XA parça kullanarak ortalama lens çapını azaltan yeni bir optik tasarım, yeni geliştirilen bir DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme sürücüsü sistemi ile bir araya gelerek sadece 445 gramlık (15,7 oz) oldukça düşük bir toplam ağırlık elde eder. Bu lensin boyutlarının küçültülüp ve ağırlığının azaltılması, kompakt E mount gövdeler için ideal bir eşlikçi olmasını sağlar.

Nano AR Kaplama parlama direncini güçlendirir
Sony’nin orijinal Nano AR Kaplama teknolojisi, parlamaya veya gölgelenmeye neden olabilecek dahili yansımaları engelleyen etkili bir çözüm sunar; böylece mümkün olan en geniş çeşitlilikteki çekim koşulunda optimum kontrast ve netlik elde edilebilir. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Son teknoloji ürünü optik tasarım, nokta kaynaklarını aslına sadık şekilde üretir
İki hassas XA parça içeren son teknoloji ürünü optik tasarım, geniş diyafram açıklığına sahip lenslerde yaygın bir bozulma olan sajital parlamayı engeller. Sajital parlama, kanatlarını açmış bir kuşa benzeyen ve görüntünün çevresine doğru belirginleşen, nokta ışık kaynaklarının doğal olmayan bir şekilde yayılmasıyla sonuçlanan bir olgudur. Nokta kaynakların doğal üretimi, yıldız veya gece görülen şehir ışıkları gibi sahneler için oldukça önemlidir. (1. FE 24mm F1.4 GM ile çekilen ve sajital parlama belirtisi göstermeyen bir yıldız. 2. Geleneksel 24 mm f1.4 lensle çekilen ve belirgin sajital parlama gösteren bir yıldız.)

Yeniden tasarlanarak lens için optimize edilen yüksek güçlü DDSSM
Yeniden tasarlanan yüksek güçlü bir DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme sürücüsü sistemi, önceki sisteme göre yaklaşık üç kat daha fazla itiş gücü sunarken boyutları küçültüp ağırlığı azaltır. Yeni DDSSM sisteminin artan gücü; fotoğraf ve video çekiminde olağanüstü performans için daha hızlı, daha hassas, daha sessiz otomatik netleme sürücüsü özelliği sunar.

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor
Lensin diyafram açıklığı mekanizması, α lenslerde en çok kullanılan 11 yaprağı ve lens 1 veya 2 durağa kadar durdurulduğunda bile neredeyse mükemmel bir dairesel diyafram açıklığını koruyan dairesel bir tasarım içerir, böylece kolayca muhteşem dairesel bokeh elde edilir. Bu özellik, nesnenin gerçekten ön plana çıkmasını sağlayan yumuşak, pürüzsüz arka plan bokeh’ine yardımcı olur.

Videolar için sesi kolayca kapatın
Diyafram açıklığı halkası, profesyonellerin hem fotoğraflarda hem de videografide ihtiyaç duyduğu hız ve yanıt türünü sağlar. Tık sesiyle oturan açma/kapatma anahtarı, diyafram açıklığı halkasının tıklamalı duraklarının gerektiğinde kenetlenmesini veya ayrılmasını sağlar. Tıklamalı durakların kenetlenmesi, halkanın ne kadar ayarlandığını hissederek ölçmeyi kolaylaştıran dokunma geri bildirimi sağlar ve bu nedenle fotoğrafçılık için iyi bir seçenektir. Tıklamalı duraklar ayrıldığında, diyafram açıklığı halkası akıcı ve sessiz bir şekilde hareket ederek video çekiminde sorunsuz, sessiz kontrol sağlar.

 

TEKNİK NİTELİKLER


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI

Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
24

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
36

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
10-13

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
84゚

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
61゚1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
1,4

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
16

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,24 m (0,79 fit)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,17

FİLTRE ÇAPI (MM)
67

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
- (gövdeye entegre)

PARALOSEY TÜRÜ
Petal şekil, pimli


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

75,4 x 92,4 mm (3 x 3-3/4 inç)

AĞIRLIK
445 gr (15,7 oz)


Kutu İçeriği
Parasoley (model): ALC-SH154
Ön lens kapağı: ALC-F67S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu


Uyumlu Ürünler