Sony 200-600mm FE f5.6-6.3 G OSS Zoom Lens (950 TL Para İadesi)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL200600G

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

SONY FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS

200-600 mm zumla dünyayı keşfedin
Yaban hayatı vb. için ideal olan bu 200-600 mm süper telefoto zum, eksiksiz G lens kalitesi ve AF performansı ile, 1,4x ve 2,0x tele dönüştürücülerle 840 mm veya 1200 mm’ye ulaşabilir. Asferik ve ED cam parçalar, zum aralığının tamamında üstün çözünürlük sağlar, Sony Nano AR Kaplama ise parlamayı ve gölgelenmeyi azaltır. Bokeh de muhteşemdir. 

200-600 mm süper telefoto zum

600 mm veya tele dönüştürücü ile 1200 mm’ye zum
F13’te maks. 840 mm veya 1200 mm netleme uzaklığı için isteğe bağlı 1,4x ve 2,0x tele dönüştürücülerle uyumludur. Her iki tele dönüştürücü de yüksek kalitelidir, üstün görüntü kalitesini ve AF performansını korur. 1,4x tele dönüştürücüyle zum ve diyafram açıklığı aralığı 280-840 mm, F8-9; 2,0x tele dönüştürücü ile 400-1200 mm, F11-13’tür.

Tüm zum aralığında yüksek çözünürlük
Yeni optik tasarımda, beş ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça ve bir asferik parça, zum aralığının tamamında üstün çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlar. Asferik parça, sferik bulanıklığı ve bozulmayı engeller; ED cam parça ise süper telefoto netleme uzaklıklarında sorun yaratabilecek renk bulanıklığını en aza indirir.

Kusursuz, doğal G lens bokeh efekti
11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı mekanizması, bu lensin ürettiği bokeh’in güzelliğine güzellik katar ve derin, kremsi G lens bokeh’ine sahip çarpıcı görüntüler üretmek için süper telefoto netleme uzaklıklarında bulunan düşük alan derinliğinin kullanılmasını mümkün kılar.

Nano AR Kaplama parlama ve gölgelenmeyi durdurur
Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması, lensin çeper yüzeyini ayıran, nanometre seviyesinde muntazam bir yapıya sahiptir ve görüntüyü bozan parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları büyük ölçüde azaltır. Sonuçta üstün görüntü netliği ve kontrast ortaya çıkar. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

3 Modlu Optical SteadyShot
Optik Görüntü Sabitleme, süper telefoto netleme uzaklıklarında, elde net görüntülerin çekilmesini kolaylaştırır. MOD 2, yatay kaydırma yapılan çekimler için ideal sabitlemeyi sağlar, MOD 3 ise değişken spor veya yaban hayatı hareketlerinde kadrajlamayı kolaylaştıran vizör sabitlemesi sunar. Uyumlu α gövdelerle 5 eksenli sabitleme kullanılabilir.

Hızlı, hassas AF, çevik nesneleri takip eder
Sony’nin DDSSM (Direct Drive SSM) sistemi, lensin mekanizmasını oldukça hızlı, doğru netleme için yönlendirecek güce ve hassasiyete sahiptir. Yüksek konumlandırma doğruluğu, hiçbir hareketin boşa gitmemesini sağlar. Nokta atışı otomatik netleme son süratle elde edilir. Üstelik DDSSM sistemi inanılmayacak kadar sessizdir.

Dahili zum sabit çekimi destekler
Dahili zum mekanizması, lens uzaklığının zum sırasında değişmemesini sağlayarak tutarlı denge ile sabit elde kullanım sunar. Dahili zum, ön parça ile nesnenin arasındaki mesafenin de değişmemesini sağlar.

Üç adet özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Kameranın tutma kolu yukarıda veya aşağıda durduğunda, yatay ya da dikey olarak çekim yaparken kolay erişim için 90° aralıklarla üç konuma özelleştirilebilir netleme tutma düğmeleri yerleştirilmiştir. Gerektiğinde, düğmelere başka işlevler atanabilir.

Daha hızlı netleme için netleme mesafesi sınırlayıcı
Netleme mesafesi sınırlayıcı anahtarı, lensin otomatik netleme aralığının 2,4 ila 10 metre, 10 metre ila sonsuz olarak sınırlanmasına veya sınırsız, tam aralıklı otomatik netlemeye izin verilmesine olanak sağlar. Bu, lensin hedef aralık dışındaki nesneleri netlemesini engelleyerek bazı durumlarda otomatik netlemeyi hızlandırabilir.

Doğal, doğrusal manuel netleme yanıtı
Doğrusal Yanıtlı MF, netleme halkasının manuel netleme sırasında incelikli kontrollere doğrudan ve doğrusal olarak yanıt vermesini sağlar. Netleme halkasının döndürülmesi, doğrudan netlemedeki ilgili değişikliği gerçekleştirir, böylece anında ve hassas kontrol elde edilir.

Toz ve neme dayanıklı tasarım
Toza ve neme dayanıklı tasarım zorlu koşullarda dış mekanda kullanım için gereken güvenilirliği sağlar.

Flor ön parça kaplaması
Ön lens parçasında suyu, yağı ve diğer kirleri iten, aynı zamanda lens yüzeyine bulaşan tüm kirlerin veya parmak izlerinin silinmesini kolaylaştıran flor kaplama bulunur.

Çıkarılabilir tripod montaj parçası
Çıkarılabilir tripod montajı parçası, hızlı bir şekilde tripoda takma ve tripoddan çıkarma imkanı sağlar, böylece kullanıcı tripod üzerinde veya elde çekim arasında kolayca geçiş yapabilir. Montaj parçası ayrıca rahat taşıma ve depolama amacıyla da çıkarılabilir. Kilit mekanizması yanlışlıkla çıkmasını önler.


TÜM ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

 

Objektif Özellikleri

BAĞLANTI
Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
200-600

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
300-900

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
17-24

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
12°30'-4°10'

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
8°-2°40'1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
5,6-6,3

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
32-36

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
2,4 m (7,88 ft)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,2

FİLTRE ÇAPI (MM)
95

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
Optical SteadyShot

ZUM SİSTEMİ
Manuel

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
SEL14TC

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
SEL20TC

PARALOSEY TÜRÜ
Yuvarlak şekil, pimli


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)
111,5 x 318 mm (4 1/2 x 12 5/8 inç)

AĞIRLIK
2115 gr (74,7 oz)


Kutu İçeriği
Parasoley (model): ALC-SH157
Ön lens kapağı: ALC-F95S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Yumuşak çanta
Lens kayışı

 


Uyumlu Ürünler