Sony 18-105mm E PZ f4 G OSS Lens + UV Filtre

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SELP18105G

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver!

Sony 18-105mm E PZ f4 G OSS Lens

Videolar ve fotoğraflar için 6x G Lens motorlu zum

E mount fotoğraf makinelerine yönelik G Lens, 6x motorlu zum esnekliğiyle çarpıcı fotoğraflar veya video görüntüleri sunar. Maksimum diyafram açıklığı, 18 mm'lik geniş açıdan 105 mm'lik orta telefotoya kadar sabit F4'tür. Fotoğraflarda ise eşsiz çözünürlük ile kontrast sunar. Lens silindirindeki kol ve halka, zum hızının kolayca ayarlanmasını, sağlam ve sabit tutuşun korunmasını sağlar.

Farklı çekim ihtiyaçları için tek bir lens

İster fotoğraf ister video çekin, bu hassas G Lens'in zum aralığı ve kalitesi çoğu çekim koşulu için yeterli olacaktır. Ayrıca akıcı motorlu zum sağlar.

Her netleme uzaklığında süper işleme

İki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçasını ve üç asferik parçayı bir araya getiren gelişmiş optik tasarım, zum aralığı boyunca etkileyici G Lensi görüntü kalitesi sunar.

Profesyonel ekipmanlara dayalı zum teknolojisi

Sony Handycam® teknolojisi, lens uzunluğunda değişiklik olmadan film yapımı için ideal olan akıcı ve sessiz zumu sağlamak amacıyla SELP18105G'ye eklenmiştir.

Sürekli değiştirilebilir zum hızı kontrolü

Zum hızının parmak ucuyla kontrol edilmesi, fotoğraf makinesini sabit tutarken akıcı bir şekilde zum yapmayı mümkün kılar ve video çekerken önemli bir avantaj sağlar.

Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, sanatçının vizyonunu geliştiren muhteşem arka plan bokeh efektiyle yüksek çözünürlük arasında hoş bir denge oluşturur.

MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarımı İşlevi), bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebildiğini açıklamaktadır ve ince aralıklı çizgiler arasında elde edilen kontrast derecesine göre ölçülür.


ÖZELLİKLER

Farklı çekim ihtiyaçları için tek bir lens
Farklı çekimlerde lensleri değiştirmek zorunda olmanız sizi yavaşlatabilir ve görüntü kalitesinde istenmeyen değişikliklere sebep olabilir. İster fotoğraf ister video çekiyor olun, 18-105 mm (full frame eş değeri = 27-157,5 mm) zum aralığı ve bu kusursuz G Lensin kalitesi çekim durumlarının çoğunda görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Ayrıca akıcı motorlu zum avantajı da elde edeceksiniz.

Her netleme uzaklığında süper işleme
İki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçasını ve üç asferik parçayı bir araya getiren gelişmiş optik tasarım, zum aralığı boyunca etkileyici G Lensi görüntü kalitesi sunar. Kusursuz netlik ve kontrast görüntü alanı boyunca korunarak en ince görsel ayrıntıları bile usta bir şekilde yakalayan doğal ve gerçekçi işleme desteklenir.

Profesyonel ekipmanlara dayalı zum teknolojisi
Sony Handycam® teknolojisi, film yapımı için ideal olan akıcı ve sessiz zum sağlamak için SELP18105G'ye eklenmiştir. Netleme de aynı türde profesyonel bir teknolojiden yararlanarak akıcı, sessiz ve aynı zamanda hassas bir kullanım deneyimi sunar. Zum veya netleme sıraੳ਱nda lensin uzunluğu değişmeden kalır. Ters zum özelliği, yazılım güncellemesinden sonra kullanılabilir.

Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı
18-105 mm aralığın tamamında sabit F4 diyafram açıklığı sayesinde pozlama ayarlarını değiştirmeyi düşünmek zorunda kalmadan gerektiğinde zum ve yeniden kadrajlama yapabilirsiniz. Maksimum telefoto zumda bile ISO hassasiyetini artırmak zorunda kalmadan ve potansiyel gürültüyü artırmadan daima çekim yapabilirsiniz.

Sürekli değiştirilebilir zum hızı kontrolü
Lens silindiri üzerindeki zum koluyla veya zum halkasıyla elde edilen parmak ucuyla zum hızı kontrolü, fotoğraf makinesinin sağlam ve sabit tutuluşunu koruyarak kusursuz bir şekilde zum yapılmasını sağlar. Bu sayede, özellikle video çekimi esnasında istikrarlı ve sabit kullanım için önemli bir avantaj sunar.

Kusursuz G Lens bokeh efekti
G Lensler kusursuz arka plan bokeh efektleri sunmalarıyla ünlüdür. Akıcılığı güçlendiren ve doğal vurgular üreten 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, bu ünün baş mimarlarından. Akıcı arka plan bulanıklaştırması, odak içindeki nesnenin görüntülerde neredeyse üç boyutlu derinlikle öne çıkmasını sağlar.

Her durumda keskin ve net
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme, elde çekim yaparken görüntüleri bulanıklaştırabilen fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. ISO hassasiyetini güçlendirip yüksek gürültü riskine girmeye gerek kalmadan, loş ışıkta keskin ve net gece sahneleri yakalanabilir veya iç mekan çekimleri yapılabilir.


TEKNİK ÖZELLİKLER

G Lens standart zum
Yaklaşık 6x motorlu zum
Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı
7 yapraklı dairesel diyafram açıklığı
ED cam parçaları renk bulanıklıklarını etkili biçimde azaltır


Kutu İçeriği:
Başlık (ALC-SH128)
Ön lens kapağı
Arka lens kapağı

 


Uyumlu Ürünler