Sony 16-70mm Vario-Tessar T* E f4 ZA OSS Zoom Lens (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL1670Z
5.299,00 TL
4.899,00 TL %8 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 16-70mm Vario-Tessar T* E f4 ZA OSS Zoom Lens

Tüm durumlar için kompakt ZEISS zum
Bu hafif orta aralık zum, zum aralığı boyunca daima iyi performans için sabit F4 maksimum diyafram açıklığıyla tanınmış ZEISS optik performansını bir araya getirir. Doğrusal motor, hassas AF ile birleşerek akıcı, sessiz bir çalışma sağlar ve bu lensi çok çeşitli çekim koşullarındaki fotoğraf ve videolar için ideal hale getirir. Optical SteadyShot görüntü sabitleme, dahilidir.

 

Vario-Tessar® T* E 16–70 mm F4 ZA OSS Uyumluluğu *1

E mount Full Frame fotoğraf makineleri E mount APS-C fotoğraf makineleri

 

Kompakt, çok yönlü bir zumda ZEISS kalitesi
T* kaplamalı sınıf lideri ZEISS optik bileşenler, çok sayıda nesne ve çekim koşulları için uygun ve kompakt bir orta aralık zumda sunulur.
Geliştirilmiş optik bileşenler, etkileyici görüntüler sunar
Bir AA (gelişmiş asferik) parçası dahil olmak üzere dört asferik parça, zum aralığı boyunca daima nefes kesici işleme için bir ED cam parçasıyla birleşir.
Her zum ayarında sabit pozlama
Tüm netleme uzaklıklarındaki maksimum F4 diyafram açıklığı, kullanıcının pozlama ayarları veya alan derinliğindeki değişimleri takip etmek zorunda kalmadan her diyafram açıklığında zum ve çekim yapabilmesine olanak tanır.
Daima keskin ve net
Optical SteadyShot görüntü sabitleme, keskin ve net gece sahneleri ile düşük ışıklı iç mekan çekimleri için elde çekim yaparken görüntüleri bulanıklaştırabilen fotoğraf makinesi titremesini telafi eder.

 

Lens Yapılandırması
Efsanevi ZEISS kalitesi Sony görüntüleme ürünleri için özel olarak üretilmiş ve kalibre edilmiştir. T* kaplama olağanüstü işleme ve kontrasta katkıda bulunur.

 

 

MTF Tablosu
MTF (Modülasyon Aktarımı İşlevi), bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebildiğini açıklamaktadır ve ince aralıklı çizgiler arasında elde edilen kontrast derecesine göre ölçülür.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

ZEISS Tessar kompakt standart zum

 

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,35 m
Yaklaşık 4x zoom aralığı

 

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
0,23x
Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı

 

FİLTRE ÇAPI
55mm
ZEISS T* yansıma önleyici kaplama

 

AĞIRLIK
308 g
Min. netleme mesafesi: 0,35 m  

 

ÖZELLİKLER


Kompakt, çok yönlü bir zumda ZEISS kalitesi
Efsanevi T* kaplamalı sınıf lideri ZEISS optik bileşenler, çok sayıda nesne için uygun ve kompakt bir orta aralık zumda sunulur. 16 mm - 70 mm zum aralığı çoğu çekim koşulunu kapsayacağından, bu lensi günlük fotoğrafçılık veya film çekimi için ideal bir seçenek haline getirir.
Geliştirilmiş optik bileşenler, etkileyici görüntüler sunar
Bir AA parçası dahil olmak üzere dört asferik parça, nefes kesici işleme için bir ED cam parçayla birleşir. Doğrusal motor, hem videolar hem fotoğraflar için ideal olan, akıcı ve sessiz bir çalışma sağlar. T* kaplama, yansımaları etkili bir biçimde bastırarak performansı daha da ileriye taşır; böylece canlı ve doğal kontrast korunur.

Daha fazla bilgi alın

Her zum ayarında sabit pozlama
Tüm zum aralığına yayılan sabit F4 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıkta daha rahat çalışmanın yanı sıra tüm netleme uzaklıklarında tutarlı pozlama ayarları sunar. Zum yaparken diyafram açıklığından kaynaklanan pozlama değişimlerine kafa yormanıza gerek kalmaz. Teknik ayrıntılar yerine görüntüye yoğunlaşabilirsiniz.
 
Olağanüstü renk ve kontrast
Genel görüntü kalitesini azaltabilecek yapay yansımaları etkili bir şekilde bastıran ZEISS T* kaplama, buna katkıda bulunan önemli bir faktördür. Parlama ve gölgelenme azaltılarak renk ve kontrast geliştirilir, böylece görüntülere derin, üç boyutlu bir his kazandırılır.

Daha fazla bilgi alın

Daima keskin ve net
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme, elde çekim yaparken görüntüleri bulanıklaştırabilen fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. ISO hassasiyetini güçlendirip yüksek gürültü riskine girmeye gerek kalmadan, loş ışıkta keskin ve net gece sahneleri yakalanabilir veya iç mekan çekimleri yapılabilir.

Daha fazla bilgi alın

 

 

Ürünün Teknik Özellikleri:


 

Boyut ve Ağırlık BOYUTLAR (G X Y X D)
66,6 x 75 mm
AĞIRLIK
308 g

Objektif Özellikleri 35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
24–105 mm (APS-C)
OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
12-16
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
83°- 23°
MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22
DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
7 yaprak
DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var
MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,35 m
MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
0,23x
FİLTRE ÇAPI
55 mm
PARÇALAR VE KAPLAMA
16 parça / 12 grup
DİYAFRAM AÇIKLIĞI ARALIĞI
F4–22
GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
83°–23° (APS-C)
ÜRÜN ADI
Vario-Tessar T* E 16-70 mm F4 ZA OSS

Kutu İçeriği Başlık (ALC-SH127)
Ön lens kapağı
Arka lens kapağı
Kutu


Dipnotlar
1. APS-C formatlı lens, 35 mm bir Full Frame fotoğraf makinesine takıldığında görüntüler APS-C formatında kaydedilir. APS-C tipi sensörlü α serisi fotoğraf makinelerine takıldığında gerçek görüş açısı, belirtilen değerden yaklaşık 1,5 kat daha uzun olan netleme uzaklığında elde edilen açıya eşit olacaktır.
2. Bu ürün aynı zamanda SEL1670Z.AE olarak da bilinir

 

 


Uyumlu Ürünler