Sony 16-35mm FE f2.8 GM Zoom Lens + UV Filtre (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL1635GM
16.999,00 TL
15.749,00 TL %7 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 16-35mm FE f2.8 GM Zoom Lens

Dünyayı geniş açılı ayrıntılarla keşfedin
Geniş açılı F2.8 16-35 mm zumun G Master performansı, nesnelerin yepyeni yaratıcı yollarla çekilmesi için birçok fırsat sunar. Çekim yaptığınız zum ayarı veya netleme mesafesi ne olursa olsun, bu lens, gerektiğinde çarpıcı arka plan bokeh'iyle, köşeden köşeye tutarlı ve üstün çözünürlük sağlar. Kompakt, hafif tasarım lensi, aktif çekimde yönetilebilir hale getirir. 

Köşeden köşeye yüksek çözünürlük
Ödün verilmeyen optik tasarım, manzara, mimari ve diğer geniş nesnelerin çekiminde köşeden köşeye son derece yüksek çözünürlük ve kontrast sunar. 

Muhteşem arka plan bokeh'i
Oldukça düzgün bokeh'ten oluşan dinamik, resme benzer arka planlarla net nesneler yakalamak için F2.8'de yakın çekim yapın. 

Çözünürlük ve bokeh arasında mükemmel denge
İki Sony XA (ekstrem asferik) unsur içeren gelişmiş optik tasarım, olağanüstü çözünürlük, düşük bozulma ve düzgün, güzel bokeh sunar. 

Yüksek mobilite için hafif ve kompakt
Sınıfında lider boyut ve ağırlık düşüşleri, bu 680 gramlık lensi kompakt E mount gövdeler için ideal kılar ve son derece taşınabilir, kolayca yönetilebilir bir sistem sağlar.

 

ÖZELLİKLER


Birinci sınıf G Master Serisi geniş açılı zum lens ve düzgün bokeh
Olağanüstü çözünürlük için iki XA (ekstrem asferik) unsuru
Mükemmel bulanıklaştırma efektleri için dairesel 11 yapraklı diyafram açıklığı
Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama
Toz ve neme dayanıklı tasarım

Hızlı, yüksek çözünürlüklü F2.8 16-35 mm zum
İlk geniş açılı G Master zum lensi, güncel ve gelecek fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek çözünürlük potansiyelinden tam anlamıyla faydalanan bir performans sunar. En gelişmiş Sony optik ve mekanik teknolojileri olağanüstü oluşturma ve netlik sağlamak için bir araya getirilir. 

Köşeden köşeye yüksek çözünürlük
Ödünsüz optik tasarım, son derece yüksek çözünürlük ve kontrast sunar. Manzaralar, mimari, iç mekanlar ve diğer geniş nesneler olağanüstü köşeden köşeye netlikle yakalanır. Asferik unsurlar bozulmayı en aza indirirken, ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam unsurlar renk bulanıklığını etkili bir şekilde kontrol eder. 

Her ışıkta netlik ve kontrast
Sony'nin orijinal Nano AR Kaplaması, arkadan aydınlanan ortamlarda ve diğer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenme yaratabilen yapay yansımaları ortadan kaldırır, sürekli olarak yüksek kontrast ve netlik sunar. Çok çeşitli düşen ışık açılarında parlama olmaması, özellikle geniş açılı netleme uzaklıklarında, daha da fazla çerçeveleme ve dizgileme esnekliği sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık) 

Çözünürlük ve bokeh yeni seviyelere yükseldi
Bu lenste, 0,01 mikron yüzey hassasiyetiyle iki Sony XA (ekstrem asferik) unsur bulunur. Geniş açılı zum lenslerde oluşması muhtemel bozulma, odak kayması ve alan eğriliğinde olduğu gibi, titizlikle kontrol edilir. Cazip olmayan soğan halkası bokeh, XA (ekstrem asferik) unsurlarla etkili bir şekilde engellenir ve netleme alanları dışında düzgün, güzel bokeh elde edilir. 

Muhteşem arka plan bokeh'i
F2.8'de yakın çekim, olağandışı arka plan bokeh'i oluşturabilir. Bu özelliği, örneğin nesnenin net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan, düzgün, canlı bokeh'ten oluşan resme benzer, dinamik arka planlarla portreler çekmek için kullanın. 

Tüm netleme uzaklıklarında optimum çözünürlük
Sonsuzluktan en yakın netleme mesafesine kadar tutarlı yüksek çözünürlük elde edilir. Bu lens, iki bağımsız sürücülü lens grubuyla dalgalanan bir netleme mekanizması kullanır. Bu sistem, her türlü bozulmayı en düşük seviyelere indirmeye yardımcı olur ve böylece örneğin manzaralara yönelik sonsuzluk netlemesinden portrelere yönelik yakın netlemeye kadar keskin, yüksek çözünürlüklü oluşturmayı korur. 

Hızlı, hassas otomatik netleme
Orijinal Sony piezoelektrik motoru kullanılan iki DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM) sistemi, iki netleme grubunu dalgalanan bir netleme yapılandırmasında yönlendirir. Netleme grupları, mümkün olan en yüksek netleme doğruluğu için yüksek hassasiyetle konumlandırılır. Ayrıca DDSSM sessizdir ve bu sayede fotoğrafların yanı sıra video çekimi için de idealdir. 

Yüksek mobilite için hafif ve kompakt
Olağanüstü optik performans korunurken sınıfında lider boyut ve ağırlık düşüşleri elde edilmiştir. Bu lens, kompakt E yuvalı gövdeler için idealdir ve fotoğraf çekmek için yürüyüşe veya tırmanışa giderken yanınızda götürmenizi kolaylaştıran taşınabilir, yönetilebilir bir sistem sağlar. 

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor
Sony'nin orijinal 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı daha da yüksek bir bokeh kalitesi sağlar. Yuvarlak şeklin korunması için tasarım ve malzemeler gözden geçirilmiş ve lens bokeh'inin güzelliğinin tamamının ödün vermeden elde edilmesi için katı dairesellik standartları uygulanmıştır. 

Sorunsuz, çok yönlü çalışma
Netleme tutma düğmesi, manuel netleme halkası, AF/MF anahtarı ve diğer kontroller çok yönlü parmak ucuyla çalışma sunar. Netleme tutma düğmesi, çeşitli işlevlerin kullanıcının ihtiyaçlarına uyacak şekilde düğmeye atanmasına olanak tanıyan bir gövde menüsüyle özelleştirilebilir. 

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın. 

Flor kaplamalı ön parça
Lensin ön parçası flor kaplamalıdır. Bu kaplama kir ve parmak izlerinin yapışmasını engellemeye yardımcı olur ve lens yüzeyine yapışmaları halinde kir ve parmak izlerinin daha kolay silinip temizlenmesini sağlar.

 

TÜM TEKNİK ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI
Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
16-35

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
24-52,5

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
13-16

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
107゚-63゚

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
83°-44° 1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
2,8

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,28 m (0,92 ft)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,19

FİLTRE ÇAPI (MM)
82

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
- (gövdeye entegre)

ZUM SİSTEMİ
Manuel

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
-

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
-

PARALOSEY TÜRÜ
Petal şekil, pimli


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)
88,5 x 121,6 mm (3-1/2 x 4-7/8 inç)

AĞIRLIK
680 gr (24 oz.)


Kutu İçeriği
Parasoley (model): ALC-SH149
Ön lens kapağı: ALC-F82S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu

 

 


Uyumlu Ürünler