Sony 12-24mm FE f4 G Zoom Lens (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL1224G
12.499,00 TL
10.889,00 TL %13 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 12-24mm FE f4 G Zoom Lens Dinamik Mekansal İfade için Ultra Geniş
Ultra geniş ve çok yönlü olan Sony FE 12-24mm f/4 G Objektif , sabit f / 4 maksimum diyafram ile karakterize edilen full frame Sony E aynasız kameralar için esnek bir zoom lensidir.

Geniş görüş alanına fayda sağlayarak, hem küresel hem de renk sapmalarını kontrol altında tutarak, keskinliği ve netliği artıran, asferik ve düşük dağılımlı cam unsurları bir araya getiren sofistike bir optik tasarım. Parlak ve arkadan aydınlatmalı durumlarda çalışırken daha fazla kontrast ve renk tutarlılığı sağlamak için yüzey yansımalarını, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için bireysel unsurlara bir Nano AR Kaplama da uygulanmıştır. 

Bu kompakt 12-24 mm ultra geniş açılı zum lenste, tüm diyafram açıklıklarında çarpıcı köşeden köşeye G Lens çözünürlükle, tüm Full Frame E mount lenslerdeki en kısa netleme uzaklıklarını barındırır. Dinamik manzara ve mimari fotoğrafçılığı için mükemmel bir tercihtir. Olağanüstü mobilite ve sessiz, hızlı, hassas otomatik netlemesiyle fotoğrafların yanı sıra video çekimi için de idealdir.

 

ÖZELLİKLER


Parmak ucu kontrolü ve yüksek güvenilirlik
Özelleştirilebilir bir odaklama tutma düğmesi ek kontrol çok yönlülüğü sağlarken, toz ve neme dayanıklı 2 tasarımı zorlu koşullarda bile güvenilir çalışma anlamına gelir. 

Ultra geniş açılarda yüksek çözünürlük
Herhangi bir tam çerçeve E-montaj merceğinde mevcut olan en geniş alanı kapsayan FE 12-24mm F4 G zoom, manzara, şehir manzaraları, mimari ve diğer geniş nesneler için benzeri görülmemiş bir potansiyel sunuyor. Rafine edilmiş ultra geniş açılı optikler, süpürme sahnelerini dinamik perspektiflerle, üstün çözünürlük ve netlikle yakalar. 

Mükemmel köşeden köşeye çözünürlük
Yenilikçi bir optik tasarımdaki dört asferik eleman, geniş açılı merceklerde sorun yaratan optik sapmaları etkili bir şekilde bastırır. Bu dikkat çekici objektif, zoom aralığı boyunca G Mercek konseptiyle tamamen uyumlu olan mükemmel çözünürlüğü elde ediyor.

Süper ED cam çözünürlüğü ve kontrastı geliştirir
Bir Süper ED (Ekstra Düflük Dispersiyon) cam eleman ve üç ED cam eleman, renk sapmalarını en aza indirgeyerek . renk sapmalarının etkin bir şekilde azaltılması görüntü alanı boyunca netlik ve netliğin arttırılmasına katkıda bulunur. 

Hareketsiz görüntüler ve filmler için hızlı, sessiz AF
Özneyi çabucak yakalamak ve güvenilir bir şekilde izlemek için otomatik netleme hızı ve hassaslığı ve Sony'nin Direct Drive SSM (DDSSM) sistemiyle yönlendirilen gelişmiş bir iç odak mekanizması ile hızlı, doğru AF kilitlemesi ve pürüzsüz, sessiz çalışma özellikleri sunar. 

Kompakt, hafif ve mobil
Zarif bir optik tasarım, tüm odak uzaklıklarında ve diyafram ayarlarında mümkün olan en yüksek optik performansı korurken, mercek gövdesinin toplam uzunluğunu ve ön elemanın çapının çapını önemli ölçüde azaltır. Taşınabilirlik ve mobilite gerektiği yerlerde kompakt boyutlar ve düşük 20 os (565 gram) ağırlık bu lensi ideal hale getirir. 

Herhangi bir ışıkta netlik ve kontrast
Sony orijinal Nano AR Coating, arkadan aydınlatmalı ışık koşullarında ve diğer zorlu ışık koşullarında parlaklık ve gölgelenmeye neden olan yansımaları bastıracak ve sürekli yüksek kontrast ve netlik sağlayacaktır. Çok çeşitli olay ışık açılarında parlama önleme özgürlüğü daha fazla çerçeveleme ve esneklik oluşturma sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2. Cam / 3. İletilen ışık) 

Hassas, çok yönlü çalışma
Diğer işlevleri atayabilen özelleştirilebilir bir odaklanma tutma düğmesi fazladan bir parmak parmak ucu kontrolü ekler ve bir AF / MF anahtarı duruma göre lens çalışma modunu ayarlar. Manuel odaklama, neredeyse göze çarpmayan gecikme ile hızlı ve duyarlıdır.

Zorlu şartlarda yüksek güvenilirlik
Bu lensin genel tasarımı zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışma için toz ve neme dayanıklıdır. Hafif yağışlı veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Film kaydı için avantajlar
Zoom aralığı boyunca sabit bir F4 maksimum diyafram açıklığıyla bu lens tutarlı pozlamayı mümkün kılar. Seçkin hız ve hassaslık ile gelişmiş AF, etkileyici film perspektifleri için geniş açılarda güvenilir nesne izleme yapılmasına katkıda bulunur. 

Entegre objektif kapağı
Dahili bir lens başlığı, lensin en geniş açılarında bile en iyi netliği ve kontrastı koruyarak, parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek olay ışıklarını etkili bir şekilde engeller.

 

TÜM ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI

Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
12-24

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
18-36

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
13-17

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
122゚-84゚

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
99°-61°1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
4

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
22

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
7

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,28 m (0,92 ft)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,14

FİLTRE ÇAPI (MM)
- (takılamaz)

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
- (gövdeye entegre)

ZUM SİSTEMİ
Manuel

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
-

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
-

PARALOSEY TÜRÜ
Taçyaprağı şekli, sabit tip


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

87 x 117,4 mm (3-1/2 x 4-5/8 inç)

AĞIRLIK
565 gr (20 oz.)


Kutu İçeriği
Ön lens kapağı: Özel
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu

 


Uyumlu Ürünler