Sony 100mm FE f2.8 STF GM OSS Lens

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SEL100F28GM
13.695,00 TL
13.599,00 TL %1 İndirimli


 Listeme Ekle  KarşılaştırSony 100mm FE f2.8 STF GM OSS Lens

STF™ rakipsiz bir bokeh ve netlik sunar
Bu 100 mm orta aralıklı telefoto prime lens, üstün G Master çözünürlüğü ve muhteşem bokeh için yenilikçi STF (Yumuşak Aktarım Netleme) optiği sunan, üstün ve yaratıcı bir araçtır. Hızlı, hassas, sessiz DDSSM otomatik netleme ve 0,25x büyütmeye varan yakınlık özelliği sunar. Dahili Optik SteadyShot görüntü sabitleme, düşük aydınlatmada veya makro çekimde oluşabilecek bulanıklığı en aza indirir.

Örnek G Master çözünürlüğü ve bokeh
Gelişmiş optik ve tasarım sayesinde, G Master konseptini özetleyen genel performans için bir araya getirilmiş, olağanüstü çözünürlük ile kesinlikle nefes kesen bokeh elde edilir.

Bundan daha iyi bokeh yok
Bu lens, kenar ayrıntılarını yitirmeden, son derece yumuşak, doğal bokeh üretmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sonuçta doğal olarak sarmal derinlik ve boyutluluk ortaya çıkmıştır. 

G Master adının hakkını veren çözünürlük
Olağanüstü görüntü genelinde çözünürlük ve netlik, G Master optik tasarımının temeli olan 50 çizgi/milimetre MTF şartını karşılıyor.

Yaratıcı yönünüze odaklanmanızı sağlayan AF
DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme tahrik sistemi hızlı, hassas ve sessiz bir otomatik netleme sunarak, kullanıcının tamamen fotoğraf veya video çekmeye odaklanmasını sağlıyor.

 

ÖZELLİKLER


Örnek G Master çözünürlüğü ve bokeh
G Master serisine uyumlu bir ek olan bu lenste, netleme yapılan nesneyi ideal bir şekilde belirginleştiren, nefes kesici yumuşaklıktaki düzgün bokeh efekti, sıra dışı çözünürlükle bir araya geliyor. Yenilikçi bir optik apodizasyon parçası ve 11 yapraklı yeni diyafram açıklığı sunan optik tasarım, görüntü alanının tamamında tutarlı bir yüksek performans yakalıyor. 

G Master adının hakkını veren çözünürlük
Küresel bozulma telafisi, ED (Ekstra Düşük Dağıtma özellikli) cam ve asferik parçalar sunan bu lens, G Master optik tasarım için temel teşkil eden zorlu milimetre başına 50 çizgi MTF gereksinimini karşılayan sıra dışı bir çözünürlük ve netlik sağlıyor. Bu netlik bütün görüntü alanına yayılıyor.

Olağanüstü netlik ve kontrast
Sony'nin orijinal Nano AR Kaplaması, özellikle arkadan ışık alan ortamlarda parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastırır. Bunun sonucunda, fotoğraf çekilebilecek her türlü durumda sürekli olarak yüksek kontrast ve geniş aralıklı derin siyahlara sahip netlik elde edilir. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Çevrede hoş vurgular
Bokeh efektine verilen önem doğrultusunda bu lens, görüntünün kenarlarında vurgulama geometrisini bozabilen vignet etkisini en aza indirecek şekilde tasarlandı. Nokta ışık kaynakları, görüntünün tamamında tutarlı bir dairesellik sergileyen bokeh efektiyle çoğaltılıyor. Bu sayede yapraklar arasından süzülen veya yapraklardan yansıyan güneş ışığı gibi görüntüler, dingin bir zarafetle işleniyor.

Rakipsiz bokeh için apodizasyon
Optik APD parçası, çevresine doğru kademe kademe azalan ışık iletimi sergileyen özel bir filtre tipidir. Nokta görüntülerin vurgusunu kenarlarda zayıflatıyor ve kesin surette minimum çift kenar efekti oluşturarak hem arka hem de ön plandaki alanlarda sıra dışı yumuşaklıkta hoş bir bokeh ortaya çıkarıyor.

Bundan daha iyi bokeh yok
Sıra dışı yumuşaklıkta, doğal bokeh oluşturmak üzere özel olarak tasarlanan bu lens, eşsiz bir optik apodizasyon (APD) parçası, yeni tasarım 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı ve görüntü kenarlarında minimum vurgulama bozulması sunuyor. En yüksek G Master standartlarını karşılamak için her lense tek tek ince ayar uygulanıyor.

Yaratıcı yönünüze odaklanmanızı sağlayan AF
DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM) netleme tahrik sistemi, hızlı, hassas ve sessiz bir otomatik netleme imkanı sunuyor. Hızlı ve dikkat dağıtmayan AF performansı sayesinde, kullanıcı bütün dikkatini üstün kaliteli fotoğraf veya videolar çekmeye verebiliyor. Bu lens, hem kontrast AF hem de odak düzlemi aşama algılama AF desteğiyle, yüksek performanslı modern Sony fotoğraf makinesi gövdeleri için ideal modeldir.

Yakından bakın ve detayları keşfedin
Bu lensin temel özelliklerinden biri bokeh olduğundan, lens aralığını, etkili bir bokeh efekti kullanılabilen makro bölgeye kadar genişletebilen bir makro halka düğmesi de eklendi. Makro modu, çözünürlük performansından taviz vermeden maksimum 0,25 kat büyütme özelliğiyle minimum 0,57 m (1,87 fit) netleme sağlıyor.

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor
Sony'nin orijinal dairesel diyafram açıklığı, daha da yüksek dairesellik yakalamak amacıyla 11 yapraklı olacak şekilde geliştirildi. Tasarım ve kullanılan malzemeler, hem açık hem de durdurulmuş konumda neredeyse dairesel bir diyafram açıklığı şeklini koruyacak şekilde yenilendi. Ayrıca STF bokeh efektinin hoş görünümünü eksiksiz ve tavizsiz bir şekilde yakalayabilmek üzere katı dairesellik standartları uygulandı.

Profesyonel kullanım ve kontrol
Fotoğrafçılık ve video çekiminde daha iyi çalışma sağlayan diğer gelişmiş özellikler arasında bir diyafram açıklığı halkası, değiştirilebilir diyafram açıklığı halkası tıklamalı durakları, Netleme Tutma düğmesi ve AF/MF netleme seçimi düğmesinin yanı sıra konforlu ve emin bir kontrol sağlayan geniş netleme halkası da sayılabilir.

Hız ve hassasiyet sağlayan gelişmiş tahrik sistemi
DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM), netleme halkasını doğrudan tahrik etmek için orijinal bir Sony piezoelektrikli motordan yararlanıyor. Yüksek durdurma hassasiyeti, netleme halkasının mümkün olan en yüksek netleme doğruluğunu elde etmek için hassas bir şekilde kontrol edildiği anlamına geliyor. Aynı zamanda sessiz çalışan bu sistem, yaban hayatı çekimlerinin yanı sıra video çekimi için de ideal seçenektir. Manuel netleme de yumuşak ve duyarlıdır.

Tripod kullanmadan bulanık olmayan net görüntüler
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliği sayesinde daha düşük deklanşör hızlarıyla maksimum nesne netliğine ulaşmak mümkün. 100mm orta aralık telefoto lenste sağlanan görüntü sabitleme özelliği, hem profesyoneller hem de amatörler için bir avantajdır. İkinci nesil α7 gövdeler ayrıca gövde içinde 5 eksenli sabitleme özelliğine sahip.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Yuvadaki kauçuk sızdırmazlık halkasına ek olarak, bu lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

 

TÜM ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


Objektif Özellikleri

BAĞLANTI

Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
100

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
150

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
10-13 *APD parçası hariç

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
24°

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
16°1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
F2.8 (T5.6)

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
F20 (T22)

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
11

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,85 m / 2,79 fit ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,57 m / 1,87 fit ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,14 ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,25 ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)

FİLTRE ÇAPI (MM)
72

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
Optical SteadyShot

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
-

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
-

PARALOSEY TÜRÜ
Yuvarlak şekil, pimli


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

85,2 x 118,1 mm (3-3/8 x 4-3/4 inç)

AĞIRLIK
700 g (24,7 oz.)


Kutu İçeriği
Parasoley (model): ALC-SH147
Ön lens kapağı: ALC-F72S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu

 


Uyumlu Ürünler