Sony 100-400mm FE f4.5-5.6 GM OSS Zoom Lens

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL100400GM
21.999,00 TL
17.749,00 TL %19 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


 

 

Keskin süper telefoto zum, kararlı AF

Sony’nin öncü G Master serisindeki ilk süper telefoto zum, çok yönlülüğüyle 100 mm-400 mm aralığı kapsar. Sıra dışı çözünürlük ve hızlı, hassas otomatik netleme ile uzaktaki hareketleri müthiş kalite ve çabuklukla yakalamanızı sağlar. Bu üstün lens, birinci sınıf görüntü kalitesine ek olarak profesyonel uygulamaların gerektirdiği mobilite, güvenilirlik ve çalışabilirliği sunar. 
G Master süper telefoto zum

100 mm - 400 mm zum aralığı profesyonel çalışma ihtiyaçlarını karşılayan görüntü kalitesi ve AF performansıyla spor, vahşi yaşam ve benzer çekim ortamları için idealdir. 
Hızlı ve kararlı otomatik netleme

Çift lineer motor ve DDSM (Doğrudan Sürücülü SSM) sürücü sistemlerinin optimum kombinasyonu hızlı yanıt, yüksek doğruluk ve kararlı takip sağlıyor. 
Her netleme uzaklığında yüksek çözünürlük ve hızlı AF

Hassas G Master optiği lensin zum aralığı boyunca her netleme uzaklığında tutarlı şekilde köşeden köşeye yüksek çözünürlük sağlar. 
Kompakt, hafif ve mobil

Yenilikçi modüler dış yapı ve magnezyum bileşenler, daha iyi taşınabilirlik ve mobilite için ağırlığı azaltıp boyutu küçültür. 
Çekim sırasında sıra dışı çok yönlülük

Hareketli netleme mekanizmasının minimum netleme mesafesi 0,98 metre (3,22 fit) kadar kısa bir mesafedir; böylece tek bir lensle her mesafedeki nesneleri takip edebilir ve çekebilirsiniz. 

Lens Yapılandırması
G Master serisi lensler, son derece yüksek çözünürlük ve yumuşak bir şekilde kaybolan arka plan bokehinin büyüleyici kombinasyonuyla görüntülemeyi ve ifadeyi daha önce hiç ulaşılmamış seviyelere taşıyor.

[1] Süper ED cam [2] ED cam

MTF Tablosu
MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 100 mm'de / Maks. diyaf. açık. [4] 100 mm'de / F8 diyaf. açık. [5] 400 mm’de / Maks. diyaf. açık. [6] 400 mm’de / F8 diyaf. açık. [7] Uzamsal frekans [8] 10 çizgi çifti / mm [9] 30 çizgi çifti / mm [10] R: Radyal değerler T: Tanjant değerleri 

Lens Kontrolleri

1.Netleme halkası / 2.Zum halkası / 3.Netleme modu düğmesi / 4.Netleme mesafesi sınırlayıcı / 5.Netleme tutma düğmesi / 6.Zum akıcılığı ayarlayıcı / 7.Titreme telafisi düğmesi / 8.Titreme telafisi modu düğmesi / 9.Montaj indeksi

 

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER


 

Üstün G Master serisi süper telefoto zum lens


Çevik, son derece hassas netleme lens kontrolü için lineer motor ve Doğrudan Sürücülü SSM (DDSSM) 


Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama 


Mükemmel bulanıklaştırma için dairesel 9 yapraklı diyafram açıklığı


Toz ve neme dayanıklı tasarım.*1

 

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,98 m / 3,22 fit

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,35

FİLTRE ÇAPI (MM)
77

AĞIRLIK
1395 g (Tripod montaj parçası olmadan; 49,3 oz. (Tripod montaj parçası olmadan)

ÖZELLİKLER


 


G Master süper telefoto zum
Bu üstün performanslı G Master zum lens, 100 mm-400 mm kadar geniş bir netleme uzaklığı aralığını kapsamasıyla uzun menzil gerektiren spor, vahşi yaşam ve diğer çekim ortamları için idealdir. Profesyonel saha çalışmasını destekleyen bir görüntü kalitesi ve AF performansı sunar. Hızlı hareket eden nesneleri dahi sıra dışı bir çözünürlük ve netlikle takip eder ve yakalar. 

Hızlı ve kararlı otomatik netleme
İkili lineer motor ve DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) sürücü sistemlerinin optimum kombinasyonu, sınıfında ilk kez kullanılmıştır. Bu mekanizma ayrıca son derece yüksek konumlandırma doğruluğu için gerçek zamanlı geri bildirim sunan hassasiyet sensörleri çalıştırarak gövde AF sisteminin en iyi performansı göstermesini sağlar.

Daha fazla bilgi 
Tüm netleme uzaklıklarında yüksek çözünürlük
Hassas optik tasarım, lensin zum aralığı boyunca her netleme uzaklığında tutarlı şekilde köşeden köşeye yüksek çözünürlük sağlar. SEL100400GM, süper telefoto netleme uzaklıklarındaki uzak nesnelerin büyüleyici görüntülerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda yakındaki nesneleri çekerken de aynı ölçüde yüksek performansla çalışır.

Doğal işleme ve renk
Gelişmiş bir optik tasarımda stratejik bir biçimde kullanılan iki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça ve bir Süper ED cam parça, telefoto lenslerde sık sık çözünürlük düşüşüne neden olan aksiyal renk bulanıklığını etkili bir şekilde bastırır. Sonuç, olağanüstü netlikte, belirgin görüntülerdir.

Daha fazla bilgi

Kompakt, hafif ve mobil
Magnezyum alaşım bileşenler ve diğer geliştirilmiş özellikler, yüksek dayanıklılığa katkıda bulunmanın yanı sıra boyut ve ağırlıkta sınıfına liderlik eden bir düşüş yaratıyor. Bunlar da daha fazla mobilite ve hafif gövdelerle daha rahat idare edilebilirlik anlamına geliyor, elde daha kolay, daha sabit çekim imkanı tanıyor. 
Her ışıkta netlik ve kontrast
Sony'nin Nano AR Kaplaması, arkadan aydınlanan ortamlarda ve diğer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenme yaratabilen yapay yansımaları ortadan kaldırır, sürekli olarak yüksek kontrast ve netlik sunar. Özellikle parlak dış mekan koşullarında çekim yaparken daha az parlama elde etmek, kareye alma ve görüntü oluşturma bakımından daha fazla esneklik anlamına gelir. (1. Nano AR kaplama / 2. Cam / 3. Verilen ışık)

Daha fazla bilgi

Zum torku ayarı
Bu lens, zum halkası torkunun mekanik olarak kontrol edilebilmesini sağlayan bir zum akıcılığı ayarlayıcısına sahip ilk α lenstir. Hızlı zum için daha düşük bir tork ayarlayın veya yavaş ve sabit zum gerektiğinde torku yükseltin. Yumuşak ayar sayesinde lensin verdiği his, kullanıcının özgün ihtiyaçlarıyla uyumlu hale getirilebilir. 
Tripod kullanmadan bulanık olmayan net görüntüler
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliği, özellikle spor çekimlerinde veya hızlı sabitleme yanıtı gerektiren diğer çekim koşullarında bulanık olmayan görüntüler yakalamayı kolaylaştırır. Mod 2 sabitleme, yatay kaydırmalı dinamik çekimleri kolaylaştırır. Dahili sabitlemeye sahip α serisi gövdelerle kullanıldığında 5 eksenli sabitleme işlevini kullanmak da mümkündür.

Daha fazla bilgi
Çekim sırasında sıra dışı çok yönlülük
Hareketli netleme ve yüksek konumlandırma hassasiyeti sayesinde 0,35 kat büyütmeye kadar sadece 0,98 metrelik (3,22 fit) minimum netleme mesafesine ulaşılabilir. 100 mm-400 mm arası çok yönlü bir süper telefoto zum aralığının yanı sıra 100 mm'de sıra dışı yakın çekim performansından yararlanabilirsiniz. 

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Elverişli konumlarda bulunan netleme tutma düğmeleri, devamlı AF çalışması sırasında dahi netleme tutma kontrolü sağlar. Bunlar ayrıca fotoğraf makinesindeki bir menü üzerinden özelleştirilerek çok farklı işlevlere atanabilirler.

Daha fazla bilgi

Çıkarılabilir tripod montaj parçası
Çıkarılabilir tripod montajı parçası, hızlı bir şekilde tripoda takma ve tripoddan çıkarma imkanı sağlar, böylece kullanıcı tripod üzerinde veya elde çekim arasında kolayca geçiş yapabilir. Montaj parçası ayrıca rahat taşıma ve depolama amacıyla da çıkarılabilir. Kilit mekanizması yanlışlıkla çıkmasını önler.
İlave erişim imkanı için tele dönüştürücüler
SEL100400GM, yüksek performanslı SEL14TC ve SEL20TC tele dönüştürücülerle tam uyumluluk sağlayarak netleme uzaklığını sırasıyla 1,4 kat veya 2 kat yükseltir. Bu, maksimum 800 mm netleme uzaklığına karşılık gelir (APS-C formatlı gövdede 1200 mm).*2
Flor kaplamalı ön parça
Lensin ön parçası flor kaplamalıdır. Bu kaplama kir ve parmak izlerinin yapışmasını engellemeye yardımcı olur ve lens yüzeyine yapışmaları halinde kir ve parmak izlerinin daha kolay silinip temizlenmesini sağlar. Bu, dış mekan çekimleri için önemli bir avantaj sunabilir.

Daha fazla bilgi
Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın. *3

Daha fazla bilgi
Pro parasoleyin özellikleri
Gerektiğinde açılıp kapanabilen bir erişim penceresi, polarizasyon filtresini çalıştırmak için kolay erişim imkanı sağlar. Ayrıca çekim sırasında veya hareket halindeyken parasoleyin yanlışlıkla çıkmasını ya da dönmesini önleyen bir parasoley kilitleme anahtarı mevcuttur.

 

TÜM ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

 

Objektif Özellikleri BAĞLANTI
Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
100-400

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
150-600

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
16-22

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
24゚-6゚10'

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
16°-4°10' *1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
4,5-5,6

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
32-40

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
9

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,98 m / 3,22 fit

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,35

FİLTRE ÇAPI (MM)
77

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
Optical SteadyShot

ZUM SİSTEMİ
Manuel

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
SEL14TC

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
SEL20TC

PARALOSEY TÜRÜ
Yuvarlak şekil, pimli

Boyut ve Ağırlık BOYUTLAR (G X Y X D)
93,9 x 205 mm (3-3/4 x 8-1/8 inç)
AĞIRLIK
1395 g (Tripod montaj parçası olmadan; 49,3 oz. (Tripod montaj parçası olmadan)

Kutu İçeriği Parasoley (model): ALC-SH151
Ön lens kapağı: ALC-F77S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu
Diğer: Tripod montaj parçası

 

 


Uyumlu Ürünler