Sony 100-400mm FE f4.5-5.6 GM OSS Zoom Lens (650TL Geri Ödeme)

Resmi Türkiye Distribitörü Sony Euroasia Garantili | Sony Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model SEL100400GM
21.999,00 TL
15.999,00 TL %27 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Sony 100-400mm FE f4.5-5.6 GM OSS Zoom Lens

FE 100-400 mm G Master süper telefoto zum lens

ÖZELLİKLER

G Master süper telefoto zum
Bu üstün performanslı G Master zum lens, 100 mm-400 mm kadar geniş bir netleme uzaklığı aralığını kapsamasıyla uzun menzil gerektiren spor, vahşi yaşam ve diğer çekim ortamları için idealdir. Profesyonel saha çalışmasını destekleyen bir görüntü kalitesi ve AF performansı sunar. Hızlı hareket eden nesneleri dahi sıra dışı bir çözünürlük ve netlikle takip eder ve yakalar.

Hızlı ve kararlı otomatik netleme
İkili lineer motor ve DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) sürücü sistemlerinin optimum kombinasyonu, sınıfında ilk kez kullanılmıştır. Bu mekanizma ayrıca son derece yüksek konumlandırma doğruluğu için gerçek zamanlı geri bildirim sunan hassasiyet sensörleri çalıştırarak gövde AF sisteminin en iyi performansı göstermesini sağlar.

Tüm netleme uzaklıklarında yüksek çözünürlük
Hassas optik tasarım, lensin zum aralığı boyunca her netleme uzaklığında tutarlı şekilde köşeden köşeye yüksek çözünürlük sağlar. SEL100400GM, süper telefoto netleme uzaklıklarındaki uzak nesnelerin büyüleyici görüntülerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda yakındaki nesneleri çekerken de aynı ölçüde yüksek performansla çalışır.

Doğal işleme ve renk
Gelişmiş bir optik tasarımda stratejik bir biçimde kullanılan iki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça ve bir Süper ED cam parça, telefoto lenslerde sık sık çözünürlük düşüşüne neden olan aksiyal renk bulanıklığını etkili bir şekilde bastırır. Sonuç, olağanüstü netlikte, belirgin görüntülerdir.

Kompakt, hafif ve mobil
Magnezyum alaşım bileşenler ve diğer geliştirilmiş özellikler, yüksek dayanıklılığa katkıda bulunmanın yanı sıra boyut ve ağırlıkta sınıfına liderlik eden bir düşüş yaratıyor. Bunlar da daha fazla mobilite ve hafif gövdelerle daha rahat idare edilebilirlik anlamına geliyor, elde daha kolay, daha sabit çekim imkanı tanıyor.

Her ışıkta netlik ve kontrast
Sony'nin Nano AR Kaplaması, arkadan aydınlanan ortamlarda ve diğer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenme yaratabilen yapay yansımaları ortadan kaldırır, sürekli olarak yüksek kontrast ve netlik sunar. Özellikle parlak dış mekan koşullarında çekim yaparken daha az parlama elde etmek, kareye alma ve görüntü oluşturma bakımından daha fazla esneklik anlamına gelir. (1. Nano AR kaplama / 2. Cam / 3. Verilen ışık)

Zum torku ayarı
Bu lens, zum halkası torkunun mekanik olarak kontrol edilebilmesini sağlayan bir zum akıcılığı ayarlayıcısına sahip ilk α lenstir. Hızlı zum için daha düşük bir tork ayarlayın veya yavaş ve sabit zum gerektiğinde torku yükseltin. Yumuşak ayar sayesinde lensin verdiği his, kullanıcının özgün ihtiyaçlarıyla uyumlu hale getirilebilir.

Tripod kullanmadan bulanık olmayan net görüntüler
Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliği, özellikle spor çekimlerinde veya hızlı sabitleme yanıtı gerektiren diğer çekim koşullarında bulanık olmayan görüntüler yakalamayı kolaylaştırır. Mod 2 sabitleme, yatay kaydırmalı dinamik çekimleri kolaylaştırır. Dahili sabitlemeye sahip α serisi gövdelerle kullanıldığında 5 eksenli sabitleme işlevini kullanmak da mümkündür.

Çekim sırasında sıra dışı çok yönlülük
Hareketli netleme ve yüksek konumlandırma hassasiyeti sayesinde 0,35 kat büyütmeye kadar sadece 0,98 metrelik (3,22 fit) minimum netleme mesafesine ulaşılabilir. 100 mm-400 mm arası çok yönlü bir süper telefoto zum aralığının yanı sıra 100 mm'de sıra dışı yakın çekim performansından yararlanabilirsiniz.

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi
Elverişli konumlarda bulunan netleme tutma düğmeleri, devamlı AF çalışması sırasında dahi netleme tutma kontrolü sağlar. Bunlar ayrıca fotoğraf makinesindeki bir menü üzerinden özelleştirilerek çok farklı işlevlere atanabilirler.

Çıkarılabilir tripod montaj parçası
Çıkarılabilir tripod montajı parçası, hızlı bir şekilde tripoda takma ve tripoddan çıkarma imkanı sağlar, böylece kullanıcı tripod üzerinde veya elde çekim arasında kolayca geçiş yapabilir. Montaj parçası ayrıca rahat taşıma ve depolama amacıyla da çıkarılabilir. Kilit mekanizması yanlışlıkla çıkmasını önler.

İlave erişim imkanı için tele dönüştürücüler
SEL100400GM, yüksek performanslı SEL14TC ve SEL20TC tele dönüştürücülerle tam uyumluluk sağlayarak netleme uzaklığını sırasıyla 1,4 kat veya 2 kat yükseltir. Bu, maksimum 800 mm netleme uzaklığına karşılık gelir (APS-C formatlı gövdede 1200 mm).

Flor kaplamalı ön parça
Lensin ön parçası flor kaplamalıdır. Bu kaplama kir ve parmak izlerinin yapışmasını engellemeye yardımcı olur ve lens yüzeyine yapışmaları halinde kir ve parmak izlerinin daha kolay silinip temizlenmesini sağlar. Bu, dış mekan çekimleri için önemli bir avantaj sunabilir.

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik
Lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Pro parasoleyin özellikleri
Gerektiğinde açılıp kapanabilen bir erişim penceresi, polarizasyon filtresini çalıştırmak için kolay erişim imkanı sağlar. Ayrıca çekim sırasında veya hareket halindeyken parasoleyin yanlışlıkla çıkmasını ya da dönmesini önleyen bir parasoley kilitleme anahtarı mevcuttur.


TÜM ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

Objektif Özellikleri

BAĞLANTI
Sony E mount

BİÇİM
35 mm full frame

NETLEME UZAKLIĞI (MM)
100-400

35 MM EŞDEĞERİ NETLEME UZAKLIĞI (APS-C)
150-600

OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
16-22

GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
24゚-6゚10'

GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
16°-4°10'1

MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
4,5-5,6

MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
32-40

DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
9

DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
Var

MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
0,98 m / 3,22 fit

MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI (X)
0,35

FİLTRE ÇAPI (MM)
77

GÖRÜNTÜ SABİTLEME (STEADYSHOT)
Optical SteadyShot

ZUM SİSTEMİ
Manuel

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X1.4)
SEL14TC

TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ UYUMLULUĞU (X2.0)
SEL20TC

PARALOSEY TÜRÜ
Yuvarlak şekil, pimli


Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)
93,9 x 205 mm (3-3/4 x 8-1/8 inç)

AĞIRLIK
1395 g (Tripod montaj parçası olmadan; 49,3 oz. (Tripod montaj parçası olmadan)


Kutu İçeriği
Parasoley (model): ALC-SH151
Ön lens kapağı: ALC-F77S
Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Kutu
Diğer: Tripod montaj parçası

 


Uyumlu Ürünler