Sigma 8-16mm f4.5-5.6 DC HSM Zoom Lens (Nikon)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model 8-16mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 8-16mm f4.5-5.6 DC HSM Zoom Lens (Nikon)

APS-C boyutlu görüntü algılıyıcıya sahip D-SLR gövdeler için tasarlanmış 8mm ultra geniş açılı zoom objektif
APS-C boyutlu görüntü algılıyıcıya sahip D-SLR gövdeler için özel olarak tasarlanmış 8mm ultra geniş açıya sahip ilk objektiftir. Geniş görüş açısı ve abartılı perspektif fotoğrafçının konuyu vugulamasını mümkün kılar. Dört FLD cam elemanı ve üç asferikal objektif yüksek görüntü kalitesi sağlar. HSM ile sessiz ve yüksek hızda netleme yaparken aynı zamanda tam zamanlı olarak manuel netleme yapabilme imkanı da sunar.

121.2 derece geniş görüş açısı
Sigma,1979 yılında ilk geniş açı zoom objektif olan Zoom Gamma 21-35mm F3.5-4?ü piyasaya sunarak öncülük etmiştir. Bundan sonrada geniş açı zoom objektif teknolojisini geliştirmeye en ön saflarda devam etmiştir. 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM APS-C boyutlu görüntü algılıyıcıya sahip D-SLR gövdeler için özel olarak tasarlanmış 8mm ultra geniş açıya sahip ilk objektiftir. Bu objektifin görüş açısı 35mm SLR gövdeler için 12-24mm objektifin görüş açısına eşittir.

Abartılı perspektif
Geniş görüş açısı abartılı perspektife sahip kışkırtıcı görüntüler oluşturarak fotoğrafçının konuyu vurgulamasını sağlar.

Muhteşem görüntü kalitesi
Florit can performansına eşit, dört FLD ("F" Düşük Dağılım) cam mercek renk saçılmalarını telafi eder. Ek olarak, kalıplanmış iki cam elemanı ve bir hibrid asferik mercek, geometrik bükülmeleri ve astigmatik bozulmaları kusursuz biçimde düzeltir. Dahili netleme sistemi yardımı ile tüm zoom aralığında yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturur.
* FLD cam en yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine ve en düşük düzeyde saçılıma sahiptir. Özellikle optik cihazlar için üretilen bu camın performansı florit cama eşittir ve mevcut camlardan çok daha düşük kırılma indisine ve saçılıma sahiptir. Bu özellikleri sayesinde ikincil tayf oluşumunu bir başka merceğin düzeltemeyeceği ölçüde düzeltirken yüksek keskinlik ve kontrast sağlar.

Süper Çok Katmanlı Kaplama
Süper Çok Katmanlı Kaplama, yansıma ve parlamaları azltırken tüm zoom aralığında yüksek keskinlikte görüntü oluşmasını sağlar.

Sessiz ve Hızlı AF
Hızlı ve sessiz netleme için HSM (Hiper Sonik Motor) ile donatılmıştır.
* Pentax gövdeler HSM desteklemediğinden AF çalışmayacaktır.

Kompakt Yapı
75mm çapında,105.7mm uzunluğunda ve 555g ağırlığında kompakt yapılı bir objektiftir. Küçük boyutlu ve hafif olması, yolculuklar için idealdir.

En yakın netleme uzaklığı 24cm (9.4'')
Tüm zoom aralığında en yakın netleme uzaklığı 24cm olup en fazla büyütme oranı 1:7.8 'dir.
*APS-C boyutlarından daha büyük görüntü algılayıcıları ve 35mm ile kullanıldığında kenarlarda kararma oluşur.Vignetting will occur if the objektif is used with digital cameras with image sensors larger than APS-C size or 35mm SLR cameras. * HSM'yi desteklemeyen Pentax *ist serisi ve K100D DSLR gövdelerde AF çalışmaz. * Bu objektife filtre takılamaz. 


Teknik Detaylar

Objektif Yapısı 11 grupta 15 Eleman

Görüş Açısı 114.5 - 75.7 derece

Diyafram Yaprağı 7

Minimum Diyafram f22

Maksimum Diyafram f4.5-5.6

Minimum Netleme Mesafesi 24cm / 9.4in.

Maksimum Büyütme Oranı 1: 7.8

Boyutlar Diameter En: 75 mm Boy: 105.7mm

Ağırlık 555 g

Uyumlu Bayonet Nikon

Paket İçeriği:
Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM Lens
Sigma Lens Kapağı
Sigma Arka Kapağı LCR II
Garanti Belgesi