Sigma 70-200mm f2.8 EX DG APO OS HSM Zoom Lens (Nikon)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model 70-200mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 70-200mm f2.8 EX DG APO OS HSM Zoom Lens (Nikon)

Gelişmiş optik performans ile yüksek diyaframlı zoom objektif
Bu geniş diyaframlı telefoto zoom objektif SIGMAnın özgün Optik Sabitleyici (Dengeleyici) fonksiyonu ile donatılmıştır. Bu objektif tüm zoom aralığında en geniş 2.8 diyafram açıklığı ile 70mm-200mm orta telefoto zoom alanını kapsamaktadır. OS fonksiyonu deklaşör hızını yaklaşık 4 stopa kadar olabildiği ölçüde yavaşlatır. Bu ojektifin dahili OS fonksiyonu sarsıntı önleyici özelliğe sahip Pentax ve Sony gövdelerde dahi çalışır. Sarsıntının telafisi vizörden görülebilir ve fotoğrafçı konuyu kolayca netlikten emin olarak görüntüler. Fluorite cam performansına eşit iki FLD (?F? Düşük Dağılımlı) elemanı renk sapmalarını dengeler. Hibrid asferikal objektif ve iki kalıplanmış cam elemanı mükemmel şekilde açısal bozulma ve astigmat etkilerini düzeltir. SLD (Özel Düşük Dağılım) cam elemanı renk dağılmalarını mükemmel şekilde düzeltir. Süper Çok Katmanlı Kaplama yansıma ve parlamaları düşürür. HSM motoru sayesinde yüksek hızda ve sessiz netleme yaparken aynı zamanda istenildiğinde manuel netleme yapılabilmesine de olanak tanır. Bu objektif dahili netleme ve dahili zoom sistemi ile donatılmış olup, objektifin uzunluğu netleme ve zoom sırasında değişmez ve son derece kolay kullanımını sağlar. Tüm zoom aralığında azami büyütme oranı 1:8 ve asgari netleme mesafesi 140cm?dir. Çevrili 9 diyafram yaprağı netlik dışı alanlarda etkileyici netsizlik yaratır. İlgisiz ışıkların objektife girmesini önlemek için Taç Yaprağı tipinde parasoley ile donatılmıştır. APS-C ebatlı gövdeler için parasoley uzunluğunu arttıran bu objektife özel parasoley adaptörü birlikte verilmektedir.

Elde çekim kolaylığı
Sigma patentli OS (Titreşim Engelleyici) sistemi perde hızını yaklaşık 4 stopa kadar yavaşlatarak elde telephoto çekim yapılabilmesini sağlar. Sony ve Pentax uyumlu modeller Titreşim Engelleyici foknsiyona sahip değildir.

Kompakt ve hafif
Özellikle APS-C boyutlu görüntü sensörüne sahip dijital SLR fotoğraf makineleri için tasarlanan bu lens, F2.8 diyafram kompakt ve hafif bir yapıya sahiptir.

Mükemmel Optik Performans
Dört SLD (Özel Düşük Dağılım) cam elemanları renk dağılmalarını tüm zoom aralığı içinde mükemmel düzeyde düzeltir. Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları düşürürken yüksek kontrastlı görüntüler oluşturur. Bu objektif netlik okuma sistemine sahip olup netleme esansında dalgalanmadan oluşan dağılmaları azaltır. Tüm zoom aralığında yüksek görüntü kalitesini garanti eder.

Yüksek hızda ve sessiz AF
HSM (Hiper Sonik Motor) yüksek hızda ve sessiz netleme sağlar. Aynı zamanda objektif AF konumunda olsa dahi sürekli olarak manuel netleme yapılabilmesi mümkündür.

Kavisli Diyafram
Objektifin kavisli diyaframı netlik dışı alanlarda çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır.


Teknik Detaylar:
Objektif Yapısı: 17 grupta 22 element
Görüş Açısı: 34.3-12.3 derece
Diyafram Yaprağı: 9 Yaprak
En Kısık Diyafram: F22
Asgari Netlik Mesafesi: 140cm
Azami Büyütme Oranı: 1:8
Filtre Ebatı: Çap 77mm
Boyutlar: En: 86.4 mm Boy: 197.6 mm
Ağırlık: 1430gr
Uyumlu AF Bayonet Tipleri  : Sigma / Sony(D) / Nikon (D) / Pentac / Canon


Kutu İçeriği:
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM Objektif
Sigma Ön ve Arka Lens Kapakları
Sigma Parasoley
Sigma Parasoley Adaptörü
Sigma Soft Case ve Askı
Sigma Tripod Halkası
Garanti Belgesi