Sigma 56mm f1.4 DC DN Contemporary Lens (Canon EF-M)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Sigma Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SI5614EFM

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 56mm f1.4 DC DN Contemporary Lens (Canon EF-M)
Özellikle zarif bir portre lensi olan Sigma 56mm f1.4 DC DN, Sigma'nın Contemporary lens serisinin bir parçasıdır ve Canon EF-M montajlı aynasız fotoğraf makineleriyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Objektif, zorlu aydınlatma koşullarında çalışmaya uygun parlak f / 1.4 maksimum diyafram açıklığı ile karakterize edilir ve ayrıca nesneleri izole etmek ve seçici odaklama teknikleri ile çalışmak için alan derinliği üzerinde gelişmiş kontrol sunar. Optik tasarım, daha fazla keskinlik ve netlik için hem küresel hem de kromatik sapmaları azaltmaya yardımcı olan iki asferik eleman ve bir SLD eleman kullanır. Güçlü ışık koşullarında çalışırken daha fazla kontrast ve renk doğruluğu elde etmek için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için Süper Çok Katmanlı Kaplama da uygulanmıştır. Optikleri tamamlamak, hızlı, hassas ve neredeyse sessiz performansı nedeniyle hem fotoğraf hem de video uygulamalarına uyan kademeli bir AF motorudur.


Ürün Özellikleri:
Sigma'nın Global Vision serisindeki Contemporary çizginin bir parçası olan bu lens, kolaylık ve performans arasında bir denge sağlamak üzere tasarlanmıştır ve kompakt, hafif bir yapı ve dikkate değer optik özelliklerle çok yönlü bir kullanım sunar.
Dikey uzunluktaki asal APS-C formatlı Canon EF-M montajlı aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır ve 89,6 mm'ye eşdeğer odak uzaklığı sağlar.
Parlak f/1.4 maksimum diyafram düşük ışık koşullarında mükemmeldir ve ayrıca seçici odak efektleri elde etmek için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Bir Özel Düşük Dağılım (SLD) elemanı, daha fazla netlik ve renk doğruluğu elde etmek için renk saçılımını ve renk sapmalarını azaltır.
Bozulmayı ve küresel sapmaları sınırlamak için iki asferik eleman kullanılır ve ayrıca daha fazla genel netlik ve doğru renderlemeye katkıda bulunur.
Mercek parlamasına ve gölgelenmeyi en aza indirmek ve arkadan aydınlatmalı koşullarda bile kontrast açısından zengin ve renk nötr görüntüler üretmeye katkıda bulunmak için mercek öğelerine Süper Çok Katmanlı Kaplama uygulanmıştır.
Kademeli bir AF motoru, hızlı, hassas ve neredeyse sessiz performansıyla hem fotoğrafçılara hem de videografçılara fayda sağlar.
Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, pürüzsüz ve hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Süngü montajı, doğru doğruluk ve dayanıklılık için pirinçten yapılmıştır. Ayrıca, toza ve sıçramaya karşı dayanıklı olması için montaj tasarımına kauçuk sızdırmazlık eklenmiştir.


Teknik Özellikler:
Odak Uzaklığı: 56mm (35mm Eşdeğeri Odak Uzaklığı: 89.6mm)
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 1.4
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 16
Lens Yuvası: Canon EF-M
Biçim Uyumluluğu: APS-C
Görüş Açısı: 28.5 °
Minimum Odak Mesafesi: 50 cm
Maksimum Büyütme: 0.14x
Optik Tasarım: 6 Grupta 10 Element
Diyafram Bıçakları: 9, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 55 mm (Ön)
Boyutlar (Ç x U): 66,5 x 59,5 mm
Ağırlık: 280 g


Kutu İçeriği:
Sigma 56mm f/1.4 DC DN Contemporary Lens (Canon EF-M)
Sigma LCF-55 III 55mm Objektif Kapağı
Sigma Arka Lens Kapağı
Sigma LH582-01 Parasoley
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler