Sigma 50mm f1.4 DG HSM (Art Serisi) Lens (Canon)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model SI5014C


 Listeme Ekle  KarşılaştırSigma 50mm F1.4 EX DG HSM | Art Seri (Canon)

SIGMA, "Art" serisinin yeni üyesi, geniş diyafram açıklığına ve sabit odak uzaklığına sahip (prime) standart 50mm F1.4 DG HSM objektifi kıvançla sunar.

SIGMA 2008 yılında, geniş diyafram açıklığına sahip 50mm F1.4 EX DG HSM'yi sayısal SLR gövdeler için standart objektif olarak tasarladı ve pazara sundu. O tarihlerde analog gövdeler için geliştirilmiş ürünler pazarda yaygındı. Ancak SIGMA olarak çabalarımızı büyük bir tutkuyla sürdürdük ve güncel yüksek performanslı sayısal SLR gövdelerin üstünlüklerini açığa çıkaracak yeni bir 50mm objektif geliştirdik. Çevresel parlaklık ve köşe keskinliği daha da artırılırken, sadece odak noktasında değil her noktada üstün niteliklerde görüntü oluşturma kabiliyeti sayesinde, bu yeni ürün aynı zamanda SLR gövdeler için yeni bir standarttır.

Son yıllarda DSLR teknolojisinin gelişmesi ve görüntü sensörlerinin daha yüksek piksel sayılarına ulaşmasıyla, fotoğrafçılar da daha üstün performanslı objektifler arzu eder oldular. 2012 yılında SIGMA "Art" serisini duyurdu ve fotoğrafçıların bu arzusunu daha önce benzeri görülmemiş düzeyde görsel ifade olanakları sunarak yerine getirdi. Art serisine ait ilk objektif olan "SIGMA 35mm F1.4 DG HSM [A 012]" tartışılmaz performansıyla müthiş değerlendirmeler ve yorumlar aldı ve dünya çapında ödüller kazandı. Kalite standardı yıllara yayılan üretim sanatı ve teknik bilgi birikimi üzerinde yükselen benzersiz "Art" serimizin yeni üyesini, yüksek görüntü performansı çağının yeni kıstasını büyük bir gururla sunuyoruz. 

[Benzersiz Özellikler]
1. Art serisi, yüksek düzeyde sanatsal ifade olanağı sağlıyor. SIGMA, tüm değiştirilebilir objektiflerini üç ürün grubunda toplamaktadır; Contemporary, Art, ve Sports. Her kategorinin kendisine özgü bir konsepti bulunmaktadır. Art serisi, özellikle üstün optik performans ve zengin ifade gücü gözetilerek tasarlanmaktadır. En yüksek beklentileri tatmin edebilecek düzeydeki keskinlik ile, manzara, portre, ürün, yakın çekim veya an fotoğrafları çalışılırken yaratıcılığı sınırsızca açığa çıkartırlar. Stüdyo fotoğrafçılığı için ideal oldukları kadar, mimari çekimler ya da gece manzaraları gibi zorlu konularda da zengin ifade olanakları sunmaktadırlar.

2. Çarpıcı keskinlik
Yılların deneyimi ve güncel tasarım teknolojilerinin kullanılmasıyla, renk saçılması tümüyle azaltılmış, köşeden köşeye çok yüksek keskinlik elde edilmiştir.
Yüksek çözünürlük ve çekici netsizlik (bokeh) bir arada.
Netlik noktasında çok yüksek çözünürlük elde edilirken, önde ve geride yumuşak, çekici netsizlik estetiği (bokeh) oluşur. Görüntü kalitesini etkileyen parlama ve renk sapmaları tümüyle ortadan kaldırılmıştır. En açık diyafram değerinde dahi yüksek keskinlik elde edilir. Köşe kararması (vinyet etkisi) ve renk netsizliği de en aza indirildiğinden bokeh tümüyle doğaldır.
Yanal ışık saçılması en az düzeyde.
Geniş diyafram açıklığına sahip bir objektifin, en açık değerinde, görüntünün her noktasında yüksek ayrıntı kaydedebilmesi idealdir. Kalıplanmış camdan üretilen asferik mercekler, yanal ışık saçılmalarını kusursuz biçimde düzeltmektedir. Bu sayede, özellikle astronomik çekimler ve ışık kaynaklarının görüntülendiği gece çekimlerinde köşelere yakın alanlardaki ışık noktaları kusursuz keskinikte kaydedilir. Portre ve iç mekan çekimlerinde de ön ve arka plan ayrıntılarında oldukça çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) elde edilir.
Aksiyel renk saçılmasının önüne geçildi
Farklı renklerdeki ışık ışınlarının farklı oranlarda netsizleşmesinden kaynaklanan ve yazılım yoluyla düzeltilmesi dahi çok güç olan aksiyel renk saçılması (axial chromatic aberration), SLD (Özel Düşük Saçılımlı / Special Low Dispersion) cam merceklerin kullanılması yoluyla engellenmiştir. Böylece tüm netlik uzaklıklarında yüksek görüntü kalitesi elde ediiir. Görüntü keskin, kontrast yüksektir.
Distorsiyon en az düzeyde
Distorsiyonun sadece diyafram değerlerinin değiştirilmesi yoluyla engellenmesi mümkün değildir. Bu nedenle, tasarım süreci distorsiyonun önüne geçilmesinde hayati önem taşır. SIGMA 50mm F1.4 DG HSM geliştirilirken, cam merceklerin konumları enerji (ışık) aktarımında ideal sıralanmayı sağlayacak biçimde belirlenmiştir. Aynı zamanda distorsiyon da en aza indirilmiştir.
Zengin çevresel parlaklık
Geniş çaplı objektiflerin genel bir sorunu olan çevresel ışık kayıplarının önüne geçildi. Çapı geniş olan merceklerin ön grupta toplanması, geniş diyafram açıklığındaki performansı artırmıştır. Vinyet (köşe kararması) etkisinin ortadan kalkmasıyla, görüntü kalitesi tüm yüzeyde eşitlenmiştir.
Parlama ve yansımaları en aza indiren tasarım
Tüm tasarım süreci boyunca iç parlama ve yansımaların her aşamada gözlenmesi ve ölçülmesi sonucunda, güçlü ters ışıklar karşısında dahi performansı düşmeyen bir optik yapıya ulaşıldı.
Süper Çok Katmanlı Kaplama
Süper Çok Katmanlı Kaplama (Super Multi-Layer Coating) da güçlü ışık kaynaklarına karşı yapılan çekimlerde iç parlama ve yansımaları önemli ölçüde azaltarak keskinlik ve kontrastı korumaktadır.
40 cm'e kadar yakın çekim
Objektifin yapısında, netleme sırasında mercek gruplarının arasındaki mesafeyi düzenleyen bir yüzer sistem kullanılmıştır. Böylece çok daha az hareketle netlik sağlanmaktadır. Ayrıca, bu sayede en yakın netlik mesafesi 40cm, büyütme oranı ise 1:5.6'dır. Farklı netlik uzaklıklarında renk saçılması değerleri çok daha az değiştiğinden, görüntü kalitesi tüm çekim uzaklıklarında çok yüksektir.

3. Sessiz ve hızlı AF
HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve sistem kusursuz çalışır. Ayrıca tam manuel netleme de her zaman mümkündür ve netlik halkasının kendi etrafında çevirilmesiyle gerçekleşir.

4. Yeni geliştirilen "USB DOCK" sistemi
Yeni ürün konseptine bağlı olarak, kullanıcının servise gitmesine gerek kalmadan objektif yazılımını güncellemesi ve odaklama kalibrasyonu, izin verilen netlik aralığı gibi parametreleri ayarlaması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. 

[Diğer Özellikler]

Kavisli diyafram
Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.

Tasarım konsepti
Yeni Sigma ürün ailelerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir. Tüm ürünlerin çok daha yüksek hassasiyetle çalışması için dahili elemanlarda metal ve genleşme katsayısı çok düşük ve metal ile uyumu çok yüksek olan yepyeni bir bileşik malzeme, TSC (Thermally Stable Composite) kullanılmıştır. Zoom halkasının üzerinde, ürünün pazara ilk kez sunulduğu yılın son üç rakamı işlenerek, geliştirildiği tarihin belirlenebilmesi sağlanmıştır.

Pirinç bayonet
Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile değerlendirme
Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.

"Made in Japan"
Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

Bayonet Değişim Hizmeti
Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle kullanmayı sürdürebileceklerdir.
*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA distribütörü ile irtibata geçin.


[Teknik Özellikler:]
Objektifin yapısı: 8 grupta 13 mercek
Minimum diyafram açıklığı: F16
Filtre çapı: ø 77mm
Görüş açısı 46.8°
En yakın netlik mesafesi 40cm
Boyut (Çap/Boy): 85.4mmx99.9mm
Diyafram bıçak sayısı: 9 adet (kavisli bıçak)
Maksimum büyütme oranı : 1:5.6


Kutu İçeriği:
Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art Lens
Sigma LCF III 77mm Lens Ön Kapağı
Sigma LCR II  Lens Arka Kapağı
Sigma LH830-02 Parasoley
Sigma Lens Kılıfı
Garanti Belgesi