Sigma 40mm f1.4 DG HSM Art Lens (Sony E)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Sigma Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 40mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 40mm f1.4 DG HSM Art Lens (Sony E Mount)
Sigma 40mm f/1.4 DG HSM Art Sony E montajlı lensi, parlak bir tasarım ve sofistike optik düzen ile karakterize geniş, normal uzunlukta bir lenstir. Hızlı f / 1.4 maksimum diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odak efektleri elde etmeye yardımcı olur ve aynı zamanda zor aydınlatma koşullarında çalışmaya uygundur. Optik tasarım, hem küresel hem de renk sapmalarını kontrol ederek keskinliği ve netliği geliştirmeye yardımcı olan bir dizi düşük dağılım ve asferik element içerir. Süper Çok Katmanlı Kaplama da vardır ve güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken daha fazla kontrast ve renk doğruluğu için parlamayı ve gölgelenmeyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Görüntüleme yeteneklerini tamamlayan lens, tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile hızlı, akıcı ve sessiz otomatik odaklama performansı üretmek için bir Hyper Sonic Motor sporuna sahiptir. Fiziksel tasarım, toza ve neme karşı koruma sağlayan bir conta ile birlikte sertlik ve montaj hassasiyeti sunan pirinç süngü montajına sahiptir. Ek olarak, yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.

Uygulama Ortamları: Yaratıcı, Seyahat, Manzara, Düğün ve Etkinlikler, Aile, Özel 


Özellikler:
Sigma'nın Global Vision serisindeki Art serisinin bir parçası olan bu lens, gerçekten dikkate değer optik performans elde etmek için tasarlanmıştır ve yaratıcı ve sanatsal uygulamalar için idealdir.

Kısa normal prime, tam kare Sony E mount aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır, ancak 60 mm'ye eşdeğer odak uzaklığı sağladığı APS-C modelleri için de uygundur.

Etkileyici parlaklıkta f / 1.4 maksimum diyafram, düşük ışık koşullarında çalışmak için çok uygundur ve sığ alan derinliği tekniklerini kullanırken odak konumu üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Optik tasarımda üç  Düşük Dağılım (FLD) ve üç Özel Düşük Dağılım (SLD) öğesi bulunur ve daha iyi netlik ve renk doğruluğu için renk saçaklarının ve renk sapmalarının azaltılmasına yardımcı olur.

Bir asferik eleman, bozulmayı ve küresel sapmaları sınırlamaya yardımcı olmak için kullanılır ve aynı zamanda daha fazla genel netlik ve doğru renderlemeye katkıda bulunur.

Mercek parlamasına ve gölgelenmeyi en aza indirmek ve arkadan aydınlatmalı koşullarda bile kontrast açısından zengin ve renk nötr görüntüler üretmeye katkıda bulunmak için mercek öğelerine

Süper Çok Katmanlı Kaplama uygulanmıştır.

Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, pürüzsüz ve hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.

Entegre HSM (Hyper Sonic Motor), daha yumuşak odaklama performansı üretmek için optimize edilmiş bir AF algoritmasıyla tamamlanan hızlı ve sessiz otomatik odaklamayı gerçekleştirir. HSM ayrıca, odak halkasını herhangi bir zamanda döndürerek tam zamanlı manuel odak kontrolüne izin verir.

Özelleştirilmiş elektromanyetik açıklık mekanizması, yüksek sürekli çekim hızlarıyla çalışırken özellikle faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.

Süngü montajı, doğru doğruluk ve dayanıklılık için pirinçten yapılmıştır. Ek olarak, toza ve sıçramaya karşı dayanıklı olması için montaj tasarımına kauçuk sızdırmazlık eklenmiştir.

Ön elemana koruyucu kaplama uygulanmıştır ve temizlemeye yardımcı olmak için hem su hem de yağ iticidir.


Teknik Özellikler
Odak Uzaklığı: 40mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f1.4
Minimum Diyafram Açıklığı: f16
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare
Görüş Açısı: 56.8 °
Minimum Odak Mesafesi: 40 cm
Maksimum Büyütme: 0.15x
Optik Tasarım: 12 Grupta 16 Element
Diyafram Bıçakları: 9, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 82 mm (Ön)
Ağırlık: 1,2 kg
Uyumlu Bayonetler: Sony E HSM DG / Sigma HSM DG / Nikon HSM DG / Canon HSM  DG


Kutu İçeriği:
Sigma 40mm f / 1.4 DG HSM Art Lens
Sigma LCF-82 III 82mm Lens Kapağı
Sony E Mount Lensler için Sigma Arka Kapak LCR II
Sigma LH878-01 Lens Kapağı
Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler