Sigma 30mm f2.8 DN (Art Serisi) Lens (Micro 4/3-Gümüş)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model 30mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 30mm f2.8 DN (Art Serisi) Lens (Micro 4/3-Gümüş)

Sigma'nın yenilikçi ruhu yine karşınızda
Küçük boyutları ve farklı amaçlara yönelik tasarım özellikleri ile, objektifi değiştirilebilen yeni nesil aynasız fotoğraf makineleri giderek önemli bir kategori haline geldi. Günümüzün bu yeni ihtiyacına yönelik objektif sistemini geliştirmek, Sigma'nın yenilikçi ruhunu ortaya koymak için önemli bir fırsat oluşturuyordu. İşte bu düşüncelerle, aynasız fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen bu yüksek performanslı geniş açılı objektif, Sigma'nın özgün tasarım anlayışını daha önce görülmemiş bir düzeyde ve rafine formda ortaya çıkarttı. Aynasız fotoğraf makinelerinin sunduğu performans avantajlarını en üst düzeye taşıyabilmek için, ileri optik teknolojisi kullanılarak yeni Art serisinin ifade gücü bu objektifte de elde edildi. Genel amaçlı bir objektif olmanın yanı sıra, kapalı ortamlarda geniş görüş açısı avantajı sağlamaktadır.

Yeni Art serisi yüksek düzeyde sanatsal ifade olanağı sağlıyor
Sigma, şimdi tüm değiştirilebilir objektiflerini üç ana ürün grubu içinde sınıflandırıyor: Contemporary, Art ve Sports. Uç noktalarda optik performans ve fazlasıyla artırılmış ifade gücü ile tanımlanan Art serisi, yüksek düzeyde sanatsal ifade olanağı sağlamaktadır. Seri oluşturulurken, öncelikle sanatsal dokunuşa önem verilen tasarım sürecinde küçük boyut, hafiflik ve kullanım esnekliğinden öte, yaratıcı ve dramatik sonuçlara önem veren bir kullanıcı profilinin beklentileri öngörüldü. Art serisi, manzara, portre, still-life, yakın plan uygulamalarında ve yaşamdan sahnelerde ideal seçim olmanın yanı sıra, fotoğrafçının ruhunda saklı olan sanatçıyı açığa çıkaran karelerde kusursuz sonuçlar vermekedir. Stüdyo fotoğrafçılığı için özellikle tercih edilirken, mimari, gece, su altı ve daha birçok başka ortamda ifade gücünü en üst düzeye taşırlar

Aynasız, objektifi değiştirilebilir fotoğraf makineleri için standart açılı objektif
Yüksek performanslı standart objektifin görüş açısı Micro Four Thirds sisteminde 60mm, E-tipi bağlantı sisteminde ise 45mm eşdeğeridir (35mm full-frame gövdelere göre). Çok kolay taşınabilen bir geniş açılı objektif olarak klasik an fotoğrafları ile birlikte özellikle ışığın zayıf olduğu kapalı alanlarda geniş görüş açısı sağladığı için idealdir. Şu anda, SIGMA 30mm F2.8 DN standart objektif ile birlikte, SIGMA 19mm F2.8 DN geniş açı ve SIGMA 60mm F2.8 DN orta ölçekli tele objektifler, aynasız fotoğraf makinesi kullanan fotoğrafçıların yüksek performans seçeneklerini oluşturmaktadır.

Üstün optik performans ve işlevsellik. Sigma ' nın özgün yenilikçi tasarımının yanında her zamankinden daha zarif ve ince.
Netlik halkasının yalın formu, objektifin bölümlerini ayıran farklı doku, dış yüzeyin hemen tamamında metal kullanımı, birleşik gölgelik (parasoley) tasarımı. Tüm bu unsurlar, aynasız fotoğraf makineleri için ideal objektifi tasarlamak üzere bir araya getirildi. Ek olarak, fotoğrafçılara mevcut makinelerine uyum sağlamak üzere gümüş veya siyah renk seçeneği sunuluyor.

Sıradışı Görüntü Kalitesi
Kalıplanmış üç asferik cam mercek her türlü geometrik deformasyonu mükemmel şekilde düzeltir. Dahili netlik sistemi odak mesafesi ne olursa olsun her türlü renk saçılımlarını düzeltir ve yüksek görüntü kalitesi sağlar.

Telesentrik Tasarım
Işınların optik eksende sapmaya uğramadan hareketi (telesentri) tüm görüntü düzleminin her noktasında kaliteyi artırır

Doğrusal AF Motoru
Yeni geliştirilen doğrusal AF motoru sayesinde mercek grubu, dişliler ve diğer mekanik parçalar kullanılmadan, bir bütün olarak hareket ettirilir. Böylece hem video kayıtları hemde fotoğraf çekimleri için hassas ve sessiz otomatik netleme sağlanır.

En Yakın Netlik Mesafesi: 20cm
Büyütme oranı 1:8.1'dir.

Kavisli Diyafram
Objektifin kavisli 7 bıçaklı diyaframı netlik dışı alanlarda çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır.

Pirinç bayonet
Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile değerlendirme
Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak A1 tescilli MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Hatta daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrol denetim kapsamına girmektedir.

"Made in Japan"
Tüm Sigma ürünlerinin imalatı tamamen Japonya'da, kalıp ve parçalar dahil olmak üzere entegre bir üretim sistemi altında yapılır. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız.


Teknik Detaylar:
Objektif Yapısı: 5 Grupta 7 Element
Görüş Açısı: 39.6 derece
Diyafram Yaprağı: 7 Yaprak
En Kısık Diyafram: F22
Asgari Netlik Mesafesi: 30cm
Azami Büyütme Oranı: 1:8:1
Filtre Ebatı: 46 mm.
Boyutlar: En: 60.8mm Boy: 40.5 mm
Ağırlık: 140 gr


Kutu İçeriği:
Sigma 30mm f/2.8 DN Art Lens -  Micro Four Thirds için
Sigma LCF-46 III 46mm Lens Kapağı
Sigma Arka Kapak LCR II
Sigma Parasoley
Lens Çantası
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler