Sigma 28mm f1.4 DG HSM Art Lens (Sony E)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Sigma Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model SI2814DGSE


 Listeme Ekle  KarşılaştırSigma 28mm f1.4 DG HSM Art Lens (Sony E)
Sigma 28mm f / 1.4 DG HSM Art Lensi, geniş açılı bir prime Sony E-mount uyumlu, sokak fotoğrafçılığından manzara fotoğrafçılığına kadar her şeye uyan klasik geniş görüş alanına sahip çok yönlü bir lenstir. Etkileyici parlaklıkta, hızlı f / 1.4 maksimum diyafram açıklığı düşük ışık koşullarında çalışmak için idealdir ve aynı zamanda konuyu izole etmek için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sunar. Daha fazla netlik ve keskinlik için kromatik ve küresel sapmaları azaltmak için hem düşük dispersiyonlu cam hem de küresel olmayan elemanlar kullanan gelişmiş bir optik tasarım kullanılır. Süper Çok Katmanlı Kaplama da bulunur ve gelişmiş kontrast ve renk doğruluğu için gölgelenmeyi ve parlamayı bastırır.

Optik değerlerine ek olarak, bu 28mm f / 1.4, tam zamanlı manuel odak ile hızlı, pürüzsüz ve sessiz otomatik odaklama performansı üretmek için bir Hyper Sonic Motorunu da spor yapıyor. Fiziksel tasarım, toza ve neme karşı koruma sağlayan bir conta ile birlikte sertlik ve montaj hassasiyeti sunan pirinç süngü montajına sahiptir. Ek olarak, yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.


Ürün Özellikleri:
Sigma'nın Global Vision serisindeki Sanat serisinin bir parçası olan bu lens, gerçekten dikkate değer optik performans elde etmek için tasarlanmıştır ve yaratıcı ve sanatsal uygulamalar için idealdir.
Geniş açılı prime, tam kare Sony E mount aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır, ancak 44,8 mm eşdeğeri odak uzaklığı sağladığı APS-C modelleriyle de kullanım için uygundur.
Etkileyici parlaklıkta f / 1.4 maksimum diyafram, düşük ışık koşullarında çalışmak için çok uygundur ve sığ alan derinliği tekniklerini kullanırken odak konumu üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Optik tasarımda iki F Düşük Dağılım (FLD) ve üç Özel Düşük Dağılım (SLD) öğesi bulunur ve daha iyi netlik ve renk doğruluğu için renk saçaklarının ve renk sapmalarının azaltılmasına yardımcı olur.
Bozulmayı ve küresel sapmaları sınırlamaya yardımcı olmak için üç asferik eleman kullanılır ve ayrıca daha fazla genel netlik ve doğru renderlemeye katkıda bulunur.
Mercek parlamasına ve gölgelenmeyi en aza indirmek ve arkadan aydınlatmalı koşullarda bile kontrast açısından zengin ve renk nötr görüntüler üretmeye katkıda bulunmak için mercek öğelerine Süper Çok Katmanlı Kaplama uygulanmıştır.
Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, pürüzsüz ve hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Entegre HSM (Hyper Sonic Motor), daha yumuşak odaklama performansı üretmek için optimize edilmiş bir AF algoritmasıyla tamamlanan hızlı ve sessiz otomatik odaklamayı gerçekleştirir. HSM ayrıca, odak halkasını herhangi bir zamanda döndürerek tam zamanlı manuel odak kontrolüne izin verir.
Özelleştirilmiş elektromanyetik açıklık mekanizması, yüksek sürekli çekim hızlarıyla çalışırken özellikle faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Süngü montajı, doğru doğruluk ve dayanıklılık için pirinçten yapılmıştır. Ek olarak, toza ve sıçramaya karşı dayanıklı olması için montaj tasarımına kauçuk sızdırmazlık eklenmiştir.
Ön elemana koruyucu kaplama uygulanmıştır ve temizlemeye yardımcı olmak için hem su hem de yağ iticidir.


Teknik Özellikler:
Odak Uzaklığı: 28mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 1.4
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 16
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare (Full Frame)
Görüş Açısı: 75.4 °
Minimum Odak Mesafesi: 28 cm
Maksimum Büyütme: 0.18x
Optik Tasarım: 12 Grupta 17 Element
Diyafram Bıçakları: 9, Yuvarlak
Odak Türü: Otomatik odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 77 mm (Ön)
Boyutlar (Ç x U): 82,8 x 107,7 mm


Kutu İçeriği:
Sigma 28mm f / 1.4 DG HSM Art Lens
Sigma LCF-77 III 77mm Lens Kapağı
Sigma Arka Kapak LCR II
Sigma LH828-01 Parasoley
Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler