Sigma 20mm f1.4 DG HSM (Art Serisi) Lens - Sony E

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model 20mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver!

Sigma 20mm f1.4 DG HSM (Art Serisi) Lens - Sony E

DSLR gövdeler için dünyanın ilk* F1.4 ultra-geniş açılı full-frame objektifi.

1. Dünyanın ilk 20mm F1.4 objektifi - ileri mercek üretimi teknolojimiz sayesinde mümkün oldu.
2. Aktüel çekimler ve çok daha fazlası için ideal yüksek hızlı objektif.
3. Art serisine özgü yüksek sanatsal ifade potansiyeli.
4. Metal ön kapak (isteğe bağlı)
5. SIGMA USB Dock sayesinde kişiselleştirebilme ve esnek kullanım ,
6. Yeni SIGMA GLOBAL VISION ürün grupları görüntü kalitesinde yeni standartlar oluşturuyor, çıtayı yükseltiyor.

İnanılmaz optik performans, benzersiz görsel deneyim.
Işık ve kompozisyon üzerindeki artırılmış kontrolun tadına varın.

SIGMA ileri tasarım altyapısı ve öncü üretim teknolojileri sayesinde, günümüz ultra-yüksek çözünürlüğe sahip DSLR gövdelerin tüm potansiyelini açığa çıkaran geniş diyafram açıklığına ve sabit odak uzaklığına sahip yeni nesil objektifleri yarattı. Bu kategoride elde edilen son başarı, F1.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir objektif olmuştur. 20mm odak uzaklığı ve F1.4 diyafram açıklığı ile bu yeni ürün, olağanüstü ışık kazancı ve bokeh etkisiyle bugüne dek benzeri görülmemiş bir görsel deneyim sağlıyor. Fotoğrafçıların geniş açı perspektifi ile açık diyafram değerinin sağladığı dar net alan derinliğini aynı anda kullanmasına olanak tanıyan bu objektif manzaralar ya da etkileyici gece çekimleri gibi klasik geniş açılı çekimlere ek olarak düşük ışık koşullarındaki aktüel çekimler, mekan çekimleri ve bokeh etkisi ile öne çıkan portreler ve daha bir çok uygulama için idealdir.

Dünyanın ilk 20mm F:1.4 objektifi, geniş çaplı asferik mercek üretimine olanak sağlayan ileri üretim teknolojisi sayesinde gerçekleşti.
20mm odak uzaklığına ve aydınlık F1.4 diyafram değerine sahip bir objektifin üretilebilmesi, tam 59mm çapındaki çift asferik mercek sayesinde mümkün oldu. Bu tür merceklerin üretiminin son derece zor olduğu kabul edilir. Ancak SIGMA bu zorluğu bir hedef olarak gördü ve Art serisinin çok yüksek performans standartlarına uygun, F1.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı objektifi yarattı. Bu sıradışı objektifin ortaya çıkabilmesinin arkasında, SIGMA'nın yıllar içinde geliştirdiği diğer geniş açılı ve geniş diyafram açıklığına sahip objektiflerden elde ettiği deneyim ve özgün üretim teknolojisi bulunmaktadır. Örneğin SIGMA 12-24mm F4.5-5.6 EX DG ASPHERICAL HSM, SIGMA 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM ve SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art bu tümüyle orijinal ürünler arasında sayılabilir. SIGMA bu deneyim sayesinde benzersiz bir birikim kazanmış, yüksek hassasiyet ve verimliliğe sahip olan bugünkü üretim sistemini geliştirebilmiştir. Tüm bunların sonucunda yeni SIGMA 20mm F1.4 DG HSM | Art mümkün olabilmiştir. Ayrıca SIGMA'nın ileri optik tasarımı sayesinde, elde edilen görüntülerde geometrik bozulma, renk saçılması, parlama ve köşe kararması gibi olası sorunlar minimum düzeydedir.

Yüksek üretim kalitesi ve profesyonel kullanım özellikleri gözetildi.
SIGMA 20mm F1.4 DG HSM | Art, son nesil SIGMA GLOBAL VISION ürün ailesinin tüm üstün özelliklerini taşımaktadır. Buna gövde tasarımındaki yenilikler dahildir. Ayrıca üretimde metal parçaların sayısı arttırılmış ve diğer parçalarda ise TSC (Isısal Kararlılığa Sahip Kompozit / Thermally Stable Composite) adı verilen ve aluminyum ile eşdeğer genleşme ve esneklik özellikleri taşıyan özel bir malzeme kullanılmıştır. Bu sayede çok daha yüksek hassasiyete sahip ve farklı iklim koşullarında davranışını değiştirmeyen ürünlerin üretimi mümkün olmaktadır.
Tüm objektifler üretimin tamamının gerçekleştiği Japonya'da bulunan fabrikayı terk etmeden önce SIGMA'ya özgü A1 MTF ölçüm sisteminde 46 MP çözünürlükte bir Foveon kontrol sisteminden geçmektedir.
Yine diğer SGV ürünlerinde olduğu gibi, objektifi gövdeye bağlayan metal bayonet halka saf pirinçten üretilmiştir. Bu da ürüne uzun ömür ve performans kararlılığı sağlamaktadır.


Teknik Detaylar

 Odak Mesafesi   20mm 
 Diyafram   Maksimum: f/1.4 
 Minimum: f/16 
 Bayonet   Sony 
 Uyumluluk   Crop ve Full Frame 
 Görüş Açısı   94.5° 
 Minimum Netlik Mesafesi   10.9" (27.69 cm) 
 Maksimum Büyütme Oranı   1:7.1 
 Eleman /Grup   15/11 
 Diyafram Bıçak Sayısı   9 Dairesel
 Otomatik Netleme Motoru   Var 
 Filtre Çapı   Yok 
 Ölçüler (Çap x Uzunluk)   90.7 x 129.8 mm 
 Ağırlık   950g

Paket İçeriği:
Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art Lens
Sigma LC907-01 Ön Lens Kapağı
Sigma Arka Lens Kapağı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler