Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM (Art Serisi) Zoom Lens (Canon)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model 18-35mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM (Art Serisi) Zoom Lens (Canon)


Dünya'nın, tüm zoom aralığı boyunca F1.8 diyafram değerine sahip ilk objektifi
SIGMA'dan, geniş diyafram açıklığına sahip, APS-C formatında, yeni standart zoom objektif.
SIGMA bir kez daha standartları değiştiriyor. 

Bugüne dek yalnızca sabit odaklı objektiflerde gözlenebilen düzeydeki yüksek görüntü kalitesi. Tüm diğer standart zoom'ları gölgede bırakan, geniş diyafram açıklığına sahip, APS-C formatında, ideal standart objektif
Geniş diyafram açıklığına sahip sabit odaklı (prime) objektifler, ifade gücünü artıran bokeh (dar net alan derinliği) etkileri ve çok yüksek optik performansları nedeniyle fotoğrafçıların gözdesidir. Öte yanda fotoğrafçılar karşılarına çıkan sahneleri yorumlarken farklı bakış açıları ve perspektif etkileri kullanabilmek için sıkça objektif değiştirmek zorunda kalırlar. Onlarca yıldır çözülemeyen bu ikilemi artık ortadan kaldırmaya karar veren SIGMA, 18-35mm F1.8 DC HSM objektifi büyük bir gururla ortaya çıkartmıştır. Gelecek nesil ürünlerin öncüsü olan bu objektif, APS-C format dijital SLR fotoğraf makineleri için standart zoom olarak tasarlanmıştır. Dünya'nın, tüm zoom aralığı boyunca F1.8 diyafram değerine sahip ilk geniş diyafram açıklığına sahip objektifini yaratma sorumluluğunu üstlenen SIGMA, ancak sabit odaklı objektiflerde gözlenebilen düzeydeki yüksek görüntü kalitesine sahip bir standart zoom objektif ortaya çıkartmayı başardı. Bu olağanüstü performans niteliklerini, full-frame gövdelere kıyasla biraz daha fazla net alan derinliği sağlayan APS-C format fotoğraf makineleri özellikle açığa çıkartmaktadır. Tüm beklenti ve önyargıları altüst eden devrimsel nitelikteki bu objektif, fotografik ifadenin sınırlarını da genişletmektedir.

Yeni "Art" ürün grubunun tüm üstün özelliklerini içeren bu objektifin farkını ilk görüşte, ilk dokunuşta hissedeceksiniz
Tasarımda önceliğin üst düzey optik performans ve benzersiz ifade gücüne verildiği yeni Art sınıfı objektiflerimiz, ulaşılabilecek en üst düzeyde görüntü kalitesi sağlamaktadır. Benzersiz ifade potansiyeli ile bu objektifler özellikle sanatsal / yaratıcı çalışmalar yapan fotoğrafçıların ulaşılması zor standartlarına fazlasıyla uygundur. Manzara, portre, ürün (still-life), yakın plan ve an fotoğrafları çeken, ancak içindeki sanatçıyı uyandırmak isteyen fotoğrafçılar için idealdir. Stüdyo çekimlerinde de kusursuz sonuçlar veren Art sınıfı objektifler, mimarlık, gece manzaraları, su altı çekimlerive akla gelebilecek neredeyse tüm koşullarda artırılmış ifade gücünü ortaya koymaktadır. Yeni "Art" ürün grubunun üstün özelliklerini içeren yeni Sigma 35mm F1.4 DG HSM, takımın kuşkusuz kaptanıdır. Art sınıfı objektiflerin farkını ilk görüşte, ilk dokunuşta hissedeceksiniz.

Üstün performans ve tüm zoom aralığı boyunca F1.8 diyafram değeri elde edilebilmesi için yepyeni Sigma teknolojileri kullanıldı 

Sigma'nın köklü tasarım geçmişi ve ileri üretim teknolojileri, bu devrim niteliğindeki objektifte kusursuz bir işçilik kalitesi olarak göze çarpıyor
F1.8 değerine ulaşan geniş diyafram açıklığına sahip bir zoom objektif geliştirebilmek için çok sayıda teknik zorluğun üstesinden gelinmesi gerekiyordu. Sayısal diyafram değeri küçüldükçe net alan derinliği de azaldığından, küresel deformasyon, renk saçılması, astigmatizm ve netlik düzlemi bükülmesi (sırasıyla spherical aberration, axial chromatic aberration, astigmatism ve field curvature) gibi kusurların kontrol altına alınması da güçleşir. Tüm zoom aralığı boyunca astigmatizmin en aza indirilebilmesi için, Sigma ekibi optik deformasyonların azaltılması ve yenilikçi yapısal mercek tasarımları konularında sahip olduğu yoğun deneyimi sonuna kadar kullanmıştır. Sigma sahip olduğu bu engin deneyimi, özellikle SIGMA 12-24mm F4.5-5.6 II DG HSM ve SIGMA 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM gibi süper-geniş açılı zoom objektiflerin geliştirilmiş olmasına borçludur. Sigma'nın Japonya'da bulunan Aizu üretim tesislerinde sürekli ileriye taşınan teknolojik yenilikler de objektif üretiminde aşama sağlamıştır. İleri üretim teknolojileri, geniş çaplı kalıplanmış cam asferik merceklerin elde edilmesine olanak tanımıştır. Bu mercekler SLD (Special Low Dispersion / Özel Düşük Saçılımlı) cam merceklerle bir araya getirildiğinde güç dağılımı ideal düzeye gelirken, yukarıda sayılan sorunlar da en aza indirilmiş olur. Objektif tasarımında büyük çabalar sonucunda elde edilmiş olan bilgi birikimi ve ileri üretim teknikleri sayesinde Sigma, tüm zoom aralığı boyunca F1.8 değerini koruyabilen ve en açık diyafram değerinde bile benzersiz görüntü kalitesi sağlayan bu sıradışı objektifi geliştirmeyi başarmıştır.

Köşe Kararması
x ekseni görüntünün yüksekliğini (mm cinsinden, görüntünün merkezinden uzaklık), y ekseni ise kenardaki göreceli parlaklığı (merkezdeki parlaklık %100 kabul edilerek) temsil etmektedir. Göreceli parlaklık azaldığında görüntünün köşelerinde kararma gözlenir.

Kavisli Diyafram
Objektifin kavisli diyaframı netlik dışı alanlarda çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır.

Artırılmış esneklik ve kullanım kolaylığı, fotoğrafçıyı özgürleştiriyor. 

Birkaç farklı geniş diyafram açıklığına sahip sabit odaklı objektifin görüş açısı ve perspektif özelliklerini tek başına kapsayan bu objektif, görüntü kalitesinden kesinlikle taviz vermeden sıradışı esneklik sağlıyor
Zoom objektiflerin tek bir halkayı çevirmekle, anında farklı görüş açıları oluşturarak ne kadar büyükbir kolaylık sağladığı herkesçe bilinir. Ne var ki, bir başka gerçek de zoom objektiflerde aydınlık sınırının F2.8'de kalmış olması ve daha açık diyafram değerleri isteyen fotoğrafçıların sabit odaklı objektiflere yönelmek zorunda kalmalarıdır. Her ne kadar sabit odaklı objektifler çoğunlukla diyafram açıklığı ve genel performans bakımından zoom objektiflerden üstün olsalar da, yalnızca tek bir görüş açısı sağladıklarından, fotoğrafçının yanında çok sayıda farklı sabit odaklı objektif taşıyarak gerektikçe değiştirmesi zorunluluğu doğar. SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM yeni nesil geniş diyafram açıklığına sahip standart zoom objektif, Dünya'da tüm zoom aralığı boyunca F1.8 değerini koruyabilen ilk objektifdir. Bakaç görüntüsü de aydınlık olduğundan netlik denetimi ve kompozisyon oluşturmak son derece kolaydır. Aynı koşullarda F2.8 değerine sahip bir başka objektife kıyasla, örtücü hızı da bir stop daha yukarıda kullanılabilir ve hareket netsizliği olasılığı azaltılır. Ayrıca, net alan derinliğinin daralmış olması, arka planda çekici bokeh etkisi (netsizlik estetiği) oluşturarak fotografik yaratıcılığı destekler. En açıktan standart diyafram değerlerine dek çok esnek bir kullanım sunan bu objektif, çok sayıda farklı sabit odaklı ve geniş diyafram açıklığına sahip objektifin oluşturacağı görüş açılarını tek başına kapsamaktadır.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile değerlendirme
Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak A1 tescilli MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Hatta daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrol denetim kapsamına girmektedir. SIGMA 35mm F1.4 DG HSM objektiflerin tamamı sevk edilmeden önce bu yeni sistem ile kontrol edilecektir.

"Made in Japan"
Tüm Sigma ürünlerinin imalatı tamamen Japonya'da, kalıp ve parçalar dahil olmak üzere entegre bir üretim sistemi altında yapılır. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız.
Tutku ve gurur dolu tecrübelerimiz ile desteklenen gerçek zanaatkarlığa dayalı sofistike ürünlerimizi, profesyonellerden veya tüm dünyadaki fotoğraf severlerin memnuniyetine sunmaktayız

Kullanışlı ve işlevsel
Yeni ürün çizgisinde tasarlanan ürünler kauçuk parasoleye sahiptir. Daha iyi kullanılabilirlik için,objektif kapağının ve AF / MF değiştirme anahtarının tasarımları yeniden yapılmıştır. Dahili bulunan HSM (hipersonik motor) hızlı ve son derece sessiz AF performansı sunar. Thermally Stable Composite (TSC) teknolojisi sayesinde objektif yapısını korur ve özellikle değişen sıcaklıklarda az miktarda esnemeye maruz kalır. Termal büzülme düşük olduğundan, metal parçalarının yüksek benzeşmesi vardır ve yüksek kalitede ürün üretiminde katkıda bulunur.

HSM (Hiper Sonik Motor)
HSM ile sessiz ve yüksek hızda netleme yaparken aynı zamanda netleme bileziğini döndürerek her zaman manuel netleme yapmak mümkündür.

Dahili netlik sistemi
Arka netleme sistemi renk dağılmalarını mükemmel şekilde düzeltir. Süper Çok Katmanlı Kaplama yansıma ve parlamaları düşürür.Arka netleme sistemi aynı zamanda netlemeye bağlı bozulmalarıda düzeltir. Bu objektif ön mercek gurubunun dönmesini engelleyen ve aynı zamanda netleme sisteminin yol açabileceği saçılım dalgalanmalarını azaltan dahili netlik sistemine sahiptir. Ayrıca objektifin ön yüzü sabittir, polarize filtreyle kullanıma uygundur.

Yeni geliştirilen "USB DOCK" sistemi
Bu yeni ürün konseptine bağlı olarak, kullanıcının objektif yazılımını güncellemek ve odaklama gibi parametreleri ayarlamak için özel yazılım (SIGMA Optimizasyonu Pro) geliştirmiştir.


Teknik Detaylar:
Lens Yapısı: 12 Gruplar 17 Elementler
Görüş Açısı (SD1): 76.5º-44.2º
Diyafram Yaprağı Sayısı: 9
Mininum Açıklık: f16
Minimum Odaklama Mesafesi: 28 cm / 11.0 in
Filtre Boyut (mm): 72mm
Maksimum Büyütme: 1: 4.3
Boyutlar (Çap x Boy): 78mm x 121.0mm


Kutu İçeriği:
Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art Lens
Sigma Yaprak Tip Parasoley
Sigma Ön Lens Kapağı
Sigma Arka Lens Kapağı
Sigma Pouch
Garanti Belgesi