Sigma 14-24mm f2.8 DG DN HSM Art Zoom Lens (Sony E)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model 14-24mm Art Serisi

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sigma 14-24mm f2.8 DG HSM Art Zoom Lens (Sony E)

Sıfır distorsiyon

Geniş diyafram açıklığına sahip ideal 14-24mm zoom objektif.
1. Art serisinin çarpıcı görüntü kalitesi
2. Canon otomatik objektif profili düzeltme moduyla uyumlu
3. Profesyonel özellikler
4. Yeni Ön Gövde Değiştirme Hizmeti

Birlikte gelen aksesuarlar: Çanta, derin objektif kapağı (LC964-01)
Gövde uyumlu AF modeller: SIGMA, Nikon, Canon
Not: Ürünün görünümünde ve teknik özelliklerinde duyuru yapılmaksızın değişiklikler meydana gelebilir.

Art serisinde yepyeni bir ultra geniş açılı zoom objektif
SIGMA’nın Aizu’daki fabrikasında geliştirilen ileri üretim teknolojileri sayesinde, çapları 80mm’yi bulan kalıplanmış cam asferik mercekler olağanüstü yüksek hassasiyette üretilebilmekte ve bu mercekler yeni ürünlerin yapılarında kullanılmaktadır. Bu eşsiz optik teknolojisi sayesinde, ultra geniş açılı objektiflerde yepyeni ve çok yüksek bir kalite standardı oluşmuştur.

SIGMA, Art serisinde, fotoğrafçılar tarafından yaygın olarak tercih edilen 14mm odak uzaklığına sahip, biri asal (prime) diğeri zoom olan iki farklı objektif geliştirmeye başlamıştı. 2017 yılında SIGMA 14mm F1.8 DG HSM | Art, ideal ultra geniş açılı asal objektif olarak pazara sunuldu. Bu sıradışı ürün, çarpıcı görüntü kalitesini F1.8 cömert ışık değeriyle sunmaktadır.

SIGMA şimdi de 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ı, zirvedeki ultra geniş açılı zoom objektif olarak sunuyor. Geometrik distorsiyonun en aza indirildiği bu ürün, tüm zoom aralığı boyunca F2.8 diyafram değerini korumakta, yine tüm zoom aralığı boyunca ve tüm çekim uzaklıklarında olağanüstü yüksek görüntü kalitesi sağlamaktadır. Bu nedenle, geniş ve sabit diyafram açıklığına sahip ideal ultra geniş açılı zoom objektiftir. 

[Temel özellikler]

Art serisinin çarpıcı görüntü kalitesi
50 megapiksel ve daha yüksek çözünürlüğe sahip gövdelerle birlikte kullanılmak ve tüm zoom aralığı boyunca en üst düzeyde optik performans sunmak üzere tasarlanmış olan 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın yapısında üç adet FLD, üç adet SLD cam mercek, üç adet de asferik mercek yer almaktadır. Asferik merceklerden biri çok geniş çap ölçüsüne sahiptir. Yüksek kırılma katsayısına sahip bu merceklerin etkili konumlandırılması sayesinde FLD ve SLD cam merceklerin renk kusurlarını ortadan kaldırma özellikleri daha da desteklenmiştir. Optik yapı çapraz (transverse) renk saçılmasını ve diğer optik kusurları en aza indirmekte, böylece çarpıcı keskinlik ve görüntü kalitesi elde edilmektedir.

Optik sistemde en önde yer alan mercek, geniş çap değerine sahip asferik mercektir. Bu noktadan başlayarak yapıdaki tüm mercekler boyunca ışık aktarımının optimize edilmesi sayesinde distorsiyon %1’in altındadır.* Böylece ışık noktaları merkezden köşelere dek tüm görüntü yüzeyinde uzama görülmeden nokta olarak kalmaktadır ve köşe kararması en az düzeydedir. Ek olarak, tasarım aşamasından başlayarak tüm üretim sürecine yayılan simülasyonlar sayesinde parlama ve iç yansımalar da etkin biçimde en aza indirilmiştir. Tüm bu teknolojilerin bir arada kullanılması sayesinde mükemmel ultra geniş açı performansı elde edilebilrmiştir.

*Sonsuza netlendiğinde. 

Canon otomatik objektif profili düzeltme moduyla uyumlu
Ürünün Canon gövde uyumlu modeli, Canon otomatik objektif profili düzeltme moduyla uyumludur.* Objektifin optik karakterinin algılanması sayesinde, bu mod gövde içinde köşe kararması, renk saçılması, distorsiyon ve diğer değerlerde düzeltmeler uygulayarak görüntü kalitesinin daha da yüksek olmasını sağlar.

*Bu özellik tüm Canon gövdelerde bulunmamaktadır. Ayrıca, uygulanan düzeltmeler gövde modeline bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

Profesyonel özellikler
Tıpkı SIGMA’nın Sports serisinde yer alan objektifler gibi, 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın gövdesine de toz ve su sıçramasına karşı oldukça etkili bir tecrit sistemi uygulanmıştır. Bayonet, manuel netleme ve zoom halkaları ile kapak bağlantısı contalıdır. Bu sayede fotoğrafçılar ürünü tüm doğa koşullarında kullanabilirler. Ayrıca en önde yer alan merceğe uygulanmış olan su ve yağ tutmayan özel kaplama sayesinde objektifin temizlik tutulması kolaylaşmıştır. Yüksek hızlı ve hassas otomatik netleme sistemi sayesinde fotoğrafçılar özel anları çok daha kolay yakalama şansına sahip olacklardır. 

Yeni “Ön Gövde Değiştirme Hizmeti”
Çoklu gövde video çekimlerinin yapıldığı sanal gerçeklik uygulamalarında özellikle ultra geniş açılı objektifler tercih edilmektedir. Bu ihtiyacı dikkate alan SIGMA, yeni bir “Ön Gövde Değiştirme Hizmeti” vermektedir. Bu hizmetin kapsamı, SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın önde sabit olarak yer alan taç yaprak biçimli standart parasoleyin, özel bir çember ile değiştirilmesidir Bu sayede ürünün çoklu kamera VR uygulamalarında kullanılması kolaylaşır ve objektifin başka bir gövdenin üzerine gölge düşürme olasılığı azalmış olur. Bu hizmetten yararlanılması ürünün mevcut garantisini etkilemez. 

Özel objektif kapağı dahildir (LC964-02)

[Diğer özellikler]

Kavisli diyafram
Hızlı AF ve tam zamanlı manuel netleme önceliği
Bayonet adaptörü (Mount Converter) MC-11 ile uyumlu
İsteğe bağlı SIGMA USB DOCK sayesinde kişiselleştirme ve ayrıntılı ayarlar.
Bayonet değiştirme hizmetine uygun
Dayanıklı pirinç bayonet halkası
SIGMA’ya özgü A1 sistemiyle MTF ölçümü ve kalite kontrolu
Üstün işçilik: “Made in Japan”

[Teknik veriler]

Tüm veriler SIGMA gövde uyumlu model için verilmiştir:

Optik yapı: 17 mercek, 11 grup | Görüş açısı (35mm algılayıcı için): 114.2°-84.1° | Diyafram bıçak sayısı: 9 (kavisli diyafram) | En kısık diyafram değeri: F22 | En yakın netlik mesafesi: 26-28cm/10.2-11.0in. | En fazla büyütme oranı: 1:5.4 | Boyutlar (çap x uzunuk): ø96.4mm x 135.1mm/3.8in. x 5.3in. | Ağırlık: 1,150g/40.6oz. 


Kutu İçeriği: 
Sigma 14-24mm f/2.8 DG DN Art Lens (Sony E)
LC850-01 Ön Kapak
Sigma Arka Kapak Sony E Lensleri için LCR II
Lens Çantası
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler