Sigma 10-20mm f3.5 EX DC HSM Zoom Lens (Canon)

Sigma Resmi Türkiye Distribitörü Garantili
Marka
Model SI102035C


 Listeme Ekle  KarşılaştırSigma 10-20mm f3.5 EX DC HSM Zoom Lens (Canon)

Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM Lens,  D-SLR gövdelere özel olarak tasarlanan sabit geniş F3,5 diyaframlı Ultra geniş açı zoom objektif
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM objektifin zoom halkası çevrildiğinde ifade özgürlüğü artar. Mimari, iç mekan ve manzara fotoğrafları için çok güçlü bir araçtır. Ultra geniş açılı hızlı diyafram, düşük ışıkta idealdir. Tüm fokal aralıkta sabit F3.5 geniş diyaframlı bu ultra geniş açı zoom objektif düşük ışık koşulları ve kapalı mekan çekimleri için idealdir. 102.4 derecede geniş açı görüntüler üretebilen bu objektif abartılı perspektifi fotoğrafçının coşkulu dışavurumunu en iyi şekilde ifade edebilmesini sağlar. ELD cam, SLD cam ve asferik objektifler her türlü sapma ve dağılmayı mükemmel şekilde düzeltir. Çok katmanlı objektif kaplaması tüm zoom alanında parlama ve yansımaları indirgeyerek yüksek kalitede görüntü kalitesi sağlar. HSM hızlı ve sessiz netleme yaparken aynı zamanda tam zamanlı manuel netleme yapabilme imkanı sunar.
* Görüş açısı fotoğraf makinesi gövdesine bağlı olarak farkılılık gösterebilir.

102.4 dereceden başlayan Ultra geniç açı zoom
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM objektifin zoom halkası çevrildiğinde ifade özgürlüğü artar. Mimari, iç mekan ve manzara fotoğrafları için çok güçlü bir araçtır.

Abartılı perspektif
Bu ultra geniş açı zoom objektif abartılı perspektifi ile fotoğrafçının konu ile arka plan arasında geniş ve uzayıp giden bir manzarada olduğu gibi bir vurgu yaratmasına yardımcı olur.

Tüm zoom aralığında geniş F3.5 diyafram
Geniş, sabit F3.5 diyafram vizörde parlak bir görüntü sağlayarak fotoğrafçının netlik ve kompozisyonu kolaylıkla kontrol etmesine yardımcı olur.

Üstün görüntü kalitesi
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM Lenste İki ELD ve bir SLD cam elemanı renk sapmalarını etkin şekilde dengelemek için görevlendirilmiştir. Kalıplanmış iki cam ve iki hibrid asferik objektif etkili görüntü kalitesini garantileyerek açısal bozukluk ve astigmatik etkileri mükemmel şekilde düzeltir. Süper çok katmanlı kaplama parlama ve yansımaları azaltarak tüm zoom aralığında yüksek kontrastlı görüntülerin oluşmasını sağlar.

HSM ile Sessiz ve Hızlı AF
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM Lenste bulunan HSM yardımıyla sessiz ve yüksek hızda netleme yaparken aynı zamanda netleme bileziğini döndürerek her zaman manuel netleme yapmak mümkündür.
* Pentax ist serisinde AF çalışmaz ve K100D D-SLR gövdeler HSM' yi desteklemez

Taç Yaprağı tipi parasoley
IF Dahili netleme sistemi ön objektif grubunun dönmesini gerektirmez. Bu durum objektif ile birlikte verilken taç yaprağı tipi parasoley yardımıyla ilgisiz ışıkların bloke edilmesi için uygundur.
Tüm odak uzunluklarında asgari netleme mesafesi 24cm'dir. Geniş açı objektiflerdeki yakın netleme mesafesi perspektifi vurgularken aynı zamanda konunun sadece ön planını değil tüm senaryoyu da vurgular ve fotoğrafçının yüksek kaliteli görüntüler yakalamasını sağlar.


Teknik Özellikler
Odak uzaklığı: 10 - 20 mm
Diyafram Aralığı: Maksimum: f / 3.5 - Minimum: f / 22
Uyumlu Mount Türü: Canon EF-S / Nikon F
Biçim Uyumluluğu: Canon (APS-C) / Nikon DX
Bakış açısı: 102.4 ° - 63.8 °
Minimum Odak Mesafesi: 9.4 "/ 23.88 cm
Büyütme Oranı: 0.15x
Maksimum Oranı: 01:07
Optik tasarım: 10 Grupta 13 Unsur
Diyafram bıçakları: 7
Görüntü sabitleme: Yok hayır
Otomatik odaklama: Evet
Filtre Çapı: 82 mm
Boyutlar : 8,64 x 8,89 cm
Ağırlık: 520 g


Kutu İçeriği:
Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM Lens
Parasoley
Lens Kılıfı
Lens Ön Kapağı
Lens Arka Kapağı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler