Sekonic L-858D Speedmaster Işık Ölçer

Sekonic Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Sekonic Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model L-858D

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sekonic L-858D Speedmaster Işık Ölçer

Flaş Duration Ölçümü
Kablosuz Tetikleme için Radyo Kontrol Modülleri
Artırılmış Işık Hassasiyeti
Veri Girme
Tam Bilgi Sunan Spot (Noktasal) Bakacı
Ek Özellikler
HSS Flaş Ölçümü
Flaş Analiz Fonksiyonu
Kameranızın Dinamik Aralığını Belirleme

Sekonic Speedmaster L-858D, 2,7 "renkli dokunmatik ekranı ve gerçekten yenilikçi ve sofistike özellikleriyle, fotoğrafçılar ve film yapımcıları için dünyanın ilk çok fonksiyonlu ışık ölçeri olan yeni nesil ışık ölçümü kontrolüne öncülük ediyor. Sekonic Speedmaster L-858D, imaj oluşturma dünyasında en yeni teknolojiyle deneyim kazanırken önemli bir tasarım değişikliği geçirdi ve günümüz fotoğrafçılarının ve film yapımcılarının taleplerini karşılamak ve aşmak için hazırlanmış kapsamlı bir özellik sunuyor.

Sekonic L-858d, 0.1 lx gibi düşük ışıklı sahnelerde doğru ortamda pozlama değerini elde edebilmekle birlikte flaş ölçebilen ilk sayacıdır ve her düzeydeki görüntü üreticilerine kritik pozlama verilerini sağlar.

Elinchrom, Phottix ve PocketWizard ürünleriyle kablosuz uyumluluk sağlayan ilk Sekonic Speedmaster L-858D, daha hızlı ve etkin bir iş akışı arayan fotoğrafçılar için nihai kontrolü de sağlıyor. Cihazın Yüksek Hız Flaş Senkronu (HSS) ölçme özelliği ve hassas flaş pozlama kontrolü sağlama amacıyla, uygun ortam ışığı-flaş pozlama değerini hesaplama yeteneği sınırsız yaratıcı imkânlar sunar.

Sekonic Speedmaster L-858D, geliştirilen ışık hassasiyeti ve genişletilmiş ISO ve perde hızı aralıklarıyla tüm görüntü üreticilerine, son derece düşük ışık koşulları altında bile ölçümler yapmalarını ve bu okumaları yaratıcı kararlara dönüştürmelerini sağlar. Nihayet, düşük ışık altında bile doğru ölçümler yaparak günümüz fotoğraf makinesi ve kamera yüksek ISO kapasitelerinin hakkını vermek mümkün.

Sekonic görüntü yaratma dünyasındaki 60 yılı aşkın tecrübesini çağdaş ileri teknolojilerle bütünleştirip, devrim yaratan yenilikçi ürünlerle kullanıcılara sunuyor. Bu kapsamda geliştirilen Sekonic Speedmaster L-858D flaşmetre-pozometre-spotmetre, günümüz fotoğrafçı ve film yapımcılarının taleplerini karşılamak ve aşmak için hazırlanmış. Yeni ürün; gelişmiş, kullanışlı ve kapsamlı özellikleri bünyesinde topluyor.


FLAŞ DURATION ÖLÇÜMÜ
Flaş duration (süreç) değerini öğrenmek, hızlı hareket eden nesneleri fotoğrafik anlamda dondurmanın ilk adımıdır. Tüm kameralar göreceli düşük flaş senkron hızlarıyla sınırlıdır. Bu nedenle bir görüntüdeki hareketi dondurmak, çoğu zaman kameranın en yüksek senkron hızı ve kısa flaş süreçlerinden yararlanılarak elde edilir. Dünyanın en yetenekli fotoğrafçılarının uzun zamandır devam eden bir sırrı, hareketi fotoğrafik boyutta dondurmanın anahtarı olan flaş sürecini tutarlı şekilde ölçme yöntemini bulmalarıdır. Fotoğrafçılığın en zorlayıcı tekniklerinden biri, Sekonic L-858D sayesinde sır olarak kalmayacak. Hareketin o büyülü anlarını siz de fotoğraflayabilirsiniz.

KABLOSUZ TETIKLEME IÇIN RADYO KONTROL MODÜLLERI
Kablosuz pozlama ölçümüne öncülük eden Sekonic, L-858 Speedmaster Pro ile bu çığır açan yeniliği genişletiyor. Ürüne, Elinchrom Skyport ve Phottix Strato II /Ares II kullanıcılarına yönelik kablosuz işlevler ekleyerek, daha fazla fotoğrafçının bu özgürlüğün faydalarını keşfetmesine olanak tanıyor. Belirtilen özellik, L-858D için geliştirilen ve ayrıca edinilen modüllerle kullanılabilir. Fotoğrafçılar PocketWizard modülü (Sekonic Transmitter Module RT-20PW)sayesinde PocketWizard takılı herhangi bir flaşı kolayca kablosuz tetikleyebilir, ControlTL uyumlu birimiyle ışıklarının gücünü kontrol edebilir. Elinchrom ve Phottix flaşlar için üretilen L-858D modülü aynıdır (Sekonic Transmitter Module RT-EL/PX). Elinchrom Skyport kullanan fotoğrafçılar kablosuz tetikleme ve güç kontrol özelliklerinin tamamına sahiptir. Phottix Strato II ve Ares II kullananlar ise bu modül sayesinde sadece tetikleme özelliklerine sahip.

ARTIRILMIŞ IŞIK HASSASIYETI
Günümüz kameralarının artan ISO yetenekleri, en karanlık ortamda ışığı doğru ölçebilen pozometrelere ihtiyacı ortaya çıkardı. Gelen ışık duyarlılığı için 3 durak, yansıyan ışık duyarlılığı için (noktasal) 2 duraklık bir artış sayesinde, mum ışığıyla aydınlatılan sahneleri bile doğru ölçerek veya uzun pozlama gece fotoğrafçılığı için doğru ölçümü alıp, 0.1 lx'e kadar aydınlık değerlerinde çalışabilme olanağı.

HSS FLAŞ ÖLÇÜMÜ
Sekonic L-858D, yüksek hızlı senkronizasyon özelliği kullanılarak fotoğraf çekilirken flaştan yayılan stroboskopik ışık çıkışlarını ölçebilen kendi türünün ilk flaşmetresidir. Yoğun güneş ışığında bile çok sığ alan derinliği elde etmek isteyenler, artık ışıklarını ölçmenin doğru yollarına sahip. Sonuçta, fotoğrafçılar HSS'yi kullanarak güneş ve flaş ışığını mükkemmel dengeleyebilir.

FLAŞ ANALIZ FONKSIYONU
L-858D, gölgeleri hafifletmek veya arka plân ayrıntısını azaltmak amacıyla özellikle stüdyo dışı fotoğraf çekimleri için kullanışlıdır. Ortam ve flaş ışığını aynı anda ölçerek toplam pozlamadaki flaş yüzdesini otomatik gösterir. Ortam-flaş karışımını isteğiniz etki doğrultusunda kolayca ayarlayabilirsiniz. Dijital ekran kamera ayarlarını belirtir, analog görünümlü bir gösterge ise ortam ışığı ile flaş ve toplam pozlama arasındaki ilişkiyi gösterir.

KAMERANIZIN DINAMIK ARALIĞINI BELIRLEME
En çok kullandığınız ekipmanla çekim yapın. Gün ışığı ve stüdyo aydınlatma testleri yapın. Böylece her zaman mükemmel sonuçlara ulaşın. Fotoğraf makinenizin gerçek dinamik aralığını bilirseniz, bütün süreci kontrol edebilirsiniz. Başarım gücünü bildiğiniz ekipmana güvenebilirsiniz. Sekonic L-858D makinenizin dinamik aralığını belirlemenizi sağlar. Bu işlem bir *Exposure Profile Target (Pozlama Profili Hedefi) ve 11 adımlı poz taraması gerektirir (0, +/- 5EV). Sağda gösterilen *Exposure Profile Target II ise 3 adımlı poz taraması gerektirir (-3EV, 0, +3EV). Yüzde 18 gri kart üzerinden spot (noktasal) ölçüm, hedef kartı önünde gelen ışık okuması yapın ve bu verileri girin. Basamaklı çekimleri gelen ışık ölçümünü temel alarak yapın.
* Sekonic Exposure Profile Target ve Exposure Profile Target II ayrıca edinilen isteğe bağlı aksesuarlardır.

VERI GIRME
Elde ettiğiniz test görüntülerini bilgisayara aktarın. Çekimleriniz RAW formatındaysa, hesaplama için TIFF formatına dönüştürün. ISO, gelen ve yansıyan ışık çekim verileri girin. Daha sonra görüntüleri seçip OK kutucuğuna tıklayın. İşlemin ardından Sekonic veri aktarım yazılımı (Data Transfer Software) DSLR fotoğraf makinenizin dinamik aralık grafiğini size sunacaktır. Elde ettiğiniz verileri L-858D'ye aktarım için kaydedin.

TAM BILGI SUNAN SPOT (NOKTASAL) BAKAÇ
L-858D'nin 1 derecelik spotmetresi, ortam ışığı için EV 1'den EV 24.4'e kadar geniş bir okuma aralığına sahiptir ve flaş ölçümlerinin şaşırtıcı f/2.0 değerine kadar inmesini sağlar. Diopter düzeltmesi yapılabilen, tam bilgi veri ekranına sahip geniş ve parlak bakaç, gözünüzü mercekten kaldırmaya gerek kalmadan doğru pozlama kararlarını vermeniz için gereken her şeyi sunar.


Ek Özellikler
*Ortam Işığı için Genişletilmiş Perde Hızı Aralığı

30 dk. - 1/64.000 sn. arasındaki perde hızlarında ortam ışığı ölçümü.
Flaş için Genişletilmiş Deklanşör Hızı Aralığı
30 dk. - 1/16.000 sn. arasındaki perde hızlarında flaş ışığı ölçümü.
Genişletilmiş ISO Aralığı
Sinema kameraları için ISO 850 ile 3'den 13.107.200'e kadar ek ISO aralığı.
Eksiksiz HD Cine ve CINE Modları
1'den 1000 fps'ye veya 1'den 358 dereceye kadar perde açılarını ölçün.
Filtre Telafi Modu
Yüksek yoğunluklu ND filtreleri kullanan fotoğrafçı ve film yapımcıları artık 12 EV'ye kadar filtre faktörüne sahip. Hangi pozlama telafisinin dikkate alınması gerektiğini anında anlamak için 30 adede kadar "favori" kaydedebilirsiniz.
Renkli 2.7" dot‐matrix Dokunmatik Ekran
Kullanıcıların ayarları hızlı ve kolayca değiştirmesi, önemli bilgileri okumasına olanak tanır.
DTS Yazılımıyla MAC/PC Bilgisayarla Bağlantı Kurma
Ürün yazılımını yükseltin, özel ayarları uygulayın ve pozlama profillemesini kullanın.
Tüm Hava Koşullarına Dayanıklı Tasarım
Toz ve su sıçramasına dayanıklı yapı, herhangi bir mekân ve zorlayıcı koşulda sürekli güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar
(JIS Standard Water Resistance Class 4, Splash-Proof Type).
*Ortam Işığı: Ambient Light


Kutu İçeriği:
Sekonic Speedmaster L-858D-U Işık Ölçer
LCD Ekran için Parlama Önleyici Levha
Lens kapağı
Kayış
Yumuşak kılıf