Sekonic L-308S Flashmate Dijital Işık Ölçer

Sekonic Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Sekonic Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model L-308S

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Sekonic L-308S Flashmate Flaşmetre Pozometre Dijital Işık Ölçer

Dünyanın en küçük ve hafif flaş ve ortam ışığı ölçümü yapan rahat kullanımlı ışık ölçüm cihazıdır. Hem flaşmetre hem de pozometre olarak ölçüm yapar. Dijital ekranı sayesinde, ara diyaframları da ayrıntılı olarak verir. Pil gücü göstergesi sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlar.

Sekonic L-308S Flashmate, Sekonic serisinde bulunan en küçük ve hafif dijital ışık ölçer. Rahatlıkla cebinizde taşıyabilirsiniz. Ürün, yansıyan ışık ve gelen ışık modlarında ölçüm yapabilir. Sekonic L-308S sayesinde ortam ışığı ya da flaşların yarattığı ışık düzeyi ölçülebilir. Böylece doğru pozlanmış, tam istediğiniz etkileri sergileyen görüntüler elde edebilirsiniz. Günümüz DSLR fotoğraf makineleri ve kameralarının pozlama ayarlarını karşılamak üzere 1, 1/2 veya 1/3 basamaklı artışlarla doğru pozlama değerlerini sunar. Tam değer moduna ayarladığınızda, pozlar onda bir basamaklı artışlarla +/- 0.1 EV tekrarlama hassasiyeti ile görüntülenir. Flaşmetre-pozometrenin tasarımı bütünüyle kullanıcı dostu. Yalın gövde, kolay anlaşılır menü ve rahat okunan dijital ekran dikkat çekici. Pozlama verileri ve ilgili bilgiler, düşük seviyeli aydınlatma koşullarında bile mükemmel okunur. Tüm bilgiler büyük ve kolay anlaşılır simgeler kullanılarak görüntülenir.

GELEN IŞIK VEYA YANSIYAN IŞIK ÖLÇÜMÜ
Sekonic L-308S, yansıyan ışık ölçüm yönteminde yaklaşık 40 derecelik görüş açısındaki nesne ve canlılardan yansıyan ışık ışınlarının ortalamasını alır. Bu yöntem ile üç boyutlu nesnelerin ışık ölçümü yapılırken, dahili beyaz yarım küre (Lumisphere) silikon foto-diyotun üzerine kaydırılır. Resim, çizim gibi nesneler fotoğraflanırken veya bir sahnedeki kontrast ve/veya poz oranları ölçülmek istendiğinde, algılayıcı üzerine Lumidisc parçası takılır.

DOĞRU ÖLÇÜMLER
Ortam ve elektronik flaş ışığı okumaları için onda bir stop'a kadar hassas pozlamalar tam değer modunda mevcuttur. L-308S, fotoğraf makinesindeki poz değerlerini +/- 0.1 EV tekrarlama hassasiyetiyle karşılamak amacıyla perde hızı, diyafram açıklıklarını yarım veya üçte bir adımlarla da gösterebilir. Sinema uygulamaları için kare hızı (frame rate) saniyede 8 ilâ 128 kare arasında seçilebilir. ISO hassasiyeti üçte bir adımlarla 3'den 8000'e kadar belirlenebilir.

ORTAM / FLAŞ ÖLÇÜMÜ
L-308S ile gelen veya yansıyan ortam ışığı okumaları 60 saniyeden 1/8000 saniyeye kadar perde hızlarında yapılabilir. Diyafram açıklıkları ise f/1.4 ilâ f/90.9 arasında olabilir. 1 saniyeden 1/500'e kadar flaş hızları da kabloyla veya kablosuz ölçülebilir. Flaş ve ortam ışığı okumaları, kombinasyon için uygun pozlamayı gösterecek şekilde otomatik hesaplanır.

KOMPAKT BOYUTLU VE HAFIF
L-308S, yansıyan ve gelen ışık okumaları için en küçük dijital flaş ölçer. Gömlek cebine sığacak kadar kompakt ve hafif. Bununla birlikte, neredeyse her fotoğraf talebini karşılayacak kadar çok yönlü. Bir adet AA pille çalışır ve sadece 95 g. Her yere taşınabilmesini sağlayan kompakt boyutları kullanışlılığını artırır.

AKSESUARLAR
Sekonic L-308S FlashMate kutu içeriğinde; Lumidisc (kılıflı), yumuşak taşıma kılıfı, askı kayışı, senkron girişi koruyucu kapağı ve bir adet AA pil bulunur. Ürün 1 yıllık tam garantiyle satışa sunulur.

Teknik Detaylar:
Tip:
Ortam ve flaş ışığı için dijital pozometre
Alıcı Kafası: Lumidisc Adaptörlü Sürgülü Lumisphere
Işık Alma Yöntemi: Olay ışığı ve yansıyan ışık
Reseptör Olay Işık: Dahili Lumisphere, Ekli Lumidisc (dahil)
Alıcı Yansıtılan Işık: 40 ° Alma Açısı Olan Objektif
Işık Alıcı Elemanı: Silikon foto diyot

Ölçüm Aralığı ve Modları
Ölçüm Modları Ortam Işığı:
- EV ölçme
- Deklanşör öncelik ölçümü
Ölçüm Modları Flaş: - Senkromeç kablosu olmadan
- Senkro kablo ile
Ölçüm Aralığı (ISO 100) Ortam Işığı: - Olay ışığı EV 0 - EV 19.9
- Yansıtılan ışık EV 0 - EV 19.9 (40 ° açıyla)
Ölçüm Aralığı (ISO 100) Flaş: - Olay ışığı f / 1.4 - f / 90.9 (yaklaşık f / 124)
- 40 ° Lumigrid ile yansıyan ışık f / 1.4 ila f / 90.9 (yaklaşık f / 124)
Tekrarlanabilirlik Tekrarlama Doğruluğu: (+/-) 0.1 EV veya daha düşük
Kalibrasyon Sabit Olanlık: Lumisphere C = 340, Lumidisc C = 250
Yansıyan Kalibrasyon Sabiti: K = 12.5

Diğer
Aralık Dışındaki Pozlama:
Eu (pozlama azlığı) veya Eo (aşırı pozlama)
Otomatik Kapanma: Evet, son kullanımdan yaklaşık 4 dakika sonra
Pil Gücü Göstergesi Ekranı: 3 durumlu simge
Pil (Güç): (1) Tip AA 1.5V Pil alkalin, manganez veya lityum
Çalışma Sıcaklığı Aralığı: 32 ° - 104 ° F / 0 ° - 40 ° C
Depolama Sıcaklığı Aralığı: -4 ° - 140 ° F / -20 ° - 60 ° C

Boyut ve Ağırlık
Ürün Ölçüleri
: 4.30x2.50x0.90 inç / 10.90x6.40x2.30 cm
Ürün Ağırlığı: 0.20lbs./0.10kg


İçindekiler
L-308S Kasa, Askı, Senkro Terminal Kapağı ve Lumidisc w / kasa