Samyang AF 75mm f/1.8 FE Lens (Sony E)

Samyang Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Samyang Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model F1214806101


 Listeme Ekle  KarşılaştırSamyang AF 75mm f/1.8 FE Lens (Sony E)

Samyang AF 75mm f/1.8 FE Lens, Sony E mount full frame, her zaman, her yerde taşımak için küçük ve hafiftir ve günlük yaşamın ve insanların güzelliğini yakalayabilecek net bir çözünürlüğe sahiptir. Görüş açısı ve çekim mesafesi doğaldır ve günlük yaşamı kaydetmek için idealdir. Geniş diyafram açıklığı, F1.8 ve mükemmel optik sistem sayesinde, bokeh güzel, yuvarlak ve arka plan sakin, konuyu daha öne çıkarıyor. Video çekimi için sessiz ve doğru bir AF sistemini ve özel modlar için yeni bir Özel Anahtarı deneyimleyin.


Detaylı Özellikler:
Kompakt dikey uzunluklu prime, tam kare Sony E mount aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak 112,5 mm eşdeğeri odak uzaklığı sağladığı APS-C modelleriyle de kullanılabilir.
Parlak f / 1.8 maksimum diyafram açıklığı zorlu aydınlatma koşullarında çalışır ve ayrıca nesneleri izole etmek ve seçici odak ile çalışmak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sunar.
Ekstra düşük üç dispersiyon elemanı, daha fazla netlik ve renk sunumu elde etmek için renk saçılımını ve renk sapmalarını azaltır.
İki yüksek kırılma indisi elemanı, keskinliği ve çözünürlüğü artırmak için küresel sapmaları ve bozulmaları kontrol eder.
Arttırılmış kontrast ve nötr renk dengesi için parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için ayrı ayrı öğelere bir Ultra Çoklu Kaplama uygulanmıştır.
Entegre doğrusal STM otomatik odaklama motoru, hızlı, sessiz ve hassas AF kontrolü için Sony fotoğraf makinelerinin odaklama sistemleri ile birlikte çalışır. Odak konumunuzu hassaslaştırmak için manuel odak geçersiz kılma da kullanılabilir.
Dahili odaklama tasarımı, toplam lens uzunluğunu korur ve kullanım sırasında lensin ön kısmının dönmesini önler.
Özel anahtar, gelecekteki ürün yazılımı güncellemeleri yoluyla ek ayarlar gelecek şekilde, diyafram seçimi gibi belirli pozlama veya çekim işlevleri üzerinde lens tabanlı kontrol için kullanılabilir.
Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, pürüzsüz ve hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Birlikte verilen lens kapağı, ışığın parlama ve gölgelenmeye neden olmasını engeller.


Detaylı İnceleme:
Sadece ışık yolunu dikkatlice tasarlayıp simüle ederek bir cep telefonu tarafından yakalanamayan büyük ve güzel bir bokeh efektini tamamlayabilirsiniz. Şekil, renk, sınır ve minimize edilmiş renk sapmaları konusunda yıllarca süren araştırmalardan sonra güzelce tasarlanmış en iyi bokeh efektini yaşayacağınızı umuyoruz.

Samyang'ın orijinal teknolojisi, her şeyi 9 gruba özlü 10 lens yerleştirdi. Kromatik sapmayı etkili bir şekilde kontrol etmek için, akromatlı üç ekstra düşük dağılımlı lens (ED) kullanılır ve küçük bir Ø65 x 69 mm boyutuna ulaşmak için mükemmel kırılma indisine sahip yüksek kırılma lensleri (HR) kullanılır. Ek olarak, gereksiz iç yansımaları en aza indirmek için UMC kaplama uygulanır ve yüksek kontrast ve keskin görüntüler elde edilir.

Artık Otomatik Odaklamanın yalnızca ne kadar doğru ve hızlı bir şekilde görüntü yakaladığını değil, aynı zamanda ne kadar sessiz ve pürüzsüz olduğunu da dikkate alması gerekiyor. Yeni araştırılan ve geliştirilen STM (Step Motor) sayesinde, daha büyük ve daha ağır bir odak lens grubu daha sessiz ve hassas bir şekilde kontrol edilebilir ve fotoğraflarda ve videolarda mükemmel görüntü kalitesi sağlar.


Teknik Özellikler:
Model: AF 75mm F1.8 FE
Diyafram aralığı: F1.8 ~ 22
Lens optik yapısı: 9 Grupta 10 Element
Lens Elamanları: HR 2, ED 3
Kaplama: UMC
Biçim Uyumluluğu: Full Frame
Minium Odaklama Mesafesi: 0,69 m (2,26 ft)
Maksimum Büyütme Oranı:  x0.13
Filtre Boyutu: 58.0mm
Diyafram Bıçak sayısı: 9
Filtre Tipi: Arka Filtre
Montaj: Sony E
Görüş Açısı: Full Frame 32.9˚ | APS-C: 21.9˚
Maksimum çap: 65.0mm
Görüntü Sabitleme: Yok
Uzunluk: 69.0mm
Ağırlık: 230g
Hava Sızdırmazlık: Yok
AF / MF mod anahtarı: Yok
AF Motoru: Doğrusal STM


Kutu İçeriği:
Samyang AF 75mm f/1.8 FE Lens (Sony E)
Ön ve Arka Lens Kapakları
Lens Hood Parasoley


Uyumlu Ürünler