Rode VideoMic Pro Rycote On-Camera Shutgun Mikrofon

Marka
Model VideoMic Pro Rycote
2.399,00 TL
2.149,00 TL %10 İndirimli


 Listeme Ekle  KarşılaştırRode VideoMic Pro Rycote On-Camera Shutgun Mikrofon


Broadcast kalitesinde Video Mikrofon 

RØDE VideoMic Pro, orijinal RØDE VideoMic'in belirlemiş olduğu seviyeyi, broadcast düzeyinde ses kalitesi, ultra compact ve hafif ergonomik tasarım ile bir adım daha ileri götürmektedir.

High-end video'ya özgü yeni özellikler içeren VMP orijinal VideoMic'i bu denli başarılı kılan birçok özelliğini daha da geliştirmiştir. Gürültü iletimi oranı, tümü ile yeniden tasarlanmış çok daha etkili bir mount sistemi ve son derece hafif premium kablo kullanılarak ciddi şekilde azaltılmıştır.

VideoMic Pro'nun kalbinde broadcast kalitesinde çıkış veren yüksek hassasiyetli 1/2" lik bir condenser kapsül bulunmaktadır. Bu kapsül çıkışı 3.5" lik bir minijack bağlantı üzerinden (hem sağ hemde sol kanala aynı mono sinyali vererek) dışarı vermektedir. Super cardioid tasarımı kaynak dışındaki seslerin alımını minimize ederek kameranın doğrultulduğu alandaki nesnelerin seslerini alınmasını sağlar.

Yeni VideoMic Pro Rycote modelinde bulunan entegre Rycote® Lyre® shock mount sistemi VideoMic Pro kapsülünü ve elektroniğini mount bölümünden izole ederek çevredeki fiziksel kaynaklardan oluşacak gürültü ve titremeleri engeller.Tek parçadan üretilen, son derece dayanıklı Lyre® klasik lastik süspansiyonlara oranla çok daha üstün akıstik süspansiyon sağlamakla kalmayıp asla yerinden çıkmaz, eskimez veya kırılmaz.

Mikrofonun arka panelinde kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde güç, filtre ve seviye kontrolleri bulunmaktadır. Mikrofonun standart 40Hz - 20 kHz frekans cevabına ileve olarak seçilebilir bir 80Hz filtresi ile çevrede bulunabilecek -klima, trafik gürültüsü gibi- alçak frekans seslerin kayıda girmesi engellenebilir.

Bu kontrollerin altında sinyal seviyesini kısıp arttırabileceğiniz seviye kontrolleri bulunmaktadır. -10 dB seçeneği yüksek sesli kaynakları -konser, motorsporları vb- kayıt etmek için idealdir. +20 dB boost seçeneği ise Canon 5DMkII, Canon 7D, Canon 1D, Canon 550D/T2i, Canon 60D, Nikon D7000, Nikon D5100, Panasonic GH1 ve Panasonic GH2 gibi dijital kameralar için kullanılır. Bu sayede bahsi geçen kameraların dahili preamp seviyesi kısık tutularak VideoMic pro'nun daha yüksek kaliteli preamplifikatörü kullanılmış olur.

VideeMic Pro 70 saatlik kullanım imkanı sağlayan 9 Volt'luk bir pille çalışmaktadır.


Teknik Detaylar

Akustik prensibi: Çizgi gradyanı
Aktif Elektronik: JFET empedans dönüştürücü
Kapsül: 0,50 "
Adres Türü: Son
Frekans Aralığı: 40Hz - 20kHz (seçilen HPF @ 80)
Çıkış empedansı: 200Ω
Maksimum SPL: 134dB SPL (@ 1kHz, 1KΩ yüke% 1 THD)
Maksimum Çıkış Seviyesi: 6.9mV
Hassasiyet: -32.0dB yeniden 1 Volt / Pascal (20.00mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB @ 1kHz
Eşdeğer Gürültü Seviyesi (A Ağırlıklı): 14dB-A
Ağırlık: 85gm
Boyutlar: 100mmH x 75mmW x 170mmD


Paket İçeriği:
1x RODE VideoMic Pro Mikrofon - Rycote

 


Uyumlu Ürünler