Nikon Nikkor Z 85mm f/1.8 S Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü KarfoKaracasulu Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model Nikkor 85mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Z 85mm f/1.8 S Lens
Nikon Z 85mm f/1.8 S Lens, NIKKOR Z 85mm f/1.8 S, hızlı 85 mm f/1,8 portre amaçlı prime objektif. Portre fotoğrafçılığı için popüler olan Nikon Nikkor Z 85mm f / 1.8 S , düz odak uzaklığı ve parlak f / 1.8 tasarımı ile karakterize edilen kısa telefoto lenstir. Klasik baş ve omuz çekimlerinden çevresel portrelere, 85 mm'lik bu aynasız tam çerçeve objektif konularınızı yürek hoplatan netlikte portreler. Kendisinden önceki f/1,4 prime objektifleri bile geride bırakan gelişmiş optik performansı, detay ve nüans konusunda yeni olanaklara kapı açar.

Her an için. Sıra dışı portreler.
Samimi ortamlar veya büyük etkinlikler. Kurgulanmış kareler veya kurgusuz çekimler. Bu hızlı 85 mm f/1,8 portre objektifi olağanüstü dinamizm sunar. Geniş Nikon Z objektif yuvası, mevcut ışıkta çekim yaparken bile çerçeve alanının tamamında mükemmel detaylar sunar. Hızlı netleme yapar ve Nikon Z fotoğraf makineniz, konunuz ister tek başına ister kalabalığın arasında olsun gözüne kilitlenebilir.

Gerçek derinlik
Harika, doğal görünümlü ve çerçevenin köşelerine kadar akıcı bir şekilde kademelendirilen bir Bokeh efekti sunar. Netleme noktanız, her zaman keskin bir şekilde oluşturulur ve vurgular, yumuşak noktalar olarak canlandırılır.

İnce detaylar
Diyafram açıklığının tamamını kullanarak çekim yaparken bile doğal cilt tonları ve uçtan uca keskinlik sunar. Yalnızca 0,80 m'lik minimum netleme mesafesi yakın çekimden sonsuza uzanan kapsamda çerçevenin kontrolünün sizde olmasını sağlar.

Ters ışık düzeltmesi
Nikon'un yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplaması, her türlü koşulda daha da fazla görüntü netliği için gölgelenme ve parlama ile mücadele eder. Sahnenin her parçası mükemmel bir şekilde yeniden oluşturulur. Hem de ters ışık koşullarında bile.

Karakter odaklı
Olağanüstü, sığ bir alan derinliğine sahip videolar çekin. İster duygusal yakın çekim ister zengin Bokeh efektli bir gece sahnesi çekiyor olun, 85 mm'lik bu objektif, konuları güzelce soyutlamanıza olanak tanır. Neredeyse sessiz AF, en sessiz anların öne çıkmasını sağlar. Sessiz kontrol halkası, mutlak hassasiyetle netleme yapmanıza olanak tanır. Netleme gürültüsü neredeyse tümüyle giderilmiştir.

İçgüdüsel kontrol halkası
Serbestçe akın. Geniş, tırtıklı kontrol halkası son derece kesin, sezgisel kullanıma olanak tanır. Sessiz diyafram kontrolü veya pozlama telafisi için kullanılabileceği gibi, Manuel Netleme modunda çekim yaparken netleme halkası olarak kullanılabilir.

Dış Ortama Dayanıklı Gövde Tasarımı
Yağmurda çekim yapın veya kadeh kaldırma anını çekin! Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları tozdan ve su damlacıklarından korunmak üzere yalıtılmıştır. 


Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.8 S İnceleme:
Portre çekimleri için popüler olan Nikon'un NIKKOR Z 85mm f / 1.8 S modeli, etkileyici odak uzaklığı ve parlak f / 1.8 tasarımı ile karakterize edilen kısa telefoto prime. Maksimum diyafram açıklığı boyut, ağırlık ve hız arasında bir denge kurarak, zorlu ışık koşullarında çalışmak için uygun hız sunarken, elde kullanım için yeterince şık kalır. Optik açısından, iki ekstra düşük dağılım öğesi bulunur ve yüksek netlik ve renk doğruluğu elde etmek için renk kırılmalarını ve renk sapmalarını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, hem Nano Kristal hem de Süper Entegre Kaplamalar, daha fazla renk doğruluğu ve daha yüksek kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için kullanılır.

Optik tasarımı tamamlayan, iki kademeli motor kullanan çok odaklı bir sistem, hem fotoğraflara hem de video gereksinimlerine uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte etkileyici şekilde hızlı, doğru ve sessiz odak performansının gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Ek olarak, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Prime dikey uzunlukta lens, FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır.
Parlak f / 1,8 maksimum diyafram, zor aydınlatma koşullarında çalışmaya uygundur ve ayrıca nesneleri izole etmek ve seçici odak ile çalışmak için alan derinliği üzerinde artırılmış kontrol sunar.
İki ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renksel geriverim sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Süper Entegre Kaplama ile birlikte Nano Kristal Kaplama, mercek parlamasında ve gölgelenmede belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için mercek elemanlarına uygulanmıştır.
Çoklu odak sistemi, özellikle hızlı ve doğru odaklama performansı sağlamak için senkronize edilmiş iki ayrı AF sürücü ünitesi içerir. Bu sistem, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici derecede pürüzsüz ve sessiz otomatik odaklama özellikleri sunan adım motorları kullanır. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını desteklemek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Programlanabilir Kontrol Halkası varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya poz telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 85 mm
Maksimum diyafram: f/1,8
Minimum diyafram: f/16
Objektif yapısı: 8 grupta 12 eleman (2 ED mercek ve Nano Kristal Kaplamalı mercekler içerir)
Görüş açısı: FX biçimi: 28 derece 30 dakika, DX biçimi: 18 derece 50 dakika
Netleme sistemi: Dahili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: Odak düzleminden 0,8 m (2,62 ft)
Diyafram bıçağı sayısı: 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Kaplama: Nano Kristal Kaplama
Filtre boyutu: 67 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 75 mm (3,0 inç) maksimum çap x 99 mm (3,9 inç) (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından ölçülen mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 470 g
Netleme: Otomatik, Manuel
Verilen aksesuarlar: LC-67B 67 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-N1 Arka Objektif Kapağı, HB-91 Parasoley, CL-C1 Objektif Kılıfı


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 85mm f / 1.8 S Objektif
Nikon LC-67B 67mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-91 Objektif Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler